PDA

View Full Version : Yeni Pozisyon

mad butcher
12.Ocak.2011, 03:28
2 oyuncuma yeni pozisyon verdim , 1. si dm oyuncusu , orta saha orta başarılı olarak gözüküyor , orta saha orta da doğal pozisyonu olsun diye yeni pozisyon olarak ona çalıştırdım , 2. oyuncu yine onun gibi , yeni pozisyonu orta saha sağ.

ikisine de yeni poz. vereli aradan 6 ayı geçti hala o yeni pozisyonları doğal olmadı. biri 17 diğeri 23 yaşında. 30 yaşlarında hamite yeni poz. vermiştim 1 aya mı ne olmuştu hatırlamıyorum ama bunlarda değişme yok .nedeni ne olabilir ?

mertayasava
12.Ocak.2011, 03:39
O pozisyonda oynatmadığınız sürece natural olması çok zor.İstikrarlı olarak yeni verdiğiniz pozisyonda oynatırsanız bir süre sonra natural olacaktır.

Lucas Neill
12.Ocak.2011, 03:41
Kamasutraya bak derim bi. Saka bi yana bazi oyuncular alisamiyor maclarda hep o bölgede oynatmalisin yada gizli bi özellik vardi gelmedi simdi aklima o düsük olabilir.

mad butcher
12.Ocak.2011, 03:42
oyuncu dm olarak doğal ama 1 kere olsun dm de oynatmadım , alt yapıdan çıktığından beri 11 de mc olarak oynuyor. ama hala değişen yok. diğer oyuncu da aynı . mr mevkisinde oynatırım sürekli

Lucas Neill
12.Ocak.2011, 03:44
Oyuncular iyi performans gösteriyorsa senin antrenman yaptirttigin mevkide ugrasma bence pek.

mad butcher
12.Ocak.2011, 03:51
klasik 4-4-2 harici taktik denemedim haliyle dm de kullanmıyorum. mc de daha iyi olacağını düşünerek oraya çalıştırdım , ama değişme yok. bu yüzden profili de gelişmiyor. hatta diğer mr de çalıştırdığım profili geriledi satacağım bu yüzden . diğeri ise 18 yaşında ve iyi bir profili var.

metinoktay
12.Ocak.2011, 04:10
eğer 2. mevkisi doğala yakınsa, kapalı yeşil renkte yani, genç ise ve daha önce de o pozisyonda oynamışsa 1 yıl içinde o mevki de ekleniyor, mesela zafer yelen bende 1 sezonda mc olmuştu. ama bolzoni dmc asıl pozisyonu, mc yapmak istedim, ancak bazen dmc bazen mc oynatınca hala mc olamadı tam anlamıyla

Lim10
12.Ocak.2011, 04:13
Aynısını bende yapmıştım, yaklaşık 1 sezonu bulmuştu Natural olmaları.Şuda var, Accomp. ile Natural pozisyonları arasında (oyuncunun özellikleri Accomp. olarak oynadığı mevkinin gereksinimlerine uymadığı durumlar dışında) hiç performans farkı yaşamadım şimdiye kadar.Yine aynı verim alınıyor.

cris king
12.Ocak.2011, 10:36
oyuncu dm olarak doğal ama 1 kere olsun dm de oynatmadım , alt yapıdan çıktığından beri 11 de mc olarak oynuyor. ama hala değişen yok. diğer oyuncu da aynı . mr mevkisinde oynatırım sürekli

oyuncuya verdiğin rol mesela o dm olan elemanı mc oynatıyorum ama değişmedi diyorsun ya eğer sen o adama mc'de mücadeleci ortasaha rolü verdiysen yani bir dm rolü verdiysen mc olması biraz zaman alır hakkaten ya da şundanda olabilir bazı oyuncular mesela emre belözoğlu dm olmasına rağmen mc'dede gözlemci raporlarında aynı yıldızı alıyo yani dm de 3.5 yıldız alıyorsa mc'yi seçtiğimizdede 3.5 yıldız alıyor senin topcularındada bu durum varsa 30 yıl antrenman yaptırsan yine olmaz bende böyle bişey duymuştum...

mad butcher
12.Ocak.2011, 13:24
alt yapıdan yetişti , 1 yıldır mc oynattım ve orta saha göbek olarak oynatıyordum. 6 aydırda yeni pozisyon verdim. artık biraz daha bekleyeceğim dediğiniz gibi 1 yıl sonra doğal olabilir.

