PDA

View Full Version : Direct x sorunu

mehmetd
20.Ocak.2011, 22:57
konulara baktım ama bu alanda açılmış bir konu bulamadığımdan bu konuyu açmak zorunda kaldım.durum şöyle;

pc çöktüğünden tamirciye götürdüm.o da şimdiye kadar her şeyi değiştirdik (ram,harddisk,fan falan değişti) bi anakart kaldı sıra onda dedi ve yeni anakart taktığını söyledi.sistemi de 0 dan kurunca haliyle bende oyunu yeniden kurmak zorunda kaldım.neyseki yedeği vardı d de.her neyse sorunum oyunu kurarken eksik kuruyor.bakın diyor kurma dosyasına bunu ben arayıp buldum ve direct x hatası çıktı.

direct x 4 yükledim ama 3,5 istedi kaldırdım kurdum gene olmadı.şu an hepsi var 1-2-3-3,5-4 her şeyi kurdum kaldırdım ama sorun çözülmedi hala eksik kuruyor.bu şekilde oyuna başlasam sonra sorun olur mu diye soracağım zira olmuyor bi türlü,bi sefer congratilasions yazısını görsem oh be dicem ama olmuyor.ne önerirsiniz denemeye devam mı yoksa böyle oynarsam sıkıntı olur mu olmaz mı?

BaGa TaRKaN
21.Ocak.2011, 00:21
Windows'un Kurulumunda Bir Eksiklik Var Büyük İhtimalde Sistem Dosyalarında Eksik Var. Ne Yaparsan Yap Kurmuyor Bir Kere Bende Yaşadım Bunu. Yeniden Format Atıp Tekrar Tam Kurmak Lazım:)

mehmetd
21.Ocak.2011, 01:01
Windows'un Kurulumunda Bir Eksiklik Var Büyük İhtimalde Sistem Dosyalarında Eksik Var. Ne Yaparsan Yap Kurmuyor Bir Kere Bende Yaşadım Bunu. Yeniden Format Atıp Tekrar Tam Kurmak Lazım:)

dünden beri kurulumla uğraşıyorum zaten,şimdi tekrar uğraşamam baştan.
başka bir önerin varmı şu dosya eksik onu kur şeklinde?

BaGa TaRKaN
21.Ocak.2011, 01:03
Bilmiyorum Ama dll Uzantılı Dosya Eksik Olabilir Emin Değilim Bendeki dll Uzantılı Dosyalardı.

mehmetd
21.Ocak.2011, 02:03
bu şekilde oynarsam sorun olur mu?

oyun kurulduğunda şöyle diyor (ingilizce):

oyun kuruldu fakat tam kurulmamış installation log (? - nerede ?)bakın

mehmetd
21.Ocak.2011, 02:24
yanıt nedir?

böyle de rahat etmiyorum biliyon mu ama bi türlü kurulmuyor
ne yapçam bilmiyorum.

acaba yedek dosyalar sorun yaratıyor olabilir mi bi de onlarla uğraşayım bu arada önerisi olan varsa yazsın.

BaGa TaRKaN
21.Ocak.2011, 02:31
Bişeyler Eksik Olduğu Bellide Ne Lazım Ona Bilmiyorum Formatta İşe Yaramıştı Bende.

Belki Kurduktan Sonra Diğer Tüm Yan Programlarıda Kur. Flash, Java v.s...

mehmetd
21.Ocak.2011, 02:37
geçen sefer yapmıştım ama nasıl olduysa artık şimdi yapamadım

uğraşmaya devam edicez

java kurdum dediğin üzere.

mehmetd
21.Ocak.2011, 02:45
java kurdum pc yeniden başladığında cd yi taktım kendi kendine çalıştı dedim herhalde olacak bu sefer gene olmadı

eski dosyalar sorun yaratıyor da olabilir.onları silip tekrar denicem.

Uchiha Itachi
21.Ocak.2011, 13:49
Şimdi sorununuz belki manuel yolla eklenicek dosyalarla giderilebilir.Ama işletim sistemi gibi bilgisayarın ana tabanında yama yaparcasına onarıp devam etmek pek sağlıklı değil.Bu kadar üşeniceğinize 45 dakikada güzel ve sağlıklı bir format atabilir, tüm bu dertlerden kurtulabilirsin.Gerçekten bu tür sorunların çözümü her zaman geçici olur.

Şöyle düşünün bir insanın kolu doğuştan yok.Protez takıyorsunuz.Ama o protez insanın kendi kolu gibi asla olmaz.İhtiyaçlarını bir yere kadar karşılar.Bunuda bu şekilde düşünürseniz eminim format atmaya yöneliceksiniz :)

mehmetd
22.Ocak.2011, 00:02
Şimdi sorununuz belki manuel yolla eklenicek dosyalarla giderilebilir.Ama işletim sistemi gibi bilgisayarın ana tabanında yama yaparcasına onarıp devam etmek pek sağlıklı değil.Bu kadar üşeniceğinize 45 dakikada güzel ve sağlıklı bir format atabilir, tüm bu dertlerden kurtulabilirsin.Gerçekten bu tür sorunların çözümü her zaman geçici olur.

