PDA

View Full Version : FM'deki Saçmalıkları Nasıl Minimuma İndirebilirim?

bearyn
27.Ocak.2011, 02:34
Şimdi herkes yazıyor ediyor, yok Fenerbahçe sürekli 30-35 yaşında yabancı transfer ediyor yok Galatasaray ilk 10'a zor giriyor, Avrupa'nın dev kulüpleri sürekli Türk oyuncu transfer ediyor, saçma sapan yerli antrenörler 4 büyüklerin başına geçiyor vs vs. Bu sorunlara karşı da herkes hangi ligler seçili, database large mı falan şeyler soruyor.
Sorularıma gelince seçilen ligle ne alakası var bu saçmalıkların?
Sadece Türk ligleri seçilirse noluyor, ne etkisi oluyor oyuna?
Kaç lig seçmeliyiz, playable-viewable seçenekleri etkiler mi bu oyunu?
Son sorum bu da; daha önce de başka biri bu sorunu yazmıştı benim de başıma geldi; başka bir takımı çalıştırırken, favori takımımız niye rezalet performans gösteriyor mutlaka? Bu konudaki dayanağım ise Tottenham kariyerime favori kulüp seçmeden başladım, Galatasaray şampiyonluklar falan yaşadı üst üste, daha sonra İzmirspor'la başladım oyuna, GS'yi favori kulüp olarak seçtim; ilk sezon 11. ikinci sezon ise 15. bitirdi.
Uzun bir yazı gibi oldu ama okuduysanız teşekkür ederim.

atakan43
27.Ocak.2011, 13:51
Şimdi herkes yazıyor ediyor, yok Fenerbahçe sürekli 30-35 yaşında yabancı transfer ediyor yok Galatasaray ilk 10'a zor giriyor, Avrupa'nın dev kulüpleri sürekli Türk oyuncu transfer ediyor, saçma sapan yerli antrenörler 4 büyüklerin başına geçiyor vs vs. Bu sorunlara karşı da herkes hangi ligler seçili, database large mı falan şeyler soruyor.
Sorularıma gelince seçilen ligle ne alakası var bu saçmalıkların?
Sadece Türk ligleri seçilirse noluyor, ne etkisi oluyor oyuna?
Kaç lig seçmeliyiz, playable-viewable seçenekleri etkiler mi bu oyunu?
Son sorum bu da; daha önce de başka biri bu sorunu yazmıştı benim de başıma geldi; başka bir takımı çalıştırırken, favori takımımız niye rezalet performans gösteriyor mutlaka? Bu konudaki dayanağım ise Tottenham kariyerime favori kulüp seçmeden başladım, Galatasaray şampiyonluklar falan yaşadı üst üste, daha sonra İzmirspor'la başladım oyuna, GS'yi favori kulüp olarak seçtim; ilk sezon 11. ikinci sezon ise 15. bitirdi.
Uzun bir yazı gibi oldu ama okuduysanız teşekkür ederim.

abi dünyada milyonlarca kişilerin oynadığı oyuna bu kadar önem veriolar işte. sonrada 90 tl den satmasını biliolar.

Revolution
27.Ocak.2011, 14:08
FM'deki Saçmalıkları Nasıl Minimuma İndirebilirim?

Minimuma indirmeyi bırak, kökten bitirebilirsin. Sil oyunu, yeni yamayı bekle. Açıkçası ben öyle yapıyorum :)

TR.CaPTaiN
27.Ocak.2011, 14:30
Favori kulübün başarısız olması rastlantıdır diye düşünüyorum.

bearyn
27.Ocak.2011, 14:30
Minimuma indirmeyi bırak, kökten bitirebilirsin. Sil oyunu, yeni yamayı bekle. Açıkçası ben öyle yapıyorum :)
Yeni yama beklemekle geçiyo ömrüm zaten, her yamada ufak tefek bi kaç hata düzeliyo başka ufak tefek hatalar çıkıyo, mantık hataları hiçbir zaman düzelmiyor ama.

aliCHaN_FM
27.Ocak.2011, 14:37
Böyle gelmiş böyle geçiçek. Belki oğlum FM oynamaya başladığında bu hatalar düzelir. Oğlum daha 10 aylık:D

bearyn
27.Ocak.2011, 15:23
Sorularıma cevap yok hala ama :)
Bu arada yeni patch ne zaman çıkar, transfer dönemi bitince çıkar mı hemen?

muztava
27.Ocak.2011, 15:47
Sorularıma cevap yok hala ama :)
Bu arada yeni patch ne zaman çıkar, transfer dönemi bitince çıkar mı hemen?

