PDA

View Full Version : Şampiyonlar Liginde Gruplardan Çıkamıyorum

Redrum
03.Şubat.2011, 01:01
Galatasaray ile oynuyorum. 3. Sezonun ortasındayım. Neden yapamıyorum anlamıyorum. Taktik olarak da çok beceriksiz değilim bu oyunu 7-8 yıldır oynarım. Ligi zaten domine ediyorum. Takımımı nasıl daha üst düzey yapabilirim?
Ben genelde kadroda Türk-Yabancı Dengesini iyi kurmaya çalışırım. Türk oyuncularım mevkilerinin en iyisi olmalıdır diye düşünürüm ki gözüm kapalı bırakabileyim, yabancıya ihtiyaç duymayayım. Sizin yorumunuz nedir, ne yapmalıyım?
http://i56.tinypic.com/2056r1k.png

mstfbztl
03.Şubat.2011, 01:07
Takım kalitesine diyecek yok. Pitchu yerine Musacchio yu tavsiye ederim yeterli kalitede değil bence, Lorik Cana yerine Moutinho tarzı çift yönlü bi orta saha almanı tavsiye ederim. Bir de bu kalitede bir takım için fazla defansif gördüm 2 forvet oynamanı tavsiye ederim. Takım talimatlarını falan görmem lazım daha fazla yardımlaşan bi taktik kur bence toplu hücum toplu savunma, kaliten buna müsait...

Flawless Victory
03.Şubat.2011, 01:14
Öncelikle 4-4-2 klasik sistemine geç, sonra takımın orta yapmasını engelle, kısa pasla oyna. Korner taktiği ayarla, arka direğe kes, uzun bir oyuncunu oraya koy. Maçlarda daha iyi sonuçlar alacaksın.

Şampiyonlar Ligi için ise düşüncenin tam tersi iyi yabancı oyunculara sahip olmalısın.

Redrum
03.Şubat.2011, 01:18
Yok şöyle söyleyeyim, Türk oyuncularım yeterli kalitede değilse (5 oyuncu) diğer oyuncular dünya karması da olsa takıımı kurtaramayacağı için ve türk oyuncu bulmak daha zor olduğu için Türklere çok önem veriyorum, yoksa yabancılar tabii ki alabileceğin en iyi oyuncu olmalı, onlar zaten banko önemli (:
442'yi hiç tutturamadım ya. Arda mesela MLde oynayabiliyor mu ki, bana çok batıyor. Arda'yı kullanamamak da üzer. Çift forvet çok etkiliyor aslında katılıyorum ama tutturamıyorum bir türlü..
Pichu iyi gelişti ya o yüzden bozmadım aslında ama değişmez değil tabii;
http://i55.tinypic.com/29lcjup.png

Chinatown
03.Şubat.2011, 01:29
şampiyonlar liginde attığın yediğin goller nasıl? bence takımın çok defansif, orta sahanın orta ikilisinden en az biri AMC tarzında bir adam olmalı (playmaker yapmak için) misal axel witsel, wijnaldum, pastore falan filan. aml ve amr den en az biri de (hatta ikisi olsa daha iyi) Luis Suarez, Alexis Sanchez, Neymar gibi inside forvet olabilecek, forvet özellikleri de olabilen oyuncular olmalı.

oyuncular biraz yüksek maliyetli oldu, ama sadece pozisyonlarını anlatmak için verdim bunları.

-meli, -malı gereklilik kipleri de benim fm deneyimime göre düşüncelerim.

kolay gelsin :)

vego
03.Şubat.2011, 01:32
Bir sağ bek bul:) başlangıç olarak.

Redrum
03.Şubat.2011, 01:40
şampiyonlar liginde attığın yediğin goller nasıl? bence takımın çok defansif, orta sahanın orta ikilisinden en az biri AMC tarzında bir adam olmalı (playmaker yapmak için) misal axel witsel, wijnaldum, pastore falan filan. aml ve amr den en az biri de (hatta ikisi olsa daha iyi) Luis Suarez, Alexis Sanchez, Neymar gibi inside forvet olabilecek, forvet özellikleri de olabilen oyuncular olmalı.

oyuncular biraz yüksek maliyetli oldu, ama sadece pozisyonlarını anlatmak için verdim bunları.

