PDA

View Full Version : Asistanın Görüşleri

ironkhan
09.Ocak.2011, 18:57
Arkadaşlar çok uğraştım ama bulamadım bence bir çok kişi de bu durumdan şikayetçidir, özelliklede naıl ayarlanacagını bulamayanlar.. Şimdi Ankaragücüyle güzel i sezona başladım, her zamanda Bacroom Advice'a önem verirm koçlarım en iyisidir, taktik önerileri olsun geniş oyna defansı öne çek flan ve ya şu adama kapan buna dikkat et flan filan.. Bu taktikleri sezon başında Roland Koch fitness koçum verrdi genellikle.. hani fitnes fln dedim olmaz yanlıştır fln ama uyguladım ve fazlasıyla verimli oldu.. sora çok guzel gidiyodu taa ki bir tane dha fitness koça ihtiyacım olana kadar .. Cevat Güleri aldım.. Dha sora bu taktikleri hatta normalde takım içi taktikleri Preffered Moves olsun takti önerileri olsunhepsini Cevat hoca vermeye başladı.. Ve gerçekten aşırı yanlış önerilerle kalamadı ustuste çok kotu sonuçlar aldım..

Ve kritik soru Backroom Advice ta tekrar nasıl Roland Koch'un taktik önerieri sunmasını sağlıcagğım.. Tek buldugum yöntem Cevat hocanın sözleşmesini feshetmek.. Ama o gittken sora tekrar Koch 'un bu görevi almasından nasıl emin olacağım:D bunu ayaralamanın bi yöntemi var mı ? Önerilierinizi bekliyorum acilen

ozziee
09.Ocak.2011, 21:18
backroom advicede taktiksel bilgisi en yüksek olan antranörün sana geri bildirim yapıyor, ben öyle biliyorum...

Lim10
10.Ocak.2011, 11:10
Hiç yapmadığım şey ya; az önce Livepool maçından evvel bir bakayım dedim asistanım ne öneriyor.Torres, Gerrard'a show weaker foot ve more close vs.Dediklerini yaptım.Maçta ilk 30 dakika bir Torres-Gerrard fırtınası anlatamam.Ve Torres'in (kalecimde dahil) 6 pasta 3 oyuncumu çalımlayıp topu ağlara bıraktığını gördükten sonra aklıma ilk gelen asistanımı maçtan sonra hemen kovmak oldu (:Ardından iptal ettim bu komutları.Kesinlikle o dakikadan sonra ilk 30 dakikadaki kadar etkili olamadılar.Benim için asistan sadece basın toplantılarını yapmak için vardı, başarısız bir denemenin ardından hala öyle olacak.

richard castle
10.Ocak.2011, 12:05
Hiç yapmadığım şey ya; az önce Livepool maçından evvel bir bakayım dedim asistanım ne öneriyor.Torres, Gerrard'a show weaker foot ve more close vs.Dediklerini yaptım.Maçta ilk 30 dakika bir Torres-Gerrard fırtınası anlatamam.Ve Torres'in (kalecimde dahil) 6 pasta 3 oyuncumu çalımlayıp topu ağlara bıraktığını gördükten sonra aklıma ilk gelen asistanımı maçtan sonra hemen kovmak oldu (:Ardından iptal ettim bu komutları.Kesinlikle o dakikadan sonra ilk 30 dakikadaki kadar etkili olamadılar.Benim için asistan sadece basın toplantılarını yapmak için vardı, başarısız bir denemenin ardından hala öyle olacak.

Aynen, genelde ben de pek bakmam backroom advice önerilerine. Sadece yaşı genç oyunculara scout raporu almak için girerim. Yoksa her takım için savunma çizgisiyle, formasyonla oynayacaksak işimiz var.

ironkhan
10.Ocak.2011, 15:09
Çok ilginç.. Nese hala aradığım cvp yok.. Bacroom Advice'a bi ben bakıyom herhalde.:) Bakan bilen birisi varsa böle oynayan uzun zamandır anlayan hani koça advice'önem veren birisi önerilerini çözümlerini bekliyorum:) fm'li günler..

mehmetd
10.Ocak.2011, 19:34
Cevat Güleri aldım.. Dha sora bu taktikleri hatta normalde takım içi taktikleri Preffered Moves olsun takti önerileri olsunhepsini Cevat hoca vermeye başladı.. Ve gerçekten aşırı yanlış önerilerle kalamadı ustuste çok kotu sonuçlar aldım..

Ve kritik soru Backroom Advice ta tekrar nasıl Roland Koch'un taktik önerieri sunmasını sağlıcagğım.. Tek buldugum yöntem Cevat hocanın sözleşmesini feshetmek.. Ama o gittken sora tekrar Koch 'un bu görevi almasından nasıl emin olacağım:D bunu ayaralamanın bi yöntemi var mı ? Önerilierinizi bekliyorum acilen

yeni alınan eskisinin yerine geçer,bende öyle biliyorum.cevat hocayı kovarsan eskisine dönebilir.
bide genelde asistan menager yada first team koç falan verir bende,sende fitness koçu veriyorsa ya asistanın falan yok yada olan kötü demektir,2.seçenek te uygun bir asistan almak olabilir.

ayrıca coachlarını falan da dinleme bence,kendi bildiğini yap.benim asistanım da 4-5-1 oynamam gerektiği konusunda ısrarcı ama ben nefret ederim tek forvetten 3lü 4lü oynarım tek oynamam.oynamamam da lazım takımın en iyi tarafı forvetleri çünkü,defansımız diğer mevkilere oranla kelek,genie de 4-2-4 oynamam gerektiğini söylüyor zaten.

ironkhan
14.Ocak.2011, 06:24
yok mu extra bilgisi olan arkadaşlar?

