PDA

View Full Version : Brian Clough Olmak ! | Derby County |

Addolorato
07.Şubat.2011, 21:16
http://www.epltalk.com/wp-content/uploads/2009/07/glick-derby.jpg

1 Haziran 2010 Cumartesi - Saat 18:00 Suları - Derby County Yönetim Binası :

Başkan Tom Glick önderliğinde yönetim kurulu toplantısı yapılmaktadır ve toplantıda Premier League ile Championship League arasında asansör takım olan Derby County'nin geleceği tartışılmaktadır. Derby County iki sezondur Championship'tedir ve bu klübü hem ekonomik olarak hemde manevi olarak büyük sıkıntı içine sokmaktadır. Takımın başında Derby County'nın efsane teknik direktörü Brian Clough'un oğlu Nigel Clough bulunmaktadır fakat bu takıma oğlu değil babası gibi bir teknik direktör gerekmektedir. Bu yüzden başkan toplantının ardından Nigel Clough'u telefonla arayarak ona durumu bildirir..

1 Haziran 2010 Cumartesi - Saat 21:00 Suları - Nigel Clough'un Evi :

http://www.breakingfootballnews.com/wp-content/uploads/2010/09/derby-county-middlesbrough-uk-01.jpg

Nigel Clough : Alo.

Tom Glick : Alo Nigel nasılsın ben başkan Tom.

Nigel Clough : Teşekkürler başkanım bende sizi yeni sezon planlaması için arayacaktım iyi oldu aradığınız.

Tom Glick : Biz o planlamayı yaptık Nigel.

Nigel Clough : Nasıl yani ?

Tom Glick : Böyle olmasını istemezdik fakat sende biliyorsunki geçtiğimiz sezon bu takım Championship'ten bir üst lige çıkamadı. Bu bizi hem maddi hemde manevi olarak çok büyük bir darbe vurdu Nigel. Önümüzdeki sezon seninle çalışmak istemiyoruz aslında seni göndermeyi geçen sezonun ortasında düşünüyorduk fakat babanın hatrına 1 sezon görevde kaldın ama malesef buraya kadar Nigel.

Nigel Clough : Kararınızı saygıyla karşılıyorum keşke bu işi telefondan değilde iki profesyonel gibi yüzyüze görüşseydik fakat size önümüzdeki sezon için başarılar dilerim.

Tom Glick : Tazminatı almaya klüp binasına geldiğinde seninle vedalaşırız Nigel daha seninle işimiz bitmedi.

Nigel Clough : Anladım. İyi akşamlar başkanım yada eski başkanımmı demeliyim artık hahaha

Tom Glick : Hahaha iyi akşamlar Nigel.

http://www.premierfootballbooks.co.uk/images/googleearth/derby_photo.jpg

5 Haziran 2010 Çarşamba - Saat 13:00 Suları - Derby County Yönetim Binası :

Nigel Clough'un görevine son verilmesinden sadece 4 gün geçmiştir başkan Tom Glick sezon açılışına gecikmemek adına her yerde kurmaylarıyla beraber takımın yeni vizyonuna uyacak teknik direktör aramaktadır. O an söz efsane teknik direktör Brian Clough'tan açılmıştır. Aralarında Brian Clough'un teknik direktörlüğe sadece 30 yaşında başladığını konuşmuşlardır yani genç ve vizyonu geniş bir hocanın yaş engeline takılmaması gerektiğini düşünmüşlerdir. Akıllarına Derby County formasıyla 5 sezon oynayan Eralp Ergin gelmiştir. Oyunculuğu sırasında yedek beklediği maçlarda maça dair notlar tutan teknik direktörlüğe çok hevesli olan bir isimdir Eralp Ergin. Tom Glick ilk başlarda Eralp ismine pek sıcak bakmaz ancak daha sonra 31 yaşında futbolu sakatlık nedeniyle futbolu Derby County formasıyla bırakan Eralp'e bir vefa borcu olduğunu düşünür ve görüşmek için Eralp'i arar..

http://www.dcfc.co.uk/javaImages/b1/75/0,,10270~3569073,00.jpg

5 Haziran 2010 Çarşamba - Saat 17:00 Suları - Tom Glick'in Evi :

Eralp Ergin : Alo.

Tom Glick : Alo , Eralp Ergin'le mi görüşüyorum ?

Eralp Ergin : Evet ben oluyorum siz kimsiniz ?

Tom Glick : Ben Tom Glick Derby County başkanı.

Eralp Ergin : Kusura bakmayın başkanım sesinizden tanıyamadım. Nasılsınız ?

Tom Glick : İyiyim teşekkür ederim. Görüşmeyeli neler yapıyorsun ? Erken emekliliğin tadını çıkarıyorsun heralde hahaha

Eralp Ergin : Hahaha sormayın başkanım , günlerim evde çocuklarım ve eşimle geçiyor işte. Hayırdır başkanım bir meselemi vardı ?

Tom Glick : Belki gazetelerden takip etmişsindir Nigel Clough ile yollarımızı ayırdık. Takımın başına genç , vizyon sahibi bir isim getirmek istiyoruz ve yönetim kurulu ile aldığımız karara göre bu isim sensin.

Eralp Ergin : Benmiyim ?

Tom Glick : Evet sensin. Eğer iş teklifimize olumlu bakıyorsan maddi konuları yönetim binasında konuşabiliriz.

Eralp Ergin : Tabiki olumlu bakıyorum başkanım. Teklifiniz için çok teşekkür ediyorum ayrıca. Yarın saat sabah 10:00 sizin için uygunsa yönetim binasına gelebilirim.

Tom Glick : Benim için uygundur Eralp. Yarın görüşmek üzere ha bu arada bu akşam iyi uyu yarın çok uzun bir gün olacak.

Eralp Ergin : Hahaha peki başkanım. İyi akşamlar.

