PDA

View Full Version : Oyuncu Profil Renkleri (Eski Stil)

Selman Ozturk
29.Ocak.2011, 15:52
Siz de benim gibi klasiklerden hoşlanıyorsanız oyuncu profil renklerini tıpkı eski fm serilerindeki gibi ayarlayarak göz aşinalığınızı sürdürebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki kodu kopyalayıp skininizin içindeki "settings" isimli XML dosyasının ilgili kısmına yapıştırmanız yeterli olacaktır.

<!-- profile attribute colours -->
<colour name="low attribute" blue="211" red="211" green="211"/>
<colour name="normal attribute" green="255" red="255" blue="255" />
<colour name="good attribute" red="255" green="208" blue="0" />
<colour name="excellent attribute" red="255" green="80" blue="0"/>
<colour name="special attribute" red="255" green="255" blue="255" />
<colour name="attribute label" red="176" green="192" blue="173" />
<colour name="special attribute label" red="176" green="192" blue="173" />
<colour name="profile extra text" red="150" green="200" blue="255" />,

Bu işlem sonucunda oyuncu profil renkleriniz aşağıdaki şekilde olacaktır:

http://img691.imageshack.us/img691/3961/michaelessienprofilzell.png (http://img691.imageshack.us/i/michaelessienprofilzell.png/)

Keyifli oyunlar - Turksportal.Net

Revolution
29.Ocak.2011, 15:54
Abi valla eline emeğine sağlık, bunu istiyordum.

DenizlispoR
29.Ocak.2011, 16:43
Teşekkürler , taslağı kullanıp kendi renk seçimlerimizi de oluşturabiliyoruz :D.

Walter Sakana
29.Ocak.2011, 17:27
Ne varsa eskilerde var diye boşuna dememişler :) Gerçekten şuankinden çok daha iyi bence

TR.CaPTaiN
30.Ocak.2011, 02:30
Güzel bir temayı sırf profil renklerinden dolayı kullanamıyordum, çok iyi oldu bu.

World Hollow o1
30.Ocak.2011, 12:36
Rica ederim ne demek:)

Orjinal temanın üzerinde oynama yapmak için bir templateye ihtiyaç vardır. Yani orjinal temanın dosyaları kısaca.

İlk önce buradan (http://forum.turksportal.net/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fsites.google.com% 2Fsite%2Fomeraktas1907%2Fdefaultskin2011.rar) orjinal temanın şablonunu indiriyoruz.

"default skin 2011" adlı rar uzantılı temayı masaüstüne çıkartıyoruz ve yeni gelen klasör'ün içindeki "default skin 2011" klasörü kopyalayıp Belgelerimdeki temaların olduğu skins klasörüne yapıştırıyoruz.

Daha sonra skins klasörüne yapıştırdığımız bu şablon'un içindeki "settings" adlı klasöre giriyoruz.
Bu klasörün içinde ""default skin 2011 settings"adlı bir xml dosyası vardır. Bu dosyayı not defteri ile açıyoruz.

Daha sonra şu kısmı buluyoruz...

İşimizi görecek kısımlar bunlar.

"low attribute" = Oyuncunun (1-5) arası özellik renkleri.
"normal attribute" = Oyuncunun (6-10) arası özellik renkleri.
"good attribute" = Oyuncunun (11-15) arası özellik renkleri.
"excellent attribute" = Oyuncunun (16-20) arası özellik renkleri.

"red" = Kırmızı. (0-255) Arası renk değeri.
"green" = Yeşil. (0-255) Arası renk değeri.
"blue" = Mavi. (0-255) Arası renk değeri.
"alpha" = Uygulanan rengin ton ağırlığı.(Açıklığı,koyuluğu) (0-255) Arası Renk Değeri.

Bu renk kodlarınıda paint aracılığı ile bulabiliriz ve eski sayılarla değiştirebiliriz.
https://sites.google.com/site/omeraktas1907/_/rsrc/1290222954179/oyuncu-oezellik-renkleri-nasil-degistirilir/04.png

Değiştirme işlemi bittikten sonra kaydediyoruz dosyayı ve cache klasörünü sildikten sonra temayı oyundan tekrar seçiyoruz. Renklerin değiştiğini göreceğiz...

Takıldığın bir yer olursa özel mesajdan konuşabiliriz.

Böylede daha açıklayıcı olur, emeğine sağlık selman abi.

BaFraLı
30.Ocak.2011, 12:42
Bunu yapmak istiyorumda açıklamamışsınız pek. Yani o kodu hangi dosya içine nasıl yapıştıracağım, yerleştireceğim ? Yani dediğiniz dosyayı açıyorum ama editleyemiyorum. Yada siz dosyayı direk upload edip buraya koyabilirmisiniz ? Bende direk oyunun kurulu olduğu yerde ilgili yere atayım .

World Hollow o1
30.Ocak.2011, 14:13
daha sonra skins klasörüne yapıştırdığımız bu şablon'un içindeki "settings" adlı klasöre giriyoruz.
Bu klasörün içinde ""default skin 2011 settings"adlı bir xml dosyası vardır. Bu dosyayı not defteri ile açıyoruz.

Selman Ozturk
30.Ocak.2011, 14:13
Bunu yapmak istiyorumda açıklamamışsınız pek. Yani o kodu hangi dosya içine nasıl yapıştıracağım, yerleştireceğim ? Yani dediğiniz dosyayı açıyorum ama editleyemiyorum. Yada siz dosyayı direk upload edip buraya koyabilirmisiniz ? Bende direk oyunun kurulu olduğu yerde ilgili yere atayım .

