PDA

View Full Version : Siz Olsanız bu oyuncuyu hileyle iyileştirir miydiniz ?

Skyr3x
11.Şubat.2011, 19:04
http://resim.fmgraphics.net/images/93147040969774258584.png

Yorum sizde.. :(

sentugo
11.Şubat.2011, 19:09
ben iyileştirmezdim kesinlikle..

K1nq35
11.Şubat.2011, 19:12
Oyunun zevki kalıcak mı diye bi düşün bence ?

Skyr3x
11.Şubat.2011, 19:19
Sakatlığı düşürmeyi düşünüyorum. aldığımda ca sı 90 dı 1 sezon bile geçmedi şu anda 117 ve pa sı 180. Sakatlığın ciddiyetine bakarsak Bacak kemiği kırılmış. Ve sakatlıktan dolayı hayal kırıklığı içerisinde ama geleceğe umutla bakıyor durumunda şu anda.

Ayrıca Şampiyonlar liginde bu adam sayesinde valencia yı ön elemelerde eledim. OM ya 1 gol attı. O maçta sakatlandı zaten. Daha önce hiç yapmadığım bir şey bu olay ama sonuçta oyuncum bu olunca insan böyle afallıyor. Bir önceki sezon Necip as takımımda oynuyordu lif yırtılması oldu 3-4 ayla ilk dönemi kapatmıştı onda öyle birşey yapmadım aynı şey şu an ferrari de de var ona da yapmıyorum fakat dediğim gibi..

Bir de fiziksel özelliklerdeki düşüşü hesaba katarsak çok kötü bir durumla karşı karşıya kalıyoruz.

mad butcher
11.Şubat.2011, 20:48
bu gineli oyuncu sana 18 yaşından küçük olmasına rağmen nasıl geldi ? 18 yaşından küçükse sana gelemez.

BaGa TaRKaN
11.Şubat.2011, 20:51
bu gineli oyuncu sana 18 yaşından küçük olmasına rağmen nasıl geldi ? 18 yaşından küçükse sana gelemez.

Güzel Soru:D

Alt Yapıdan Çıkmış Olabilir, Bazen Yabancı Uyruklu Çıkabiliyor Alt Yapıdan. Ya da FMRTE Saolsun:zuhaha

mad butcher
11.Şubat.2011, 21:11
alt yapıdan çıkmaz. ben 2018 yılındayım kaç kariyer açtım Türk liginde böyle bir durum görmedim.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=92300&page=2

oyunda karşılaştığınız en iyi regenler bölümüne bakarsan 5 dakika inceledim , 3 tane editlenmiş regen gördüm , biri save game bana ait değil haklısın dedi , diğeri yalanının üstünde durdu ama kontratı 2183 yılında bitiyor. edit olduğunu da kanıtladım . skyr3x adlı arkadaşda konuyu takip edersen edit yapmış adamı savundu bende onun oyuncularına baktm :D meğerse bununkisi de editmiş :))

hee yine alt yapıdan çıkmış diyorsan yine o konuya bakarsan sky... nickli arkadaşın 15 yaşında zimbabyeli oyuncusununda olduğunu göreceksin ; o konuda. e artık o da altyapıdan çıkmasın bi zahmet

Skyr3x
11.Şubat.2011, 22:24
Alt yapı değil genç kontrat. Burda kimsede alt yapı demedi yukarda bir arkadaş demiiş.

mad edit yapan oyuncuyu savunmadım ben ki o resme bile bakmadım. ayrıca zaten orda arkadaş edit olduğunu bilmediğini söylemiş ben bilmiyorum save benim değil demiş regen sandım demiş. sadece söyledim ayrıca kimseyi savunmama gerek yok. edit te değil isterseniz fm genie scout tan görüntülerini gösterebilirim ilk savede var ise ilk resmi ve sonraki resmini gösterebilirim.

