PDA

View Full Version : Oyundan soğudum oyuncularım mücadele etmiyor

ToRoSKaPLaNı
26.Ocak.2011, 15:35
Beyler oyunda mı sorun var bende mi? Hangi takımı aldıysam bir türlü başarı sağlayamadım.Oyuncularım mücadele etmiyor.Yanından adam geçiyor öylece bakıyorlar.Ne topa kaymak var ne kapmaya çalışmak.Rakip defanstan başlayarak çok rahat biçimde oyun kurarak kaleme gelebiliyor.Tam saha pres yaptırmama top kapmayı son seviyeye getirmeme rağmen işe yaramıyor.Bir diğer sorunumsa golcü futbolcularım gol atamıyor.KAleciyle karşı karşıyaya kalıyor ya kalecinin üstüne atıyor ya da çok farkla auta atıyor.Oynadığım takımlar çok iyi ekipler değil ama yinede mücadele etmeleri lazım.Bu arada versiyonum 11.1.0 acaba 11.2.1 e geçsem azalırmı bu olaylar

lexoqe
26.Ocak.2011, 16:52
11.2'ye genemi öneririm.

atakan43
26.Ocak.2011, 18:14
dostum sende bendesin... galatasarayla kümeye oynadım her açtğm kariyelerde... kaçkere kovuldm... sonra sabrettim gittim güney amerikalardn genç yetenekler buldm... alt yapya yerleştirdim. onlarn büyük takımlar istenmeyn yıldızlıarını kiraladm. zar zor şampion oldm. snra genç yetenekleri 1 e alıp 7 ye 10 satmaya başladm... çok zengn oldm... tesislerm gelşti. 2019 yılındy nağmalup seri rekoru kırdm 55 maçtr kaybetmiorum ligde. son 4 sezonun şamponym tükiye kupasındada öyle... avrupada her takıma kafa tutabilrm. finansm süper... regenlerm harika. tesislrm harika... sana önerm ilk de stenmeyn starları kirala. snra geç yenekler ara. sabret.

ToRoSKaPLaNı
26.Ocak.2011, 18:45
şöyle bir sorunum var.Benim oynadığım takımlar genellikle finans yönünden zayıf takımlar.Yıldız oyuncular zaten gelmiyor takıma alt liglerde olduğu için.Genç starlarıda alamıyorum transfer ücreti verilmediği için.En fazla yapabildiğim sözleşmesi biten yaşlı futbolcularla sözleşme imzalamak oluyor.Benim istediğim zaten öyle şampiyon olmak filan değil.Adam gibi mücadele etsinler,yenilsinler amenna ama hiç mücadele etmiyorlar.11.2 yamasını indirdim bakalım fark edecek mi

mad butcher
26.Ocak.2011, 19:03
dediğin gibi düşük takımları yönetiyorsun. haliyle iyi bir performans bekleyemezsin zamanla kadroyu iyileştireceksin o zaman daha başarılı olabilirsin. bunu daha erkene çekmekte senin elinde. taktiklerini gözden geçir , forumda önerilen taktiklere vs. bak ; maç öncesi antremanlarda özel atak çalışması vs. yap. kötü oynayan oyuncuna uyarı ver, uyarı verince çalışma azmi ve kararlılığı artacaktır.

gorkem35
26.Ocak.2011, 19:35
Beyler oyunda mı sorun var bende mi? Hangi takımı aldıysam bir türlü başarı sağlayamadım.Oyuncularım mücadele etmiyor.Yanından adam geçiyor öylece bakıyorlar.Ne topa kaymak var ne kapmaya çalışmak.Rakip defanstan başlayarak çok rahat biçimde oyun kurarak kaleme gelebiliyor.Tam saha pres yaptırmama top kapmayı son seviyeye getirmeme rağmen işe yaramıyor.Bir diğer sorunumsa golcü futbolcularım gol atamıyor.KAleciyle karşı karşıyaya kalıyor ya kalecinin üstüne atıyor ya da çok farkla auta atıyor.Oynadığım takımlar çok iyi ekipler değil ama yinede mücadele etmeleri lazım.Bu arada versiyonum 11.1.0 acaba 11.2.1 e geçsem azalırmı bu olaylar