-meli, -malı gereklilik kipleri de benim fm deneyimime göre düşüncelerim.

kolay gelsin :)
Sanırım sistemi değiştirmeden yapabileceğim değişiklikler bunlar diyorsun.. Herkesin takım için defansif demesine şaşırdım zaten. Demek ki ben göremiyormuşum durumu(:

Bir sağ bek bul:) başlangıç olarak.
Gökhan Gönül'ü alamayacağıma göre en iyisi Sabri şu an (:

Chinatown
03.Şubat.2011, 01:47
Sanırım sistemi değiştirmeden yapabileceğim değişiklikler bunlar diyorsun.. Herkesin takım için defansif demesine şaşırdım zaten. Demek ki ben göremiyormuşum durumu(:

evet sisteme göre böyle, yoksa ben bu taktiği kullanmıyorum, yardımcı olacaksa taktiğimi paylaşmıştım forumda :) yani orta üçlüde 3 dm var birader pek defansif hakkaten bu :) yani cananın yerine 10 numaraya bir adam koyarsan bence yediğin golde azalma olmaz ama attığında artış olur. nuri-inler ortaya sağlam tutabilir rahatça :)

Redrum
03.Şubat.2011, 01:53
evet sisteme göre böyle, yoksa ben bu taktiği kullanmıyorum, yardımcı olacaksa taktiğimi paylaşmıştım forumda :) yani orta üçlüde 3 dm var birader pek defansif hakkaten bu :) yani cananın yerine 10 numaraya bir adam koyarsan bence yediğin golde azalma olmaz ama attığında artış olur. nuri-inler ortaya sağlam tutabilir rahatça :)
Mesela, Ardayı AMC'ye çekip, AML'ye Ben Arfa ve AMR'ye Volkan Şen veya Willian. Yapılabilir tabii. Ama Şampiyonlar liginde delik deşik olmayayım? (: Taktiğini de deneyeceğim ayrıca.

DaveJones
03.Şubat.2011, 01:56
Aslında takımın gayet iyi. Hele ortasaha Nuri Advanced Playmaker, Gökhan da Box to Box için biçilmiş kaftan. Bu dizilişten ben pek verim alamadım nedense ancak kanat oyuncularını inside forward yapıp buna uygun oyuncular alabilirsen başarıyı yakalarsın diye düşünüyorum.

Chinatown
03.Şubat.2011, 02:03
Mesela, Ardayı AMC'ye çekip, AML'ye Ben Arfa ve AMR'ye Volkan Şen veya Willian. Yapılabilir tabii. Ama Şampiyonlar liginde delik deşik olmayayım? (: Taktiğini de deneyeceğim ayrıca.

güzel bir düşünce bence, bak birader sana şunu diyim, şu 3 orta sahanın önüne 3 ST koysan yine öyle çok gol yemezsin yani :)

Redrum
03.Şubat.2011, 02:03
Aslında takımın gayet iyi. Hele ortasaha Nuri Advanced Playmaker, Gökhan da Box to Box için biçilmiş kaftan. Bu dizilişten ben pek verim alamadım nedense ancak kanat oyuncularını inside forward yapıp buna uygun oyuncular alabilirsen başarıyı yakalarsın diye düşünüyorum.

Kanatlar da aslında inside forward, Arda ve Ben Arfa ikisi de iki ayağını da kullanabilen iyi oyuncular içeri kat ettiği zaman tehlikeli olabilen oyuncular. Ama Nuri Gökhan Cana üçlüsünün kendi başlarına skor üretemiyor olması sanırım şu an bir sorun.

rainmakerr
03.Şubat.2011, 15:18
2 tane mükemmel forvetin var sen tek forvet oynuyorsun. Willian gibi aşmış bir oyuncu var yedek de bekletiyosun. Oyuncu almışsın ama boşa almışsın bence.

mstfbztl
03.Şubat.2011, 15:29
Bir de yabancı kaleciye gerek yoktu bence. sergio romero ya verdiğin parayla çok kaliteli oyuncular alabilirdin kaleye de sinan bolatı alırdın :)