Tom Glick : Sanada iyi akşamlar.

http://www.dcfc.co.uk/javaImages/32/89/0,,10270~6850866,00.jpg

6 Haziran 2010 Perşembe - Saat 10:00 - Derby County Yönetim Binası :

Daha önce sözleştikleri gibi başkan Tom Glick ile Eralp Ergin saat on'da klüp binasında görüşmeye başlarlar. Tom Glick ona yeni sezondaki hedeflerini anlatır. Eralp Ergin başkana bu şansı çok iyi kullanacağını ve maddi konularda klübe gerekli destekler sağlanması halinde bu sezon sonunda takımı Premier League'de görebileceklerini söyler. Ama Tom Glick ile Eralp Ergin arasındaki ilk anlaşmazlık burda çıkacaktır. Tom Glick ona bu sezon sadece 200.000 € verebileceklerini ilerleyen sezonlarda ise bu paranın klübe giren sıcak parayla orantılı olarak artacağından bahseder. Eralp yinede görevi kabul edecektir ve böylece 6 Haziran 2010 tarihinden 30 Haziran 2012 tarihine kadar kendisini Derby County'li yapacak sözleşmeye imza atar.

http://countrycometotown.files.wordpress.com/2010/09/microphone.jpg

7 Haziran 2010 Cuma - Saat 20:00 - Derby County Basın Toplantısı Odası :

Tom Glick : Öncelikle bütün basın mensubu arkadaşlarımıza kendim ve yeni hocamız adına hoşgeldiniz demek istiyorum sırayla soruları alalım lütfen.

Andy Newman : Ben Skysport's muhabiri Andy Newman. İlk sorum yeni teknik hocamız Eralp Ergin'e.

Eralp Ergin : Sizi dinliyorum.

Andy Newman : Öncelikle tekrar Derby County'ye dönmekten dolayı neler hissediyorsunuz ?

Eralp Ergin : Gerçekten çok heyecanlı olduğumu söylemek istiyorum. Kendimi sanki bu klübün kapısından ilk defa geçiyormuş gibi hissediyorum. Benim için kesinlikle yeni bir başlangıç olacak çünkü artık bütün takım benden sorumlu.

Andy Newman : Teşekkürler. Peki ilk sezon ve uzun vadede hedefleriniz neler ?

Eralp Ergin : İlk olarak bu takımı en yakın zamanda Premier League'e taşımak istiyorum. Ondan sonrada Premier League'de yavaş ama sağlam adımlarla üst sıralara doğru tırmanmak istiyoruz.

Toplantının devamında Eralp Ergin konuşmasına Brian Clough'un ne kadar önemli bir isim olduğunu ve onun başardıklarını kendisininde başarmak istediğini onun kadar potansiyeli olduğundan bahsedecektir. Başkan Tom Glick yeni hocasının özgüvenine hayran olacak ve henüz resmi maçlar başlamadan iyi bir karar verdiğini düşünmeye başlayacaktır.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=92163 (http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=92163)
Kuralları okudum ve kabul ediyorum.

TR.CaPTaiN
07.Şubat.2011, 23:38
Kariyeriniz onaylanmıştır. Başarılar dilerim.

MuraTBudaN
07.Şubat.2011, 23:42
Başarılar dilerim.Giriş güzel olmuş.

24kobebryant
07.Şubat.2011, 23:43
Başarılar dilerim.
Güzel bir yazı olmuş :)

vego
07.Şubat.2011, 23:45
Başarılar dilerim

K1nq35
07.Şubat.2011, 23:50
Başarılar dilerim :)

Addolorato
07.Şubat.2011, 23:53
Başarılar dilerim.Giriş güzel olmuş.

Başarılar dilerim.
Güzel bir yazı olmuş :)

Başarılar dilerim

Başarılar dilerim :)

Hepinize teşekkürler arkadaşlar. Sizlerinde desteğiyle kuru kuru değil gerçek bir teknik direktörlük hayatı izletmek istiyorum size.

kabus19on4
07.Şubat.2011, 23:53
başarılar dillerim

Addolorato
08.Şubat.2011, 00:27
http://www.dcfc.co.uk/javaImages/10/ab/0,,10270~9022224,00.jpg

8 Haziran 2010 Cumartesi - Saat 11:00 Suları - Derby County Antrenman Tesisleri :

Görevdeki ilk gününde yeni teknik direktör Eralp Ergin oyuncularıyla antremandan önce bir tanışma toplantısı düzenlemeye karar verdi. Bu toplantıyla aslında tanışmaktan çok hangilerinin kendisi kadar vizyona ve futbol görüşünden önce hayat görüşüne sahip olduğunu görmekti.

Eralp Ergin : Evet arkadaşlar , ben yeni teknik direktörünüz Eralp Ergin. Hepinizin bildiği gibi henüz dün göreve geldim ve şu an hepiniz benim için aynısınız. Geçen sezon hanginizin kaç gol attığı , kaç asist yaptığı veya kaç maç oynadığı önemli değil. Önemli olan artık Nigel Clough yok bunu sakın unutmayın. Onun alışkanlıklarını , onun oyun sistemini veya onun antrenman programlarını kafanızdan atın. Her anlamda kendinize yeni bir sayfa açın. Dediğim gibi hepiniz benim için eşitsiniz. Birşey söylemek isteyen varmı ?

Robbie Savage : Ben takım kaptanı olarak konuşmak istiyorum. Umarım hepimiz için güzel bir sene olur peki benim kaptanlığımda bir değişiklik olacakmı şu an takımın en yaşlı ve en tecrübeli oyuncusu ben olarak gözüküyorum.

Eralp Ergin : Henüz bu konuları konuşmak için çok erken Robbie. Dediğim gibi şu an takımın eksiklerini bilmiyorum antrenmandaki ve hazırlık maçlarındaki performanslarınızı görmeden hakkınızda olumlu yada olumsuz birşey söylemem haksız olur. Kaptanlığın ise sende kalır gibi gözüküyor sen takımın abisisin. Eğer başka konuşmak isteyen yoksa şimdi dağılabilirsiniz. Bugün size izin veriyorum gidin bu söylediklerimi iyice düşünün. Yarından itibaren ağır antrenmanlara başlıyoruz hazırlıklı olun.

http://i.thisis.co.uk/275564/article/images/3177368/1953948-vlarge.jpg

9 Haziran 2010 Pazar - Saat 14:00 Suları - Derby County Yönetim Binası :

Sezonun ilk antrenmanından sonra takımdaki eksiklikler yavaş yavaş kendini belli etmeye başlamıştı. Eralp Ergin ise yardımcısı Gary Crosby ile yaptığı minik bir toplantının ardından eksik bölgelere bütçe doğrultusunda transferler yapmak için harekete geçmişti. Ancak transferlerden önce onay alınması gereken bir kişi vardı. O da başkan Tom Glick'ti.