Şöyle düşünün bir insanın kolu doğuştan yok.Protez takıyorsunuz.Ama o protez insanın kendi kolu gibi asla olmaz.İhtiyaçlarını bir yere kadar karşılar.Bunuda bu şekilde düşünürseniz eminim format atmaya yöneliceksiniz :)

45 dk da bitse neyse daha kurulacak bir sürü program var.
+ cd den kurma uzun ve bozuk olabiliyor.
son seçenek yani bu; eğer yeteri kadar fıttırtırsa.(şimdikinden fazla yani):icon_evil:

diğer şeyleri kurdum sayılır,bir bu oyun kaldı,kaç kez sildim yükledim kaldırdım olmadı
formattan ziyade ahan da çözümü budur u bulsak ta hem ben hem de benzer sorunu olan yada olacak arkadaşlar kurtulsa diye düşünüyorum.

mehmetd
23.Ocak.2011, 16:45
sorunumu şimdilik halletim,oyunu kurdum

yalnız nasıl olduğunu tam anlamadım gerçi olması önemli ama neden olduğunu çözersek hem ben hemde başkaları bu bilgiden faydalanır.

nasıl yaptığıma gelince;

oyunu express kurdum ve oyunun açılmasına fırsat vermeden program ekle kaldır dan kaldır a bastım.oyun açık iken kaldırınca oyun kaldırıldı yeniden başlat diye sordu evet dedim sonra pc açılınca tekrar kurdum. oldu.gerçi geçen sefer de böyle yaptım diye hatırlıyorum ama bu sefer birkaç kez tekrardan sonra olduğu için bundan mı başka bir şeyden mi tam emin değilim neyse şimdilik sorun yok zira oyuna türkçe yama ekleyip başlamadım.sorun o zaman çıkacak gene:(

mehmetd
02.Şubat.2011, 19:43
evet arkadaşlar direct x ve taktik ekranına gittiğimizde oyunun oyundan atmasının nedenlerini çözdüm yazıyorum:

DİRECT X HATASI:

Oyunu bu sefer sorunsuz kurdum,artık oyuna başlayabilirim dedim ve oyunun kısayoluna tıkladım veee...

windows/system 32/d3dx9_31.dll bozuk

hatası aldım.

çözümü:

windows sitesine gidip şunu yükleyin:

directx_Jun2010_redist

tıkladığınızda "nereye atacaksınız" diyecek geçici bir klasöre atıp oradan bu dosyayı windows system 32 içine atmak gerek.

başka bir dosya daha bozuk dedi diğer bir oyun;bende x86 benimki,bütün x86 olanları system 32 içine attım.sorun çözüldü.
(aynı isimde hem x64 var hemde x86,evvelden x64 varmış herhalde ondan sorun olabilir)

TAKTİK EKRANINA GİRİNCE OYUNDAN ATMA HATASININ ÇÖZÜMÜ:

oyuna başladım üstteki sorunu çözdükten sonra.diğer arkadaşlar yazıyorlar "biz birkaç ay-yıl ilerliyoruz sen niye bi hafta ilerliyorsun:icon_biggrin: tabi hile yapıyorsun ondan! " diye: ilk maçımda 1-0 öne geçtim taktik ekranına tıkladım hooop oyun dışı.2.kez gene aynı.3.4.te dedim bari taktik ekranına girmiyeyim orada sorun var hiç kullanmadığım "hızlı oyuncu değiştir" e tıkladım gene oyundan attı.5. de hiç bir yere tıklamadım gene oyundan attı. haaa dedim bunun onunla bi ilgisi yok.bakın aynı gündeyim,5 kez oyun dışı kaldım haliyle 1 gün bile ilerleyemiyorum ki yıl falan ilerleyim siz gibi.her neyse, bu sitede eskiden bi yazı gördüğümü hatırladım:

"oyuna başlamadan antivirüsü devre dışı bırakmanız da iyi oluyor" şeklinde.

nod 32 vardı bende,sorun olunca kaldırmış ve avg kurmuştum.bu yazı aklıma geldi ve antivirüs ayarlarından "bunu tarama" "bunu online shield dışında bırak" gibi 3 yere bu oyunun (p.files/s.int./fm.exe) her hangi bi şekilde etkilenmesinin devre dışı bırakılmasını istedim.

oyuna başladım.ve 1-0 öne geçtim gene,baktım taktik ekranına falan oyundan atmadı,sonra yenerek ilerlemeyi başardım! demekki neymiş:

oyuna girmeden antivirüsü KESİN olarak ya her seferinde kapatmak,yada onunla uğraşmayıp bir sefer "tarama bu dosyayı" demek lazımmış.aynı sorunla uğraşanlara çözüm budur.

hadi iyi oyunlar...