PDA

View Full Version : Basın Toplantısı

kalemci
17.Ocak.2011, 01:55
basın toplantılarını sizce asistana yaptırıyım mı şuana kadar hiç yaptırmadım bana ne gibi getiri-götürüsü olur ingiltere blue square beth north ta fc unitedla yeni çıktım her maçtan sonra ve önce geliyor kapıma basın mensupları buda sıkılmamı sağlıyor :D

Lim10
17.Ocak.2011, 02:57
Yeni kariyer açtığımda yada yeni bir takımın başına geçtiğimde yaptığım ilk konuşma hariç, kolay kolay basın toplantısına katıldığımı hatırlamıyorum.Asistan forever.

kalemci
17.Ocak.2011, 03:22
bakalım sezonumun geri kalanında asistanla deneyeceğim .

Orhan Aker
18.Ocak.2011, 18:24
Ben beşiktaşla anlaşdığım ilk sezon imza töreninde konuştum sadece :) o kadar menajer özelliklerimden media handling % 1 den yukarı çıkmıyor :)

sarianet
18.Ocak.2011, 18:35
bence maçlara etkisi var
bazen asistanlar rakipten tırsıyo öyle açıklamalar yaıyor bence maç lkazandırmada önemli bir etken
bende ingilizceden çakmıyom ama hep rakip takımın dikine dikine olan yorumları yapıyom gogul amca sağolsun :D

Orhan Aker
18.Ocak.2011, 18:40
ahmetnarin86 (http://forum.turksportal.net/vb/member.php?u=100012) ama bazende toplantıdan sonra my team superior gibi sonuçlar çıkıyor tehlikeli olabiliyor :D en iyisi iyi bir asistan

ozziee
18.Ocak.2011, 19:07
ben maç öncesi basın toplantısına kendim katılırım, maç sonunda ise bazen kendim girerim bazen de asistana bırakırım. kendim girdiğim maçlar genellikle büyük takımlarla yaptığım ve yendiğim maçlardır (nasıl koyduk size derim her zaman :P)

Facx
18.Ocak.2011, 19:25
hep aynı soruları soruyolar niye boşuna vakit kaybedim :D

ozziee
18.Ocak.2011, 19:29
ben maç öncesi basın toplantısına kendim katılırım, maç sonunda ise bazen kendim girerim bazen de asistana bırakırım. kendim girdiğim maçlar genellikle büyük takımlarla yaptığım ve yendiğim maçlardır (nasıl koyduk size derim her zaman :P)

edit: unutmuşum birde tüm sorulara en üsttekini cevaplıyorum :) bir tek ilgilenmediğim bir oyuncuyla alakalı sorulara en alttakini cevaplıyorum.

aslında basın toplantıları oyuncular üzerinde etkisi oluyor. basın toplantılarının ardından oyuncunuzu veya takımı övdüğünüz zaman oyuncunun mutluluğu artıyor bu da tabiki oynadığı oyuna etkili oluyor...

kalemci
19.Ocak.2011, 00:08
anladım ama fc unitedla 14.haftada liderle bi puan farkım vardı sonra toplantılara asistanı göndermeye başladım 21. haftaya kadar tek galibiyet alabildim malesef kupadanda elendm bunun direk bi etkisi olabilir mi acaba?

RasAnt
19.Ocak.2011, 02:05
Hep asistana verdiğim için toplantıları media-shy manager tanımlaması aldığımı hatırlıyorum :)

mad butcher
19.Ocak.2011, 18:08
2018 yılındayım 1 kere olsun asistanı yollamadım. Türkçe yama sağolsun :] ingilizce olanları yorum yapma derim , Türkçe olanlara yorum yazarım. Genelde '' Geçerli sebep var ki favoriyiz '' - '' ofansif oynamayı düşünüyorum fakat defans da sağlam kalmalı '' ya da '' Edin Dzeko çok iyi bir perfonmans sergiledi , bunun devam etmesini istiyorum '' gibi bazı şıklar Türkçe. Bazılarını da google çeviri den bilirim. kısacası hep olumlu tepki alırım. fm 2011 de hiç asistan denemedim ama evvelki serilerde asistanı gönderince bazı oyuncular olumsuz-mutsuz tepkiler veriyordu