Tam zamanlı kontrat yaparsan (Profesyonel) 18 i beklerler.

mad butcher
11.Şubat.2011, 22:50
genç kontratlı hiç oyuncu almadım , genç kontrat olacağı da hiç aklıma gelmedi , bu yüzden edit zannettim , resim vs. atmana gerek yok ... savunma konusuna gelincede ben o kişiyi kastetmemiştim , ayrıntıyı pm olarak atacağım sana.

Skyr3x
11.Şubat.2011, 22:54
tamam bekliyorum diğer konudaki cescfabregascem olayını söylüyorsan savunmadım onu dediğim gibi. Ordada yazdım kapatırız konuyu büyümesin olay :)

garydelgadov
11.Şubat.2011, 22:56
Hileyle nasıl değiştiriliyorki?

Skyr3x
11.Şubat.2011, 23:01
Fmrte ile değiştirebiliyorsun arkadaşım.

Hugo
11.Şubat.2011, 23:02
"iğleştirmezdim"

World Hollow o1
11.Şubat.2011, 23:10
"iğleştirmezdim"

Ben hiç iyileştirmezdim.. :n: :n:
ama belki iğleştirirdim yaa.. :n:

mad butcher
11.Şubat.2011, 23:17
tamam bekliyorum diğer konudaki cescfabregascem olayını söylüyorsan savunmadım onu dediğim gibi. Ordada yazdım kapatırız konuyu büyümesin olay :)

pm attım 2 tane ; okursan ve dediğim yeri editlersen konu kapanmış olur. hatta pm de bahsettiğim konuda biri mesajını alıntı yaparak bir şey yazmış :D o tartışma uzamadan editlersen iyi olur.

ayrıca genç konrtatla getirebiliyorsan bir süre sonra Türk de olur ? yani 14 yaşında getir , 19 yaşında ya da 24 yaşında Türk olsun ? genç kontratlı getirmek daha mantıklı geliyor . o konuda herhangi bir sıkıntı yaşadın mı

Zekirdek
11.Şubat.2011, 23:25
Hayatta ve kesinlikle iyileştirmezdim. Ne olursa olsun hile kullanmamak lazım.

Skyr3x
11.Şubat.2011, 23:44
pm attım 2 tane ; okursan ve dediğim yeri editlersen konu kapanmış olur. hatta pm de bahsettiğim konuda biri mesajını alıntı yaparak bir şey yazmış :D o tartışma uzamadan editlersen iyi olur.

ayrıca genç konrtatla getirebiliyorsan bir süre sonra Türk de olur ? yani 14 yaşında getir , 19 yaşında ya da 24 yaşında Türk olsun ? genç kontratlı getirmek daha mantıklı geliyor . o konuda herhangi bir sıkıntı yaşadın mı

yeni getirdim daha 1 yıl olacak işte 2 tane daha afrikalı oyuncum var.

3000 bilmemkaç gün istiyor çok uzun yani ki zaten 16 yaşında gelen birisi 10 yıl sonunda türk oluyor :D o da 26 oluyor ki çok uzun bir süreç. O Yüzden hiç düşünmedim :D

mad butcher
11.Şubat.2011, 23:56
ben çok fazla genç oyuncu transfer ettiğim için 14 yaşındaki brazilyalı anca 18 yaşında geliyor. bir de iyi oyuncuysa takımda yaşlanana kadar yeri oluyor. örnek olarak neymar 18 yaşında aldım 7 yıldır oynatıyorum ; 3 yıl sonra Türk olarak oynatacağım. yabancı kontenjanı 1 azalacak . buna benzer 5 yıldır takımda forma giyen regenler var ve bunların gelmesi için 18 yaş olmalarını bekledim. beklemesem bazılarıda bir kaç yıl sonra yerli olarak oynatabileceğim oyuncular olacaktı.

hatta bazıları milli olmazsa 14 yaşındaki birini 19 yaşında yerli olarakda oynatabiliyorsun. bu yüzden genç kontratı ile almak daha mantıklı.

