PDA

View Full Version : Yeni Stadyum Sorunu

capkin84
07.Şubat.2011, 14:50
Alın size bir FM saçmalığı daha ...

Welling united kariyerimde 1 sezon önce champion chipdeyken yönetimden yeni stadyum talebinde bulundum ve kabul ettiler.. Stadın bitiş tarihini ise 25.06.2015 olarak verdiler.. Önümüzdeki sezonun Premier lig başlangıç tarihine denk geldiği için bende sevindim..Nitekim premier ligee çıktım..Ama gelin görünkü eylül ayındayım hala yeni stadyuma geçemedim..Board room dan baktığmda stad tamamlanmış gözüküyor.. Bir de bu yetmezmi gibi sadece lig maçlarında stadyumumda 500 koltuk olduğu için maxsimum 500 kişiyle oynayabiliyorum..Böyle bir saçmalık olabilirmi premier ligdesin ve 500 kişiye oynuyorsun.. Stadın toplam kapasitesi 5500 tüm kupa maçlarında ve geçmiş liglerlerdeki sezonlarda 5500 kişiye oynayabilirlen premier lig maçlarında koltuklu olan kısımına izin veriyorlar ne saçmalıktır anlamadım...Lig kupasında ise 5500 kişiye oynayabiliyorum..

Daha önceden bu girişimde bulunan arkadaşlar varsa litfen yardımcı olun..

sentugo
07.Şubat.2011, 20:53
Belki de sen yeni stad değilde, mevcut stadı üzerine aldırma seçeneğini işaretlemişsindir.. O seçenek genelde 1 senede oluyor.. Yeni stad falan yaptırmamışlardır sadece o stad artık klübündür..

Premier Lig'te de böyle bir kural varsa yapacak bir şey yok gibi duruyor :)

Az daha sabredersen yönetim sana yeni stad yapacaktır..

Skyr3x
07.Şubat.2011, 22:40
http://www.upload.gen.tr/uploads/667ffsml/1.jpg

resim buymuş. Konuyla alakalı birşey diyemem :)

sentugo
07.Şubat.2011, 22:41
ee peki kaç kapasiteli yaptılar stadyumu ? Ne kadar bütçe ayırdılar ? Adını ne koydular ?

capkin84
07.Şubat.2011, 22:53
http://www.upload.gen.tr/uploads/667ffsml/1.jpg

resim buymuş. Konuyla alakalı birşey diyemem :)
sağolasın kardeşim

capkin84
07.Şubat.2011, 22:56
ee peki kaç kapasiteli yaptılar stadyumu ? Ne kadar bütçe ayırdılar ? Adını ne koydular ?

dediğin detaylar konuşulmadı.. Bir yerlerden bakılabilirmi onuda bilmiyorum.. ben sadece talep ettim onlarda ş tarihte başalayacak şu tariihte bitecek deidiler ..Bnede bekledim bitmesini ama bir numara yok..

serwan
08.Şubat.2011, 02:48
hocam durum bende de oldu.. sigames forumlarında bunun oyunun bi hatası olduğunu söylediler.. yeni yama ile düzeltilebilir.. ama şöyle de bi durum var.. ne yaptırırsanız yaptırın önce bi planning aşaması daha sonra building aşaması oluyor.. stad planlaması tamalanmış ama yeterli kaynak olmadığından başlamamış inşaat.. bu demek oluyor sanırım..

Mergmehmet
08.Şubat.2011, 13:01
hocam durum bende de oldu.. sigames forumlarında bunun oyunun bi hatası olduğunu söylediler.. yeni yama ile düzeltilebilir.. ama şöyle de bi durum var.. ne yaptırırsanız yaptırın önce bi planning aşaması daha sonra building aşaması oluyor.. stad planlaması tamalanmış ama yeterli kaynak olmadığından başlamamış inşaat.. bu demek oluyor sanırım..

arkadaşımızın dediği doğru... deneme amacıyla başka bir kulübe girip 50-100 milyon tl arası bir oyuncu satın kulübünüzden. sorununuz düzelecektir... yaşadığınız durumun sebebi kaynak sıkıntısı...

birde şu bilgileri verirmisiniz?

kulübün balance'ı ve oyuncu satışlarından kulübe kalan yüzde nedir?

capkin84
08.Şubat.2011, 13:25
arkadaşımızın dediği doğru... deneme amacıyla başka bir kulübe girip 50-100 milyon tl arası bir oyuncu satın kulübünüzden. sorununuz düzelecektir... yaşadığınız durumun sebebi kaynak sıkıntısı...

birde şu bilgileri verirmisiniz?

kulübün balance'ı ve oyuncu satışlarından kulübe kalan yüzde nedir?

