PDA

View Full Version : Pace - Acceleration Karışması

Addolorato
18.Şubat.2011, 11:22
İki farklı oyuncu düşünelim birinin Pace özelliği 15 ama Acc özelliği 11. Diğer oyuncununda Pace özelliği : 13 ama Acc özelliğide 13. Hangi oyuncu daha hızlı olur ?

kalemci
18.Şubat.2011, 12:10
ben 13 13 olan diye düşünüyorum çünkü hızlanma düşük olduktan sonra diğer faktörlerde işin içine girer denge ve güç gibi sadece hızı yüksek bi oyuncu o hızda sabit kalması için güç ve dengeyede ihtiyacı vardır diye düşünüyorum yanlış mıdır sizce?

Rind-i Şeyda
18.Şubat.2011, 12:27
Pace'si 15 olan daha hızlıdır. Ama ulaşabileceği en son hıza Pace-Accel. 13 olan oyuncudan daha uzun sürede ulaşır.

ForsakeN
18.Şubat.2011, 12:38
Uzun mesafede pace'i 15 olan önde olur. Kısa mesafede acc'si 13'olan öne geçer.

KaPaLı
18.Şubat.2011, 12:39
Defansı önde kurup kurmadığına bağlı Eralp. Uzun mesafede hızlı oyuncu daha iyidir.

Bursaspor
18.Şubat.2011, 12:39
Agility özelliği de etkiler hızını. Gabby'den örnek verelim Pace 20 Acc 20 ancak Agility 11, bunun yanında Pace 18 Acc 17 Agility'si 17-18 olan bir oyuncu Gabby'den daha hızlı görünüyor, ancak Gabby'nin anlık patlamaları fazla.

Gabby Pace 20 Acc 20 iken birçok yavaş defansa yakalanıyor. Ne yaparsanız yapın oyun engelliyor.

nannar
18.Şubat.2011, 12:48
uzun mesafede hız yani pace, kısa mesafede ise hızlanma ve çeviklik yani acceleration ve agility önemli.... Savunma oyuncularında heleki eğer savunmayı önde kuruyorsanız 3 özellik te önem kazanıyor...

Stormlord
23.Şubat.2011, 21:33
Mantıken düşünürsek yukarıda yazılanları doğru ancak burda fm'den bahsediyoruz. Özelliklerin pek bir işe yaradığını görmedim oyunda. Yarıyor ama bu kadar ayrıntılı değil. Oyuncunun 1 - 2 özelliği iyi olduğu zaman onu sahada kullandığını pek göremiyorsunuz ama oyuncu kaliteliyse yani bir çok özelliği yüksekse sahada bir çok şey yapabiliyor. Mesela Real Madrid'teki kötü bir oyuncu takımın geneli kaliteli diye beklenmedik bir uzun mesafeli gol atabiliyor ya da hızı düşük olmasına rağmen attığı depar hızı 20lik oyuncularınkine denk olabiliyor. Ayrıca taktiğiniz doğruysa zaten oyun daha hızlı oluyor bunu farkedersiniz. Taktiğiniz doğruyken en kötü oyuncunuzdan bile bir çok beklenmedik hareket, gol vs.. görebilirsiniz. Bu da oyunun mantıksızlıklarından birisi.

Chivalry
23.Şubat.2011, 22:11
Agility-Flair 2 lisi birarada olunca ronaldinho kesiliyor adamlar

ozaniel
24.Şubat.2011, 00:32
@Stormlord

Dediğined hiç rastlamadım, Barcelona'da da olsa hızı 10 olan adam 10 hızla koşar. Xavi-Iniesta-Messi o adama senede 20 gol attırır o ayrı.:D