PDA

View Full Version : Prestij ve maddiyat açısından avantajlı kulüplerle uğraşmak

richard castle
09.Ocak.2011, 14:44
Baros sezona fırtına gibi girmişti. Hem hazırlık, hem kupa, hem de Avrupa maçlarında gol atıyor, asist yapıyor, bazen kanattan top taşıyordu. Chelsea, Baros için ne kadar bonservis istediğimi sordu. Direkt reddettim. Bu sefer ' Milan Baros unhappy ' açıklaması geldi. Daha önce de aynı sorunla karşılaşmış, Manchester United' in enquirysinden sonra oyuncuyla görüşüp ' Takımın büyümesinde senin de katkın olacak ' diyerek kalmasını sağlamıştım. Ama ikinci seferde... Iııh...
Sadece Baros değil, daha prestijli ve maddi açıdan zengin kulüplerle başa çıkılamıyor. B planı da yoksa yandı gülüm keten helva. Galatasaray' la oynayan da bilir, coach ya da physio istenirken, maaş bütçesi son derece müsaitken üstelik, mantıklı gerekçe olmadan reddederler. Bir de transfer için 1-2 milyon euroluk ekleme istemek neredeyse imkansız.
Konudan sapmazsak, büyük kulüpler istikrarı ve uyumu yakalamış her kulüp için potansiyel tehlike arz ediyor bana göre.

Chivalry
09.Ocak.2011, 14:56
Gerçekte de böyle değil mi kısmen küçük takımların yetenekli oyuncuları büyük takımlarca kapılıyor.

richard castle
09.Ocak.2011, 15:00
Gerçekte de böyle değil mi kısmen küçük takımların yetenekli oyuncuları büyük takımlarca kapılıyor.

Doğru, onun için oyunun başında iyi bir scout ekibi kurup genç yetenekleri araştırmak gerekli diye düşünüyorum. Bir B Planı mutlaka olmalı...

rainmakerr
09.Ocak.2011, 15:19
çok kolay veremeyecekleri bir para iste onlardan 50-60m falan. sonra teklifi direk geri çekerler.

Addolorato
09.Ocak.2011, 15:27
çok kolay veremeyecekleri bir para iste onlardan 50-60m falan. sonra teklifi direk geri çekerler.

Bu eski serilerde işe yarıyordu artık takım teklifi geri çekincede mutsuz oluyor oyuncu.

metinoktay
09.Ocak.2011, 15:34
ben bununla şu şekilde mücadele ediyorum ve bende işe yarıyor. örneğin; bolzoni yi bedavaya denizliye transfer etmiştim. genç ve harika gelişiyor, büyük kulüpler hemen izlemeye alıyor. transfer status den asking price yerine 35 milyon tl ayarlıyorum. kulüpler de sadece izlemekle kalıyor, asla enqury yani fiyat sorma yapmıyorlar. sadece medyada haber çıkıyor atletico madrid bolzoni için 10 milyon tl gözden çıkardı gibisinden. istenilen fiyatı onlar enqury yapmadan önce çok büyük bir fiyat ayarlarsanız oyuncuyu direkt istemiyorlar. çünkü bolzoni denizlisporda 4-5 milyon tl değerinde ve ben de onu kaptırmamak için uçuk bir rakam yazıyorum oraya, ha getiren varsa o parayı veririm oyuncuyu o ayrı :D bir deneyin sizde de işe yarar diye düşünüyorum.

nessus
09.Ocak.2011, 17:55
metinoktay önerin çok mantıklı geldi bana. Hemen deniycem, işe yararsa hayat kurtarır valla ;)

metinoktay
09.Ocak.2011, 20:09
dene işe yarıyor :)

vego
09.Ocak.2011, 20:10
Evet ben ne zaman potansiyelli genç alsam istenen ücreti 150 m euro yaparım çıkan haberler 77 veya 76 m euroluk tekliflere hayır demicek olur.Hiç teklif gelmez:)

Rehavi
09.Ocak.2011, 20:13
Bende sürekli bunu uyguluyorum çok işe yarıyor. Hatta takımımdaki çoğu oyuncuya bunu uyguluyorum.

mad butcher
09.Ocak.2011, 23:12
işe yaradığını göreceksin :D şahsen oyuncularıma 1 tane bile teklif gelmiyor ama çok abartı yüksekde yapma , atıyorum baros için 25m yap , ee barosa 25m teklif verirlerse de kaçırma derim , 150m yaparsan o oyuncuya gelecek absürd teklifleri de engellemiş olursun