PDA

View Full Version : Soyguncu Adam, Allah'dan Kork

BaGa TaRKaN
11.Şubat.2011, 01:33
Sivok Nasıl Bir Adam Yahu Bu Nasıl Bir Kontrat İstemektir. İsteği Doğrultusunda Transfer Listesine Aldığımda Bunun Yarısına Kontratta Anlaşıp Diğer Kulübe İmza Atıyor.

http://img9.imageshack.us/img9/6131/tomssivokprofilkontratt.png

Mevcut Kontratı

http://img151.imageshack.us/img151/5163/tomssivokprofilkontrat.png

Bu Kadar Zamlı Bir İsteği Hangi Patron Kabul Etmiş:icon_evil:

Maç Başı Para: 8.5 K Euro

Gol Ücreti: 2.1 K Euro

Yıllık Ekstra Bonus: 500 Bin Euro

Aylık Ücret: 375 Bin Euro

İmza Ücreti: 800 Bin Euro

Menejer Ücreti: 1.9 M Euro

Yüksek Maç Primi:

Satış İşleminden Yüzde 10 Pay.

Skyr3x
11.Şubat.2011, 01:43
Bende yıllık 5.5m€ istemişti Bobo. bıraktım geldiği kulübe (Internacional) geri gitti. Sivok ta aynısını yapmıştı. Onu da sattım. Bobo nun menajeri kaynaklı durum. Sivok niye böyle gerçekten bilmiyorum :) En uysal anlaşma imzaladığım oyuncu Ernst oldu :)

Siriuss
11.Şubat.2011, 01:46
bu FM'nin bu seneki en büyük sorunu sanırım.çıkacak diğer yamaları beklemekten başka çare yok.

BaGa TaRKaN
11.Şubat.2011, 01:48
Pazarlığa Yanaşmadı, Masadan Kalktı Bir Kuruş Bile İnmedi Hergele.

DisCo
11.Şubat.2011, 01:53
Kayıt dosyasını atıver. Ucuza anlaşıp geri atayım. Pazarlığım çok iyidir. :)

BaGa TaRKaN
11.Şubat.2011, 02:04
Kayıt dosyasını atıver. Ucuza anlaşıp geri atayım. Pazarlığım çok iyidir. :)

http://rapidshare.com/files/447270063/BJK.fm (http://rapidshare.com/files/447270063/BJK.fm)

Buyur Usta Sıkı Bir Pazarlık Bekliyorum Senden:)

Oyun Şifresi: 012771

vego
11.Şubat.2011, 02:06
Abi sat Ceyhun gülselam ile aykut demir'i al:)

BaGa TaRKaN
11.Şubat.2011, 02:10
O Kadar Parayı Zaten Rüyasında, Hayallerinde Görür:D Toloi'ye Bile Aylık 38 Bin ve Maç Başı 2M Euro Veriyorum. Gider Bir Toloi Daha Bulurum:n:

futbolog37
11.Şubat.2011, 02:11
aynısını bende de yaptı.menejerinden kaynaklı bir durum.Adam para istiyo resmen.Juan Figer gibi:)Adam bana istediğimiz fiyata kontrat yenile yoksa beni isteyen bir sürükulüp var diye mesaj geldi.hadi leeennnn diyip sattım hemen iyi bir fiyata.Para da ediyor avrupada haaa:))) 8,5 'a sattım.

ozaniel
11.Şubat.2011, 02:26
Agent fee'ye ve maç başı ücrete abanıp yıllık ücreti bayağı düşürebiliyorsun, maç başı 8.5 k zaten çok yüksek değil.

goosfraba
11.Şubat.2011, 02:28
Maç Başı Para: 8.5 M Euro

Gol Ücreti: 2.1 M Euro

abi bunlar milyon euro değil.