Eralp Ergin : Başkanım rahatsız etmiyorsam sizinle transfer hakkında konuşacaktım.

Tom Glick : Tabi Eralpciğim hoşgeldin otur bakalım neler isteyeceksin benden yine haha.

Eralp Ergin : İlk antrenmana bu sabah çıktım ve takımdaki eksiklikleri gördüm denebilir.

Tom Glick : Söyle bakalım neler eksikmiş takımda ? Ama bana teknik şeyler söyleme bilirsin futboldan anlamam sadece çekleri imzalarım.

Eralp Ergin : Söze başlamak gerekirse takımdaki tek forvet oyuncusu Alberto Bueno. Onun sakatlanması durumunda oynatabileceğim başka forvet oyuncusu yok. Kısacası bir forvet oyuncusu almamız gerekiyor en başta.

Tom Glick : Sen oluşturduğun listeyi yönetime ilet ama dikkat et fazla pahalı olmasınlar yoksa o listeyi sadece şömine'yi ısıtmak için kullanabiliriz.

Eralp Ergin : Ayrıca defansta ve ortasahada çok büyük sıkıntılar yaşayabiliriz gibi gözüküyor. Antrenmanda anladığım kadarıyla ortasahadaki oyuncuların top teknikleri epey zayıf. Bize ortasahada yetenekli bir futbolcu gerekli. Ayrıca defans oyuncularının çoğu sakat mutlaka bir veya iki tane defans oyuncusu almalıyız.

Tom Glick : Dediklerini anlıyorum. Dediğim gibi sen listeni yönetime ilet mümkünse istediğin oyuncularla konuş , nabızlarını yokla gerisini bize bırak.

Eralp Ergin : Peki başkanım. Söyleyeceklerim şimdilik bu kadar. Yapılacak çok işim var , vakit ayırdığınız için sağolun. İzninizle ben gideyim.

10 Haziran 2010 Pazartesi - Saat 09:00 Suları - Derby County Yönetim Binası :

Fazla vakti olmayan menajer Eralp Ergin yardımcısı Gary Crosby ile beraber bir liste hazırlamıştı bile. Bu liste başkanın yüzünü güldürecek nitelikteydi çünkü transfer listesi sadece klüpleri tarafından kiralık listesine konmuş yada şu an için sözleşmesi olmayan oyunculardan oluşuyordu.

Acaba Derby County'nin listesinde kimler vardı ?

* Febian Brandy
* Seamus Coleman
* Bary Bannan
*Shane Lowry
*Abubakari Yakubu
*Maxime Bourgeois
*Steve Finnan
*Michael Ball

Eralp Ergin listesinde bu isimleri sunmuştu. Yönetim ise oyuncuların menajerleriyle görüşmeye başlamıştı. Geriye kalan son şey Eralp Ergin'in oyuncuları ikna etmesiydi. Eğer oyuncuları Derby County'nin vizyonu ve potansiyeline inandırabilirse bu sene Derby için rahat geçebilirdi. Ama ya inandıramazsa ?

MuraTBudaN
08.Şubat.2011, 01:20
Klemen Lavric'i de eklemelisin o listeye.

GeorgeWeah
08.Şubat.2011, 01:45
Başarılar Eralp. Bu detaylarla kariyer çok hoş ilerliyor. Umarım sıkılmadan devam ettirebilirsin.

HeLLquaRd9
08.Şubat.2011, 01:50
Derby geçen sene yönetmiştim iyi para veriyordu bu senede veriyomu o parayı :D bu arada başarılar

Addolorato
08.Şubat.2011, 10:40
Başarılar Eralp. Bu detaylarla kariyer çok hoş ilerliyor. Umarım sıkılmadan devam ettirebilirsin.
Ben zevk alıyorum açıkcası yazmaktan..

Derby geçen sene yönetmiştim iyi para veriyordu bu senede veriyomu o parayı :D bu arada başarılar
200.000 € verdi başkan ama parasızda hallederim ben işimi..

Klemen Lavric'i de eklemelisin o listeye.
Tavsiye için teşekkürler..

Bölüm I

Transfer Harekatı :

http://i.goal.com/files/images/stats/goal/player-images/67/19467_186x236.jpg

Eralp Ergin ilk olarak yönetime sunduğu listede bir forvet istediğini söylemişti ve bu listenin ilk sırasında Febian Brandy vardı. Manchester United altyapısında futbola başlayan ve gelecek vaad eden bir futbolcu olarak gösterilen Febian Brandy çeşitli İngiltere alt lig klüplerinde oynamış fakat başarılı olamadığı için Manchester United tarafından serbest bırakılmıştı. Eralp Ergin ise ona bir şans daha vermek istiyordu.

Febian Brandy : Alo.

Eralp Ergin : Alo , Febian Brandy ile mi görüşüyorum ?

Febian Brandy : Evet , siz kimsiniz acaba ?

Eralp Ergin : Ben Derby County teknik direktörü Eralp Ergin.

Febian Brandy : Anladım. Size nasıl yardımcı olabilirim ?

Eralp Ergin : Açık konuşmak gerekirse şu an boşta olduğunu ve ne kadar gelecek vaad ettiğini biliyorum. Bizim takımımızda forvet eksikliği bulunmakta. Aramıza katılmak istermisin diye sormak istemiştim.

Febian Brandy : Açıkcası şu an Championship ekipleriyle değilde daha çok Premier League ekipleriyle görüşmeyi düşünüyordum ancak şartlarda anlaşırsak Derby County'yi de düşünebilirim.

Eralp Ergin : Sana maddi konularda Premier League ekipleriyle aynı şartları sağlayabiliriz Febian. Herşey sana bağlı.

Febian Brandy : Benim için maddiyat ikinci sırada öncelikle oynayabileceğim bir klübe gitmek istiyorum aslında.

Eralp Ergin : O zaman anlaştık galiba. Diğer detayları menajerinle konuşacağız. Tabi onaylıyorsan.

