PDA

View Full Version : Takım konuşmaları - Kökten Çözüm!

nessus
07.Ocak.2011, 19:36
Daha önce hakkında konuşuldu mu bilmiyorum fakat yaptığım aramada böyle bir şeye rastlamadım. Rehber olmayacak kadar kısa fakat faydalı bir şeyden bahsedeceğim.

Takım konuşması maçtan önce/devre arası/maç sonu genelde asistana bıraktığımız "For the fans!" deklarasyonundan öteye geçmeyen (en azından benim için öyleydi!) bir özellikti. Zaman zaman maç kazandıran bu özelliği etkin kullanmanın bir yolu var. Zaman zaman genç ve kendisinden bir şeyler beklediğim oyuncular üzerinde denediğim "You have faith in ability" seçeneği baktım işe yarıyor bütün takıma uyguluyorum. "For the fans!" diyince kılı kıpırdamayan futbolcular hocalarından destek görünce mutlu olup, gaza geliyorlar. Takımda her oyuncuya maç öncesi devre arasında uygulayın.

Bilmiyorum belki bu türlü bir kullanım literatüre hata (ya da bir hile!) olarak geçmiştir veya daha önceden bahsi geçmiştir. Affınıza binaen :)

Sonuçlar çarpıcı.

http://i52.tinypic.com/kcy1k1.jpg

http://i51.tinypic.com/5vapgx.jpg

RodRiGOtELLo14
10.Ocak.2011, 13:53
Bu şekilde detaylı nasıl görüyorsunuz. Bende You have faith in ability seçeneği yok yardımcı olurmusun ?

JohnConner
10.Ocak.2011, 16:30
You have faith in ability ; bu komut hep çıkıyor mu bende yokda ondan soruyorum

sanırım teker teker veriyorsun oyunculara komutları ama o da çok zahmetli olur daha kısa bi yolu olsa...

RodRiGOtELLo14
10.Ocak.2011, 23:25
Teker teker nasıl veriyorduk arkadaşlar ?

nessus
11.Ocak.2011, 00:22
You have faith in his ability olacak eksik yazmışım.

Takıma genel komut vermektense, her oyuncuya özel olarak "You have faith..." demelisiniz. Zahmetsiz rahmet olmuyor, o kadarına katlanacaksınız :)

Geri dönüşümü kadro ekranında (F3 tuşu) sağ üstte asistan menüsü var, asistan takım konuşmalarının oyuncular üstündeki etkisini geri bildirim yapıyor (Tealtalk Feedback) onu seçin görürsünüz. Örnek ortada zaten, kesinlikle işe yarıyor.

nessus
11.Ocak.2011, 00:25
Teker teker nasıl veriyorduk arkadaşlar ?

Her oyuncunun isminin sağ tarafında menu var (genel konuşma yaptığında yazının çıktığı yer yani), oradan takıma değil onlara özel konuşma yaparsın.

RodRiGOtELLo14
11.Ocak.2011, 00:38
Teşekkür ederim yardım için ben resmi farklı görünce değişik zannettim. Sonradan jeton düştü tabi :)

richard castle
11.Ocak.2011, 14:10
Denedim ve gerçekten işe yarıyor. Teşekkürler :)

kalemci
20.Ocak.2011, 16:43
ilk 5 maç gerçekten işe yaradı sonraki beş maç beş mağlubiyet :D

remzi1242
20.Ocak.2011, 21:25
Senin yeteneklerine güveniyorum :D

oyuncu maçta ayrı motive oluyor

nessus
21.Ocak.2011, 15:23
ilk 5 maç gerçekten işe yaradı sonraki beş maç beş mağlubiyet :D

bu konuşma maç kaybettirmez sadece kazandırmada "biraz" payı olabilir. Yani mağlubiyetlerle alakası yok, galibiyetleri de doğrudan konuşmaya bağlamak da doğru değil.

kaybettiğin maçlarda takım konuşması geri bildirimine baktığında mutsuz oyuncu görüyor musun? görmüyorsan rakibin hakkını ver ;)

rainmakerr
21.Ocak.2011, 16:19
ben de bunu yabancı forumlarda görmüştüm. denemedim ama göründüğü kadarıyla bayağı etkiliymiş.

ozaniel
21.Ocak.2011, 22:22
Oyuncudan oyuncuya değişiyor etkisi gerçi. Ama gerçekte de oyuncuya güven vermek çok önemli değil mi? Ben şahsen tek bir takım konuşması bulup gitmek istemem, oyunun eğlenceli bir özelliği kalkmış olur benim için.

okartal
22.Ocak.2011, 03:36
eyv sagol deneyeceğim

Ketchaup
29.Ocak.2011, 00:33
Eyw denedim, motivasyonu arttırmak bayağı önemliyimiş verim alma konusunda.

richard castle
29.Ocak.2011, 02:11
Bire bir diyalog çok önemliymiş gerçekten de. Önceden hepsine, misal, ' You can win this! ' deyip geçerdim ancak teker teker hepsiyle konuşunca daha çok verim almaya başladım.