PDA

View Full Version : Grafik Hatası

kluivert812
21.Ocak.2011, 19:59
forumda benzerini goremedim heralde bi bana oldu bu. hata su ki, turksportaldaki cesitli forma logo facepacklerden vs. yukledim cesit cesit. bunlari dogru yere de koydum graphicse. cacheyi de sildim buraya kadar hersey normal onlari dogru yaptigima eminim biliyorum yapmasini cunku. ama simdi bazi gariplikler var o zamandan beri oyunda logo pakedi olmayan kuluplerin logolari gozukmuyor, sahaya dizilisteki formalar gitti sadece isimler kaldi, bi de mesela bugunun maclari diye gozuken maclarda hem olmayan logolar bi de ulke bayraklari da gitti. oyunu oynamayi engellemiyor tabi cok onemli hatalar degil ama sebebini bilen var midir, duzeltilebilir mi bu?

Universal
21.Ocak.2011, 21:52
Ben bu sorunu ilk defa duydum. Şunu denemenizi öneriyorum, yüklediğiniz bütün logo paketlerini yedeklerini alarak siliniz. Bakalım bu hata düzelecek mi? Düzelirse tekrar yükleyin. Eğer tekrar yükledikten sonra herhangibi bir sorun yaşamazsanız oyunuzu keyifle oynamaya devam edersiniz.

Selman Ozturk
22.Ocak.2011, 21:02
Muhtemelen orjinaldeki logo ve simgelerle çakışan bir paket yükledin. Paket de doğru yapılandırılmadığı için hem varolanları göstermiyor hem de kendi gözükmüyordur.

Gelelim önerime, (biraz zahmetli olacak ama) öncelikle yüklediğin tüm grafik eklentilerini sil. Cache'yi temizle. Ardından grafik eklentilerini tek tek ekle. Her seferinde de oyuna girip kontrol et olmuş mu olmamış mı diye. Ayrıca her seferinde tekrar cache'yi de temizlemeyi unutma. Biraz canını sıkabilir, uzun sürebilir ama böylece hatalı olan pakedi bulup diğer hatasız paketleri yükleyere sorunsuz bir şekilde oynayabilirsin.

kluivert812
23.Ocak.2011, 15:53
hallettim simdi, ben eski usul program files steamappsin ordan gidip datanin icinde olusturuyordum graphicsi, 2010da da oyle yapmistim ama boyle bir problem olmamisti, simdi graphics klasorunu belgelerim tarafina tasidim ve problem halloldu. yani problemli bir paket de yokmus herhalde belgelerime koyunca hallolduguna gore ama program filesta 2010da sorun cikmayip da burda niye cikti onu da anlayabilmis degilim. oneriler ve yardimlar icin tesekkurler.

kluivert812
23.Ocak.2011, 15:57
ve simdi farkettim ki oyunu da yavaslatiyormus biraz bu problem, benzer problem yasayanlarin bilgisine...

Selman Ozturk
23.Ocak.2011, 16:07
hallettim simdi, ben eski usul program files steamappsin ordan gidip datanin icinde olusturuyordum graphicsi, 2010da da oyle yapmistim ama boyle bir problem olmamisti, simdi graphics klasorunu belgelerim tarafina tasidim ve problem halloldu. yani problemli bir paket de yokmus herhalde belgelerime koyunca hallolduguna gore ama program filesta 2010da sorun cikmayip da burda niye cikti onu da anlayabilmis degilim. oneriler ve yardimlar icin tesekkurler.

Dediğim gibi klasörü oraya attığınız için orjinaldekiler ile bir çakışma sorunu olmuş ki bu da XML dosyasındaki senkronizasyon bozukluğundan kaynaklanıyor. Sorununuzun çözülmesine sevindim. Keyifli oyunlar.