BaGa TaRKaN
11.Şubat.2011, 02:49
Ben Milyon Olarak Biliyordum, Bin Euro Falansa O Zaman Çok Ucuz Değil mi?

vego
11.Şubat.2011, 02:55
Forma giyme parası abi 8500 euro:) son 3 dk soksan veriyon o parayı:D

Skyr3x
11.Şubat.2011, 03:11
Usta pazarlık bende de iyi fakat bazı menajerler var ki çok pisler. Almanların Menajerleri genelde iyi oluyor pazarlığa geliyorlar. Türklerde hiç adam gibi rakam isteyen görmedim uçuk uçuk rakamlar.. Zaten fm de artık Türkiye ye Brezilyalı futbolcu almama kararı aldım. Çok burnu havada oluyor menajerlerinin. Genelde Afrika'dan çıkan regen olursa onları alıyorum. Ya da avrupadan. En son Bobo nun gitmesi ile Rusyadan 34 yaşında bir forvet aldım :D bir de vedat yaman dı sanırsam dl olarak ismail in yedeğine. Tabata ya verdiğin yıllık parayı bu 2 sine verdim tabatayı fink i falan hep elden çıkarttım :) Tabatanın menajerde aynı. Tabata bir de illet yollanmıyorda takımdan. Almeira aldıda kurtuldum :D

DisCo
11.Şubat.2011, 03:56
Sivok'la 4 yıllık 8 M euro'dan anlaştık. 33,5 geliyor.

Üstüne Kayserispor'u yendim. Sivok'ta gol attı. Tamamdır diyorsan atayım.

BaGa TaRKaN
11.Şubat.2011, 04:29
8,5'dan 8'e Kadar İnmiş Gene Çok Yav:(

Lyon İzlemede Lyona Satayım Onun Parasıyla Güzel Bir Adam Alayım Bari.

Senin Önerin Nedir? Sence Satayım mı? Yoksa Kalsın mı?

DisCo
11.Şubat.2011, 04:48
Valla 7'den aşağı oynamıyor. Tabi taktikten taktiğe fark gösterebilir. Verim almıyorsan maaşta çok diyorsan satabilirsin.

DaveJones
11.Şubat.2011, 04:55
Sivok'u iyi bi paraya satıp Galeano'yu alabilirsin. Yanında Toloi de varsa bi 15 sene stoper bakmazsın artık :n:

Han12
11.Şubat.2011, 08:16
Başlık efsanevi yalnız :)

Hugo
11.Şubat.2011, 12:58
Kartalspor'da takımımın en iyi 2 oyuncusuna yıllık olarak önerdiğim miktar :D

bearyn
11.Şubat.2011, 13:00
Başlığa bakınca daha efsanevi birşey bekledim fakat bir de kendi oyuncularımı düşününce kelepir gözüktü Sivok gözüme. Bi iki tane hatırladığım yazıyım.
Barış Özbek yıllık 10milyon euro istiyor, peşin verilcek paraları tam hatırlamıyorum ama en az 7-8
Arda Turan 15m euro istiyor. Peşin para menajerle beraber 10m euro.

Edit: Gerçi seninki ilk sezonmuş, benim bahsettiğim 3.-4. sezon içindi.

EndoplazmiK RetikuluM
11.Şubat.2011, 13:30
O Kadar Parayı Zaten Rüyasında, Hayallerinde Görür:D Toloi'ye Bile Aylık 38 Bin ve Maç Başı 2M Euro Veriyorum. Gider Bir Toloi Daha Bulurum:n:

Toloi'ye maç başına 2 M veryiosun ve Sivok'a bu kadarcık parayı çok görüyosun abi. :D

ForsakeN
11.Şubat.2011, 13:44
2011'deki en büyük sorun bu. Bende de 2.sezon da Stoch 8Milyon Euro'dan aşağı inmiyordu.