Skyr3x
12.Şubat.2011, 00:14
bu gerçekteki Türk milli takımı için yapılan olay gibi mi ? Hadi yaa. Nobre ile Aurelio ya olan gibi yani ? Bilmiyordum bak onu fakat bizimkini direk kaptılar gine milli takımına .) :(

Revolution
12.Şubat.2011, 00:18
Bu adamın ölüsü yeter boşver sen :D

Skyr3x
12.Şubat.2011, 00:19
Bu arada iyileştirmem diyenler acı acı izleyebilecekmiydi Fiziksel özelliklerin dibe vurmasını ? :(

İyileştirmedim Sakatlık değiştirdim. Bağ kopması yaptım kırıktan iyidir :) En azından fiziksel özellikler çökmez :)

mad butcher
12.Şubat.2011, 00:21
sadece milli takıma alınma değil , senin yabancı kontenjanını da etkiliyor. dediğim gibi 14 yaşında bir brazilyalı al , 19 yaşına kadar brazilyanın u21 inde oynamazsa , 2. vatandaşlığı Türkiye oluyor. yani senin 10 ya da 8 olan yabancı kontenjanını Türk olduğu için doldurmuyor böylece daha fazla yabancı oyuncu oynatabilirsin. milli takıma da çağrılırsa ve oynatılırsa artık o oyuncunun 1. vatandaşlığı Türkiye oluyor ve milli takımda oynayabiliyor.

aurelio ile nobre brazilya u21 de ya da as milli takımlarında oynamadı , 5 yılda Türkiye liginde oynadığı için 2. vatandaşlığı Türk oldu ve milli takımı seçebilir hale geldiler.

Skyr3x
12.Şubat.2011, 00:24
Ama bizim aldığımız regenleri direk kapıyorlar Milli takım a alıyorlar :) 17 yaşında A Milli bu arkadaşımız :D

Sheriff
12.Şubat.2011, 00:25
Alt yapı değil genç kontrat. Burda kimsede alt yapı demedi yukarda bir arkadaş demiiş.

mad edit yapan oyuncuyu savunmadım ben ki o resme bile bakmadım. ayrıca zaten orda arkadaş edit olduğunu bilmediğini söylemiş ben bilmiyorum save benim değil demiş regen sandım demiş. sadece söyledim ayrıca kimseyi savunmama gerek yok. edit te değil isterseniz fm genie scout tan görüntülerini gösterebilirim ilk savede var ise ilk resmi ve sonraki resmini gösterebilirim.

Tam zamanlı kontrat yaparsan (Profesyonel) 18 i beklerler.
Ben genç kontratla oyuncu aldım ama 18 yaşına gelince takıma katılacak yazıyor.

Skyr3x
12.Şubat.2011, 00:26
Genç kontratı ile aldım sezon sonu geldi.

Sheriff
12.Şubat.2011, 00:41
Genç kontratı ile aldım sezon sonu geldi.
Allah allah, neye göre acaba bu fark..

BaGa TaRKaN
12.Şubat.2011, 00:43
Bende Genç Kontratla Hiç Alamadım Siz Nasıl Başardınız Yav:D Gelişmesi İçin Takımda Kalması Lazımmış. Halbukii Bana Gelse Onu Torres Yapacam:n:

Skyr3x
12.Şubat.2011, 00:52
Genç kontratı reddeden çok oluyor tam zamanlı istiyorlar.

mad butcher
12.Şubat.2011, 00:57
bende şimdi tunuslu birini genç kontrat ile transfer edeyim dedim. kabul etti ama 2 yıl sonra yani 18 yaşını doldurduktan sonra gelecek yazıyor.

tüm tartışma o zaman geriye döndü :D o kadar mesajı boşuna editlemişiz :D kaç mesaj editledim hatırmalıyorum bile :D :D

C h A o S
12.Şubat.2011, 01:03
Boşver sen bu hileyi.Bir girdinmi bu işe ardı arkası kesilmez.Bir bakarsın yenildiğin maçın sonunda tekrar açmışsın aynı save :p
Böylesi daha güzel.Genç bir adam zaten.Sakatlar felan oyunun tuzu biberi.Devam et 6 ay dediğin nedir ki? :)