Redrum
03.Şubat.2011, 18:55
2 tane mükemmel forvetin var sen tek forvet oynuyorsun. Willian gibi aşmış bir oyuncu var yedek de bekletiyosun. Oyuncu almışsın ama boşa almışsın bence.
Willian'ı beleşten aldım, 6 ay sakatlandı inanır mısın yeni iyileşti ama iyi oynamıyor(: Babacar kadar hiç bir işe yaramayan bir forvet hayatımda görmedim. Bu kadar boş bir forvet yok. Yedekte bazen işe yarıyor ama Mehmet Batdal bile daha iyi performans sergiliyor..

Bir de yabancı kaleciye gerek yoktu bence. sergio romero ya verdiğin parayla çok kaliteli oyuncular alabilirdin kaleye de sinan bolatı alırdın :)
Ya Türk kalecinin hataları çok bariz oluyor. Sinan Bolat'lı da kariyerim çok oldu ama hataları çok sinirlerimi bozuyor (:

sentugo
03.Şubat.2011, 22:13
Babacar'ı tek forvet "Deep-Lying" oynat. Bak bakalım boş mu oynuyor :)

garydelgadov
03.Şubat.2011, 22:18
Sabri ve stoperdeki Pikachunun gelişmemiş versiyonu olan adam dışında harika bir kadro.Ben de 09da yaşıyorum bu sıkıntıyı ligde her yıl şampiyon avrupada tık yok.

Addolorato
03.Şubat.2011, 23:18
Lorik Cana'yı sat. Ön libero'ya deep lying playmaker olarak Gökhan İnler'i koy. Arda'yı MC'ye Advanced Playmaker olarak koy. Sol açığa Neymar türü hızlı ve bitirici bir adam al. Herşey daha güzel olur bence.

Lim10
03.Şubat.2011, 23:22
Fenerbahçe kariyerimde bende hep 3. olmuştum.Öyle ki bir yıl 10 puan toplamama rağmen çıkamamıştım.Bende bu yıl zorlandım Şl Gruplarında.

Şu kadroda Arda'ya göbekte Playmaker'e çekip, sola Willian'ı koymanı öneririm.İnler Dm'ye.Takım sadece bu hamleyle bile daha ofansif oynar diye düşünüyorum.Babacar'dan verim alamayan bir ben değilmişim demekki.Alabilirsen Doumbia'yı al onun yerine.Pichu her zaman iyi gelişiyor, potansiyeli yüksek.Ama sırf Determination'u 9 olduğu için bile oynatmazdım.Dalton, Galeano, Epureanu gibi daha dengeli profile sahip kaliteli defanslara yönelebilirsin.Fiyatı sıkıntı olmazsa klasik Sakho transferi olabilir.Ve ben Ben Arfa'yı değil 11e 18e bile almazdım.Zaten transfer etmezdim en başta:)4-3-3'de takdir edersinki kanatlar çok önemli.Yoksa böyle gol sorunu yaşarsın.Bu adamda bitiricilik namına, gizli forvet namına doğru düzgün bir özellik yok.Willian'da golcü özellikeri iyi değil ama turnuvada ve kariyerimde 2 kez çıktı karşıma dağıttı attı kanadını.Hız herşey demek değil.Kapmadılar ise Bryan Ruiz'i al sola.Kaleye Romero iyi olmuş.Çok kaliteli bir kaleci.Özellikle Avrupa maçlarında kalecinin kalitesi çok fazla ön plana çıkıyor ve daha gerekli oluyor.Bu arada diğer Mc'i Auto yap bence.Sup. daha çakılı oynuyor.

Fearless Coward
04.Şubat.2011, 00:33
Öncelikle sana farklı bir diziliş önermek istiyorum Galatasaray'da bu diziliş'le çok başarılı sonuçlar aldım ŞL'de grubumdan çıktım en azından...