Febian Brandy : Benim için bir sorun gözükmüyor. Menajerimle görüşebilirsiniz geri kalanını.

http://www.evertonfc.com/assets/_files/images/feb_09/efc__1233743679_coleman-large.jpg

Everton Seamus Coleman'ı kiralık listesine koyduğunu daha önce bütün Championship ekiplerine bildirmişti. Bu konuda geri dönüş yapan tek takım Derby County olmuştu. Eralp Ergin Seamus Coleman gibi yaşına göre çok yetenekli sağ bek oyuncusunu gerçekten takımına katmak istiyordu. Bu yüzden hemen harekete geçildi ve Everton klübüne 1 yıllık kiralama teklifi yaptı. Bu teklifte oyuncunun bütün maaşı Everton tarafından ödenecek ve kiralama adına hiç bir ücret ödenmeyecekti. Tam başkan'ın istediği türden bir adamdı yani. Eralp Ergin bizzat Everton klüp binasına giderecek Coleman ile görüşecekti. Sonuçta transfer işi şansa bırakılmamalıydı.

Eralp Ergin : Merhaba Seamus. Ben Derby County teknik direktörü Eralp Ergin.

Seamus Coleman : Merhaba. Sanırım transfer konuşacağız gibi geliyor bana.

Eralp Ergin : Aynen öyle. Klübümüz Everton klübüyle 1 yıllık kiralama konusunda anlaştı. Artık herşey sende bitiyor sende bir sene boyunca Championship'te oynayıp tecrübe kazanmak istiyorsan transferi hemen bitirebiliriz.

Seamus Coleman : Bende Derby County gibi elit bir takımda oynamak isterim. Ama sonuçta futbolda bazı şeylerde paraya bakıyor. Ücret olarak ne alacağım ?

Eralp Ergin : Everton klübü aldığın maaşı bizim klüpte oynadığın süreçte sana ödeyecek. Yani bir değişiklik yok maaşında.

Seamus Coleman : Oldukça mantıklı gözüküyor bu transfer. Sonuçta burada fazla forma şansı bulamayacağım gibi geliyor. Kiralama teklifinize olumlu bakıyorum.

http://images.icnetwork.co.uk/upl/birmmail/jul2008/1/8/DDE27D66-93DE-8CFD-0B0820E0DDC1DA8D.jpg

Eralp Ergin raporlarında mutlaka ortasahaya topla oynayabilecek ve forvete öldürücü paslar atabilecek bir oyuncunun alınması gerektiğinden bahsetmişti. Aston Villa'nın kiralık listesine koyduğu Barry Bannan tam bu profile uyan bir isimdi. Eralp Ergin Liverpool üzerinden Birmingham şehrine geçerek Aston Villa ile görüşmelere başladı. Aslında telefonlada yapılabilirdi bu görüşme fakat Aston Villa'dan istenilen bir oyuncu daha vardı. Bu oyuncunun ismide Shane Lowry'di.

Eralp Ergin : Hoşgeldin Barry ben Derby County teknik direktörü Eralp Ergin.

Barry Bannan : Merhaba hocam. Size nasıl yardımcı olabilirim ?

Eralp Ergin : Bak Barry bizim takımda çok ciddi bir ortasaha eksikliği var. Pas atabilecek oyunu yönlendirebilecek bir adama çok ihtiyacımız var. Seninde bu sezon Aston Villa'da pek forma şansı bulamayacağın belli aksi takdirde seni kiralık listesine koymazlardı. Derby County'ye gelip kahraman olmak istermisin ?

Barry Bannan : Açıkcası Aston Villa'da şu an için mutluyum fakat sanırım bu sezon fazla forma şansı bulamayacağım sizin dediğiniz gibi. Eğer bana oynama garantisi verirseniz teklifinizi düşünebilirim.

Eralp Ergin : Sana sakat veya cezalı olmadığın maçlar dışında her maç oynama garantisi verebilirim Barry. Sen benim kahramanım olacaksın. Bu takımı beraber başarıya taşıyacağız.

Barry Bannan : Eğer sözlerinizde ciddiyseniz hemen valizimi toplamaya başlıyorum.

Eralp Ergin : Hahaha. Sen valizini ufaktan toplamaya başla çünkü Aston Villa ile çoktan anlaştı klübümüz. Ama dur gitme şimdi odaya Shane Lowry'yi çağırtıyorum onunlada konuşacağım.

Aradan 5 dakika geçer..

http://soccernet-assets.espn.go.com/i/players/130x180/120843.jpg

Eralp Ergin : Hoşgeldin Shane. Ben Derby County teknik direktörü Eralp Ergin.

Shane Lowry : Merhaba. Oo Barry'de buradaymış. Transfer konuşuyorsunuz sanırım. Bana Barry'nin nasıl bir oyuncu olduğunu falanmı soracaksınız ?

Eralp Ergin : Hayır. Aslında ona yaptığım teklifin sanada geçerli olduğunu söyleyecektim.

Shane Lowry : İnanmıyorum. Aston Villa'da çok mutsuzum açıkcası kaç senedir sıramı bekliyorum ve oynamak istiyorum artık.

Eralp Ergin : Bu kadar istekli olduğunu bilmiyordum Shane. Bilsem ilk seninle görüşürdüm. Bir sezon bizimle seve seve oynamak istiyorsun o zaman ?

Shane Lowry : Tabiki. Klüpler anlaştıysa ben gelmeye hazırım.

http://www.netglimse.com/images/celebs/bio//77700618.jpg

Defansta çok sakat oyuncu olduğunu daha önce raporlarında belirten Eralp Ergin , defansa tecrübeli bir oyuncu arıyordu ve yardımcı antrenörü Gary Crosby'nin önerisiyle daha önce Hollanda liginin elit takımlarında oynayan Abubakari Yakubu ile temasa geçildi.

Abubakari Yakubu : Alo.

Eralp Ergin : Alo. Abubakari Yakubu ile mi görüşüyorum ?

Abubakari Yakubu : Evet kendisi ben oluyorum. Size nasıl yardımcı olabilirim ?

Eralp Ergin : Ben Derby County teknik direktörü Eralp Ergin. Yeni bir yapılanma içerisindeyiz ve senide aramızda görmek istiyoruz açıkcası. Şu an boşta olduğunu biliyorum biz bu sene Championship'ten bir üst lige çıkmayı kendimize hedef koyduk. Sende aramızda olmak istermisin ?