RasAnt
14.Ocak.2011, 16:26
Yok dostum ayarlanmıyor o

ozaniel
14.Ocak.2011, 18:59
Bu fikirleri veren kişiler de hata yapabilir, ne kadar yetenekli olursa olsun. Her zaman kendiniz de düşünün bu fikiri işe yarar mı diye.

Siriuss
17.Ocak.2011, 22:20
Arkadaşlar,her maçtan önce asistan savunma çizgini şöyle yap,şu adamı tut,geniş-dar oyna vs diyor ya...Siz onu ne derece kafanıza takıyorsunuz.Dediklerini yapıyor musunuz?Yapınca gerçekten daha mı iyi oluyor?Mesela 4. lig takımıyla oynarken kesinlikle defansif çizgi geride olmalı falan dedi ki bu bana pek mantıklı gelmedi.Ama dediklerini yapmayınca da içime bir sıkıntı düşüyor.:icon_lol:Bir de maç esnasındaki feedbacklara baktığınız oluyor mu?

mad butcher
17.Ocak.2011, 22:35
feneri yönetiyorum , lig maçlarında gerek duymuyorum bakmaya , kendi sabit taktiğim vardır , avrupada da aynı taktiği uygularım ama zorlu rakipler karşısında asistan tavsiyelerine bakarım ve genelde sıkı markaj yapılması gereken oyuncuları söyler. örnek olarak madrid ile karşılaştığım zaman tüm ofansif oyuncularının zayıf ayak durumlarına ve profillerine bakarım . madrid 3 amc - 1 st olarak oynuyorsa 4 üne de sıkı markaj , top kapma zor - pres ve zayıf ayak durumuna göre zayıf ayaklarını kullandırmya zorla seçeneğini kullanırım. dediğim gibi defans çizgisiyle oynamana gerek yok , anca önde isen , defansif oynayacağın zaman geri çekersin , diğer türlü her maçta taktiği değiştirmen zararına olacaktır. ayrıca maç aralarında darbe alan oyuncuların olur , bunların kondisyonları %70 lere düşer ve asistan sana bunların durumunun iyi olmadığını belirtir , ya da kötü oynayan oyuncunu söyler. havadan oynuyorsan ve eğer hava toplarında rakip daha üstün ise bunu belirtir ve sende yerden oynayabilirsin. uzun pasların yerini bulmadığını söylerse yine duruma göre değiştirebilirsn. direkt toplar ile oynuyorsan bakman gereken şeylerden biri de saha uzunluğu .

kısacası senin için önemli olan maçlarda bak , taktiğini sabit tutmaya çalış , rakibin önemli oyuncularına markaj uygula

rainmakerr
17.Ocak.2011, 23:38
her dediğini yaparım. genellikle güzel skorlar alıırm yanlız taktik 3 taktiğimin dışında birşeyse hayatta değiştirmem.

anil luque
18.Ocak.2011, 01:33
Şu ana kadar yaptığımı hatırlamıyorum :)

Siriuss
18.Ocak.2011, 01:33
feneri yönetiyorum , lig maçlarında gerek duymuyorum bakmaya , kendi sabit taktiğim vardır , avrupada da aynı taktiği uygularım ama zorlu rakipler karşısında asistan tavsiyelerine bakarım ve genelde sıkı markaj yapılması gereken oyuncuları söyler. örnek olarak madrid ile karşılaştığım zaman tüm ofansif oyuncularının zayıf ayak durumlarına ve profillerine bakarım . madrid 3 amc - 1 st olarak oynuyorsa 4 üne de sıkı markaj , top kapma zor - pres ve zayıf ayak durumuna göre zayıf ayaklarını kullandırmya zorla seçeneğini kullanırım. dediğim gibi defans çizgisiyle oynamana gerek yok , anca önde isen , defansif oynayacağın zaman geri çekersin , diğer türlü her maçta taktiği değiştirmen zararına olacaktır. ayrıca maç aralarında darbe alan oyuncuların olur , bunların kondisyonları %70 lere düşer ve asistan sana bunların durumunun iyi olmadığını belirtir , ya da kötü oynayan oyuncunu söyler. havadan oynuyorsan ve eğer hava toplarında rakip daha üstün ise bunu belirtir ve sende yerden oynayabilirsin. uzun pasların yerini bulmadığını söylerse yine duruma göre değiştirebilirsn. direkt toplar ile oynuyorsan bakman gereken şeylerden biri de saha uzunluğu .

kısacası senin için önemli olan maçlarda bak , taktiğini sabit tutmaya çalış , rakibin önemli oyuncularına markaj uygula

teşekkür ederim,bu yerden oynama olayını nerden ayarlıyorduk?

Facx
18.Ocak.2011, 01:41
şuana kadar hiç sallamadım kendisini :D

mad butcher
18.Ocak.2011, 11:17
teşekkür ederim,bu yerden oynama olayını nerden ayarlıyorduk?

takım talimatları - pas stilinden ayarlıyabilrsin

ozziee
18.Ocak.2011, 19:21
taktik bilgisi yüksek olan antranör veriyor o bilgileri. ben maçlara çıkmadan önce bakarım her zaman. çoğunda da işe yarıyor, özellikle defans çizgisi, tempo ve genişlik bildirimleri işe yarıyor bende. man city ile 38 maçta 3 veya 4 (tam hatırlamıyorum şu anda) yenilgi aldım 1 beraberliğim var.