PDA

View Full Version : Kontrat Yenilemeleri

mad butcher
06.Ocak.2011, 05:56
sezon bitti oyuncuların sözleşmeleri bitmek üzere , feneri yönetiyorum . oyuncularım 175 bin avro haftalıktan aşağısını kabul etmiyor. girişi 275k ile açıyorlar. atila turan bile maç başına 35k , haftalık 150k istiyor. 10dan fazla oyuncu ile sözleşme yenilemem lazım :S ayrıca regenlerde mutsuz sürekli , onlarda gelişti 10k haftalık alırken 110k haftalık istiyorlar. kalkamadım ben bu işin içinden :S örnek olarak dzeko en son 175 istiyor ama o kadar veremiyorum , board room dan transfer ücretinden bölüp maaşa ekliyorum , bu sefer istediği ücret 225k ya çıkıyor. bu kadar oyunu abartmanın anlamı nedir :S

2016 yılı haziranı bitti , şamp. ligi kupasını kaldırdım , lig şampiyonu, kupayı aldım ama fazla sponsorluk ücreti gelmiyor :S kaç yıldır gruplardan çıkarım , çeyrek final oynarım en az,, bayern benden 10 kat fazla kazanıyor yine. bu yıl şamp. olduğum için 3 takım şampiyonlar ligine , 4 ü ise uefaya gidecek. yine lig gelirleri çok düşük.

kontrat yenilemelerini asistan menajere yaptırsam daha uygun fyata anlaşabilirler mi bir de ne zaman kontrat yenilerler ?

Lim10
06.Ocak.2011, 06:40
Asistana yeniletmeyi bir dene olur olmaz bilemem de, çok geç kalmışsın yahu.Nerdeydi aklın şimdiye kadar.Hiç değilse kontrat yenilemeye yanaşmayan adamı satar, para kazanırdın.Böyle ancak el sallarsın arkasından (:

mad butcher
06.Ocak.2011, 06:56
yok haziran 2016 dayım , kontratları haziran 2017 de bitecek oyuncuların.
menajerlere para yedireceğim gibi , atila turan 130k isterken 61k verip menajere de 3.8m avro yedireceğim artık :/ yıldız oyuncularda artık 190k ya anlaşıyorlar anca . yine oyuncu satacağım volkan 90k haftalık alırken onu satacağım , haftalık 60k alan stoch, hamit gibi isimleri de gönderip dengeyi kuracağım. 2 saattir kafa patlatıyorum :D her sezon sonu böyle , hatam şu , yanlışlıkla 3 senelik imza attırıyorum , kaç kez oldu adamın sözleşmesi 4 yıllık unhappy oluyor , gidiyorum maaşı arttırıyorum ama o anki kafa bulanıklığı imza attığım yıl 2-3 olunca :S sıkıntı çekiyorum

Lim10
06.Ocak.2011, 07:12
Ben 1 ay var sandım ilk mesajda öyle bir yazmışsın ki:)Kontratları her zaman en az 4 yıllık yaparım.Kişisel diyalogların kontrat yenileme durumunda çok faydası olmuş bu yıl.Babacar Fb'deyken en az 4-5 kez unhappy oldu ve hepsinde sadece konuşarak işi tatlıya bağladım.Futbolcuların yeni kontrat görüşmelerinde inanılmaz uçuk rakamlar istemesi bu serinin en büyük eksisi zaten bana ve birçok kişiye göre de.Mümkün olan en az zararla çıkmaya bakacaksın yada göndericeksin.

mad butcher
06.Ocak.2011, 07:28
evet , private chatten sopa atmasam ya da yaptığın prof. aykırı demesem mutsuz kalacak .
kontrata gelince 5 yıllık yapmaya bende özen gösteriyorum ama bazen fiyat indirmek için sürekli use exi. terms yaptığım için bazen arada kaynıyor.

