PDA

View Full Version : Fm 2008 için 2010-2011 Güncellemesi

ThersoN
17.Şubat.2011, 17:03
Güncelleme son olarak 2011 Ocak ayı transferlerini içermektedir.

İngiltere,İtalya,İspanya,Almanya,Fransa,Türkiye üst liglerinin 2010-2011 sezonuna dair başlıca transferlerinin yanında daha önceki sezonların da ayrıntılı transferleri yer almaktadır.

Teknik kadro ve yönetim değişiklilklerini de elimden geldiğince yansıtmaya çalıştım.

Güncelleme 8.0.2 yaması üzerinedir, söz konusu yama olmadan çalışması mümkün değildir.

Bahsi geçen ülkelerin sadece üst ligleri dikkate alınmıştır. İkinci veya üçüncü liglerdeki transferler yamaya dahil değildir.

Yanlış transferler veya eksik transferler olabilir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız şimdiden özür dilerim.

Ayrıca tek başıma tüm transferleri inceleyip güncellemeye uyarlamak çok zor olmaktadır. Eğer eksik yada yanlış gördüğünüz transferleri belirttiğiniz takdirde yeni bir sürüm çıkarmaya çalışırım.

2009-2010 yamasında ikinci ligler için de bir talep olmuştu. Yine ikinci lig transferlerini talep eden arkadaşlar olursa; benimle irtibata geçip bu transferleri belirtirlerse yeni bir sürüm çıkarmaya çalışırım.

iyi oyunlar!

http://rapidshare.com/files/448429080/2010_2011_Sezonu.rar (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Frapidshare.com%2Ff iles%2F448429080%2F2010_2011_Sezonu.rar)

http://hotfile.com/dl/107478478/16dd1fc/2010_2011_Sezonu.rar.html

JunkChorn
18.Şubat.2011, 22:20
Oyunu tekrar yükleyip oynamaya karar verdiğim gün, bu yamayı görmek çok hoş oldu. Emeğine sağlık.

Bekq
18.Şubat.2011, 23:07
Benim gibi sende 08'e devam hala. :) Yama için teşekkürler.

El Barto
18.Şubat.2011, 23:28
Vallahi oyunu yükleyesim geldi. :)

Oyunu yükleyip deneyeceğim. Teşekkür ederiz.

EndoplazmiK RetikuluM
19.Şubat.2011, 16:56
Sadece bu güncelleme için oyunu yükledim. Teşekkürler.

El Barto
20.Şubat.2011, 22:58
http://i55.tinypic.com/sxekom.jpg

Galatasaray biraz zayıf olmuş gibi :)

12. maçlar sonunda kümeye oynuyor.

Yalnız işin ilginç yanı tek mağlubiyetim Galatasaray'a, Galatasaray'ın tek galibiyeti bana karşı. :p

ThersoN
21.Şubat.2011, 02:11

Yalnız işin ilginç yanı tek mağlubiyetim Galatasaray'a, Galatasaray'ın tek galibiyeti bana karşı. :p

ya transferlerin yapısından dolayı biraz zayıf oldu 1-2 sezon oynadım. Klasikleşen genç yıldızları kadroya katıp culio mulyoyu yollayınca düzeliyor biraz. :D

beşiktaş cidden çok güçlü ama 1 en fazla 2 sezon sonra yıldızların elden gitmesini engelleyemiyorum. ama bunun da iyi yani çok yüksek transfer ücretleri alınıyor. sıfırdan takım kurmaya yeter.

bence türkiye ligi açısından baya gerçekçi oldu. diğer liglerden ingiltere üzerinde baya durmuştum orda da city ve tottenham'ı öneririm çok güzel kariyerler çıkıyor.

türkiye ligi açısından tek sıkıntı 10 yabancı olayını çözemem. editör ile bunu değiştiremiyoruz. o yüzden spor toto süper ligde bir çok takım 1-2 yabancı oyuncusunu satmak yada kiralamak zorunda kalıyor eğer bu da gerçekleşmezse maça çıkamıyorlar. önemli bir problem ama çözümü yok.

yorumlar için teşekkür ederim. yeni bir pc alana kadar güncelleme paylaşmaya devam etmeyi amaçlıyorum. :)

cemix
25.Şubat.2011, 18:45
kardeş rapid bişeyler saçmalıyor çekemiyoz dosyayı yoğunluk olduğundanmı acaba?

El Barto
26.Şubat.2011, 00:40
Hayır indirme limiti dolmuş. Linki yeniliyorum birazdan.

HOTFİLE linki ilk mesaja eklenmiştir.

cemix
28.Şubat.2011, 19:11
eyw teşekkürler...

serefcan1996
05.Mart.2011, 13:18
çok saol ne zamandır arıyodum.. çok iyi oldu :)

serefcan1996
05.Mart.2011, 15:13
indirdim db dosyasına atıyorum ama olmuyo yardımcı olur musun? ?

urwrdskkn
05.Mart.2011, 15:16
8.0.2 mi yaman

urwrdskkn
05.Mart.2011, 15:16
sadece 8.0.2 de çalışır bu yama 8.0.0 ise olmaz herhalde

El Barto
05.Mart.2011, 22:49
sadece 8.0.2 de çalışır bu yama 8.0.0 ise olmaz herhalde

Evet aynen öyle 8.0.2 yüklü olmalıdır.

ThersoN
06.Mart.2011, 19:29
Güncelleme 8.0.2 yaması üzerinedir, söz konusu yama olmadan çalışması mümkün değildir.

evet 8.0.2 gerekmektedir.

abukolik2
21.Nisan.2011, 20:24
Kuramadım bende bir yardımcı olur musunuz ? Yamam 8.0.2 ?

