PDA

View Full Version : Transfer Hikayelerimiz

KaRaBükLü KraL
18.Şubat.2011, 12:37
Hepimiz bu oyunda sayısız transfer yapmışızdır.Hem alım hem satım olarak çok önemli başarılara sahibizdir.Herkes ucuza kapattığı büyük transferleri ya da büyük paralara sattığı oyuncuları bu başlık altında yazabilir.Ayrıca transferler esnasında gerçekleşen ilginç olayları da bekliyorum.Bakalım neler çıkacak:)

enesx86
18.Şubat.2011, 14:35
Fernandinho ve Zhirkov u beleşe alıp 1 sezon sonra 12.75 ve 7.75 e sattım. beleş aldığım oyuncuları satmayı çok seviyorum :D Balotelli yi 14.5 a alıp tekrar aynı fiyata sattım sorunlu çıkarıyordu.

Hugo
18.Şubat.2011, 15:35
Fm11de değil de 10da 32 yaşındayken Messi'yi transfer etmiştim 31 miyon euroya. Ertesi sezon Barca'ya geri satmıştım 32 milyona.

Siriuss
18.Şubat.2011, 17:56
yıl 2013.edin dzeko bedavaya gs'de :D hem de barcelona,Manu isterken...

KaRaBükLü KraL
18.Şubat.2011, 17:59
Dzeko Gourcuff gibi büyük oyuncuları beleşe almıştım bende.

Geçen sene unutmam Karabükspor'a 5.sezon falan Akinfeev'i beleşe getirmiştim.33 yaşındaki İbrahimovic'i getirmiştim:)

mehmetd
18.Şubat.2011, 20:59
bende pek öyle ucuza değil de tam tersini anlatıcam

transfer başarısızlıklarım(daha evvel anlatmıştım gerçi):

1free transferde olanlar:
a)fm 2006 da mayotte li p.durand isimli mr oyuncusunu free almıştım.salak gbi de 2013 e kadar kontrat yapmıştım,son sezonun devre arasına kadar kaldı 1,3 milyon olmuştu aldığımda 0 olan değeri ama 0 a bile satamadım,oynatamadım da,serbest te bırakmadım sonra son sezon devre arası üste para verip gönderdim (o zaman 6 yabancı kuralı vardı yerine adam da alamıyorum) o sezonun sonunda scout programım olmadığı için yeni oyuncu da bulamadım ve kovulduk kovulunca oyun hata verdi devam edemedi bizde emekli olduk zaten.

b)basinas vakası:gene fm 2006 da scout ım varken samsunspor da çalışırken dm/mc olan marciel (ca 126 pa 132 küsur falan) i 1,6 m a falan satıp yerine basinas dmc/140 falan yeteneği aldım.yani 130 luk adamı satıp yerine 140 lık adamı free aldım diye sevinedurayım o sezon basinas 2-3 maç ya oynadı ya oynamadı aradaki farklılık marciel dm ve mc de normal ama basinas dm normal mc yetenekli.her neyse satışa koydum kimse de almadı kaldı mecburen. sonra başka oyuna geçtik.(önceki scout sız çalıştırdığımda marciel her maç oynuyordu.)

2)bu oyunda da (fm 2010) aldıklarım hep onlarca milyon dolarlık,sattıklarım ise maksimum 2 katı olunca transfer başarısı pek olmuyor.

örneğin;
aguero 188 189 60 milyona aldım(60 m m fee relause clause ile o da yoksa o da olmicaktı)
gatti/golia 176/177 pa(bunlar kendi ürettiğim adamlar) değerlerinin 2 katı olan 23-24 e satabildim haliyle böyle olunca pek transfer başarısı olamıyor.

birisi de şu 2 kattan fazlaya nasıl sattığını ve 100 milyon istenen adamı 2 katı olan 30-40 a örneğin nasıl alabileceğimi söylerse sevinirim.

hadi iyi oyunlar...

Zekirdek
18.Şubat.2011, 23:10
FM 2006'da 2019 yılıdı sanırsıam. Buffon'a sözleşme imzalattım. Ben sevinçten uçarken o 1 hafta sonra futbolu bıraktı.

EndoplazmiK RetikuluM
18.Şubat.2011, 23:22
Ehehehe. :zuhaha Bu güzelmiş mayk. :D

Zekirdek
18.Şubat.2011, 23:26
Ehehehe. :zuhaha Bu güzelmiş mayk. :D

Birde o zamanlar küçüğüm oyun FM 2006. Yılda en fazla 2007. Yanımda kankam var. Sevinçten uçuyoruz havalara ama ayarın alasını bize Buffon veriyor.

cris king
19.Şubat.2011, 15:55
fm 09'da Ankaragücüne Laquinta'yı getirmiştim çok büyük bir transfer değil aslında ama 2014 yılında Ankaragücü için iyi bir transfer olmuştu :)

sokullu
20.Şubat.2011, 02:03
fm 2011'de 2014-15 sezonundayım. bursaspor'a edin dzeko(beleş),javier hernandez(beleş), baptista(beleş geldi-5 milyon euroya satıldı), hatem ben arfa (beleş geldi-5 milyon euroya satıldı), arshavin(beleş),bruno alves(beleş),hamit altıntop(beleş),palacious(beleş),selçuk inan(beleş),vukojeviç(beleş)

parayla ldığım kadlec var,sinan bolat, atila turan,uğur uçar,nelson rivas,juhasz var.

bence oyunda oyuncuların serbest kaldığı ocak başı ve haziran sonunda maaş bütçesini yüksek tutup da alınamayacak oyuncu yok gibi. saydıklarım bursaspor'a hem de daha şampiyon olmadan, avrupa'da bir şey yapmadan geliyorsa herkese de gelebilir.

beleşe alınıp çok pahalıya da satılabilir.