kontratların çoğunu yeniledim , şimdi oyuncuları satma vakti diyeceğim , adamı satıyorum , maaşının bir kısmını yine ben ödüyorum :F guiza yı sattım adamın haftalık 25k avrosunu yine ben ödedim . her şeyiyle dert bu oyun . şeytan diyor sat yıldızları , 50m bütçen var , olur 300m ona da stad inşa et :D , zaten gelecek olan 10 tane daha iyi regen var. dünyada regen bırakmadım :F barça imzalayacakken ben alıyorum , malum onlar alacaklarsa o genç oyuncuyu demek ki iyi biri ki herkes peşinde .d işime yarayanları kullan , yaramayanları kiraya ver ortalama 2.5m avro kira bedeli alıyorum bir oyuncudan.

neyse yine sağol ilgilendiğin için burada biraz da oyuna sitemim vardı , bir şekilde finansı ayarlıyorum ama unhappy çok abartı oluyorlar , adamı alıyorum 6 ay sonra mutsuz oluyor e ben sana 6 ay evvel menajerine 4m para bayılarak transfer ettim ne çabuk kontrat istiyorsun :D

ekleme olarak şimdi oldu bu olay neymar ile dzeko macht highest earners yazdı ve 170 alıyorken 185 oldu bu adamlar , az önce dzeko ile 170k ya anlaşmıştım . anında 15k arttı :D

Chivalry
06.Ocak.2011, 19:14
iyi tamam da volkan demirel de 7 milyon EURO istemez ki be kardeşim

mad butcher
07.Ocak.2011, 01:32
iyi tamam da volkan demirel de 7 milyon EURO istemez ki be kardeşim

haftalık 90bin , yıllık 5m avro alıyordu , sattım , hoffeneim a , orada haftalık 110k ya anlaşmış :D yuh dedim :F bence Türkiye de vergi oranının düşük olması nedeniyle oyuncuların daha fazla net kar alacak olması oyunu yansıtılmalı :D

rainmakerr
07.Ocak.2011, 17:04
yaa çok mu istiyor sat gitsin hiç bir oyuncu vazgeçilmez değildir.

Chivalry
07.Ocak.2011, 21:23
Türkiye de oynarken çoğu oyuncu vazgeçilmezdir kardeşim.

rainmakerr
08.Ocak.2011, 00:29
hayır hiçbir oyuncu benim gözümde vazgeçilmeaz değil her türlü telfite satarım yeter ki parası iyi olsun.

mad butcher
08.Ocak.2011, 00:59
hayır hiçbir oyuncu benim gözümde vazgeçilmeaz değil her türlü telfite satarım yeter ki parası iyi olsun.

kardeşim ; şimdi senin dediğini yapsam tamam haklısın , stoch u sattım ,yerine çok daha iyi regen vardı 18 yaşından beri kulüpte 21 yaşında artık Türkçe de biliyor , onu oynatırım , böyle oyuncularım çok var , her özelliği 17 - 20 arası olan oyuncum var onu satsam (resmi altta) , yine yedeği çok iyi bir regen var ama takımı bozmakta bana mantıksız geliyor.

dzeko 31 maçta 50 gol - 24 asist yapmış adam , her yıl sırtlıyor , neymar ın her yıl 30 dan az asisti yok. bu dengeyi bozup yeni oyuncu alsam takıma ısınma zamanı 1 yıldan fazla olur. he satabilir miyim satarım , pato bile gelebilecekler listesinde ama onun istediğide farklı değil

ayrıca resimdeki oyuncuyu bile deneme amacıyla külüplere önerdim ;en fazla 24m avro verdiler ,, vazgeçtim , eren derdiyok u 36m avroya aldım o an zorunlu olduğum için. eren 3. forvet durumunda hatta .. Tr ligi olmasa daha iyi yabancıyı , babacar ı alırım , ama yabancı kontenjanı sorunu.