ThersoN
21.Nisan.2011, 20:45
8.0.2 yaması kullanıyorsan, winrardan çıkardığın dosyayı tümüyle belgelerim sports interactive football manager 2008 içindeki db klasörü içine attığın zaman normal koşullar altında yeni oyun kur dediğin zaman önüne gelen küçük kutucuktan 2010-2011 seçeneği gözükmesi lazım.

kurulum yöntemi böyle. eğer bu şekilde kurduğun halde bir sorun varsa, büyük ihtimalle oyunu silip tekrar yüklersen düzelmesi gerekir. aklıma gelen ilk çözüm yöntemi bu. :)

Bekq
23.Nisan.2011, 00:34
http://i55.tinypic.com/sxekom.jpg

Yamanın gerçekçiliğide burdan belli oluyor. Aylar önce yazılmış bir mesaj.. :D

El Barto
23.Nisan.2011, 00:36
Yalnız o oyunda Galatasaray 4. olmuştu sezon sonunda sanırım. :)

Bekq
23.Nisan.2011, 00:38
Yalnız o oyunda Galatasaray 4. olmuştu sezon sonunda sanırım. :)
Teknik Direktör değişikliği, oyuncu transferleri falan olabilir yani. Fakat mevcut kadroyla bu olmuş. :)

ThersoN
23.Nisan.2011, 20:57
ben şu an kayseri ile oynuyorum. 2.sezondayım. ilk sezon 6. oldum. ikinci sezonda şuan 2.yim ama 4. falan bitiririm büyük ihtimal. amrabat'ı falan bedavaya kaçırdık elimizden. ziani'yi de bedavaya aldık.

süper lig için yorum olarak şunu söyleyebilirim. 2008'de iyi olan oyuncuların çoğunu şimdiye uyarlamak zor oluyor ve birçoğunu da yapmadığım doğru. sadece çok büyük patlama yapanlarla oynadım, oynadıklarımın çoğu da müller,mesut gibi isimler. söylemek istediğim mesela quaresma, vittek falan 2008de baya iyi. bu yüzden çok güzel kariyerler çıkabiliyor. özellikle anadolu kulüpleri ankaragücü,manisaspor,kayseri,gaziantep falan baya güçlü durumda. bursa da iyi falan bu takımların altında kalabiliyor.

ayrıca abukolik2 (http://forum.turksportal.net/vb/member.php?u=268898) arkadaşımız özel mesajında bana takımların finansal durumlarını ayarlamamışsın dedi. genellikle çok büyük değişim yaşayanların üstünde durdum. örneğin man. city, bunun dışında zaten kulüplerin çoğunda çok büyük finansal değişiklikler yok. ve 2008 editöründe herşeyi istediğimiz gibi değiştiremiyoruz maalesef; 2010 yada 2011 editörleri 2008e göre çağ atlamış durumdalar..

Ayrıca son iki senedir, evde bulundugum zamanlarda(şehir dışında okuyorum ve laptopum yok.) deneme ligleri ile geliştirmelerime devam ediyorum. en başından beri tek başıma çalıştım. önceden de dediğim gibi pcleri benim gibi fm 2009u bile zar zor çalıştıran arkadaşlarla beraber çalışıp yamaları geliştirmek isterim.

kumralyakisikli
23.Mayıs.2011, 00:31
Ne kadar teşekkür etsem az gelir çok sağol kardeş

ThersoN
27.Mayıs.2011, 11:40
Ne kadar teşekkür etsem az gelir çok sağol kardeş

ben teşekkür ederim.

Yeni sezon için çalışmalarıma başladım, transfer haberlerini kaçırmamaya çalışıyorum, bir süre veri topladıktan sonra, büyük ihtimalle haziran sonuna doğru (okulum tatile girdiğinde.) deneme içerikli yeni sezon sürümünü yayınlamayı planlıyorum. bu yüzden eğer oynadığınız kariyerlerinizde gördüğünüz database kaynaklı hatalar varsa bu başlık altında belirtirseniz düzeltmeye çalışırım. keyifli oyunlar.

urwrdskkn
27.Mayıs.2011, 11:59
ben teşekkür ederim.

Yeni sezon için çalışmalarıma başladım, transfer haberlerini kaçırmamaya çalışıyorum, bir süre veri topladıktan sonra, büyük ihtimalle haziran sonuna doğru (okulum tatile girdiğinde.) deneme içerikli yeni sezon sürümünü yayınlamayı planlıyorum. bu yüzden eğer oynadığınız kariyerlerinizde gördüğünüz database kaynaklı hatalar varsa bu başlık altında belirtirseniz düzeltmeye çalışırım. keyifli oyunlar.
merhaba kardeşim bende indirdim bu yamayı ellerin dert görmesin iyi çalışmışsın yalnız sana şöyle bi kaç eksikten bahsetmek istiyorum 1)cenk tosun gibi oyuncuları bulamadım bunları editörden yaratabilirdin hangi takım da mevkisi gibi özellikleri yapabilseydin 10 numara olacaktı 2) bütçeleri bence 2011 yılına göre yapman iyi olurdu hem böylece transfer konusunda sıkıntı yaşamazdın diye düşünüyorum ben galatasaray da çok oyuncu satmak zorunda kaldım alternatifim yokken şampiyon yapabilmiştim bunların ayarını yapman gerekirdi 3)bazı oyuncuları mesela "Flip holosko beşiktaş takımında kirada" yazısı oluyo bir çok oyuncuda bunlarda bi hatan olduğunu gördüm bunları mutlaka halletmen lazım başka söyleyeceğim bişi yok ellerine sağlık demekten başka bişi gelmiyo aklıma.....