Muhtemelen match preparation yapmıyosundur. Orda taktiğini seç ve Team Blend seçeneğinide işaretle. Hatta ordaki 3 taktik kısmındada ayrı ayrı taktikleri seçki yapay zeka taktiğini ezberlemesin.
Genelde benim yaptığım. İlkinde hermaç kullandığım taktik durur. ikincisinde yenik duruma düşünce değiştirdiğim taktik durur. üçtede öndeyken değiştirdiğim defansif taktik durur. Bu şekilde başarı gelmemesi imkansız.
Hercules le 4 sezonda 2 şampiyonluk ve avrupa kupaları, Southampton la 3.ligden 1.lige çıktım her sezon şampiyon olarak ve ilk sezonumda premier ligde 4. oldum. Bu oyun çok kolay geldi bu sefer bana.

ToRoSKaPLaNı
27.Ocak.2011, 19:19
Muhtemelen match preparation yapmıyosundur. Orda taktiğini seç ve Team Blend seçeneğinide işaretle. Hatta ordaki 3 taktik kısmındada ayrı ayrı taktikleri seçki yapay zeka taktiğini ezberlemesin.
Genelde benim yaptığım. İlkinde hermaç kullandığım taktik durur. ikincisinde yenik duruma düşünce değiştirdiğim taktik durur. üçtede öndeyken değiştirdiğim defansif taktik durur. Bu şekilde başarı gelmemesi imkansız.
Hercules le 4 sezonda 2 şampiyonluk ve avrupa kupaları, Southampton la 3.ligden 1.lige çıktım her sezon şampiyon olarak ve ilk sezonumda premier ligde 4. oldum. Bu oyun çok kolay geldi bu sefer bana.

deneyeceğim bakalım olacak mı?saolun yorumlar için

ToRoSKaPLaNı
27.Ocak.2011, 21:31
yok arkadaş olmuyor ya.Topa hakim olmayı sağladık.Pozisyon vermemiz zorlaştı ama gol atamıyoruz yok böyle birşey.Hangi kalitede golcü getirirsem getirim topu ya auta atıyor ya da kalecinin üstüne nişanlıyor.7 metrelik kaleyi bulan şut yok.Ne biçim şey bu.Havadan vursa üstten auta yerden vursa yandan auta.:@ Her oyunu açışımda allah kitap indirmekten günahkar oldum bu oyun yüzünden.

Chinatown
27.Ocak.2011, 21:37
oyunda takım taktiğini sırasıyla

shorter,
default,
press more,
more aggressive,
man marking,
float crosses,
more roaming

yaparak dene bakalım faydası olacakmı.

BaGa TaRKaN
27.Ocak.2011, 21:38

Desene Galatasaray Gibi Olmuşsun Sende:p Bence Köklü Bir Revizyon Yap O Zaman Düzelir. Bu Hale Geldiyse Köklü Değişikliklerin Zamanı Gelmiştir.

ToRoSKaPLaNı
27.Ocak.2011, 23:27
yok sinir etmekte 1 numara oyun :D 11.3 yaması çıkana kadar ara veriyorum fm oynamaya

garydelgadov
27.Ocak.2011, 23:45
Her oyunu açışımda allah kitap indirmekten günahkar oldum bu oyun yüzünden.

Çok güldüm yahu.:D:D:D

Fm sabır işidir,sabrediceksin.:)

richard castle
28.Ocak.2011, 00:59
Her Galatasaray kariyerinde kupasız kapatıyordum. Bu seferki kariyerimde ligde 2. oldum, Türkiye Kupası' nı ve Türkiye Süper Kupası' nı aldım. Match preperation' da sürekli team blend işaretliydi.
Bir de her oyuncuya mevkisinin gerektirdiklerini çalıştırırsanız faydası olacaktır. Benim futbolcuların çoğu faulsüz top almayı öğrendi.