LifeYourself
20.Şubat.2011, 02:22
fm 2010da 36 yaşında riquelmeyi eplye transfer etmiştim gol kralı ve baya bir asist yapmıştı.Diğer senede asistleri çoktu:)

rainmakerr
20.Şubat.2011, 09:35
fm10'da cristaldo'yu görüp bu adamı almalıyım demiştim. lorient'de olduğum için pek bütçem yoktu ben de oyuncu kiralayarak ya da satarak biraz olsun transfer bütçesi kazanmayı düşünmüştüm. pek işe yaramasa da rotasyonda önemli işler yapan 2 oyuncuyu hiç olmayacak rakamlara gönderdikten sonra alabilmiştim cristaldo'yu. ama ne mi oldu? geldi 1 ay sakatlandı neyse dedim geçiştirdim, formunu kazanana kadar paf takımda maçlara çıkardım. en sonunda bordeaux'ya karşı forma giyebilecekti. oynadı, maçta gol atamadı ne olacak haftaya diye düşündüm. 10 maç oynadıktan sonra sadece 2 gol atabildi rating'i 6.4 gibi birşeydi. bu kadar emekler verip aldığım adam maçlarda önüne atılan topa koşmaz oldu. sonra ben de sezon bitince liverpool'a €6.4m'e sattım. o sezon epl'de gol krallığında 3. oldu. kariyeri sildim sonra ve bir daha arama kısmına adına yazmadım cristaldo'nun.

0smangazi
20.Şubat.2011, 11:12
fm 2011 de Galatasarayla 13-14 sezonundayım. Dzeko, Hamit altıntop ve vukojevic beleşe getirdim.
Sonra Seydou Doumbia yı transfer ettim. Çok iyi bir transfer oldu adam 15 maçta 19 gol attı. Harika oyuncu tavsiye ederim. Biraz yaşlı ama hala yetenek var.

DenizlispoR
20.Şubat.2011, 12:16
fm 2010da 36 yaşında riquelmeyi eplye transfer etmiştim gol kralı ve baya bir asist yapmıştı.Diğer senede asistleri çoktu:)
Alıştığımız hareketler bunlar iso :zuhaha.

sentugo
20.Şubat.2011, 15:02
Bende başıma gelen korkunç bir hikayeyi paylaşmak istiyorum..

fm 2011 de başıma geldi.. Sene olmuş 2013. Real Madrid, Karim Benzema'yı satılık listesine koymuş.. Bonservis bedeli olarakta yaklaşık 6 m pound istiyor.. Bende de o zamanlar para çok.. O sene denedim klübü teklifi kabul etti ama Benzema, Real'den aldığı astronik maaşı benden de istedi.. (yıllık yaklaşık 6-7M pound falan istiyordu) Bende o sene maaş bütçem az olduğu için alamadım..

Bir sonraki sezon başında yeni transfer ve maaş bütçesiyle Benzema'yı aldım.. Buradaki amaç alıp, kiralayıp ya da oynatıp, 2 katına 3 katına satmaktı.. Sonuçta adı da var, profili de iyi.. Kar elde etmek istiyorum o sıralar :D Kendisine dediğim gibi yıllık 6-7 m pound verdim.. O sene oynatmayacağımdan dolayı kiralamaya koydum.. Man. City hemen kiraladı.. 600k bedel ve maaşının %100 ünü verdiler.. İyi dedim, bunlarda para var, gelecekten payıda 12M yaptım kabul ettiler...

BİR DE NE GÖREYİM!!! TAKIMDA BULUNAN PAULO HENRIQUE,NEYMAR,JAPON BİR OYUNCU sözleşmelerinde gizli bulunan şu özellikten(High earned) dolayı Benzema ile yıllık aynı maaşı almaya başladılar otomatik olarak..

Takımda 5 tane oyuncu yıllık 6-7 M pound almaya başladılar anında :D K bu oyuncular yıllık maksimum 3 alıyorlardı :D

Ben bu durumu çok geç farkettim.. Devre arasında farkettim.. O oyuncuları sattım. oyunu kapadım.. Zevkimi kaçırdı bu özellik :D

Sezon sonunda ise Benzema, Man. City de 2 maç oynamış, gol atamamış... Man. City de almadı Benzema'yı.. Elimde patladı..

Azcık kar edicem derken ettiğim zarar paha biçilemez değil mi ? :D :D

mehmetd
20.Şubat.2011, 17:03
fm10'da cristaldo'yu görüp bu adamı almalıyım demiştim.

formunu kazanana kadar paf takımda maçlara çıkardım.

bundan olabilir mi acaba?

Addolorato
20.Şubat.2011, 17:12
@ Sentugo

O match highest earner çok korkunç birşey. Kesinlikle sözleşmede olup olmadığına dikkat edin. Benimde bir kere başıma gelmişti.