şimdi farkettim de yaratıcılık + özel yetenek + bitiricilik kötü. öldürücü ara paslar antremanı yaptıramam buna. taktiğim kısa pas üzerine dayalı ve kalabalık defans arasına bile nuri - arda gibi çok iyi ara pası atan ortasahalarım var ve taktiğim bu yönde. açıkcası umudumu kestim :I

yeni poz. verdiğimden doalyı da hiç gelişme göstermedi.

http://img251.imageshack.us/img251/764/proflc.jpg

.

goodydevil
12.Ocak.2011, 13:31
tek bir arkadaş söylemiş şimdiye kadar doğru cevabı: oyuncunun versatility'si(gizli özelliklerden biri) düşüktür. ki hamitte bu özellik yüksek oyunda zaten 5-6 pozisyonda oynayabildiğini düşünürsek =) normal bi oyuncudan daha fazla çabalaman gerekir onu o pozisyona alıştırmak için ve daha fazla sabır =)

mad butcher
12.Ocak.2011, 13:46
oyunla ilgili sorun mu yoksa oyuncuyla mı alakalı diye fmrte den baktım :ı yeni poz. vermeden önce orta saha orta 15 imiş , şu anda 18 olarak gözüküyor , diğer mr deki adam ise mr mevkisi 18 miş , hala 18 orasını anlamadım ,gerçi önemli değil o oyuncu.

hamit adaptasyon ve çok yönlülük 16 iken bunda adaptasyon 12 , çok yönlülük 8 . demek ki oyunla ilgili değil de oyuncu ile alakalıymış ve tahmini 1 yıla pozisyona alışıyormuş.

goodydevil
12.Ocak.2011, 21:23
oyunla ilgili sorun mu yoksa oyuncuyla mı alakalı diye fmrte den baktım :ı yeni poz. vermeden önce orta saha orta 15 imiş , şu anda 18 olarak gözüküyor , diğer mr deki adam ise mr mevkisi 18 miş , hala 18 orasını anlamadım ,gerçi önemli değil o oyuncu.

hamit adaptasyon ve çok yönlülük 16 iken bunda adaptasyon 12 , çok yönlülük 8 . demek ki oyunla ilgili değil de oyuncu ile alakalıymış ve tahmini 1 yıla pozisyona alışıyormuş.

adaptasyon başka ülkeye&takıma uyumu etkiler. pozisyonu etkileyen çok yönlülük ki 8 bayağı düşük bi değer =)

CeNTeR_TR
12.Ocak.2011, 21:44
Çalışma azmi ve kararlılık özelliğide yüksek halbuki.

Ek olarak yeni pozisyon alma özelliğindede bi ince kıpırdanma var.

Birde oyuncunun yeni bölgesine alışma uyumu ne derecede.Yeni mevki verdikten sonra hemen yanında yazar derecesi.

martymcfly
13.Ocak.2011, 01:18
Yeni mevki öğrenmek Jay Emmanuel-Thomas'ın işi :D

http://img96.imageshack.us/img96/1380/jayemmanuelthomasprofil.th.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg96.imageshack.u s%2Fi%2Fjayemmanuelthomasprofil.jpg%2F)

mad butcher
13.Ocak.2011, 05:27
Çalışma azmi ve kararlılık özelliğide yüksek halbuki.

Ek olarak yeni pozisyon alma özelliğindede bi ince kıpırdanma var.

Birde oyuncunun yeni bölgesine alışma uyumu ne derecede.Yeni mevki verdikten sonra hemen yanında yazar derecesi.

fotoyu eklediğimden geçen 2 ayda yaratıcılık , paslar , kararlar , bitiricilik 1 arttı ; uyuma gelince pozisyonal yetenek başarılı yazıyor.

bitiricilik 11 , yaratıclık 14 , soğukkanlılık 13 , hız güç artsın tamamdır , zaten 16 yaşında 15 maç, bu yıl 25 maç oynadı , yeni poz. doğal olunca da daha fazla profili artar tamamdır , lig için çok iyi bir oyuncu olur (/5)

kraliyetnet
13.Ocak.2011, 21:49
Yeni mevki öğrenmek Jay Emmanuel-Thomas'ın işi :D

http://img96.imageshack.us/img96/1380/jayemmanuelthomasprofil.th.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg96.imageshack.u s%2Fi%2Fjayemmanuelthomasprofil.jpg%2F)

kale kalmıs sadece onuda örettinmi tamamdır :)

mehmetd
14.Ocak.2011, 02:25
Aynısını bende yapmıştım, yaklaşık 1 sezonu bulmuştu Natural olmaları.Şuda var, Accomp. ile Natural pozisyonları arasında (oyuncunun özellikleri Accomp. olarak oynadığı mevkinin gereksinimlerine uymadığı durumlar dışında) hiç performans farkı yaşamadım şimdiye kadar.Yine aynı verim alınıyor.