Addolorato
11.Şubat.2011, 15:30
Bu duruma düşmemek için ben 2 sene önceden sözleşme yenilemeye başlıyorum. Yine daha fazla para istiyorlar ama en azından haftalık 15 bin € alan adama 25 bin € verip kurtuluyorum. Son sene imzalamak istesem kesin 60-70 bin € isterdi haftalık.

bearyn
11.Şubat.2011, 15:44
Bu arada maaşları niye haftalık veya aylığa göre ayarlıyorsunuz? TV'de, gazetede, internette falan heryerde yıllık olarak hesaplanır futbolcu maaşları, daha yaygındır ve bütçe hesaplanmasında daha kolaydır benim bildiğim. Yani haftalığı 52, aylığı 12'le çarparsın direk halledersin de sonuçta ekranda direkt oyuncunun bir yıllık maaliyetini göremiyorsunuz, bilmem neden tercih edilir haftalık veya aylık.

Addolorato
11.Şubat.2011, 15:46
Bu arada maaşları niye haftalık veya aylığa göre ayarlıyorsunuz? TV'de, gazetede, internette falan heryerde yıllık olarak hesaplanır futbolcu maaşları, daha yaygındır ve bütçe hesaplanmasında daha kolaydır benim bildiğim. Yani haftalığı 52, aylığı 12'le çarparsın direk halledersin de sonuçta ekranda direkt oyuncunun bir yıllık maaliyetini göremiyorsunuz, bilmem neden tercih edilir haftalık veya aylık.

Tamamen alışkanlık. 7-8 senedir FM oynuyorum yılların getirdiği bir alışkanlık.

mehmetd
11.Şubat.2011, 18:49

maç başı 2 milyon avro mu?:icon_eek:
yaa beni al o zaman 1 maç oynarım belki.1 daha da oynamam.:icon_lol:
demek adam sadece 34 lig maçı oynasa 68 milyon euro yıllığı olacak?
naaptınız hocam yaa

Ben Milyon Olarak Biliyordum, Bin Euro Falansa O Zaman Çok Ucuz Değil mi?

hocam size de oyunu biliyonuz diye bakıyoruz.
milyon euro maç başı olur mu?
ondan maaşlar çok diyonuz sonra;)

Başlığa bakınca daha efsanevi birşey bekledim fakat bir de kendi oyuncularımı düşününce kelepir gözüktü Sivok gözüme. Bi iki tane hatırladığım yazıyım.
Barış Özbek yıllık 10milyon euro istiyor, peşin verilcek paraları tam hatırlamıyorum ama en az 7-8
Arda Turan 15m euro istiyor. Peşin para menajerle beraber 10m euro.

Edit: Gerçi seninki ilk sezonmuş, benim bahsettiğim 3.-4. sezon içindi.

ondan bizim oyuncular yurtdışına gitmiyor demek.
öyle türkiye de 10-15 alacaklarsa niye yurt dışına gidip vergili birkaç milyona oynasınlar ki?;)
(reeldeki durumdan bahsediyorum)

oyun iyice saçmalamış.iyiki almamışım.

33avci33
11.Şubat.2011, 19:10
ya hem böyle saçma bir durum var hemde oyuncunun sürekli maaş iyileştirme isteği var. Atila Turan ile 2017 yılına kadar sözleşmem var daha geçen sezon imzaladım ama şimdi yine iyileştirme istiyor ve bıkma noktasına geldim satacam en sonunda

mehmetd
11.Şubat.2011, 19:28
ya hem böyle saçma bir durum var hemde oyuncunun sürekli maaş iyileştirme isteği var. Atila Turan ile 2017 yılına kadar sözleşmem var daha geçen sezon imzaladım ama şimdi yine iyileştirme istiyor ve bıkma noktasına geldim satacam en sonunda
benim genç bi regen le yaptığım kontratı hatırlattın. scout tan bulduğum aylık 200 euro ya 5 senelik ucuza aldım;hatta o 2-3 sene istiyodu ben 5 deyince koşarak geldi favori takımı da m.utd tı (tabii ki her zaman olduğu gibi bende çıkmamıştı, ing. nin bi tek onun olduğu bi takımından ya 0 ya 1k ya almıştım-o zaman belki fm 2006 da olabilir zira öyle bedava fm 2010 da olmuyor! )