Skyr3x
12.Şubat.2011, 01:08
Usta öylede bacak kırıldı acayip fiziksel düşme oluyor. 14-15 olan güç 9 lara iniyor. Fiziksel özellikler şapır şapır dökülüyor aşağıya. Yok bir girdimmi arkası gelmez bende :D geçen sezon oldu lif kopması falan onlara bişey yapmadım bunuda zaten sakatlığı değiştirmeyi düşünüyordum iyileştirmeyi değilde :D

sentugo
12.Şubat.2011, 01:32
ya durduk yere sinirlendirdin beni kardeşim ya.. fiziksel özellikleri düşerse düşsün. napalım.. oyun sana öyle bir kötü şans getirmiş.. katlanaksın.. gerçek hayatta olmuyor mu ? daha o kadar genç bir oyuncu ki sakatlıktan 1-2 ay sonra eski fiziksel özelliklerine kavuşmuş olur zaten! Sakatlığı geçtikten sonra ona bir süre sadece kondisyon atremanı çalıştırırsın yine olay kapanır.. yani yok sakatlığı değiştireyim, yok iyileştireyim dersen olmaz.. Kendine güveninin kalmaması lazım. başarılı olup olamayacağını bunlar etkiler zaten..

Madem hile yapacaksın adam gibi yap tam iyileştir yoksa hiç bir şey yapma! Senin hile yapmana karışamaz kimse burda.. Hatta çok tartışıldı hile yapıyormusununz bilmem ne falan filan diye.. O konulara girmeye gerek yok..

Skyr3x
12.Şubat.2011, 01:47
Gerek yok tartışmaya. Kayıtlı oyunu silme kararı aldım. Çok tartışma yarattı bu oyun. Silmek en iyisi :) Update çıktığında yeni update ile açarım. Bir dahada başkasının yaptığı bir database update'i yabancı birisi olmadığı sürece kullanmam. :) Yeni regenlerde görüşmek dileğiyle :)

richard castle
12.Şubat.2011, 01:48
Genç bir oyuncuya profesyonel kontrat önerilirse takıma direkt katılıyor. En azından Fransa ve İtalya' dan birkaç oyuncu transfer etmiştim öyle. Özellikleri bir Alex değil ancak iyi bir idman programı ve kira tecrübesiyle iyiye gidebilir.

Skyr3x
12.Şubat.2011, 01:52
Genç bir oyuncuya profesyonel kontrat önerilirse takıma direkt katılıyor. En azından Fransa ve İtalya' dan birkaç oyuncu transfer etmiştim öyle. Özellikleri bir Alex değil ancak iyi bir idman programı ve kira tecrübesiyle iyiye gidebilir.

As takımda Almeida nın yanında komple forvet atak olarak avrupada iyi iş yapıyor ligde de 7 den aşşağı bir maç çıkartmamıştı.

mad butcher
12.Şubat.2011, 01:54

söylediğin durum avrupada br takımı yönetirsen olaiblir. yani liverpool u yöentiyorsun , valladolid deki ispanyol 16 yaşındaki bir oyuncuyu transfer edebilirsin ve hemen sana katılır. avrupa birliği içersindeki ülkelerde böyle diye biliyorum ama Türkiye avr. birliği dışında bu yüzden ne ganalı ne de ispanyol bir oyuncuyu 18 yaşından evvel bir Türk takımına getiremiyorsun

richard castle
12.Şubat.2011, 01:55
Bu arada Belçika Ligi logo pakedini sayende fark ettim hemen indiriyorum :) Sevdiğim liglerden biridir :)
Elbette o tip isimler de olabilir mesela Ronaldinho ailesi izin verseydi 17 yaşında Leeds United forması giyecekti.

