PDA

View Full Version : Defans oyuncusu gol kralı olur mu?

atalayyy
12.Ocak.2011, 03:12
Arkadaslar bu senede korner bugina cozum bulunmamis:D Omer toprak bole gidersek turkiye va avrupada gol krali olcak , oyunun tadi pek kalmiyor:D Sizlerle paylasmak istedim

http://img522.imageshack.us/img522/79/54487025.jpg

Since-1907
12.Ocak.2011, 03:15
Oyunun tadı kaçıyorsa niye kullanıyorsun ki.Senin elinde sonuçta bu taktiği kullanıp kullanmamak.Defans oyuncusunun futbol kurallarına göre gol kralı olması mümkündür,sorun yok.

metinoktay
12.Ocak.2011, 04:06
arkadaş sadece bir öneri sunmuş, cevabın sert gibi görünmüş biraz, öyle olmadığını düşünüyorum :)

ben de sana katılıyorum atalay korner konusunda. kornerden çok gol yeme olasılığımız fazla, aynı şekilde gol atma olasılığımız da. çoğu maçı defans oyuncularımın golleriyle kazanmaktayım ben de.

Lim10
12.Ocak.2011, 04:22
Şahsen bu seride geçen seriye göre bende kornerden daha fazla gol atıp, daha fazla yiyorum.Ama stoperlerimin toplam gol sayısı (Bu sezon 38 maçlık periyot boyunca) 11-12 civarıydı.2 maç arka arkaya kornerden gol bulduğum zaman rahatsız oluyorum.Hile yapıyor gibi hissediyorum kendimi:)Kornerlerde bir sezonda ideal rakam 10-15 arasıdır benim için.Azına kabulüm, fazlasını istemem.Yerinde olsam korner komutlarımı değiştirirdim.Ömer bu çizgide devam ederse kariyerinden soğuyabilirsin.

bommel
12.Ocak.2011, 11:51
nedir hocam bunun ayarı :D
kornerden 20 maçtır tek golümüz yok...

Bursaspor
12.Ocak.2011, 11:57
Genelde ön direk (Attack Near Post) ve arka direk (Attack Far Post) ayarı yapabilirsiniz, ancak bunu uygularken, birçok oyuncunuza Lurk Outside Area ya da Challenge Keeper gibi komutlar vermeniz gerekebilir, iyi kafa vuran oyuncunuz varsa kornerden 15-20 gol bulabilirsiniz, bunun yanında serbest vuruşlardan da 10-15 gol bulabilirsiniz.

mad butcher
12.Ocak.2011, 12:06
ben bu taktiği sadece avr. maçlarında kullanır oldum artık . kadrom yerel lige göre abartı, haliyle buca gibi takımlara ciddi oynadığım zaman 10 üstü atıyorum, eskişehir bile her maç 5 atıyorum ; gol avansı yüksek olduğu içinde finansal açıdan sorun :F maç 2-1 ben kazanayım , kalecim gol yememe avansı alamasın , gollerde defans oyuncularımdan olsun :D o kadar cimriyim ki , kontrat yenilemelerini oyuncum sakatlandığı zaman yenilerim , fırsat kollarım , ee sakat olunca daha az maaş isteme olasılığı var

atalayyy
12.Ocak.2011, 14:00
bende komutlari kaldirdim simdi:D omer ilk yariyi 15 golle kapadi:D sadece avrupa kupasi maclarinda kullanmak en mantiklisi sanirim tesekkurler oneriler icin

mad butcher
12.Ocak.2011, 14:12
bende hile gibi düşünüyorum kullanmıyorum bazen ama şöyle de bir şey var ; oyunda senin defans arana atılan her pozisyon gol oluyor ve defans adamların bön bön bakıyor. senin 4 topun direkten dönüp 30 şutuna rakip 5 şut çekiyor ve yine onlar kazanabiliyor. oyun böyle ise oyuna göre iyi bir taktik oluşturacaksın , gerçekçiliğe bakacak olursan senin defans arana atılan her topun gol olması , senin her pozisyonda kaleciye nişanlaman gerçekçiliğe aykırı ? peki rakip takımlar bu durumu gerçekçiliğe aykırı bulup defans arasına top atmamazlık yapıyor mu hayır :D sende arada kullanacaksın korner taktiğini . ne kadar ekmek o kadar aş (alakaya maydonoz) :D