Hangi skini kullandığınızı bilmediğim için salt dosyayı upload edip koyarsam skininizin kombinasyonu bozulacaktır.

Skin klasörünüzü açın. İçerisinde "settings.xml" adında bir dosya göreceksiniz. Bu dosyayı not defteri ile açın. Açtığınız "settings" dosyasında aynen yukarıdaki gibi bir kod bölümü var. Yazdığım kodu kopyalayıp oradaki ile değiştirin. Ve kaydedip kapatın.

BaFraLı
31.Ocak.2011, 11:16
FM 2011 Dark skin kullanıyorum. Belgelerimde ki skins dosyası içerisinde FM 2011 Dark skinin dosyası bulunmuyor. Yani içine sadece Flexi skin atmıştım. Onun xml dosyası mevcut ama kullandığım skinde Dark 2011. Sanırım bu skin üzerine bunu yapamıyoruz.

Walter Sakana
31.Ocak.2011, 17:24
FM 2011 Dark skin kullanıyorum. Belgelerimde ki skins dosyası içerisinde FM 2011 Dark skinin dosyası bulunmuyor. Yani içine sadece Flexi skin atmıştım. Onun xml dosyası mevcut ama kullandığım skinde Dark 2011. Sanırım bu skin üzerine bunu yapamıyoruz.

Oyunun kurulumu ile birlikte gelen Resource Archiver programından faydalanabilirsin.

Öncelikle programı çalıştır ve "Extract Archive" butonuna tıklayıp "C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2011\data" içerisindeki "skins.fmf" dosyasını seç. Seçtikten sonra sana bu dosyayı nereye açmak istediğini soracak. Kafana göre bir yer seç, mesela "Belgelerim\Sports Interactive\Resource Archiver 2011" uygun olabilir.

Bu işlem tamamlanınca açtığın bu "skins" klasörüne geç ve içindeki "fm2011 Dark" klasörünü "Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2011\skins" içerisine kopyala.

Şimdi "Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2011\skins\" içerisine attığın bu "fm2011 Dark" klasörünün adını boşluk, büyük harf, Türkçe ve özel karakter içermeyecek bir isimle değiştir. Örneğin "bafrali" yada "dark2" gibi birşey yapabilirsin. Daha sonra bu klasörün içerisindeki "fm2011 dark.xml" dosyasını not defteri ile aç. Açınca aşağıdaki satırları bul:

<!-- skin details -->
<string id="name" value="FM 2011 Dark[COMMENT: awesome default skin for FM 2011]"/>

bu satırda kalın işaretlediğim yere klasöre verdiğin ismi aynen yaz, isim farklı olursa skin oyunda gözükmez. Yani diyelim ki klasörün adını "bafrali" yaptin o zaman şu şekilde olmalı:

<!-- skin details -->
<string id="name" value="bafrali[COMMENT: awesome default skin for FM 2011]"/>

yada istersen [COMMENT:.......] kısmını silebilirsin.

<!-- skin details -->
<string id="name" value="bafrali"/>

şimdi dosyayı kaydet ve çık (bafrali.xml olarak kaydetmiş olduğundan emin ol)

Şimdi "settings" klasörüne geç ve içerisindeki "fm2011 dark settings.xml" dosyasını not defteri ile aç (istersen bu dosyanın adını da "bafrali settings.xml" olarak değiştirebilirsin, şart değil ama). Açtıktan sonra -üstteki <properties version="1.0"> yazan yer ile en alttaki </properties> yazan yer arasında olmak şartıyla- burada bahsi geçen kodları kopyalayıp yapıştır.

BaFraLı
01.Şubat.2011, 11:12
Hocam çok teşekkür ederim. Yaptım oldu :)
http://www.yukleresim.com/images/23049159291382016874.jpg

sentugo
02.Şubat.2011, 17:20
Arkadaşlar bende Dark Skin kullanıyordum, dediğiniz gibi yaptım.. aynen oyuncu profil renkleri byle oldu ancak bir sorun çıktı

http://img.photobucket.com/albums/v316/hiperkangaskan/grnt.jpg

Sol taraftaki yazılar silindi.. Sanırım silmemem gereken yerleri de silmişim.. şimdi ne yapmak lazım ? :D

Walter Sakana
02.Şubat.2011, 19:12
Arkadaşlar bende Dark Skin kullanıyordum, dediğiniz gibi yaptım.. aynen oyuncu profil renkleri byle oldu ancak bir sorun çıktı

http://img.photobucket.com/albums/v316/hiperkangaskan/grnt.jpg

Sol taraftaki yazılar silindi.. Sanırım silmemem gereken yerleri de silmişim.. şimdi ne yapmak lazım ? :D

Resource Archiver ile açtığın skins içerisindeki dark skin klasöründen fm2011 dark settings.xml dosyasını (settings klasöründeki) kopyalayıp, "Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2011\skins\skin_adı (ne isim verdiysen)\settings" içerisine yapıştır. Ordaki daha önce editlediğin settings.xml dosyasını sil ama. Sonra bu yapıştırdığın fm2011 settings.xml'i açıp işlemi tekrarla bu sefer fazladan birşey silmemeye dikkat ederek :)

Börk
02.Şubat.2011, 19:19
Teşekkürler şahane olmuş :)

sentugo
02.Şubat.2011, 19:19
Aynen, aynı işlemi tekrarla diyorsun :D tamamdır

kervancan
05.Şubat.2011, 17:14
hallettim arkadaslar hata bende =)