richard castle
12.Şubat.2011, 01:56
söylediğin durum avrupada br takımı yönetirsen olaiblir. yani liverpool u yöentiyorsun , valladolid deki ispanyol 16 yaşındaki bir oyuncuyu transfer edebilirsin ve hemen sana katılır. avrupa birliği içersindeki ülkelerde böyle diye biliyorum ama Türkiye avr. birliği dışında bu yüzden ne ganalı ne de ispanyol bir oyuncuyu 18 yaşından evvel bir Türk takımına getiremiyorsun

Ben Fransada ve İngiltere de karşılaşmıştım, haklısın, Türkiye' de öyle bir transfere rastlamadım. Daha önce de bir yerde yazmıştım hatta, Arsenal Fransa' dan, Lyon Saint Etienne' den 16 yaşında iki oyuncu transfer edip tazminat ödemişti.

Skyr3x
12.Şubat.2011, 02:10
richard fm 10 içindi o fakat takım id leri aynı ise 11 dede çalışır değil ise güncelleyebilirim. Ne alakaysa hotfile telif hakkı vermiş.

richard castle
12.Şubat.2011, 02:12
richard fm 10 içindi o fakat takım id leri aynı ise 11 dede çalışır değil ise güncelleyebilirim. Ne alakaysa hotfile telif hakkı vermiş.

İlginç :confused:

BaGa TaRKaN
12.Şubat.2011, 02:26

Paralı Üyelik mi Var, Yoksa Ondan Olabilir:)

Skyr3x
12.Şubat.2011, 02:28
Büyük ihtimal uzun süredir indirilmediğindendir. :) Sonradan aklıma geldi.

Han12
12.Şubat.2011, 07:41
Ben Fransada ve İngiltere de karşılaşmıştım, haklısın, Türkiye' de öyle bir transfere rastlamadım. Daha önce de bir yerde yazmıştım hatta, Arsenal Fransa' dan, Lyon Saint Etienne' den 16 yaşında iki oyuncu transfer edip tazminat ödemişti.

Oyuncunun Türk vatandaşlığı varsa getirebiliyorsun dışardan da 18 yaş altında oyuncu, yani gurbetçiler gibi...
ama yabancılar olmuyor
hatta Türkmen, Özbek, Azeri, Kırgız ve Kazaklar da olmuyor diye biliyorum...

rainmakerr
12.Şubat.2011, 15:55
doktorlarımı kovar, fizyolojisi 20 olan 2-3 doktor getiririm.

Skyr3x
12.Şubat.2011, 17:12
doktorlarımı kovar, fizyolojisi 20 olan 2-3 doktor getiririm.

hepsi öyle usta :D 3 tane yada 4 taneler 15 ten aşşa fizyolojisi olan yok 14 ten aşşağıda disiplin derecesi olan yok birinin azmi de 18 di sanırsam :D konuyu tartışmaya gerek yok yeni bir database update buldum onunla italya seruvenine başlıyorum. :)

PaVLeNKo
14.Şubat.2011, 16:37
99 dan beri CM-FM oynuyorsam şayet bu oyuncu bana biraz edit geldi..En basiti 5-6 ay sakat olan bir oyuncunun tüm özellikleri düşüş gösterirken bu oyuncu tam aksine uçuyor..Üstelik 117 Ca ile teknik özellikleri coşmuş vay be :)

Skyr3x
14.Şubat.2011, 17:02
99 dan beri CM-FM oynuyorsam şayet bu oyuncu bana biraz edit geldi..En basiti 5-6 ay sakat olan bir oyuncunun tüm özellikleri düşüş gösterirken bu oyuncu tam aksine uçuyor..Üstelik 117 Ca ile teknik özellikleri coşmuş vay be :)

yeni sakatlandı zaten sakatlık tarihi yazmıyor dimi orda. maçtan hemen sonra çektim resmi zaten iyileştirme nedenimde bu özellikle fiziksel özelliklerinin aşırı düşeceğini bilmem.