Şubat ortası çıkması lazım.En geç mart başına sarkar.

jesmatador
27.Ocak.2011, 15:48
Böyle gelmiş böyle geçiçek. Belki oğlum FM oynamaya başladığında bu hatalar düzelir. Oğlum daha 10 aylık:D

Ben 3 yaşında başladım oyuna 3 yıl içinde bitirmeleri .... :D

capkin84
27.Ocak.2011, 18:47
Eski versiyonlara göre oyunun database si gerçekçiliğini yitirmiş durumda ..Sadece Türkiye ligi değil , avrupanın iyi liglerindede büyük takımların başına saçma sapan adamlar geçiyor.. Ve her önüne gelen futbolcu manager oluyor..3D olarak beklentileri karşılasa bile , database olrak tam bir hayal kırıklığı... Türkiye ligine zaten hiç bir şekilde özen gösterilmiyor.. Türkiye liginde bir takım çalıştırıp avrupa da kariyer yapmak nerdeyse imkansız ..( Eğer itibarı uluslar arası futbolcu ayarlamadıysanız tabi ben otomatik başlarım hep ) Örneğin ben şuan ingiltere liginden welling in başındayım doktorum kim dersiniz ? Mehmet yozgatlı.... Ne alakasu var mehmetin doktorlukla...))) Tam bir sallama..

Hiç yeni çıkacak yamayada ümit bağlamayın..Bu oyunu bu şekilde kabullenin derim ben..

mad butcher
27.Ocak.2011, 20:14
adamlar istemezler mi gerçekçi mükemmel bir oyun yayınlamak. bunun için çalışıyorlardır ancak Türkiye ligi için çalışıyorlar mı? o konuda özentisiz oldukları kesin.

futbolcuların antrenör vs. olmasını da doğal olarak karşılıyorum. abartı olmadığını da düşünüyorum.

ozaniel
27.Ocak.2011, 22:43
Çok ilginç, favori seçilen takım daha mı iyi performans gösteriyor diye bir konu da açılmıştı. FM'deki saçmalıkları minimuma indirmenin yolu FIFA Manager oynamak, ondan sonra FM'deki hataları görmüyorsun.

bearyn
27.Ocak.2011, 23:16
Çok ilginç, favori seçilen takım daha mı iyi performans gösteriyor diye bir konu da açılmıştı. FM'deki saçmalıkları minimuma indirmenin yolu FIFA Manager oynamak, ondan sonra FM'deki hataları görmüyorsun.
FIFA Manager'ın 100'lük sistemine alışamadım bi türlü, çok zor geliyor iki oyuncu arasında tercih yapmak o oyunda.
Şu seçili lig olayına bi açıklık getirebilecek yok mu bu arada yav.

RasAnt
28.Ocak.2011, 16:40
Bende oynamak istiyorum oyunu ama son yamayı bekliyorum sitedeki araştırmacı arkadaşlar iletiyordur zaten sorunları,son yamada çözülür umarım özellikle türkiye ligi

Zekirdek
28.Ocak.2011, 18:43
Ancak oyunu oynamayarak son verebilirsin. Son yama çıkana kadar FM 2006'ya devam.

Ronielfayed9
29.Ocak.2011, 00:03
FM oyun olarak çok kötü bir oyun ama ne yazıkki menajerlik oyunlarının en iyisi.Son dakika gol yemekten yada atmaktan başka bir özelliği yok oyunun

World Hollow o1
29.Ocak.2011, 11:39
Fenerbahçe ile tam 6 sene üst üste süper lig şampiyonluğum var Ülkenin en iyi takımı Galatasaray...

Chivalry
29.Ocak.2011, 12:22
FIFA Manager'ın 100'lük sistemine alışamadım bi türlü, çok zor geliyor iki oyuncu arasında tercih yapmak o oyunda.
Şu seçili lig olayına bi açıklık getirebilecek yok mu bu arada yav.

Lig sayısı arttıkça oyuncu sayısı artıyor, dolayısıyla büyük kulüplerin vasat oyunculara bağımlılığı azalıyor.

bearyn
29.Ocak.2011, 13:36
Lig sayısı arttıkça oyuncu sayısı artıyor, dolayısıyla büyük kulüplerin vasat oyunculara bağımlılığı azalıyor.
Hah işte buydu istediğim cevap, sağolasın, daha çok lig açıyım ozaman bi nebze düzelir durum.