ToRoSKaPLaNı
28.Ocak.2011, 16:00
rehberden match preperation olayını öğrendim.Harbiden sizin dediğiniz kadar önemliymiş.NEyin ne olduğunu anladım.Oyuncuları hemen lig başlar başlamaz hazır kıta olamayacağını çözdüm.Bakalım şimdi becerebilecek miyim :D:D Yalnız oyuna çok fazla ayrıntı eklenmiş.Ben fm 2006 ve 2007 yi nasıl oynuyorsam bunu da öyle oynamaya çaışmıştım.Demekki hata ondan kaynaklanıyor :D

ToRoSKaPLaNı
29.Ocak.2011, 00:55
herşey iyi tamamda hala gol sorununu çözemedim.Hileyle en kral golcüleri almama rağmen çok basit topları bile auta atma adetleri var.

gorkem35
29.Ocak.2011, 01:31
herşey iyi tamamda hala gol sorununu çözemedim.Hileyle en kral golcüleri almama rağmen çok basit topları bile auta atma adetleri var.

Team blend değilde ofansı işaretle o zaman match preparitions tan. Birde öyle dene. Taktiğin ne bu arada ince ayarları yaptınmı taktiğine her mevki için tek tek

ToRoSKaPLaNı
29.Ocak.2011, 02:00
evet ince ayarları yaptım.tek tek her oyuncuya taktik verdim ama olmuyor bir türlü.boş kaleye bile vurmaktan acizler.Hücumu işaretleyip denedim yine olmadı acaba zamana mı ihtiyacım var anlamıyorum.Hiç bir takımı 1 aydan fazla yönetemedim

richard castle
29.Ocak.2011, 02:13
Görkem, dediğini denedim ben, team blend çalıştırdım uzunca süre, tüm bölümler fluid olunca attacking movement' e geçtim. Bu sefer rakip kale civarında daha hızlı ve baskılı top çevirmeye başladım ama savunma yapamaz oldu oyuncular. :S

Orhan Aker
29.Ocak.2011, 13:12
Tabiki zamana ihtiyaçları var ben dzeko yu aldığımda 1 ay sarhoş gibi dolaştı sahada taktiğe alışana kadar öyle bir maçta taktiği kaldırıp atma en az bir ay ver takıma kafandaki taktiği görene kadar felsefeyi çok fazla bozmadan küçük değişikler yap bu arada kadro kaliten oyuncu özellikleri herşey önemli ilk maçlarda team blend i ver high yapabilirsin bol bol hazırlık maçı yap daha ne diyim :)

gorkem35
30.Ocak.2011, 01:27
Görkem, dediğini denedim ben, team blend çalıştırdım uzunca süre, tüm bölümler fluid olunca attacking movement' e geçtim. Bu sefer rakip kale civarında daha hızlı ve baskılı top çevirmeye başladım ama savunma yapamaz oldu oyuncular. :S

Taktik kısmında 3 yeride doldurmanı öneririm. Yapay zeka taktiğini ezberliyor yoksa. Şuana kadar büyük takımlarla oynamadım hiç ama Southampton Hercules ve Galatasaray la 4er sezon oynadım ve hepsindede çok kolay oldu oyun hatta sıkıldım bile denebilir. Ama tahminim 3 taktik kısmınıda doldurmam oyunu çözdü. Birde son yamadaki taktik değişme sorununada dikkat edin maç esnasında ilerlerken falan taktik current oluyor çalıştırdığınız taktik yalan oluyor yani.

Addolorato
30.Ocak.2011, 15:18
Yok bu yama oynanmaz valla. Ajax'ı aldım 30 şut çekiyorum yarısı auta yarısını kaleci kurtarıyor. Rakip tek 5-6 şut çekiyor yeniyor beni valla. Yeni yamaya kadar asla elimi sürmem bu oyuna.

ToRoSKaPLaNı
30.Ocak.2011, 16:26
Aynen bende bıraktım diğer yama çıkana kadar oynamayacağım.Çok kolay toplar bile kaçıyor şevki kırılıyor insanın