mehmetd
19.Ocak.2011, 18:57
edit: unutmuşum birde tüm sorulara en üsttekini cevaplıyorum :) bir tek ilgilenmediğim bir oyuncuyla alakalı sorulara en alttakini cevaplıyorum.

öyle yapma.bende cevabını bilmediğim,ingilizce olduğu için salladığım bir cevap verdiğim zaman medya da gider o demek zorunda kaldığımı yazar,bişey demezsem de tekrar soruyorlar zira.

bak bir örnek vereyim:

rakip çok güçlü,korkuyormusunuz?

-evet korkudan donuyorum
-evet, ama aşıcaz umarım bi ihtimal
-bilemem
-hayır,oyuncularıma güvenmeyi tercih ederim,umarım başarırız.
-hayır,rakipten hiç korkmuyoruz!biz de onlar kadar hatta onlardan da büyüğüz!

sana kalsa en üsttekini cevaplicaksın,tabi ingilizce olacağından anlamayacaksın,medya da bu yorumu diyecek:

menager rakipten korkuyor!

oyuncular da;

amanın bunlarla mı karşılaşıcaz?menagerimiz öyle diyor bizde korkuyoruz o yüzden.

o yüzden hep üsttekini seçme.bilmem anlatabildim mi?

basın toplantılarını sizce asistana yaptırıyım mı şuana kadar hiç yaptırmadım bana ne gibi getiri-götürüsü olur ingiltere blue square beth north ta fc unitedla yeni çıktım her maçtan sonra ve önce geliyor kapıma basın mensupları buda sıkılmamı sağlıyor :D

takımı değiştir ilk önce böylece sıkılmazsın,takımın altta olduğu için her seferinde olması sıkar ama şamp.ligi sorusu olsa beni sıkmazdı mesela.

ben hep kendim yaparım ama ingilizce olunca ne yazık ki zor oluyor,ne yazık ki oyun türkçe deniyor ama en önemli kısım ingilizce!

Ben beşiktaşla anlaşdığım ilk sezon imza töreninde konuştum sadece :) o kadar menajer özelliklerimden media handling % 1 den yukarı çıkmıyor :)

normaldir:icon_biggrin: o bir de ilki zaten:icon_biggrin:

bence maçlara etkisi var
bazen asistanlar rakipten tırsıyo öyle açıklamalar yapıyor bence maç kazandırmada önemli bir etken
bende ingilizceden çakmıyom ama hep rakip takımın dikine dikine olan yorumları yapıyom gogul amca sağolsun :D

katılıyorum ama her dakka internete mi bakçaz?oyun türkçe olsa ya:uzgun:

ayrıca dikine ye de dikkat etmeli.benim fm 2006 da birkaç kez kovulmamı sağlamıştı da:icon_redface:

hadi iyi oyunlar.

playeray
19.Ocak.2011, 20:06
Valla katılmayınca Media-Shy Manager oluyorsun. Onun da bir zararı yok.

