PDA

View Full Version : Futbol Tarihine Geçmiş Unutulmaz Sözler

Lim10
16.Ocak.2011, 02:02
"Tanrı beni goL atmam için gönderdi" -Romario-

"Eğer koLayı isteseydim Porto'da kaLırdım.GüzeL mavi bir koLtuk, şampiyonlar Ligi kupası ve Tanrı vardı.Tanrıdan sonra da ben." -Jose Mourinho-

"Diğer ülkelerin tarihi, Uruguay'ın futbolu vardır." -Ondino Viera-

"Bazı insanlar futbolun bir ölüm kalım meselesi olduğuna inanırlar.Sizi temin ederim ki ondan çok çok daha önemlidir." -Bill Shankly-

"Ahlaka dair bildiğim ne varsa futboldan öğrendim. Çünkü top hiçbir zaman beklediğim köşeden gelmedi." -Albert Camus-

"Yarın yine borçlarım olacak ama bu gece kral benim." -Şampiyonluk kutlamaları sırasında Napoli taraftarları-

"Sıkıcı ve renksiz oyunla kazananlar tarihe yazılır ama hafızalara yazılmaz.'' -Frank Rijkaard-

"Futbol 90 dakika süren ve sonunda Almanların kazandığı bir oyundur." -Gary Lineker-

"Top bizdeyken onlar gol atamaz." -Johan Cruyff-

"Ben öLürsem İnönü'ye gömün." -PascaL Nouma-

"1969'da içkiyi ve kadınları bıraktım.Hayatımda geçirdiğim en berbat 20 dakikaydı." -George Best-

"Sparta Prag'ı Sparta'da Yeneceğiz." -Ümit Özat-

Gökmen Özdenak Necati Ateş'e kötü şut çektiğini anlatırken..
G : Biraz daha geliştirmen lazım son vuruşlarını..
N : Abi biz senin penaltı atıpta Ritz Carlton'da turist vurdugunuda biliriz.

"Hiçbir kuvvet beni bu stadda 25.000 kişi olduğuna inandıramaz!Dida'yı bir kere bile duyamadım." -Galatasaray mağlubiyeti sonrası Milan kaptanı Paolo Maldini'nin sözleri-

"Normal şartlar altında Porto şampiyon olacaktır; anormal şartlar altında, Porto yine şampiyon olacaktır." -Jose Mourinho-

Fenerbahçe büyüklüğü, ne şampiyonluk büyüklüğü, ne de kupa büyüklüğüdür. O'nun büyüklüğü başkadır.Adı koyulamaz." -İslam Çupi-

"Doktorlar sigarayı bırakmazsam futbol oynayamayacağımı söylediler, ben de futbolu bıraktım" -Johan Cruyff-

Muhabir : "İspanya'da başarılı olabilecek misin? "
Maradona : "Top orada da yuvarlak değil mi?"

"Onu durdurabilmenin tek yolu stadyumun ışıklarını kapatmaktır." -C.Ranieri'nin İnterli Adriano için yorumu-

"Biz futbolun sahte dünyasının içindeyiz. Bu tamamen düzmece bir dünya. Bizlere, basit bir oyun oynamamız için milyon dolarlar veriyorlar, ama biz sadece sistemin devam etmesi için kendini satan köleleriz. Ben sadece futbolcu Almeyda, değilim. Ben bir babayım, bir insanım, bir çiftçiyim... Ve futbolun içinde kaldığım hergün gerçek Almeyda'dan uzaklaşıp kişiliğimi yitiriyorum." -Jesus Almeyda-

"Eğer beyaz mendiller sizin için sallanıyorsa fazla endişelenmeyin, başkanınız size sahip çıkar. Ancak beyaz mendiller başkan için sallanıyorsa siz en iyisi mi yeni bir yer bulun." -Sir Bobby Robson-

Ümit Aktan 3-3 biten unutulmaz Man. Utd. - Gs Maçında Arif'in golünden sonra ''Değil Şımaykıl..Bütün Maykıllar bir araya gelse bu topu çıkaramaz''

"Hami dandi’ye dan! diye çaktı!" -Ümit Aktan, Dundee United-Trabzon maçında, Hami’nin golünden sonra-

"İtalyanlar size karşı galip gelemezler ama siz onlara mağlup olabilirsiniz" -Johan Cruyff-

"Zaten bizim Neuchatel’den de 5 tane çocuğumuz var!" -Ümit Aktan-

“Tugay vurursa gol olur, vuruyoooor, aut...” -Bülent Karpat-

Can Bartu, atv’de Beşiktaş maçını yorumlarken : “Walsh ikinci yarı çok etkisiz, kendisini oyunda hiç göremiyorum...”(Walsh devre arasında oyundan çıkmıştır...)