Stormlord
23.Şubat.2011, 21:48
Hile yapacaksan ya tam yapacaksın ya da hiç yapmayacaksın. Oyunda gerçekçilik istiyorsan zora düştüğünde hile yapmayacaksın. Bak Milan Baros'a adam kronik sakat... Hagi editöre girip sakatlık eğilimini azaltabiliyor mu? Hayır. O zaman hile yapmanın da bir anlamı yok. Ha yapmak istiyorsan 1 saatini ayır tüm oyuncuları mükemmel yap elinde dünyanın gelmiş geçmiş en iyi kadrosu olur. Eğer bir oyunumda tek bir kez bile hile yapmışsam o oyunun hiç bir özelliği kalmaz benim için. Sonuçta gerçekçilik aradığımız için tonla eleştiri yapıyoruz oyuna. Eğer zora düştüğümüzde hile yaparsak oyunu oynamanın bir anlamı yok. Ama oyunda takımını kolay yolla dünyanın en iyisi yapmak istiyorsan dediğim gibi tüm oyuncularının özelliklerini yükselt kolay yoldan hallet.

Skyr3x
24.Şubat.2011, 18:26
Hile yapacaksan ya tam yapacaksın ya da hiç yapmayacaksın. Oyunda gerçekçilik istiyorsan zora düştüğünde hile yapmayacaksın. Bak Milan Baros'a adam kronik sakat... Hagi editöre girip sakatlık eğilimini azaltabiliyor mu? Hayır. O zaman hile yapmanın da bir anlamı yok. Ha yapmak istiyorsan 1 saatini ayır tüm oyuncuları mükemmel yap elinde dünyanın gelmiş geçmiş en iyi kadrosu olur. Eğer bir oyunumda tek bir kez bile hile yapmışsam o oyunun hiç bir özelliği kalmaz benim için. Sonuçta gerçekçilik aradığımız için tonla eleştiri yapıyoruz oyuna. Eğer zora düştüğümüzde hile yaparsak oyunu oynamanın bir anlamı yok. Ama oyunda takımını kolay yolla dünyanın en iyisi yapmak istiyorsan dediğim gibi tüm oyuncularının özelliklerini yükselt kolay yoldan hallet.

zor bir durumda değildim. Düşüncelerimiz çok farklı. Elimde zaten stabil 4 tane oynatabileceğim forvetim mevcut Nihat Bobo Almeida Bu adam. bu giderse 3 tane kalır ve ben hiçbirşeyde zora girmem. Sadece bu kadar iyi bir adamın özelliklerinde düşüşü göze almak istemedim. Olay bu. Ona kalırsa gerçekte bacağı kırılan bir oyuncu eski performansına dönebiliyor yarım sezonda fakat oyunda en az 1 sezonda güç özelliklerini anca toparlayabilirsinki diğer özellikleride toplaman farklı 1 sene daha demek olur..

Stormlord
24.Şubat.2011, 19:01
Ya ben zaten oyun çok gerçekçi gerek yok demiyorum. Oyunda insanı gıcık edecek bir çok mantıksızlık var ama hile yaptığın zaman o mantıksızlıklar düzelmiyor sadece daha rahat oynamış oluyorsun. Oyun kolay olduktan sonra, bir çaba sarfetmedikten sonra bir anlamı yok oyunun, bunu demeye çalıştım.

Skyr3x
26.Şubat.2011, 16:45
Ya ben zaten oyun çok gerçekçi gerek yok demiyorum. Oyunda insanı gıcık edecek bir çok mantıksızlık var ama hile yaptığın zaman o mantıksızlıklar düzelmiyor sadece daha rahat oynamış oluyorsun. Oyun kolay olduktan sonra, bir çaba sarfetmedikten sonra bir anlamı yok oyunun, bunu demeye çalıştım.

Valla FM 10 bana göre daha iyiydi 11 de birşeyler farklı gibi 2. sezonun ortalarında bilemedin 3. sezon başında sıkılıyorum hep ve kapatıyorum hangi takımı alırsam alayım hedeflerim bile olsa sıkıyor belirli bir süre sonra. Nedenini bilmiyorum ama 10 da böyle bir şey olmuyordu bana..