her neyse aldım ama, tabi biraz zaman geçince 200 e yetmedi normal olarak bi maçta kötü oynadı ceza verdim 1 hafta o zaman kontrat istedi(aslında haklı tabi) ama 50e kar onbinlerce e zarar! (kaçbin istedi hatırlamıyorum ama 200 e dan da 10000 lere çıkmam) ödemedim tabi öyle kaldı o.eski oynadığım bir oyundu bu,artık yok yani.

BaGa TaRKaN
11.Şubat.2011, 21:07
Gerçekteki Maç Başı Paraları Milyonlarla İfade Edildiği İçin Öyle Yorumladım. Ama Yinede Bu İsteğide Çok Fazla Diğer Oyuncular Düşük Alırken Sivok'un Ne Ayrıcalığı Var. 1.Sınıf Oyuncuların Şuanki Kontratlarını Ekliyorum. Artık Karşılaştırması Size Kalmış.

http://img833.imageshack.us/img833/8742/nemanjavidicprofilkontr.png
http://img534.imageshack.us/img534/2676/ricardocarvalhoprofilko.png
http://img844.imageshack.us/img844/4578/pepeprofilkontrat.png
http://img689.imageshack.us/img689/1796/gerardpiquprofilkontrat.png

Kısacası Para Bahane Gitmek Şahane Diyor Sivok Efendi:)

Fearless Coward
11.Şubat.2011, 21:09
Baga bunlar yakında evinede girer soygunluk yapmaya yardım falan lazımsa söyle şimdiden :zuhaha

futbolog37
11.Şubat.2011, 21:44
Konuyla alakasız ama türkçe nasıl yaptınız oyunu.bende 11.2.1 yaması kurulu ve ne yaptımsa türkçe yama oyunda gözükmüyor.

eXcitinG
13.Şubat.2011, 14:13
Ben Beşiktaş kariyerine başLayınca direk Bobo ve Sivok u satıyorum bu maaş probLemLeri yüzünden. Takımda huzur feLan bırakmıyorLar. İyide para ediyorLar. En temizi göndermek.

Revolution
13.Şubat.2011, 14:17
Arda bende yıllık 7 Milyon €'dan başlamıştı pazarlığa sen yine iyisin abi :D

Chivalry
13.Şubat.2011, 16:02
Her oyun bi saçmalık yapacaklar bu oyunun ki de bu işte...

Bariscamur
15.Şubat.2011, 14:45
Arda 2.yıl kontratını yenilemek istedi ve 9 milyon eurodan kapıyı açtı.

Messi sanki arkadaş, yıllık 9 milyon euro ne demek yahu.

enesx86
17.Şubat.2011, 20:06
bende 3. sezondayım. oyuncular her sezon yeni kontrat istiyorlar vermezseniz üzülüp satılık listesine konmak istiyorlar. oyun oynanmaz bir hale geliyor. ömer toprak yıllık 16m €, kadlec 10m €, volkan demirel 9m €, atila turan 7m € istiyor. yeni güncellemede bu düzeltiril mi sizce. napmak lazım.

mad butcher
17.Şubat.2011, 22:51
takım maaş ücretlerini en aza indirip transfer bütçesine ekleyin
oyuncuyu alırken 5 yıllık sözleşme imzalatıp ; menajere fazla para verin , maaştan kesin
sözleşmesinin bitmesine son 1.5 yıl kala sezon sonu biterken satın , o kadar sıkıntı yaşamazsınız ama oyunda çok iyi regenler var , gençleri yetiştirip satınca da yine bir gelir oluşturabiliyorsun