nuri - arda yı sattım diyelim orta sahada oyuncu yok , necip uysal daha düşük kalitede , raporda bjk satmaz , necipde en az 100k haftalık ister yazıyor. trabzondan ceyhun öyle , e hamiti haftalık 65k ödediğim için mecbur sattım . neyse fazla uzatmanın manası yok 10 tane oyuncu sattım , stoch - volkan - hamit - s. inan , fatic - mahmut - mazaau - caner - cardozo ,, bunlardan 50m transfer bütçesi kaldırıp , haftalık 400k maaş indi - ki bunlar seneye sözleşmesi biten oyuncular , yeni kontrat için ortalama 2 kat maaş istiyorlar. sorunu hallettim

http://img696.imageshack.us/img696/3669/54723431.jpg

cenk1905
08.Ocak.2011, 01:52
maaş butcenı en aza ındır daha dusuk kontrat talep ederler. denemek ısteyen arkadaslar maas butcesı mın ve max ıken aynı oyuncuya gozlemcı yollayın aradı farkı gorun ne kdr maas ıstedıgıyle alakalı bıde takımda cok fazla para alan oyuncu varsa herkes ufak ufak ona yaklasmak ıster ortalamadan yuksek maas ısteyen oyuncuları almayın takıma dengeler bozulmasın menejere cok para verın maası dusuk tutun her zaman karlı cıkarsınız..

rainmakerr
08.Ocak.2011, 01:52
bence duygusal olmayın derim takımın düzenini de bozmaz ki eğer have private chat dedikten sonra warm to transfer list dersen giderken hiçsorun çıkarmıyor. ayrıca 24.5m az para mı ayrıca hem bunun yedeği regen varsa onu niye oynatmıyorsun ki? ayrıca bu adamın 6 yıllık kontratı var daha kontrattan konuşuyorduk yanlış hatırlamıyorsam.

mad butcher
08.Ocak.2011, 02:25
@ cenk ; dediğini biliyorum , zaten öyle ayarlı :)

@rainnmaker , oyuncu 125k alıyordu 185k + 5m agent ücreti verince kabul etti . konuyu açtığım zaman henüz sözleşme imzalamamıştım..

ayrıca sözleşme yenilemelirini haziran ortalarında yaparım, oyunculara sırayla sözleşme önerdim mi maaş bütçesi artıyor dolayısıyla ve 2. sözleşme imzalayacağım oyuncu daha az para istiyor. bu da iyi bir yöntem , haziran 20 sinde olsa maaş bütçesi artacak transfer bütçesiyle beraber ve daha fazla isteyecekler.

ayrıca yedek olayına gelince, o adamın yedeği o kadar iyi değil. geçen yıl şamp. liginde 8.20 ile oynayan adamı niye satayım. aziz yıldırım bi kere 25m , diğerinde 40m para yatırdı kasaya , finans gittikçe artıyor ,, benim burada değinmek istediğim nokta oyuncular çok abartı maaş istiyorlar , sıradan bir atila turan bile 130k haftalık istiyor. sürekli oyuncular unhappy oluyor ,, bunu abartmışlar.

rainmakerr
08.Ocak.2011, 11:17
şu an gerçek hayatta da bu böyle bence aynı oyuncularda takılıp kalmamak lazım önümüze sunulan teklifleri değerlendirmek bizi geriye götürmez. bak valencia'ya david villa'yı sattı ya da karabükspor emenikeye 10m eurodan fazla teklif verilirse satarız dedi. ayrıca ben senin yerinde olsam o adama amc çalıştırır oyun kurucu ya da trequerista yaparım.