Sorun Kaynak sıkıntısı ise yapacak bişeyim yok.. Amatör ligden gelmiş bir takımın premier ligdeki ilk senesi... 23 m euro transfer bütçesi verdiler ..Verdikleri maaş bütçesi komik olduğu için bu rakamın 10 meuroluk kısmını oyuncu maaşlarına aktarmak zorunda kaldım ve minumum maliyetle bir staf ekibi kurdum.. Kadromdaki oyuncuar premier lig seviyesinde olmadığından geri kalanıylada regenler ve serbest olan takıma katkı yapacak oyuncular aldım.. Ona rağmen şu andaki takım değeri 30 m eoro ..Bu kadroyla ilk 10 a oynarım diye düşünüyorum.. Kulubun borcu ise yok... Mali durum ve maaş durumu iyi gözüküyor.. transferlerin % 30 luk kısmı kulube gözüküyor .Yani tarsanfer bütçesini kullanbilirliğin yüzde 80 larda.. Ama dediğim gibi oyuncu satmaktan ziyade öünmüzdeki sezon ıskartaları çıkarıp kadroyu güçlendirme gerekçek yoksa zirveye oynamak zor gözüküyor...

rainmakerr
08.Şubat.2011, 14:21
sana tavsiyem maaş bütçesini arttır. maaş bütçen yıllık 7.25m harcadığın 7.46m. bu stadla ilgili değil oyununla ilgili bir tavsiye. kulüp borca giriyor öyle. oyuncu falan sat kullanmadığın.

capkin84
08.Şubat.2011, 14:43
sana tavsiyem maaş bütçesini arttır. maaş bütçen yıllık 7.25m harcadığın 7.46m. bu stadla ilgili değil oyununla ilgili bir tavsiye. kulüp borca giriyor öyle. oyuncu falan sat kullanmadığın.

Tavsiyen için saağol.. Önümüzdeki sezonda transfer bütçesiinni bir kısmına maaşa aktararak dengelemyi düşünüyorum.. Ama dediğim gibi satmak değil, eldeki ıskartaları çıkarıp takviye yapmam lazım..

sentugo
08.Şubat.2011, 20:53
yalnız maaş bütçesini yükseltirsen, oyuncular mutsuz olup sürekli fazla miktarda maaş isteyecekler.. Haftalık 20000 alırken, kapıyı 120000 ile başlatacaklar, ine ine 70000 civarına iniyorlar.. Bu durumda gelen gideni götürüyor. Yeni kontrat vermezsen mutsuz olup oynamıyorlar. Maaş bütçesini yükseltmek biraz riskli.

Klüp borca giriyor demişin ama yönetim o borcu bir şekilde kapatıyor genelde. Gelecek sezonlar için çok düşük transfer bütçesi veriliyor bu gibi durumlarda.. Sizde oyuncu satarak kendinize bir transfer bütçesi ayırıyorsunuz.. O kadar da sıkıntılı bir şey değil.. Ki klübün borcu yoksa şu anda ben tavsiye etmem...

capkin84
09.Şubat.2011, 10:17
yalnız maaş bütçesini yükseltirsen, oyuncular mutsuz olup sürekli fazla miktarda maaş isteyecekler.. Haftalık 20000 alırken, kapıyı 120000 ile başlatacaklar, ine ine 70000 civarına iniyorlar.. Bu durumda gelen gideni götürüyor. Yeni kontrat vermezsen mutsuz olup oynamıyorlar. Maaş bütçesini yükseltmek biraz riskli.

Klüp borca giriyor demişin ama yönetim o borcu bir şekilde kapatıyor genelde. Gelecek sezonlar için çok düşük transfer bütçesi veriliyor bu gibi durumlarda.. Sizde oyuncu satarak kendinize bir transfer bütçesi ayırıyorsunuz.. O kadar da sıkıntılı bir şey değil.. Ki klübün borcu yoksa şu anda ben tavsiye etmem...

maaş bütçesini yükseltmemin nedeni bütçenin bitmiş olması... Kasada bonserviz için para bulunmasına rağmen mmaş bütçesini tükenmesi ..öedenekteki paranın bir ksımını maaşlara aktarıyorum böylece tansfer yapabilyirum böylece dengeliyorum