Abubakari Yakubu : Bakın ben 20-21 yaşında değilim. Artık önümde futbol oynayabileceğim sadece 4-5 sene var. Maddi konuları konuşmadan hiçbir teklife olumlu yada olumsuz bakamam. Hedefleriniz şu an beni maddi konulardan daha az ilgilendiriyor açıkcası.

Eralp Ergin : Böyle düşünmene üzüldüm açıkcası. Klübümüz sana her türlü maddi kolaylığı sağlayacaktı fakat hedefleri olan bir futbolcu olduğunu düşünmüştüm.

Abubakari Yakubu : Bakın tabiki hedeflerim var fakat benim bir ailemde var ve onlara para getirmek benim görevim. Şu an için boştayım ve açıkcası maddi konularda çok rahat olduğum söylenemez.

Eralp Ergin : Derdini anlıyorum. Menajerinle temasa geçilecek maddi konularda. Senide aramızda görmek istiyorum açıkcası.

Abubakari Yakubu : Eğer menajerimle anlaşırsanız bende gelmeye hazırım açıkcası.

Bölüm II

Derby County'ye Hoşgeldiniz :

Oyuncularla görüşme yapılmış ve çoğuyla anlaşma sağlanmıştı. Eralp Ergin artık transferlerin son durumunu öğrenmek için Tom Glick ile görüşme yapacaktı. Bakalım olumlu bakan futbolcuların hangileri takıma katılmıştı ?

http://www.dcfc.co.uk/javaImages/b1/75/0,,10270~3569073,00.jpg

Eralp Ergin : Başkanım. Uygunsanız eğer transfer konusunu konuşmak istiyordum.

Tom Glick : Gel Eralp gel , haberler muhteşem , bende seni çağıracaktım.

Eralp Ergin : Sizi dinliyorum başkanım.

Tom Glick : Bize verdiğin listedeki oyuncularla konuşmuştun değilmi. Sabahtan beri klübe fax yağıyor. Tam 5 tane sözleşme fax'ı elime ulaştı.

Eralp Ergin : Çok merak ettim başkanım. Hangi oyuncuları almışız acaba ?

Tom Glick : Listeye bakıyorumda , Fabien Brandy , Shane Lowry , Barry Bannan , Abubakari Yakubu ve Seamus Coleman tekliflerimizi kabul etmiş ve sözleşmeyi imzalamışlar.

Eralp Ergin : Bu gerçekten mükemmel oldu başkanım. Bu sene Premier League'e çıkacağımıza artık daha çok inanıyorum.

Tom Glick : İyi iş başardın Eralp. Tek kuruş bonservis ödemeden 5 futbolcu kazandırdın takıma. Bu işten anlıyorsun galiba ha ? haha

Eralp Ergin : Eh yani benimde kendime göre bazı transfer taktiklerim var başkanım. Ne zaman Derby'ye gelir bu futbolcular başkanım bir bilginiz varmı ?

Tom Glick : Biletlerini kargoya verdim bile. En kötü 2 gün sonra toplu bir imza töreni düzenleriz. Hem basına tanıtım olur hemde diğer klüplere göz dağı veririz.

Eralp Ergin : Çok iyi fikir başkanım..

BaFraLı
08.Şubat.2011, 11:08
Derby hep sempatim olan bir takım. Eralp'te herzamanki gibi çok güzel yazmış,yazıyor . Başarılar :)

24kobebryant
08.Şubat.2011, 11:14
Çok iyi yazıyorsun.Tebrikler .)

K1nq35
08.Şubat.2011, 11:32
Evet bence de Süper yazıyorsun :)

aliniyazi29
08.Şubat.2011, 11:45
Kitap gibi kariyer.Anlatımın ve sunumun güzel..Başarılar.

Addolorato
08.Şubat.2011, 12:04
Derby hep sempatim olan bir takım. Eralp'te herzamanki gibi çok güzel yazmış,yazıyor . Başarılar :)

Çok iyi yazıyorsun.Tebrikler .)

Evet bence de Süper yazıyorsun :)

Kitap gibi kariyer.Anlatımın ve sunumun güzel..Başarılar.

Teşekkürler arkadaşlar. Sizlerinde desteğiyle yazılarım devam edecektir..

Addolorato
08.Şubat.2011, 13:02
Bölüm III

Pride Park'ta Macera Başlıyor :

http://www.tmwmtt.com/blog-extreme-groundhopping/2004/2004-08-14Derby%20County01.jpg

Sezon öncesi kampında 6 maçta 4 galibiyet 2 beraberlik alan Derby County'de yüzler gülüyordu fakat hazırlık maçları sadece asıl hedefe ulaşma yolunda birer hazırlık döneminden ibaretti. Acaba Championship'te nasıl performans gösterecekti Eralp Ergin'in öğrencileri. Başkan Tom Glick başta olmak üzere bütün teknik ekip ve futbolcular iyi bir başlangıç yapmak için sabırsızlıkla ligin ilk maçı olan Derby County'nin kendi sahasındaki Sheffield United maçını bekliyordu.

7 Ağustos 2010 - Pride Park Maç Öncesi :

http://www.stadiumdb.com/images/stadiums/europe/england/derby/pride-park.jpg

Eralp Ergin : Evet arkadaşlar bugün sezonu taraftarlarımız önünde açıyoruz. Daha önce konuştuğumuz gibi kesinlikle rakibi hafife almıyoruz ve özellikle ortasahada sıkıştığınız zaman Barry ile oynamınızı istiyorum. Kendisi araya öldürücü paslar atabilecek ve oyunu rahatlatabilecek nitelikte bir oyuncu. Değilmi Barry ?

Barry Bannan : Siz öyle diyorsanız öyledir hocam.

Eralp Ergin : Topu olabildiğince çabuk bir şekilde Alberto ile buluşturmamız lazım. Öyle kendi aramızda hazırlık paslarını falan fazla uzun tutmayın hem seyirci sıkılır hemde Sheffield savunması yerleşecek zaman bulur. Hızlı oyun istiyorum sizden. Yakubu sende ilerideki oyuncularına dikkat et fazla ileri çıkma yerini koru.

