PDA

View Full Version : Kiralama Saçmalığı

fenerli94
05.Şubat.2011, 15:48
Oyuncuyu kiralama listesine koyunca kimse ilgilenmiyor. Kulüplere önerincede kimse teklif yapmıyor. Ancak transfer listesine koyacaksın, adamın morailini bozacaksın ondan sonra kiralık olarak önerince belki teklif alıyor. Bazen onda bile gelmiyor. Bedava maaşınını bile ben ödeyerek önerince bile teklif yok. Hatta çok iyi oyucular. Gerçek hayatta olsa bir sürü takım teklif yapar.Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.:icon_razz:

ToRoSKaPLaNı
05.Şubat.2011, 15:59
oluyor malesef öyle şeyler.Çok iyi bir takımdaki kaliteli bir futbolcunu öneriyorsun 2. liglerden bile teklif gelmiyor.Sinir bozucu birşey

DaveJones
05.Şubat.2011, 16:01
Evet özellikle yeni aldığım harika özellikleri olan regen oyunculara kimse teklif yapmıyor. Listeye koyup sonra loan offer lıyorum klüplere ancak öyle teklif geliyo :)

Addolorato
05.Şubat.2011, 16:02
O yüzden iyi bir takım ile pilot klüp anlaşması yapmaya bak.

mehmetd
05.Şubat.2011, 18:09
aynı sorun benim fm 2010 da da var.(8 yabancı, hele fm 2006 da 6 idi)

mesela m.pjaniç 160küsur ca 185 pa kiralık 1 teklif geldi o da maaşın tümünü ödemedi bende tümünü öde dedim teklifi geri aldı bi daha da teklif yapmadı.
gerekçe: yüksek aylık.

m.balotelli:sonunda bu sene kiraladım.geçen sene kiralayamamıştım.

gourcuff:satma teklifi çok geliyor zaten kiralık listemde yoktu.

2 yabancımı daha geçen sene olduğu gibi kiraladım.biri aldığım regen öbürü benim ürettiğim oyuncu(sezon başındayım,gitiiği takımda 31 ocağa kadar sakatlanmış bu arada oyunda).

neyse bu sezon da 8 yabancı(fm 2010) yaptık. ama seneye 11 den 8 nasıl olacak bilmiyorum
artı alınabilecek oyuncuların tümü yabancı ve fiyatı 100 m ve üstü olduğu için alamayacaklarımın da hepsi yabancı.bu işe bi çare bulmak gerek.

mehmetd
05.Şubat.2011, 18:45
O yüzden iyi bir takım ile pilot klüp anlaşması yapmaya bak.

pilot klüp anlaşmasının oyunda bir özelliğini göremedim ben.(fm 2010) ben yapmadım,diğer klüplere baktığımda pilot klübe kiralık gideni pek göremedim ne işe yarar o yüzden bilmiyorum.

gerekçe: hem maaşını ben ödicem,hem oynatmak zorunda değil,hem para vermicek,hem ben üste para vericem,olmaaaaaz!

Evet özellikle yeni aldığım harika özellikleri olan regen oyunculara kimse teklif yapmıyor. Listeye koyup sonra loan offer lıyorum klüplere ancak öyle teklif geliyo :)

zaten öyle yapıcan.üstte yazdığım gibi balo geçen sene gitmedi.bu sene gitti örneğin.

oluyor malesef öyle şeyler.Çok iyi bir takımdaki kaliteli bir futbolcunu öneriyorsun 2. liglerden bile teklif gelmiyor.Sinir bozucu birşey

kaliteli oyuncuya 2.lig teklif yapmaz zaten.

gerekçe: 2.ligde adam oynamayacaktır,maaşını karşılayamaz,2.ligden daha üstündür vs.

üst düzeylerden de tekilf gelmemesi kötü.maaşı ödeyemiyorlar yada ?

Oyuncuyu kiralama listesine koyunca kimse ilgilenmiyor. Kulüplere önerincede kimse teklif yapmıyor. Ancak transfer listesine koyacaksın, adamın morailini bozacaksın ondan sonra kiralık olarak önerince belki teklif alıyor. Bazen onda bile gelmiyor. Bedava maaşınını bile ben ödeyerek önerince bile teklif yok. Hatta çok iyi oyucular. Gerçek hayatta olsa bir sürü takım teklif yapar.Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.:icon_razz:

belki şöyle olabilir:adamı almak istiyorlardır.yani sen nasıl yüksek pa lıyı kiralama yerine satın almak istersin,onlar da geçici değil kalıcı almak istediklerinden almak istemiyor olabilirler.ama oyun o kadar zeki olmasa daha iyi olur!

