PDA

View Full Version : Türk regenler "youth" kontratla gelmiyor...

Alexi Lalas
26.Ocak.2011, 21:00
Sorun başlıkta da belirttiğim gibi Türk regenlerin full time kontratla oyuna eklenmeleri. Bütün Türk takımlarında durum böyle. Bu yüzden youth coachlar da bir işe yaramıyor. Youth facilities de kullanılmıyor. Diğer ülkelere baktım , onlarda sorun yok. Sadece Türkiye liglerinde... Başkalarında da durum böyle mi ? Yoksa sadece benim bu kariyerime rastlamış bir bug mı ?

mad butcher
26.Ocak.2011, 22:12
genç takım antrenörlerini gereksiz olarak görüyorum. altyapıdan maksimum 1 oyuncu çıkıyor o da 4-5 yılda tesadüfi. çıksa bile normal kontrat imzala diğerlerinden farkı kalmasın boşa maaş ödeniyor ve boşa antrenör kontenjanını dolduruyor. en iyisi as takım antrenörleri , 3-4 tane coach , 1-2 genç takım antrenörü iş yapar.
benim kariyerimde de genç kontratlı oyuncular çıkmıyor ilk yıldan sonra , genç takım antreman tesislerine gelince onun iyi olması , altyapıdan çıkacak iyi oyuncuların oranını da arttırır. tabi buna gençlik akımı da dahil.

Alexi Lalas
26.Ocak.2011, 22:48
genç takım antrenörlerini gereksiz olarak görüyorum. altyapıdan maksimum 1 oyuncu çıkıyor o da 4-5 yılda tesadüfi. çıksa bile normal kontrat imzala diğerlerinden farkı kalmasın boşa maaş ödeniyor ve boşa antrenör kontenjanını dolduruyor. en iyisi as takım antrenörleri , 3-4 tane coach , 1-2 genç takım antrenörü iş yapar.
benim kariyerimde de genç kontratlı oyuncular çıkmıyor ilk yıldan sonra , genç takım antreman tesislerine gelince onun iyi olması , altyapıdan çıkacak iyi oyuncuların oranını da arttırır. tabi buna gençlik akımı da dahil.

Gereksiz değil işte. Youth Coachların , Youth Facilities ve Youth Recruitment'ın iyiyse o sayı artar...

Sen de peki sadece Türkiye'de mi oluyor yoksa bütün liglerde mi ? Acaba ikimizde mi oluyor sadece yoksa bu bir bug mı ?

Altyapıdan çıkacak oyuncuların ( altyapıya girecek oyunculardan bahsediyorsan ) o " Youth Recruitment " ile alakalı bir durum. Ne kadar iyi olursa o kadar iyi regenler gelir altyapıya. Benim dediğim ise " Youth Facilities ". Youth kontrata sahip oyuncular burada antrenman yapıyor ve ne kadar iyi olursa potansiyellerine o kadar çabuk ulaşıyorlar veya potansiyellerine ulaşmalarında yardımcı oluyor. Boşuna geliştirmişim meğerse , bu kontrat olayını bilseydim geliştirtmezdim...

Bir bug ise düzeltilmesi lazım bir dahaki patch ile...

mad butcher
27.Ocak.2011, 19:43
belirttiğim gibi 2. yıldan itibaren genç kontrat sözleşmeli oyuncularım çıkmamaya başladı. diğer liglerde var.

benim bahsettiğim iyi gençler çıkması altyapıya yeni girecek oyunculardan bahsediyorum. tahmini Türk liginde 18 inde çıkan genç oyuncular.

richard castle
28.Ocak.2011, 01:05
Ben de bir hayli uğraştım ama Türkiye' de yok. Daha yeni Catania' dan 18 yaşında bir regen ile profesyonel sözleşme yaptım ama Türkiye' de regen yok.

Alexi Lalas
28.Ocak.2011, 14:49
O zaman SI e rapor edilmesi gerekiyor bu durumun...

perpetua
28.Ocak.2011, 23:07
Bu konuda birseyler istedim. Ilk yamaya yetisir mi bilemiyorum.

Alexi Lalas
29.Ocak.2011, 01:33
Bu konuda birseyler istedim. Ilk yamaya yetisir mi bilemiyorum.

Teşekkürler...

mehmetd
02.Şubat.2011, 21:21
Sorun başlıkta da belirttiğim gibi Türk regenlerin full time kontratla oyuna eklenmeleri. Bütün Türk takımlarında durum böyle. Bu yüzden youth coachlar da bir işe yaramıyor. Youth facilities de kullanılmıyor. Diğer ülkelere baktım , onlarda sorun yok. Sadece Türkiye liglerinde... Başkalarında da durum böyle mi ? Yoksa sadece benim bu kariyerime rastlamış bir bug mı ?

benim fm 2010 da da aynı.o yüzden youth koç almam.

aynen diyecektim ama genç takım antrenörü gereksiz ise 1-2 genç takım antrenörüne de gerek yoktur dimi?

Gereksiz değil işte. Youth Coachların , Youth Facilities ve Youth Recruitment'ın iyiyse o sayı artar...

hmmm. ondan mı bizde genç yetenek çıkmaz? yani hiç genç koç almam diye? olabilir tabi ama ben bunun genç yetiştirmeden kaynaklandığını sanıyordum. benim 17 ye 16 diye oluşturdum,rakibim ise 10 a 1 ve youth academy yok onun,bende 150 altı adam çıkıyor,onda en iyi 126 ve altı.bende 90 altı en fazla 2-3 çıkıyor onda bir hayli.

her neyse ben hepsini şutluyorum,ona 199 yetenekli menager yaptığım halde bırakıyor! sonra kontratı bitince serbest bırakıyor ben derhal şutluyorum.profesyonelliğim 2,genç bakma 12,ama aldığım gençler 185 pa,gönderdiklerim 150 hatta 140-130 geliyor onların altı herkes.185 aşağısı gider bende,birkaç defans oyuncusu hariç zira defansım kelek.oyunda da alacağım benim ürettiğim bi oyuncu hariç iyi defans yok onun da takımı 100 m. üzeri istiyor alamıyorum.böyle yani.