Abubakari Yakubu : Tamam hocam.

Eralp Ergin : Klübedeki oyuncularda kesinlikle üzülmesin lig çok uzun ve zorlu bir maraton mutlaka herkes şans bulacaktır. Ayrıca kupa maçlarınıda unutmamak lazım. Haydi göreyim sizi çocuklar bana , kendinize ve taraftarlarımıza güzel bir galibiyet hediye edin.

http://img87.imageshack.us/img87/3997/21350766.jpg

7 Ağustos 2010 - Pride Park Maç Sonrası :

Eralp Ergin : Harikasınız çocuklar. Bugün gerçekten çok iyi top oynadık beni iyi dinlemişsiniz özellikle Barry ile Alberto'yu özel olarak kutlamak lazım. Mükemmele yakın oynadınız sizi hep böyle görmek istiyorum varmı birşey söylemek isteyen ?

Febian Brandy : Hocam ben bu gidişle formayı zor göreceğim galiba ? Alberto'ya baksanıza.

Eralp Ergin : Merak etme Febian 3 gün sonraki Carling Cup maçında seni oynatmayı düşünüyorum tabi Alberto izin verirse haha.

Alberto Bueno : Haha. Hocam valla İngiltere Ligi gerçekten çok yüksek kondisyon gerektiriyor bu 3 golden sonra biraz dinlensem fena olmaz.

Febian Brandy : O zaman 3 gün sonrada benim gollerimi izleriz umarım.

Eralp Ergin : Neyse şimdi bırakın Tranmere maçını. Gidin bu galibiyetin keyfini çıkarın size bir gün izin veriyorum bu arada iyice dinlenin.
http://www.wikistadiums.org/images/stadia/pride-park-stadium-42.jpg

10 Ağustos 2010 - Pride Park Maç Öncesi :

Eralp Ergin : Artık Sheffield galibiyetini unutabilirsiniz çocuklar çünkü önümüzde yeni bir rakip var. Bizden bir alt ligde olabilirler ama kesinlikle çok dikkatli olmamız gerekiyor özellikle duran toplarda çok etkili bir ekip Tranmere. Bu kupanın önemini biliyorsunuzdur umarım çünkü bu kupayı kazanan takım direk olarak UEFA kupasına katılıyor.

Robbie Savage : Hedefimiz bu kupayı kazanmakmı hocam ?

Eralp Ergin : Birazda şanslı kuralarla neden olmasın Robbie. Unutmayın sizler ikinci ligde mücadele etseniz bile kesinlikle kötü futbolcular değilsiniz. Premier League'deki çoğu takımla başa baş oynayabiliriz bu kadroyla.

Robbie Savage : Lig maçında yedektim hocam bu maçta şans vermişsiniz sanırım bu sene rotasyon oyuncusu olacağım ?

Eralp Ergin : Bunları konuşmanın sırası değil Robbie. Haydi şu maçı kazanıpta gelelim seninle sonra bol bol konuşuruz bu konuları.

http://img145.imageshack.us/img145/3091/carling1.jpg

10 Ağustos 2010 - Pride Park Maç Sonrası :

Febian Brandy : Hocam attım golümü gerçi Alberto'da sonradan girip gol attı ama.

Eralp Ergin : Rekabete lüzum yok Febian benim gözümde ikinizde aynısınız. Forma şansı verdiğim taktirde sende gol atıyorsun gördüğün gibi oda atıyor. Bu arada galibiyet için teşekkürler çocuklar rakibi küçümsemeden gayet güzel bir futbol oynadık.

Tom Glick : Misafire yer varmı Eralpciğim ?

Eralp Ergin : Tabi başkanım buyrun gelin.

Tom Glick : Tebrikler çocuklar. Sezona gerçekten çok güzel başladık sizede tebrikler hocam gerçekten güzel bir kadro kurmuşsun ve şu ana kadar gerçekten güzel futbol oynuyoruz umarım devamıda böyle olur.

Eralp Ergin : Sağolun başkanım devamınında böyle olması için çabalıyoruz. Neyse çocuklar siz duş alın ve önümüzdeki lig maçını düşünmeye başlayalım bundan sonra. 4 gün sonra QPR ile oynayacağız maç yine evimizde yani mutlaka kazanmamız lazım.

http://www.rovers.co.uk/javaImages/83/95/0,,10303~3315075,00.jpg

14 Ağustos 2010 - Pride Park Maç Öncesi :

Eralp Ergin : Sezona iyi başladık çocuklar ama QPR'a kesinlikle dikkat etmemiz lazım. Takıma çok para harcadılar ve onlarında hedefi kesinlikle bir üst lige çıkmak. Özellikle Adel Taarabt'a çok dikkat ediyoruz. Shane dediğim gibi Adel'i tutma görevi sana ait.

Shane Lowry : Tamam hocam. Ona adım attırmayacağım zaten Tottenham ile Reserve lig maçlarına çıkarken benden çok çekmişliği vardır.

Eralp Ergin : Tamam sana güveniyorum Shane. Fikstür avantajımızı sizde görüyorsunuzdur heralde çocuklar ilk 3 maçımızı içeride oynuyoruz ve hepsini kazanmak tabikide amacımız.

Seamus Coleman : Hocam bana devamlı hücuma destek talimatı vermiştiniz bu maçtada bol bol ileri çıkayımmı ?

Eralp Ergin : Evet sana aksi birşey söylemediğim sürece sen devamlı hücumdasın çünkü kanat özelliklerin gerçekten iyi.

Seamus Coleman : Sağolun hocam.

Eralp Ergin : Haydi alın gelin şu maçı göreyim sizi çocuklar.

http://img833.imageshack.us/img833/690/99988626.jpg

14 Ağustos 2010 - Pride Park Maç Sonrası :

Eralp Ergin : Gerçekten size söyleyecek söz bulamıyorum çocuklar. Hepiniz bugün muhteşemdiniz. Özellikle Kris hücumda çok etkiliydin bugün tebrik ederim hem gol attın hem asist yaptın.

Kris Commons : Sağolun hocam aslında kanatlarda daha etkiliyim ama forvet arkasındada dediğiniz görevleri yapmaya çalışıyorum.