----------------Romero---------------

Çağlar----Lorik Cana(Defansta çok etkili)---Ö.Toprak---Sabri

--------------------Gökhan İnler---------------------------

----------------------------------MCR(Nuri Şahin ortaya koyma MCR'ye koy direk.)--------

Arda Turan--------------------Hatem Ben Arfa(Asıl mevkii zaten AMC)----------------Volkan Şen

-----------------------------------------Eren Derdiyok(STL olsun solda dursun.)----------------------------

böyle oyna çok iyi sonuçlar alırsın diye düşünüyorum.Arda'yı yolla derim oraya Carlos Vela,Bebe gibi oyuncuları rahat alırsın -ki bu sisteme İnside Foward'da iş yapacak adam lazım AML'ye Vela,Bebe gibi oyuncular alırsan İnside Foward görevinde çok iş yaparlar.

ozaniel
04.Şubat.2011, 01:29
Ben kendi Galatasaray kariyerimde sol açık Arda'dan doğru dürüst bir katkı alamadım, amc'de oynatırsan katkısı bayağı artar. Taktiğin kanatsız 4-1-2-1-2 düzeni olabilir, oyuncuların uygun. Bir de Serkan Kurtuluş gelişirse fena bir oyuncu olmuyor, onu da sağ bekte düşünebilirsin.

Redrum
04.Şubat.2011, 01:47
Herkesin tavsiyelerinden, 4-2-3-1 'e dönmeyi çıkardım aslında. O iki MC'de Nuri ve Gökhan İnler zaten süpürür. AMC'de ise Arda sağlam oynar. Sol açık ve sağ açığa adam almak lazım. Ben Arfa içeri kat ederek o kadar çok gol attı ki. En çok gol atan 2. oyuncum, beleş diye almıştım zaten. Neymar, Ruiz gibi adamların kapılmış olması muhtemel. İnside Forward özelliği olan oyuncuları taratıp ne pahasına olursa olsun alacağım sezon sonu. Ve Pichu'yu yollayıp daha sağlam bir defans alacağım bakalım neler olacak...

orhuneses
04.Şubat.2011, 02:01
Ardada neden bu kadar ısrarcısın anlamadın. Ardayı iyi bir fiyata satıp daha kaliteli bir yabancı alabirilsin

rammstein7
04.Şubat.2011, 03:07
alan dzagoev var birde yardımlarınızı istiyorum bende aynı sorunu yasıyorum
http://i55.tinypic.com/2lnbqqu.jpg[/IMG

Redrum
04.Şubat.2011, 04:39
Ardada neden bu kadar ısrarcısın anlamadın. Ardayı iyi bir fiyata satıp daha kaliteli bir yabancı alabirilsin

Çünkü Arda en iyi Türk oyuncu, hani Nuri, Gökhan İnler, Ömer Toprak, Atila Turan gibi adamlara bağımlı olmam da bu yüzden. Başka alternatifim yok. Tamam kabul Arda'yı satıp iyi bir yabancı alabilirim ama bu sefer Volkan Şen'i oynatmak zorunda kalırım mesela..

richard castle
04.Şubat.2011, 05:45
Bir de bence oyuna gerçekteki durumu en iyi yansıtılmış takım Galatasaray... Kadro ve performans istikrarsızlığı, çabuk hırs kaybı, alan savunmasında etkisizlik ancak bu kadar güzel yansıtılabilirdi. Galatasaray ile oynamak gerçekten çok zor bu sezon...

Redrum
04.Şubat.2011, 16:20
Chinatown'un taktiği iyi işliyor. Yeni sezona da onunla başlayacağım. Şampiyonlar liginde nasıl sonuç alacağım acaba. Taktik görüntüsü ve yeni takım şu şekilde;

http://img600.imageshack.us/img600/5136/galatasarayskgalatasaraw.png (http://img600.imageshack.us/i/galatasarayskgalatasaraw.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Babacar da yeteneklerini göstermeye başladı. İşe yaramaya başladı, kötü maç çıkarınca Eren Derdiyok'u koyuyorum affetmiyor zaten Eren.
Bryan Ruiz ve Dentinho'yu aldım. Stopere Kjaer ve sağ beke ise Mario Fernandes'i aldım. Bakalım ne olacak..

berkay19
04.Şubat.2011, 16:22
Dentinho iyidir ya benim kariyerimde AMR İnside Forwarddı yanlış hatırlamıyorsam çok verim almıştım :)