mad butcher
08.Ocak.2011, 15:01
4-4-1-1 tarzı taktikleri sevmiyorum , klasik 4-4-2 severim. vazgeçilmez oyuncu konusuna gelince , juventusa karşı süper kupa maçı vardı 2-0 gerideyim ve juve farka gidecek nerdeyse. neymar kart cezalısı ,dzeko sakatlıktan yeni çıktı ve kondisyonu %72 de , forvette eren ile 16 yaşındaki düşük profilli Türk regen var (diğer forvette sakat) ve takım berbat oynuyor . 35. dk da regen darbe alınca yerine dzekoyu aldım ve 40. dk da klasik korner taktiğinden golü buldu , 60 larda durumu 2-2 ye yine korner taktiğinden dzeko nun sayesinde getirdim ve son golü de eren ceza sahası dışından yarım vole ile attı , gol gerçekten izlenmeye değerdi , kısacası dzeko nun sakat hali bile maç çeviriyorken onu takımda tutmamak hedefimi küçültür. ligin ilk maçında 5 gol 1 asist yaptı 6-0 maçı kazandım (2 gol kornerden dzeko , 1 gol dzeko korner kafa ile kjær e pas atıp o atıyor ve 1 golde serbest vuruş- dzeko kafa golü) , ligin 2. maçında adana demirspora yedeklerle çıktım juve maçında as kadro daha dinç olsun diye , adana d.spor tek kale oynadı :F yedek kadro dediğime bakma , gökhan inler - atila turan ayarında bir kadro . kısacası dzeko-neymarı çıkar kadrodan tamamdır .d dandik bir takımdan öte değildir

playeray
08.Ocak.2011, 17:22
Valla bende de Hakan Arıkan 140.000 TL istiyordu haftalık. Clean Sheet Bonus da 50K dan açmıştı. Ne mi yaptım? Söz verdim yenilicem diye. Yenilemedim. Transfer listesine konulmasını istedi. Kabul ettim. Daha 1 gün geçmeden transfer listesinden geri alınmak istedi. Kabul ettim ben de. Nasıl oldu bilmiyorum :D Toraman da aynı şekilde. 90K istiyordu haftalık. Söz verdim ama yenilemedim. Mutlu mutlu yaşayıp gidiyolar valla :D Ama sezon sonu kontrat yenilemelerinde çok istiyolar evet. Direk yol ver bence haketmeyene.

mad butcher
09.Ocak.2011, 02:50
Valla bende de Hakan Arıkan 140.000 TL istiyordu haftalık. Clean Sheet Bonus da 50K dan açmıştı. Ne mi yaptım? Söz verdim yenilicem diye. Yenilemedim. Transfer listesine konulmasını istedi. Kabul ettim. Daha 1 gün geçmeden transfer listesinden geri alınmak istedi. Kabul ettim ben de. Nasıl oldu bilmiyorum :D Toraman da aynı şekilde. 90K istiyordu haftalık. Söz verdim ama yenilemedim. Mutlu mutlu yaşayıp gidiyolar valla :D Ama sezon sonu kontrat yenilemelerinde çok istiyolar evet. Direk yol ver bence haketmeyene.

bana da bi kere aynısı olmuştu :D harris adlı oyuncum çok maaş istedi , satarım seni tarzı yazı vardı onu işaretledim , külüpte kalmak için gönüllü gibi şeyler çıkmıştı , meğerse onu işaretleyince kulüp satılık listesine koyuyormuş. bi kaç gün sonra farkedip kaldırınca mutlu oldu , bir de neymara olmuştu , sinirlendim karşılıklı sözleşme feshetmeye tıkladım , reddetti ve mutsuzluğu geçti. bundan sonra öyle yapacağım :D zaten stad yapmak istiyorum , 100m transfer bütçesi var ama en az 400m gerekiyormuş. artık fazla isteyeni satıp , stad için para biriktircem , dzeko artık vazgeçilmez değil :D

Chivalry
09.Ocak.2011, 14:02
OYUN İNANILMAZ SAÇMALIYOR ŞUAN.

