PDA

View Full Version : Pozisyon Bol Gol Az

sokullu
12.Şubat.2011, 09:44
bursaspor'da 3.sezonum kadrom oldukça iyi.

ileride sercan(uç forvet)-volkan(gizli forvet)-ozan(kanat)-batalla(çok yönlü oyunkurucu)-baptista(çift yönlü orta saha)

oldukça ofansif bir kadrom var, defansif çizgi ileride ama rivas gibi hızlı (hızlanma 19) bir oyuncum var, arkaya top gitmiyor fazla.

çok pozisyona giriyorum mesela maçta 21 şut atmışım biri gol, ya da gol yok, ve bayadır böyle.

yedeklerde de ergiç, kadlec, hatem ben arfa falan var. hele kaldec 20 maçta sıfır yav, bildiğin golü yok, fırsatçı (poacher) yaptım olmadı, uç forvet (advanced) yaptım olmadı.

versiyon da 11.1.1. 11.2.1'de olabiliyomuş böyle çok gol kaçırma ama ne yapmak lazım, maç öncesi atak çalıştırıyorum, 35 şut maç 1-0. direkler dövülüyor. özel antreman, terci edilen hareket falan mı lazım?

richard castle
12.Şubat.2011, 11:25
Benim oyunlarda Bursaspor savunma çizgisini önde ve süratli futbolculardan kurup, organize ataklar hatta oyun sıkıştığında kontrataklarla rahatça gol buluyordu. Gol sıkıntısı çektiğini görmedim Bursaspor' un. Elde de Ergic ve Batallia gibi tekniği ve çalışma azmi yüksek isimler var, bence fluid/ attacking ve kısa pas taktiğine alışan ve hızlı top oynayan Bursaspor gol sıkıntısı yaşamaz.
Eğer pozisyonlar kaçıyor ise, Sercan' a yerden orta yapmak, finishing çalıştırmak işe yarayacaktır diye düşünüyorum.

sokullu
12.Şubat.2011, 11:31
Benim oyunlarda Bursaspor savunma çizgisini önde ve süratli futbolculardan kurup, organize ataklar hatta oyun sıkıştığında kontrataklarla rahatça gol buluyordu. Gol sıkıntısı çektiğini görmedim Bursaspor' un. Elde de Ergic ve Batallia gibi tekniği ve çalışma azmi yüksek isimler var, bence fluid/ attacking ve kısa pas taktiğine alışan ve hızlı top oynayan Bursaspor gol sıkıntısı yaşamaz.
Eğer pozisyonlar kaçıyor ise, Sercan' a yerden orta yapmak, finishing çalıştırmak işe yarayacaktır diye düşünüyorum.

hepsini yaptırdım sercan'ın bitiricilik 15 oldu, ama bütün oyuncular ceza sahası içinde dağlara vuruyor. anlaşılmaz.

sentugo
12.Şubat.2011, 12:04
o zaman çift forvete dön.. Sercan'ın yanına target man olucak bir adam bul.. Gol kralı olur yine..

rainmakerr
12.Şubat.2011, 15:47
oyun içinde work ball into box'ı seçer misin? pozisyonları uzaktan saçma saçma şutlarla harcıyorlarsa bütün takımın long shoot'larını 0'a çek oyuncu kısmından.

ToRoSKaPLaNı
12.Şubat.2011, 18:33
oyun içinde work ball into box'ı seçer misin? pozisyonları uzaktan saçma saçma şutlarla harcıyorlarsa bütün takımın long shoot'larını 0'a çek oyuncu kısmından.

arkadaş gibi bende gol sıkıntısı çekiyorum.Ayrıca dediğin gibi yapınca da rakip savunma sağlamsa ceza sahasına indiremiyorsun topu böylece pozisyon bulamıyorsun.Yani ne yaparsak yapalım gol sıkıntısı çekiliyor

KaRaBükLü KraL
12.Şubat.2011, 18:45
Bu konuyu açmayı bende düşünüyodum.Her maç 3-4 ccc olabiliyo ama takım maçı kazanırsa 1-0 falan alıyo.Müthiş goller kaçabiliyo bi çözümü varmıdır bu işin

rainmakerr
12.Şubat.2011, 18:53
arkadaş gibi bende gol sıkıntısı çekiyorum.Ayrıca dediğin gibi yapınca da rakip savunma sağlamsa ceza sahasına indiremiyorsun topu böylece pozisyon bulamıyorsun.Yani ne yaparsak yapalım gol sıkıntısı çekiliyor

bu dediğim şeye ek olarak crossing'i 0 yaptım ve through ball'u en yükseğe çektim 4-2-3-1 taktiğiyle çok sağlam off the ball'u olan bir poacher ile ligde gelene 3-4 salladım. 2 turnuva önce o taktiği uyguladıgım liege takımıyla kısmen başarı sağladım denebilir. pozisyon bulmakta denemeden yargılamamanı öneririm. topa iyi kafa vuran bir forvetle ya da çok iyi dokunuşları olan bir forvetle drill-float crossing'e göre rahat rahat goller atılabilir. he eğer hala soru işaretleri varsa kafanda hamachiden maç yaparak gösterebilirim.

ToRoSKaPLaNı
12.Şubat.2011, 19:00
bu dediğim şeye ek olarak crossing'i 0 yaptım ve through ball'u en yükseğe çektim 4-2-3-1 taktiğiyle çok sağlam off the ball'u olan bir poacher ile ligde gelene 3-4 salladım. 2 turnuva önce o taktiği uyguladıgım liege takımıyla kısmen başarı sağladım denebilir. pozisyon bulmakta denemeden yargılamamanı öneririm. topa iyi kafa vuran bir forvetle ya da çok iyi dokunuşları olan bir forvetle drill-float crossing'e göre rahat rahat goller atılabilir. he eğer hala soru işaretleri varsa kafanda hamachiden maç yaparak gösterebilirim.

dediğini anladım.dediğin gibi daha önce denemiştim ama takım yetersizdi sanırım.Yeni Malatyaspor ile denemiştim.forvet oyuncum çok iyi değildi.Finising 11 headingi 12ydi.<sanırım ondan kaynaklandı pozisyon bulamamam.Senin dediğin gibi oynamak için kaliteli topçuları olan takımları yönetmek lazım.Aksi taktirde işe yaramıyor

ozaniel
12.Şubat.2011, 22:11
Forvetin gol atmasında konsantrasyon, soğukkanlılık ve karar verme gibi özellikler de etkili, Sercan'ın o özellikleri düşükse Guiza gibi oynuyordur büyük ihtimalle.

somerdem
14.Şubat.2011, 09:17
forveti finishing yerine composure çalıştırmak baya etkili olabiliyor. bi adam 18 finishing li olsada composure 10 un altındaysa dağları taşları çok görüyo malesef. sırf composure çalıştırarak alexis sanchez i gol atma konusunda adam ettim mesela :)