Eralp Ergin : Afferin Kris böyle devam et. Bu arada Alberto ne yapıyorsun sen yahu 2 maç 4 gol oldu.

Alberto Bueno : Açık konuşmak gerekirse Championship'teki defans oyuncuları çok ağır kalıyorlar hocam. La Liga'da Vallodolid ve Real Madrid formalarıyla daha hızlı ve güçlü defanslarla oynamaya alışkın olduğum için biraz daha rahatım şu an.

Eralp Ergin : Eğer seneyede birlikte olursak ben sana göstereceğim hızlı ve güçlü stoplerleri. haha

Alberto Bueno : Umarım yine beraber oluruz hocam.

Eralp Ergin : Bu arada Barry hiç konuşmuyorsun ama yine 2 asistle yıldızlaştın. Sanada çok tebrikler ve Shane günün adamı. Golünüde attın galiba Shane ?

Shane Lowry : Böyle pozisyonlara Aston Villa'da çok çalışıyordum hocam antremanlarda. Boş kaldım bir an ve vurdum kornerde, benim içinde moral oldu gol olması.

Eralp Ergin : Neyse çocuklar hepinize tebrikler fazla uzatmayalım konuşmayı sonra başkan azarlar bizi ne oldu bunlar çıkmadı soyunma odasından kaç saattir diye haha.

samets61
08.Şubat.2011, 13:10
Sunum harika gidiyor :) .

Başarılar dilerim kariyerinde , takip edeceğim mutlaka .

MuraTBudaN
08.Şubat.2011, 15:19
Bueno'yla güzel galibiyetler alınımış.

Fearless Coward
08.Şubat.2011, 16:03
Başarılar Eralp.Derby County,İngiltere'de en çok sevdiğim takımlardandır.Takımı EPL'de görmek istiyorum Eralp bunu başarman dileğiyle...

görkem__sayar
08.Şubat.2011, 16:09
Başarılar adamım.

aliniyazi29
08.Şubat.2011, 16:16
Sonuçlar iyi.

Addolorato
08.Şubat.2011, 16:20
http://www.bbc.co.uk/southyorkshire/content/images/2008/03/14/oakwell_470_470x365.jpg

21 Ağustos 2010 - Oakley Stadium Maç Öncesi :

Eralp Ergin : Evet arkadaşlar bu ilk deplasman maçımız. Herkese çıkıp bu takımın deplasmandada kazanabileceğini göstermemiz lazım. Barnsley ligin son sırasında olabilir ama henüz 3. haftadayız kendi sahalarında seyirci desteğiyle bize problem olabilirler. O yüzden ciddiyeti elden bırakmayalım. Alberto yine sana sıkı markaj yapacaklardır dikkatli ol.

Alberto Bueno : Merak etmeyin hocam benim hızıma yetişebileceklerini sanmıyorum.

Eralp Ergin : Bu ligi o kadar küçümseme Alberto. Sen yinede dikkatli ol kendini tekmelerden korumaya çalış sen bize lazımsın bu sezon.

Alberto Bueno : Peki hocam.

Eralp Ergin : Paul , senin yapacağın baskı çok önemli yine. Barry topları dağıtırken seninde rakibe basıp onları ortasahadan rahat geçirmemen lazım.

Paul Green : Anladım. Baskıyı yap ve topu en kolay şekilde Barry'e ulaştır diyorsunuz.

Eralp Ergin : Aynen öyle. Haydi çıkın ve yenin şunları.

http://img823.imageshack.us/img823/4508/76564193.jpg

21 Ağustos 2010 - Oakley Stadium Maç Sonrası :

Eralp Ergin : Fabien iyimisin ?

Fabien Brandy : Biraz dizimde ağrı var ama doktorlar tedavi yaptı sahada. Şu an daha iyiyim.

Eralp Ergin : Umarım ciddi birşeyin yoktur. Yoksa takıma bir forvet daha almam gerecek. Gördünmü Alberto bu ligdeki defansları Fabien'i sakatladılar hemen.

Alberto Bueno : Gördüm hocam çok kötüydü. Aynısı umarım bu takımdan kimsenin başına gelmez.

Eralp Ergin : Güzel galibiyetti çocuklar sizi tebrik ediyorum ancak Robbie biz seni ne yapacağız ? O ne gereksiz bir kırmızı karttır. Neden rakibe bu kadar sert girdin hemde 2-0 öndeyken ?

Robbie Savage : Oyun yapım böyle hocam , özür dilerim sizden ve tüm takımdan onları 5 dakikada olsa eksik oynattığım için.

Eralp Ergin : Neyse Robbie. Haydi çocuklar önümüzde daha bir Carling Cup maçı var. Şimdi ona odaklanma vakti geldi.

http://www.stadiumdb.com/images/stadiums/europe/england/derby/pride-park.jpg

24 Ağustos 2010 - Pride Park Maç Öncesi :

Eralp Ergin : Bu kupanın önemini daha önce size anlatmıştım. Lütfen bugün ona göre oynayın. Hull City güçlü bir ekip. Championship'e henüz bu sezon düştüler. Kadrolarınıda hemen hemen korudular diyebiliriz. Hepinizin çok dikkatli olması lazım. David geçen maç gol attın bu maçtada sana güveniyorum.

David Martin : Güvendiğiniz için sağolun hocam. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum.

Eralp Ergin : Hull City çok sert oynayan bir ekip arkadaşlar. Lütfen kendinizi tekmelere karşı koruyun fazla sert müdahelelere girmemeye çalışın. Özellikle ortasaha ve forvetten bu maçta adamım eksilsin istemiyorum. Haydi çocuklar bir üst turu getirin bana.

http://img109.imageshack.us/img109/8846/carling2.jpg

24 Ağustos 2010 - Pride Park Maç Sonrası :

Eralp Ergin : Şerefsizlerin ne kadar sert oynadığını gördünüz değilmi çocuklar ?

Kris Commons : Hocam mahvettiler bizi skor olarak kazansakta hem mental olarak hemde fiziksel olarak çok yorulduk.

Eralp Ergin : Sen iyimisin Kris ?

Kris Commons : Bacağımda ufak bir problem var. Fazla sahalardan uzak kalacağımı düşünmüyorum ama tedaviyi yapan doktorun dediğine göre 1-2 hafta oynayamayacağım sanırım.