Sene sonu kontrat yenileyemediğim için takımımdan BEDAVA ya gidecek oyuncular :

1)Eren Derdiyok
2)Ivan Obradovic
3)Ognjen Vukojevic
4)Gökhan Gönül
5)Yobo (çok yaşlı bu o kadar da önemli değil)
6)Colin Kazım Richards

Ne kaldı abi bunlar ilk 11 de oynayan 6 oyuncum yani takımdan eser kalmıyor o kadar paraya almıştım en az maaş isteyeni 3 milyon istiyor mesela eren 8 milyon euro istiyor obradovic 7 istiyor Vukojevic 7 istiyor ne bu ya ben eminim bunlar şimdi başka takımlarla kontrat imzalayacak 1.5 - 3 milyon euro arası lanet olsun bu oyuna tüm zevkim kaçtı ya

richard castle
09.Ocak.2011, 14:59
33' e girecek Lucas Neill bir senelik sözleşme yenilemek için 39.500 gibi bir rakam isteyince, De Laet ve Boyata' yı tandeme alıştırdım ve Neill' i hiç aramadım. Rainmakerr haklı, her takım bir Barcelona ya da İnter gibi, koltukta otururken ' İmzalayın gitsin ' diyen başkanlara sahip değil, bir de yedek ya da rotasyonda oynayan bir futbolcu, üstelik transfer listesine koysam verilecek en yüksek bonservis en fazla 400. 000 euro iken, sözleşme yenilemek mantıksız.
Elbette yaşı henüz 30' a gelmemiş ve de takımı sırtlayan isimlerin maaşı arttırılabilir bence. İki şartla: Astronomik maaş istemedikçe, sürekli ' Gitmek istiyorum ' diye kafa eti yemedikçe.

mad butcher
09.Ocak.2011, 23:32
emre güngör adlı oyuncuyu sattım , sonra dan farkettim ki 5 yıl boyunca ben emreye haftalık 9bin ödeyecekmişim . 1.1m e almıştım aynı fiyata sattım , maaş desteği istedi bende her zamanki gibi 1 yıl sandım iyice bakmadan kabul ettim , 2 yıl sonra farkettim ki ben bu adama 2 yıldır haftalık 10k ödemişim ve daha 2.5 yıllık destek sağlayacağım yazıyor. oyunun saçmalıklarından biri daha . insan her şeyi abartı derecede dikkatli bakmak zorunda mı bu kadar. gökhan ı satıyorum 20 teklif geliyorsa mecbur artık her bir teklifi inceliyorum ,ee bi anda 10 oyuncu satan birisiyim , her teklife mi bakacağız illa :D

özellikle maaş desteği kısmı saçma geldi :D 1 yıla razıyım olabilir ama 5 yıllıkda adam maaş desteği ister mi , adamın parasını ben veriyorum onlar oynatıyor

@chivalry ; oyuncuların sözleşmelerini 1 yıl evvel haziranın başlarında yap , hatta 2 yıl öncesinden yap , sözleşme imzalamayan abartı isteyeni ben 1.5 yıl kala satıyorum , böylece iyi bir gelir elde ediyorum en azından. 1 yıl kala değeri düşer anca görünen değerde sana para verirler. ayrıca yoboyu bile 33 yaşında konrtrat yenileyip devre arasında 3.6 m değerlik bir ücrete sattım. külubün simgelerinden cardozo yu bile 1.1m ücrete sezon başı sattım , ne de olsa seneye bitiyor sözleşmesi bari bu yıl kazanç elde edeym , onun abartı maaşından da kurtulurum düşüncesiyle sattım ama güven %0 oldu bu transfer için - aynı şey volkan içinde satınca güven %13 oldu. kısacası sözleşmeyi evvelden yenilet - yenilemeyeni sat - fazla maaş isteyenin menajerine para yedir daha az haftalık öde

sentugo
10.Ocak.2011, 10:23
özellikle maaş desteği kısmı saçma geldi :D 1 yıla razıyım olabilir ama 5 yıllıkda adam maaş desteği ister mi , adamın parasını ben veriyorum onlar oynatıyor

o olay şöyle.. Eğer sattığın oyuncunun sözleşmesi daha bitmiyorsa yani uzun yıllar devam eidiyorsa, (4 yıllık kontratı varsa) senden maaş desteği istediğinde 4 yıl kadar istiyor.. Ama oyuncunun sözleşmesi bitiyorsa o zaman 1 yıl falan istiyor. Oyuncu o parayı kendi hakkı gibi görüyor..

