PDA

View Full Version : Çalışma izni

merty_fb
15.Ocak.2011, 05:18
oyuncuyu aldığımızda çalışma izni çıkmazsa sdaha sonra çıkbiliyor mu bu çalışma izni?

farketmeden transferi onayladım çalışma izni çıkmamasına rağmen.. şimdi oynatamıyorum adamı doğal olarak..

Walter Sakana
16.Ocak.2011, 07:30
Hayır çıkmaz. Oyuncuyu oynatabilmenin tek yolu, AB üyesi ülkelerden birindeki takıma yada takımlara birkaç sezon kiraya gönderip oyuncunun o ülkenin vatandaşlığını almasını beklemen. Sen çalışma izni çıkmamasına rağmen oyuncuyu alabildiysen muhtemelen böyle bir takımla "work permit link" anlaşman vardır. Bir kontrol et, böyle bir anlaşman varsa (ki büyük ihtimalle Polonya liginden bir takımdır) oyuncunu anlaşmalı olduğun takıma kiraya gönder. Oyuncu o ülkenin vatandaşlığını alana kadar (genelde 3 tam sezon sürer) her sezon başı aynı klübe kiraya gönder. 3 sene bekleyemem diyorsan hiç uğraşma sat :)

cenk1905
16.Ocak.2011, 13:45
belçika liginde 2 sezondu sanırım vatandaşlığa geçme süresi...

RasAnt
16.Ocak.2011, 13:49
3 yıl kardeşim belçikada

merty_fb
16.Ocak.2011, 19:11
teşekkürler cevaplar için..

İngiltere liginde çok oynamadığım için detayları bilmiyordum, 2 takımla anlaşmam varmış biri Hırvatistan biri Sırbistan'da, Hırvatistan'da 2 yılmış.. artık sezon bitince yollarım ya da satarım bilmiyorum..

Yalnız oyuncunun çalışma izni çıkmadığından oynamadığının farkında olmaması çok fena.. Boş durmasın diye Monaco'ya kiraladım adamı, kiralanmak için fazla iyi olduğunu düşünüyor adam..