Eralp Ergin : Bu da onların bir taktiği zaten. Akıllarınca önümüze geçmeye çalışacaklar ligde. İyi oldu çocuklar bu galibiyet onlarada iyi bir göz dağı vermiş olduk. Bu arada tebrikler Alberto 2 gol 2 asist hiç fena değil.

Alberto Bueno : Sağolun hocam. Aslında benimde ufak bir problemim var biliyorsunuz son 10 dakika beni değiştirin dedim ama önümüzdeki maçta sahada olabilirim sanırım.

Eralp Ergin : Aman sana birşey olmasın Alberto. Fabien'de sakatlıktan yeni çıktı , Kris'de bir kaç hafta yok. Sizin yokluğunuzda hücumda çok sıkıntı yaşarız. Her neyse ne kadar yorgun olduğunuzu biliyorum gidin eve ve Reading maçına kadar kafanızı toparlayın. Gerçi bu sakatlarla çok zor geçecek Reading maçı ama neyse.

http://www.btinternet.com/~rfc1871/madejskistadium/farnboroatmadejski.jpg

28 Ağustos 2010 - Madejski Stadium Maç Öncesi :

Eralp Ergin : Ne kadar yorgun olduğunuzun farkındayım. Reading bizim gibi bir kaç sezondur Premier League'e hasret bir ekip ancak kadroları lige göre gayet güçlü. Özellikle Arsenal'den kiraladıkları Henry Lansbury'e dikkat edin. Bizim için Barry neyse onlar içinde Henry o. Atakları o yönlendiriyor ve gerektiği zaman şut çekip sorumluluk alıyor. Onu durdurursak çok şey kazanırız. Burda iş yine Paul ve stoperlere düşüyor tabi.

Paul Green : Henry'nin peşinden bir dakika bile ayrılmayacağım hocam merak etmeyin.

Eralp Ergin : Umarım dediğin gibi olur yoksa bu sakatlar ve yorgunlukla bu maç epey zor geçecek gibi geliyor bana.

Alberto Bueno : Hocam bu maçta gol atarsam size armağan edeceğim.

Eralp Ergin : Neden ?

Alberto Bueno : Ne Valladolid'te nede Real Madrid'de bana sizin kadar güvenen kimse olmamıştı. Bana tekrar kendimi kanıtlama şansı verdiniz. Teşekkür ederim.

Eralp Ergin : Önemli değil Alberto. Sen böyle oynadıkça her zaman senin arkandayız takım olarak. Haydi çocuklar göreyim sizi. Yenin Reading'i gösterin Derby'nin gücünü.

http://img15.imageshack.us/img15/8118/74483576.jpg

28 Ağustos 2010 - Madejski Stadium Maç Sonrası :

Eralp Ergin : Ben size ne demiştim maçtan önce. Ha neden demiştim ? Henry'yi tutun dememişydim. Hani peşinden ayrılmayacaktın Paul.

Paul Green : Özür dilerim hocam. Sonuçta rakip 10 kişiydi bende ileriye hücuma çıkmıştım. Kontra-atak olunca yerimi kaybettim ister istemez.

Eralp Ergin : Neyse bu mağlubiyet takıma birşey kaybettirmez. Daha önümüzde çok hafta var. Ama benim hazmedemediğim şey bu rakip 80 dakika 10 kişi oynadı ve biz bu maçı kaybettik.

Tomasz Cywka : Alberto bugün çok bencildi hocam. Kaç kere uygun pozisyonda pas istedim hep kaleye vurdu. Zaten golüde onun kaptırdığı topta yedik.

Eralp Ergin : Sen karışma Tomasz. Sen sadece oyun oyna takım içi meseleleri ben hallederim. Bir dahada hiç bir arkadaşını hedef gösterme.

Tomasz Cywka : Tamam hocam.

Eralp Ergin : Tabi bu haksız olduğunu göstermez. Bu rezalet neydi Alberto ? Bu bencillik neden ?

Alberto Bueno : Özür dilerim hocam bir daha olmayacak asla.

Eralp Ergin : Neyse çocuklar bu maçı kafanızdan silin atın. 3 gün sonraki Portsmouth maçını taraftarımız önünde kesinlikle kazanmalıyız. Eğer o maçtada puan kaybedersek başkan yavaş yavaş soyunma odasına inmeye başlayacaktır.

Addolorato
08.Şubat.2011, 16:21
Sunum harika gidiyor :) .

Başarılar dilerim kariyerinde , takip edeceğim mutlaka .

Bueno'yla güzel galibiyetler alınımış.

Başarılar Eralp.Derby County,İngiltere'de en çok sevdiğim takımlardandır.Takımı EPL'de görmek istiyorum Eralp bunu başarman dileğiyle...

Başarılar adamım.

Teşekkürler arkadaşlar. Zaten benim hedefimde ilk sezon Premier League'e çıkmak.

Addolorato
08.Şubat.2011, 16:22
Sonuçlar iyi.

Teşekkürler..

garydelgadov
08.Şubat.2011, 16:40
Bak gene ya bak gene.:D
Siz bilmiyorsunuz bunu bakmayın böyle melek antrenör olduğuna,bir iki kötü sonuç olsun dayaklar devri başlayacak.:D

EndoplazmiK RetikuluM
08.Şubat.2011, 16:47
Başarılar Eralp. :)

GeorgeWeah
09.Şubat.2011, 02:09
Eralp kariyer mükemmel ilerliyor. Sonuçlar da çok iyi.

24kobebryant
09.Şubat.2011, 02:14
Sunum harika.Tebrik ederim.Sonuçlar da iyi.EPL ye çıkmanı bekliyoruz :)

defective1907
09.Şubat.2011, 03:30
reading maci haricinde süper gidişat...

TurgoN
09.Şubat.2011, 06:36
Güzel yazıyorsun.Başarılar

semih99999
14.Şubat.2011, 23:11
tebrikler kariyer bu gidişle tavan yapar yazılar son derece güzel :D

rainmakerr
15.Şubat.2011, 21:04
kariyer mükemmel. okurken çok eğlendim. umarım uzunca bir süre devam eder. bir üst lige çık-çıkma ama nolur bu kariyer devam etsin.