"En güzel gol, boş kaleye atılan goldür." -Johan Cruyff-

"Çocuk bakıcılığı yapmaktan takımını şampiyon yapamıyor." -Jose Mourinho'dan Arsene Wenger'e-

Yıl 1988, Gs-Monaco çeyrek final maçı, Prekazi’nin unutulmaz golü radyodan Orhan Ayhan tarafından şöyle anlatılır: "Prekazi geliyooooor, vuruyoooooor, ohhhhha! be Prekazi bu ne beee!”

"Eğer biraz çirkin olsaydım ne Pele'nin ne Maradona'nın adı hatırlanırdı." -George Best-

Uruguay ile oynadığımız hazırlık maçından önce : ''Uruguay kim ya avrupada ne başarısı var'' -Sergen Yalçın-

"Takımımız çok tehlikeli bir yerden korner atışı kullanıyor." -İlker Yasin-

"Herkes kendine pahalı arabalar, yatlar alırken , ben bugün Livorno forması aldım." -Cristiano Lucarelli-

"Yenilmek kolay, yenmek olay." -Fatih Terim-

"Takım içinde karar aldık ve Robben'e bildirdik. Sahaya çıktığımızda o kendi topunu getirecek" -Wesley Sneijder-

"İkinci gol de Boer'un ayağının şeyinden oldu, üçüncü gol gene Boer'un şeyinden oldu..." -Turgay Şeren-

"Evet Liverpool şehrinin iki takımı vardır. Biri Liverpool, diğeri de Liverpool'un yedekleri." -Bill Shankly-

Beşiktaş'lı takoz Recep milli maçta çok uzak yerden yaptığı ortanın gol olması üzerine : "Baktım bütün arkadaşlarım doluydu bende kaleye vurdum."

Uefa Kupası finalinden sonra kendinden geçmiş bi halde o güzel Türkçesiyle : "Başka bişey yok kardeşim en buyuk galatarasay başka yok" -Gheorhe Hagi-

"Arsenal ile hazırlık maçı yapacaktık. Maçtan evvel gittim Arsene Wenger'e, 'Çıkar tam kadronu da güçlerimizi görelim' dedim. Tam kadro çıktılar, 4 tane attık" -Hikmet Karaman'dan Arsene Wenger'e... (2001 yılında Kocaelispor'un Arsenal'ı 4-1 yendiği hazırlık maçı öncesi)-

"Zago'nun kel kafasından kayan top hız kazanıyor..." -Show Radyo spikeri Gençlerbirliği-Beşiktaş maçını anlatıyor-

Pele'den Maradona'ya...: "Allah vergisi bir yeteneği var. Bu yüzden hep şanslı oldu. Hayatında tüm olan bitene rağmen hala onunla kontrat imzalayan insanlar var.Eğer bu insanlar daha bilinçli olsalardı bunu yapmazlardı"
Maradona'dan Pele'ye...: "Pele kimin umurunda.O artık bir müzeye ait"

"Taraftarımız 3 istedi, attık. 5 istediler 6 attık. 10 istediler, zaman yetmedi." -Serhat Akın-

"Barcelona, muhteşem tiyatrolarıyla bir kültür kenti. Bu çocuk da artistliği iyi öğrenmiş" -Mourinho'dan, o dönem Chelsea forması giyen Del Horno'nun oyundan atılmasına neden olan Lionel Messi'ye-

Old Trafford stadında oynanacak Manchester United-Arsenal maçı öncesi bir gazetecinin Ferguson'a istatistiklere göre maçı Manchester'ın kazanması gerektiğini bu konuda kendisinin ne düşündüğünü sorar.Sir Alex şu cevabı verir: "İstatistikler mini etek gibidir, birçok şeyi gösterirler ama asıl önemli olan şeyi göstermez."