Revolution
19.Ocak.2011, 20:09
Hepsine katılıyorum :)

Universal
21.Ocak.2011, 22:54
Bu konuşmaların maçlara ve oyuncularınızın üzerinde etkisi oluyor, sizin hakkınızda ki görüşleri değişiyor. Mesala şampiyon kim olacak sorusuna asistanlar genelde sizin takımızın dışında yanıt veriyor ve sorun yaratıyor; ama siz benim takımıım diyince, kendinden emin bir profil çiziyorsunuz oyunda. Zorlu maçlar ve derbilerden önceki ateşli konuşmalarınız oyuncular üzerinde pozitif etki yapabiliyor. Bununla birlikte rakiplerinizin maçları ile iligli sorular gelidğinde, verdiğiniz yanıt rakiplerinizin oyuncularını etkiliyebiliyor. Son olarakda transferler hakkında ki yorumlarda söylentileri bitiriyor.

mehmetd
21.Ocak.2011, 23:45
Bununla birlikte rakiplerinizin maçları ile iligli sorular gelidğinde, verdiğiniz yanıt rakiplerinizin oyuncularını etkiliyebiliyor. Son olarakda transferler hakkında ki yorumlarda söylentileri bitiriyor.

evet,bazısı rakip menager haksız derken bazısı da emin değilim diyor ikilik oluyor:icon_smile:

maalesef bitirmiyor.tekrar tekrar soruyorlar.(fm 2010 için)
örneğin;
artun denen oyuncuyla ilgilenmediğimi söylediğim halde sonradan tekrar sordular.genie de ilgilendiğimi zannediyor.

benim anlamadığım hep pa 185 oyuncu aldığım halde şimdiki oyuncu yeteneğim 14 potansiyelim 12 oldu:icon_confused:

playeray
22.Ocak.2011, 01:12
Valla benim asistanlar beni hiç yanıltmadı :D

Universal
22.Ocak.2011, 01:36
evet,bazısı rakip menager haksız derken bazısı da emin değilim diyor ikilik oluyor:icon_smile:

maalesef bitirmiyor.tekrar tekrar soruyorlar.(fm 2010 için)
örneğin;
artun denen oyuncuyla ilgilenmediğimi söylediğim halde sonradan tekrar sordular.genie de ilgilendiğimi zannediyor.

benim anlamadığım hep pa 185 oyuncu aldığım halde şimdiki oyuncu yeteneğim 14 potansiyelim 12 oldu:icon_confused:

Ben 7-1 yenildiğim bir maçın rövanşında turu geçeceğimi söyledim, oyuncular gaz geldi maçı kazandım. Hani basın toplantısını küçümsemeyin. Oyuncuları etkiliyor, argo bir tabir ile gaza getiriyor.

Oyuncuların yetenekleri yaşa göre değişir. Oyuncu eğer çok yaşlı ise PA çok düşer.

mehmetd
23.Ocak.2011, 16:38
Ben 7-1 yenildiğim bir maçın rövanşında turu geçeceğimi söyledim, oyuncular gaz geldi maçı kazandım. Hani basın toplantısını küçümsemeyin. Oyuncuları etkiliyor, argo bir tabir ile gaza getiriyor.

Oyuncuların yetenekleri yaşa göre değişir. Oyuncu eğer çok yaşlı ise PA çok düşer.

7-1 in rövanşı?:confused:
(gs-neuchatel gibi mi?)
hocam az buçuk korner olmuştur artık,yoksa ilk maç 7 de olmazdı yani.yoksa onlar mı korner taktiği uyguladı?

benim dediğime yanıtsa alttaki ben kendi yeteneğimi dedim. yaşı elbetteki biliyorum,fm 2006 dan beri.o yüzden 23 yaşaltı alıyorum.185 pa olan 23 yaş altı oyuncular aldığım halde şimdiki yetenek tespitim 14 potansiyel yetenek tespitim 12!

(daha anlaşılır olsun diye tespit dedim),şimdi bu saçma değil mi? artı çoğu rakamlar artmıyor(10 da kalıyor)bazısı hatta düşüyor,önemi olan taktik,atak ve defans coach luğum arttı.(fm 2010 oynuyorum)

juricevic
23.Ocak.2011, 21:44
Valla şu basın toplantıları kadar sıkıldığım bir olay yok bu oyunda. direk > send asistant

bazen büyük takımları yendiğim zaman oyuncuları gazlamak için katılıyorum okadar.