Bu tarz durumlarda teklifleri kabul ederken (Klüp tarafından ilk 11 de ihtiyacı olunmayan ) kısmını işaretlersen bu maaş isteme olayları daha azalıyor..

mad butcher
10.Ocak.2011, 10:56
ben istemesin diye önce karşılıklı sözleşmeyi feshedip unhappy yapıyorum ya da 2 hafta ceza vermek için fırsat kolluyorum :D yedek takıma vs. atıyroum , yien de arada oluyor.

dediğin ise mantıklı , eren i alıp , ertesi sezon satmıştım ve sözleşmesi 5 yıllıktı zannedersem , bilgi için sağol bundan sonra ona da dikkat edeceğim

Redrum
10.Ocak.2011, 13:07
Arkadşalar ben o kadar sıkıntı yaşamıyorum.
Atıyorum oyuncu 2 M Euro alıyor(atıyorum Neymar), Galatasaray'ı yönetiyorum.
Yenilemek istediklerinde genelde "Şu anda sözleşmen sürüyor ve böyle devam edecek." dediğin zaman oyuncuya, zaten ses çıkarmıyor. 2-3 kere ses çıkarmıyor zaten öyle 2 sezon geçiyor. Daha sonra itiraz ederse buna, tamam imzalayacağım deyin.
Kontrat görüşmesini açtığınızda adam 8M Euro falan istiyor yıllık. Onu direk 2.5 yapıyorum (en fazla 500.000artırıyorum key playerlar için, ve hep işe yarıyor) ve diğer bonusları artırıyorum, peşin parayı fulluyorum. 2 sezon daha götürüyor öyle.

mad butcher
10.Ocak.2011, 13:29
ben aldığım derslerden sonra şöyle yapıyorum , geleceği parlak bir oyuncu mu aldım , haftalık 10k ayarlıyorum , maaş artışıda %40 ise 10-14-20-28 maaşı oluyor , 1 yıl kala sözleşmeyi uzatacağım zaman bu sefer absürd bi haftalık istiyor genelde 100k gibi , 50k haftalık verip menajere basıyorum para bu sefer , 5 yıllıkda öyle idare ediyorum . diğer türlü haftalık 3-5k ücret alan oyuncu zamanla gelişince mutsuz oluyor ve istediği ücret 100 den aşağı değil , ee şöyle bir seçenekde yok ki 40k ile anlaş gelecekte arttırız gibi bir durum olsa tamam ama bir istedi mi pir istiyor , anlaşamıyorsun 4 yıl boyunca onu idare et edebilirsen :D ilk başta dediğim taktik işe yarıyor en azından.

mad butcher
14.Ocak.2011, 12:41
flood yaptığım için kusura bakmayın ama ekleyemeden geçemedim.

bu oyuncum haftalık 15 bin alıyor ve yabancı kont. yüzünden lig kadrosuna alamadım. sadece Türkiye kupası ve avrupa maçlarında orta sahalarımdan biri sakat olunca oynattım ya da yorulan oyuncu yerine oyuna soktum. şimdi bu oyuncuyla kontrat yenileyim dedim , 2. resimde görüldüğü gibi 220k haftalık , 56k da maç başına ücret istedi. sonra merak ettim satınca bunu ne oluyor. shaktar 18m verdi ve 3. resme dikkat edin ... gördüğünüz gibi shaktara 30k haftalığa anlaşmış. bende pazarlık yaptığımda bile 160k haftalık 30k maç başı ücretten aşağıyı kabul etmezken , shaktarda nasıl 30k ya anlaşıyor anlam veremedim. gerçekten çok abarttı bir durum. yeni yamada bu konu değiştirilmeli kesinlikle

http://img88.imageshack.us/img88/1061/50158432.jpg

1

http://img337.imageshack.us/img337/6236/32596731.jpg

2

http://img411.imageshack.us/img411/973/81375600.jpg

3