''Türk futbolunda herşeyden biraz var ama hiçbir şey tam değil.'' -Frank Rijkaard-

Liverpool'un sezonu 2.sırada tamamlamasının ardından gelen eleştiriler üzerine efsane teknik adam Bill Shankly şu açıklamayı yapar : "Birinciysen birincisindir, ikinciysen hiç birşey"

"Hayal edebilirseniz, gerçekleştirebilirsiniz." -Alex de Souza-

"Beni Zamanında Bayern Münih istemişti.Adamlar sonra beni bir araştırmışlar.Almadılar." -Sergen Yalçın-

"Büyük takımlar kazandıkları kupalarla, küçük takımlar ise büyük takımları yenmeleriyle övünür." -M.Platini-

"Maksadımız İngilizler gibi toplu bir halde oynamak, bir renge ve bir isme malik olmak ve Türk olmayan takımları yenmek." -Ali Sami Yen-

"Futboldaki 21 yıllık yaşantımda, hiçbir zaman buna benzer bir ortam görmedim.Yunanlılar Türkl'erin parmak uçlarına bile gelemezler" -Sevilla Başkanı Jose Maria Del Nido (Kadıköy'deki Fenerbahçe maçı sonrası)-

"Leeds United maçında oyundan alınmasaydım, takım arkadaşlarımı bıçaklayabilirdim." -Pascal Nouma-

"Livorno'yu eşimden daha çok sevdiğimi söylüyorlar. Bu kesinlikle yanlış. Eşimi de en az Livorno kadar seviyorum." -Cristiano Lucarelli-

Sinisa Mihajlovic: "Mourinho ile futbol konuşmam. Futbol oynamamış birinin bazı şeyleri anlamasını beklememeli"
Jose Mourinho: "Jokey olmak için önce at mı olmak gerekir?"

"Yapma Hayrettin daha kadroları saymadım!" -Bir milli maçı anlatan İlker Yasin'in, ilk dakikalarda bir gol yiyen kaleci Hayrettin Demirbaş'a olan serzenişi-

KaPaLı
16.Ocak.2011, 02:07
"Dünyanın en iyi teknik direktörü ben değilim ama benden daha iyi bir teknik direktör de yok" Jose Mourinho

" Eskiden fakirler oynuyordu, zenginler seyrediyordu. Yani açlar oynarken, toklar seyrediyordu. Şimdi ise toklar ve zenginler oynuyor, fakirler seyrediyor'' Şenol Güneş

sarianet
16.Ocak.2011, 03:17
"Yapma Hayrettin daha kadroları saymadım!" -Bir milli maçı anlatan İlker Yasin'in, ilk dakikalarda bir gol yiyen kaleci Hayrettin Demirbaş'a olan serzenişi-

:d:d:d buna çok güldüm:D

LaigLeNoiR
16.Ocak.2011, 03:40
Sinisa Mihajlovic: "Mourinho ile futbol konuşmam. Futbol oynamamış birinin bazı şeyleri anlamasını beklememeli"
Jose Mourinho: "Jokey olmak için önce at mı olmak gerekir?"

En çok bu hoşuma gitti :)

DenizlispoR
16.Ocak.2011, 09:44
Bu güzelmiş :D.

EndoplazmiK RetikuluM
16.Ocak.2011, 11:02
"Sparta Prag'ı Sparta'da Yeneceğiz." -Ümit Özat-

Gökmen Özdenak Necati Ateş'e kötü şut çektiğini anlatırken..
G : Biraz daha geliştirmen lazım son vuruşlarını..
N : Abi biz senin penaltı atıpta Ritz Carlton'da turist vurdugunuda biliriz.

Guzel :)

BaGa TaRKaN
17.Ocak.2011, 03:43
"Top bizdeyken onlar gol atamaz." -Johan Cruyff- İlginç Bakış Açısı :D

Muhabir : "İspanya'da başarılı olabilecek misin? "
Maradona : "Top orada da yuvarlak değil mi?" Yani:D

Ümit Aktan 3-3 biten unutulmaz Man. Utd. - Gs Maçında Arif'in golünden sonra ''Değil Şımaykıl..Bütün Maykıllar bir araya gelse bu topu çıkaramaz'' Ancak Joc Çıkarır:n:

“Tugay vurursa gol olur, vuruyoooor, aut...” -Bülent Karpat- :p

Can Bartu, atv’de Beşiktaş maçını yorumlarken : “Walsh ikinci yarı çok etkisiz, kendisini oyunda hiç göremiyorum...”(Walsh devre arasında oyundan çıkmıştır...) Muhteşem İzleyici:n:

Uruguay ile oynadığımız hazırlık maçından önce : ''Uruguay kim ya avrupada ne başarısı var'' -Sergen Yalçın- Doğru Demiş Var mı Tabiki Yok:n:

"Arsenal ile hazırlık maçı yapacaktık. Maçtan evvel gittim Arsene Wenger'e, 'Çıkar tam kadronu da güçlerimizi görelim' dedim. Tam kadro çıktılar, 4 tane attık" -Hikmet Karaman'dan Arsene Wenger'e... (2001 yılında Kocaelispor'un Arsenal'ı 4-1 yendiği hazırlık maçı öncesi)- İşte Budur Be Anadolunun Devrimi:D

"Beni Zamanında Bayern Münih istemişti.Adamlar sonra beni bir araştırmışlar.Almadılar." -Sergen Yalçın- Allah Yardımcıları Olmuş :p

Sheriff
17.Ocak.2011, 04:52
Ortega'da bize geldiğinde benzer bir soru üzerine top Türkiye'de de yuvarlaksa sorun yok gibilerinden birşey demişti. Ama marifet ne topta ne topculuğunda değil marifet kişiliğindeymiş.

bir kaç tanede ben ekleyeyim
"Takım içinde karar aldık ve Robben'e bildirdik. Sahaya çıktığımızda o kendi topunu getirecek" Wesley Sneijder
"Ben NBA'in en iyi Amerikan futbolcusuyum ve 12 yıldır da NBA'deki en seksi 2.20'lik oyuncuyum" Shaquille O'Neal(futbol değil ama :S)
"Türk gazetelerindeki tek doğru şey tarihtir" Haim Revivo

Lucas Neill
30.Ocak.2011, 18:48
Jokey olmak icin sözü Mourinho'nun degil

"Iyi teknik direktör olmak için önce futbolcu olmak gerektigini söylüyorlar. jokey olmak için de önce at mi olmak gerekiyor"

Arrigo Sacchi

Hugo
30.Ocak.2011, 18:59
Hulk'a dikkat etmemiz lazım.
İlker Yasin, Hulk çıktıktan 10 dakika sonra.

RaSenGan
30.Ocak.2011, 19:05
Jokey olmak icin sözü Mourinho'nun degil

"Iyi teknik direktör olmak için önce futbolcu olmak gerektigini söylüyorlar. jokey olmak için de önce at mi olmak gerekiyor"

Arrigo Sacchi

Daha önce söylenmiş olabilir bu söz fakat Mihajlovic Mourinho için öyle söyleyince Mourinho da bu sözü kullanmış :) Bu söz sadece normal söylenmiş bir söz fakat Mourinho bu sözle fena bir kapak yapınca haliyle onunmuş gibi söyleniyor söz :)

Lucas Neill
30.Ocak.2011, 19:47
Daha önce söylenmiş olabilir bu söz fakat Mihajlovic Mourinho için öyle söyleyince Mourinho da bu sözü kullanmış :) Bu söz sadece normal söylenmiş bir söz fakat Mourinho bu sözle fena bir kapak yapınca haliyle onunmuş gibi söyleniyor söz :)

Orasi öyle tabi ki de cogu kisi bu sözü Mourinho'nun saniyor istatistik mini etek sözünün de Alex Ferguson'a ait oldugu yanlisi gibi :)

RaSenGan
30.Ocak.2011, 20:43
Orasi öyle tabi ki de cogu kisi bu sözü Mourinho'nun saniyor istatistik mini etek sözünün de Alex Ferguson'a ait oldugu yanlisi gibi :)

Hadi ya onun değil mi :D

Lucas Neill
30.Ocak.2011, 20:51
Hadi ya onun değil mi :D

Ebbe Skovdahl'inmis o söz bende gecenlerde ögrendim :)

FenoMachine
03.Şubat.2011, 03:02
"Futboldaki 21 yıllık yaşantımda, hiçbir zaman buna benzer bir ortam görmedim.Yunanlılar Türkl'erin parmak uçlarına bile gelemezler" -Sevilla Başkanı Jose Maria Del Nido (Kadıköy'deki Fenerbahçe maçı sonrası)- Süper söylemiş bu adamı bundan sonra çok seviyorum
Jose Mourinho: "Jokey olmak için önce at mı olmak gerekir?" Süper Laf çakıyor bu adam ya :)

KaPaLı
03.Şubat.2011, 12:14
“Hayatımda onun gibi birisiyle hiç çalışmadım. Takımdaki önemli isimlerden korkmadığını kanıtlamak için bir seferinde ne yaptığını hatırlıyorum da… Hepimizin önünde pantolonunu indirdi ve bunu yapabilecek kadar t****lı olduğunu bilmemizi istedi. Şans eseri ön sırada oturmuyordum ve hiç birşey görmedim”

Luca Toni'ye Louis van Gaal'i sormuşlar..