PDA

View Full Version : Oyun hızı sorunu

face_dead
06.Şubat.2011, 14:07
Daha önceden bilgasayarımın perfonmansı 5 yıldızdı fakat son 3 gündür yarım yıldıza düştü.Güncellemeyi yükledikten sonra kaynaklandı bu sorun.Bugun oynu tekrar yukledım ve guncelleme yapmadım ama yine yarım yıldız olarak gözüküyor.
ekran kartım GEFORCE GT220M 1GB
çift çekirdek 4 gb ram

sizce bu sorun neden oldu ne yapmam gerekiyor şimdiden teşekkürler

Universal
06.Şubat.2011, 14:13
Oyun da ne kadar lig açarsanız ne kadar database i büyütürseniz bilgisayarınız performansı düşer. Yeni oyunda daha fazla lig seçtiyseniz bunla karşılaşmış olabilirsiniz.

face_dead
06.Şubat.2011, 14:17
yeni oyun açarken hiçbir lig seçmeme rağmen yarım yıldız oluyor bütün ligleri seçsem bile yarım yıldız nedendir anlamadım

Redrum
06.Şubat.2011, 14:25
yeni oyun açarken hiçbir lig seçmeme rağmen yarım yıldız oluyor bütün ligleri seçsem bile yarım yıldız nedendir anlamadım

Yarım yıldızdan az yok sanırım. Minimum yarım yıldız gösteriyor. 0 yıldız gösteremeyeceğine göre. Benim pc'de de öyle ya.

face_dead
06.Şubat.2011, 14:41
Yarım yıldızdan az yok sanırım. Minimum yarım yıldız gösteriyor. 0 yıldız gösteremeyeceğine göre. Benim pc'de de öyle ya.

seninkinde daha önce kaç yıldız gösteriyodu güncelleme falan yaptın mı ?

Epitaph
02.Mart.2011, 22:26
bilgisayarında virüs olabilir. bu nedenle ram, işlemci ya da hdd tam performans çalışmıyor olabilir. önceden benim de başıma bu tür bir sorun gelmişti. benimki sanırım hdd'nin miyadının dolmasından dolayı performans gösterememesinden kaynaklanıyordu.

Universal
02.Mart.2011, 23:02
Bu konuya geç döndüğüm için özür dilerim, bilgisayarınızda teknik bir arıza, veya virüslü programlar yüzünden bir sorun yaşıyorsa bu oyunu etkiler, ben bilgisayarıma yeni format attım ve şuan hdd bomboş. Bu yüzden oyun çok iyi çalışıyor. Bunlar önemli sebepler.

mehmetd
04.Mart.2011, 05:10
oyunu kaldır ccleaner ile temizleyerek dene
sonra yeniden kur fazla şey yükleme bi dene bakalım olacak mı
bende de tek databaseli oynarken hızı iyiydi şimdi düştü yani fazla dosyalardan,large database,çok fazla ligden falan olabilir tek ligle dene

hadi kolay gelsin.