hem genel cevap hemde bu yazının cevabı olarak;
bu durum oyuncunun serbest pozisyon,çok yönlülük ile alakalı.serbest pozisyon 20 ise hemen alışır ama 1-2 vs. ise çok zor olur.

aynı verime gelince;
ben fm 2006 da samsunsporda marciel i göndermiş,yerine basinas ı almıştım her ikisi de dmc/mc oyuncusu ve basinas daha yetenekli idi,aldığımda takımın en iyisi idi.ayrıca marciel i satıp para kazanırken,basinas ı free almıştım.ama gel gelelim marciel hem dmc hem mc de normalken basinas dmc normal, mc becerikli idi.6 ay boyunca mc çalıştırdım,2-3 maç zor oynadı oysa marciel ile evvelki oyunumda hep oynuyordu.her neyse satıışa koydum bende ama bedava verdiğim halde kimse almadı.sinir olmuştum yani dislike larımdan biridir.zaten fm 2006 da dmc yada amc almamak gerekiyordu.

O pozisyonda oynatmadığınız sürece natural olması çok zor.İstikrarlı olarak yeni verdiğiniz pozisyonda oynatırsanız bir süre sonra natural olacaktır.

doğru.ayrıca o pozisyonda çalıştırılmalı ve üsteki yazıma bakılmalı.

her ikisi de 18 olur elbet,çünkü sınır 18!
yani 15 in yükselebileceği rakam 18 dir,sonra 20 için bayaa zaman gerekebilir ve üstte yazdığım gibi serbest pozisyon önemli,ayrıca fm genie varsa baktığında her oyuncunun her mevkide 20 olamayabileceğini bil,olsa bile olmayabilir
-örneğin bende ramsey var mc ,baktım dr 10,dr ye çalıştırdım şimdi 16,ama maçta dr ye attığımda asistan yanlış yerde oynattığımı,bu oyuncu burda oynamaz diyor,genie de de o bölgede acemi olacağı belirtilmiş mc ise normal diyor-

18 ise çalıştırdığında gene 18 de kalır,20 olması için zaman ve dediğim şeyler gerekli.

martymcfly
22.Ocak.2011, 14:03
Bir de bana saçma gelen. Oyuncu öğrendiği pozisyonu çalışmayı bırakırsa unutmaya başlıyor hızlıca.

BleedingMoon
22.Ocak.2011, 20:37
Bir de bana saçma gelen. Oyuncu öğrendiği pozisyonu çalışmayı bırakırsa unutmaya başlıyor hızlıca.

oyuncu yeni pozisyonu öğrendikten sonra onu başka bir takıma kiraya gönderince -daha sonra başka bir pozisyona çalıştırılsa bile- öğrendiği pozisyonu unutmuyor bir daha. bug olabilir ama böyle olmuştu.

mad butcher
22.Ocak.2011, 21:24
oyuncu yeni pozisyonu öğrendikten sonra onu başka bir takıma kiraya gönderince -daha sonra başka bir pozisyona çalıştırılsa bile- öğrendiği pozisyonu unutmuyor bir daha. bug olabilir ama böyle olmuştu.

arkadaş şunu kastediyor zannedersem , oyuncuyu yeni pozisyona çalıştırdık , o pozisyon 15 iken 1 yıl sonra 18 oldu fakat 20 olmadan yani natural olmadan iptal edince en kısa zamanda tekrar 15 e geri döndüğünü belirtmiş.

eğer martymcfly n dediği gibiyse bug olarak görülebilir.

martymcfly
23.Ocak.2011, 01:40
Evet onu diyorum. 2009-2010-2011 hepsinde var bu sorun. Rooney'e 1.5 sezon aml çalıştırdım natural olmayınca bıraktım ve 1 ay sonra falan aml yok oldu. Genie scout kullanmadığım için rakamsal değerini bilmiyorum.