örneğin:bu sezon b.münih ten 172 ye 185(pa tutturma181) riberry i aldım free.b.münih te giden bu adamın yerine benden 160a 193 balotelli yi kiraladı ama forvette oynatıyor o başka.

sonuç olarak; yapılacak şey kiralık listesine koyup sonra kiralık teklif edeceksin. olmadı bi daha olmadı bi daha her seferinde teklifi gözden geçirerek.ben önce değerinin 10 da birini ödeyerek yüzde yüz öneriyorum gelmeyince teklif 0,maaşı yüzde yüz e kadar düşerim ama maaşının tümünü ödemezse öde diyorum teklifi geri çekiyor,başka klüpte teklif etmiyor yüksek maaş nedeniyle o da başka. ama oyunun bizden yana pek olmadığı da açık! yani şu adamlar gitmez mi:

balotelli amrl,st 160 193(b.münih te kiralık)
paulo dc 146 186(schalke kiralık)
m pjaniç amc 163 185(yedek mc)
spider gk 173 195(benim ürettiğim adam,3.kaleci yaş 22 ve u 20 takımında)
ansaldi d/wbrl 169 180(yedek drl)
otamendi dc 157 190(yedek dc)
gourcuff amrc 182 187(yedek mc)
r.c.lopez am/fc 142 189(benim ürettiğim adam,anderlecht te kiralık,5 ay sakatlanmış)
riberry anlrc 172 185(pa tutturma 181,yedek)
a.ramsey dr,mc 161 187 (dr de oynamaz aslında pek ama mc çok var,yedek)
s.aguero am/fc 188 189 (mc yedek)

alabileceklerimi hiç yazmim,1 kendi ürettiğim hariç hepsi yabancı.o da zaten fransa milli takımında ilk 11 oynuyor. 1 de dl var ama fiyatları 100 milyon üzeri.

şimdi size soru:

r.carlos dl 22 181 185 (ben ürettim) inter de.

teklifim 2 oyuncu:
sayac amlc,fc 177 178(benim adam 2side)
forward fc 177 178

bu teklif reddedilir mi?

mad butcher
05.Şubat.2011, 19:57
oyunla ilgili bir sorunu yazıyorsanız DB ne onu da yazın. 11.1.0 mı , 11.2.1 mi ?

soruna gelince , oyuncuyu yeni transfer ettiysen hiç bir şekilde transfer teklifi gelmez. kiralamak istediğin oyuncuuy ne zaman trasnfer ettin ? profilini de at , yaş da önemli. eğer yaşı küçükse de kiralama olayı olmaz. çok iyi bir oyuncuysa da tekliflere kapalı olduğunu söylediyse yine teklif gelmez

rainmakerr
05.Şubat.2011, 20:22
bunun db ile alakası yok tamamen maaş ile alakası var. transfer etmek isteyenler bile maaşı yüksek olunca istemeye çekiniyor. kiralamak isteyenler ilgilenmiyor bile. %0 önerseniz bile alacak çok azdır.

richard castle
05.Şubat.2011, 21:08
Ben altyapıdan çıkan yetenekli oyuncuları maaşının yüzde 90' ını ödemeyi kabul ettiğim halde kiralayamamıştım 11.2.1' de. Transfer işi bir hayli zorlaşmış.

fenerli94
05.Şubat.2011, 23:13
DB 11.2.1. Oyuncu olarak da mesela Traore. Adamın ilk yılı da değildi. 2-3. sezounuydu. Maaşla alakası yok. Diyorum ki maaşı %0 olarak öneriyordum. Herkese yorumlarından dolyı teşekkür ederim.

Universal
05.Şubat.2011, 23:41
Kiraya vermek istediğin oyuncunun maaşı ve yaşı çok önemli. Genç ve düşük maaşlı oyuncuları kiralık listene alır almaz yollayabiliyorsun.

Oyuncunu kiralayacak kulüpler finansal açıdan sizden kat kat küçük olacaklar ve çok düşük maaşlı oyuncuları alabilecekler. Bununla birlikte takımlarının seviyesi düşük olacak ve yıldız oyuncularınızı doğal olarak alamayacaklar. Bu nedenle olabilecek isimlere yöneliyorlar.

ozaniel
06.Şubat.2011, 02:59
Oyuncunun gelişmesini istiyorsanız maaşını siz ödeyin, ne kadar küçük bir kulübe giderse o kadar şans bulacak.

Universal
06.Şubat.2011, 12:28
Oyuncunun gelişmesini istiyorsanız maaşını siz ödeyin, ne kadar küçük bir kulübe giderse o kadar şans bulacak.

Onun için besleyici kulüplere göndermek daha mantıklı. :)

DisCo
06.Şubat.2011, 15:27
Sizin durumunuz yine iyi ben oyuncularımı çok rahat kiralıyorum ama şimdiye kadar oyuncu kiralayamadım. Ne yaparsam yapayım gelmiyorlar.