bearyn
12.Ocak.2011, 14:45
Oyunun tadı kaçıyorsa niye kullanıyorsun ki.Senin elinde sonuçta bu taktiği kullanıp kullanmamak.Defans oyuncusunun futbol kurallarına göre gol kralı olması mümkündür,sorun yok.
E napsın adam kafasındaki korner taktiğini mi değiştirsin, adamlar bi bugı yıllardır düzeltemiyo diye. Benim yıllardır kullandığım bi korner taktiği vardır, gerçek hayatta çok verimli olacağını düşündüğüm bir taktik. Fakat oyunda bug gibi duruyor, ortalamanın üstünde gol atılıyor kornerden. Evet gerçekçiliği bozuyor fakat adamlar bu bugı düzeltemedi diye de korner felsefemden vazgeçcek değilim.

ForsakeN
12.Ocak.2011, 15:51
Defans gol kralı olur mu?

Oyun FM ise olur ...

bommel
12.Ocak.2011, 16:40
Genelde ön direk (Attack Near Post) ve arka direk (Attack Far Post) ayarı yapabilirsiniz, ancak bunu uygularken, birçok oyuncunuza Lurk Outside Area ya da Challenge Keeper gibi komutlar vermeniz gerekebilir, iyi kafa vuran oyuncunuz varsa kornerden 15-20 gol bulabilirsiniz, bunun yanında serbest vuruşlardan da 10-15 gol bulabilirsiniz.
Teşekkür ederim.:icon_smile:

Since-1907
12.Ocak.2011, 18:24
E napsın adam kafasındaki korner taktiğini mi değiştirsin, adamlar bi bugı yıllardır düzeltemiyo diye. Benim yıllardır kullandığım bi korner taktiği vardır, gerçek hayatta çok verimli olacağını düşündüğüm bir taktik. Fakat oyunda bug gibi duruyor, ortalamanın üstünde gol atılıyor kornerden. Evet gerçekçiliği bozuyor fakat adamlar bu bugı düzeltemedi diye de korner felsefemden vazgeçcek değilim.

Bug olan korner taktikleri bellidir diğer korner taktikleriyle başarılı oluyorsan o senin başarındır.

zazanas
12.Ocak.2011, 21:43
Bu korner bugı nasıl ayarlanıyor arkadaslar biri anlatabilir mi zahmet olmazsa bazen ihtiyaç duyuyorum.

bommel
13.Ocak.2011, 10:54
Bu korner bugı nasıl ayarlanıyor arkadaslar biri anlatabilir mi zahmet olmazsa bazen ihtiyaç duyuyorum.
yukarıda açıklandı. :)
okuyun.

playeray
13.Ocak.2011, 16:57
Valla Fm oynamaya başladığımdan beri takım talimatlarının yarısından çoğu default olur. Kornerler de öyle. :D

Zekirdek
13.Ocak.2011, 20:36
FM başladığımdan beri korner default'tu fakat bu sene oynama yaptım. Korneri arka direğe kesitiriyorum Alex ile. Arka direkteki oyuncunun Heading 15 veya üstü ise 1.85 civarıda boyu varsa genellikle kaçırmıyor.

attirson
13.Ocak.2011, 20:52
Kamil Zayatte diye bir defans aldım hic hile filanda kullanmadım adam 21 gol attı 1 sezonda :D

ironkhan
14.Ocak.2011, 06:30
en iyi kafa vuran ve uzun boylu defans ve ya forvet oyuncusuna komut verin Near Post Flick On.. Korneri de 6 Yard Box ' a kullandırın adam gol kralı olsun..

atalayyy
22.Ocak.2011, 04:21
http://img190.imageshack.us/i/omerx.jpg

ligte gol kralliginda lider durumda omer:)

mehmetd
24.Ocak.2011, 23:40
bkz. servet çetin;2 maçtır gol atıyor,e mecburen forvet olmayan takımda servet çetin gol kralı olur diye bir atasözü vardır:icon_lol:

bu işin esprrisi de ama korner taktiği yada forvetleri rakip kitliyorsa defans oyuncuları rakip forvetler kitlemezse onlar gol atar diyelim o zaman...