PDA

View Full Version : 11.3 Çıkış Tarihi Açıklandı

fenerli94
25.Şubat.2011, 17:08
Around the launch of FM, Miles posted this info about patches and the strategy for patching FM2011.

http://www.mirrorfootball.co.uk/opin...cle610699.html (http://www.mirrorfootball.co.uk/opinion/blogs/football-manager-2010/Exclusive-Football-Manager-2011-blog-with-Miles-Jacobson-day-18-Upcoming-patches-revealed-and-check-out-our-anti-racism-podcast-article610699.html)

At this point, that information is still correct - there is a patch being worked on for imminent release.

This week, he confirmed that it's currently, in an ideal world, going to be ready next week - i.e. some time during the week of 28th February. However - as work is still ongoing, this date is subject to change.

If and when more information becomes available, it'll be posted here by one of the team.

Cheers

Matt

Anladığım kadarıyla 28 Şubatta çıkacakmış. Ama kesin tarih değil.

heavy86
25.Şubat.2011, 20:12
Bilgi için teşekkürler ;)

b7baris
25.Şubat.2011, 20:33
28 Şubat ile başlayan haftada çıkacağını söylüyor yukarıdaki yazıda. Çalışmaların hala sürdüğü ve bu tarihin değişebileceği de yazıyor.

ozaniel
25.Şubat.2011, 20:51
Böyle yazmalarının nedeni çok ekstra bir durumda tarihi kesin vermediklerini söylemek. Yani %99 çıkıyor demek bence.

rammstein7
25.Şubat.2011, 21:47
bir çok liglerin transfer sezonu daha devam ediyor örnek rusya onlarında transferlerını aktarmak istıyolardır

MoNToLiVo_
26.Şubat.2011, 23:40
söyle 15 sezonluk bir veda kariyeri yapma icin bekliyorum acıkcası son yama cıkmadan oynun zevkini alamayanlardanım :) öyle güncelleme yaması cıkınca canım göz bebegim savemi silmekte acıkcası biraz canımı sıkmıyo degil

GFBaTu_KhaN
27.Şubat.2011, 15:29
çıksın artık şu ya ne zamandır bekliyoruz yeni kariyer açamadım bir türlü

Ralph
27.Şubat.2011, 15:32
İnşallah saçma sapan şut atma olayı düzeltilir.

richard castle
27.Şubat.2011, 21:26
Bence düzeltilmesi gereken ilk şey alan savunması...

sentugo
27.Şubat.2011, 22:46
2-3 aydır oynamıyorum ya :D Hadi 1-2 gün kaldı

KaRaBükLü KraL
27.Şubat.2011, 22:51
Oyuna baştan aşağı neşter atsalar anca düzelecek şikayetlere bakarsak:)

Herkes gibi şikayetim benimde fazla bu oyundan ama başta şu maç motorunu düzeltsinler her maç 3-5 ccc bulup gol olmazken rakibin vurduğunun gol olması çok koyuyo adama:icon_biggrin:

Zekirdek
27.Şubat.2011, 23:01
Türkiye ligindeki takımların transfer politakalarını düzenlesinler. Ben Fener'e Hazard'ı alıyorum Galatasaray ise adını ilk kez duyduğum birini alıyor. Bu halde de oyunda ilk sezon dahil rakipsiz kalıyorum ve 20 küsür puan farkı ile her sezon şampiyon oluyorum.

DenizlispoR
27.Şubat.2011, 23:08
Çıksın artık , Denizlispor'la minimum 10 sezon yapmak istiyorum :D.

RasAnt
28.Şubat.2011, 00:47
Çıksın oynamıyorum nezamandır müthiş bir Fenerbahçe kariyeri yapmayı planlıyorum :)

KaRaBükLü KraL
28.Şubat.2011, 00:57
Bu sene hiç yapmadığım şeyi yapacağım yeni yama ile Galatasaray kariyeri açacağım:zuhaha

sakary Ali
28.Şubat.2011, 15:05
Last Monday I had said that we were hopeful of a release for the patch this week (week of 28th Feb).

Whilst that is still possible, it's now looking very unlikely. We have been chasing a rare and seemingly random crash issue for the last week (memory corruption) that we are struggling to reproduce due to it's randomness, and when it is crashing, it's giving us limited information in tracking it down. We have made progress in narrowing down what is causing it, and working round the clock on this, but tests and test code are still ongoing despite working on it 24/7.

I would therefore suggest that the patch and data update will likely be released next week (week of 8th March), which still fits into the original timeline given if near the start of the week!

I will provide more information once we have more.

Miles Jacobson
--

Sanırım bir hafta daha ertelendi..

nannar
28.Şubat.2011, 15:12
ben catanzaro ile devam edeceğim. yeni kariyeri belki kendim oynarım ama yayına catanzaro devam eder.... çünkü bunlara belli olmaz, 1 yama daha çıkarırlarsa yine aynı şey olur :D

SkyCaptain
28.Şubat.2011, 15:18
Last Monday I had said that we were hopeful of a release for the patch this week (week of 28th Feb).

Whilst that is still possible, it's now looking very unlikely. We have been chasing a rare and seemingly random crash issue for the last week (memory corruption) that we are struggling to reproduce due to it's randomness, and when it is crashing, it's giving us limited information in tracking it down. We have made progress in narrowing down what is causing it, and working round the clock on this, but tests and test code are still ongoing despite working on it 24/7.

I would therefore suggest that the patch and data update will likely be released next week (week of 8th March), which still fits into the original timeline given if near the start of the week!

Miles Jacobson
--

Sanırım bir hafta daha ertelendi..

Ertelendi ama hala kesin tarih yok.
8 Mart Pazartesi ile başlayan haftaiçerisinde yayınlanabilirmiş, tabi üzerinde çalıştıkları hatayı çözebilirlerse...

Bir kere de adam gibi test edip stabil bir oyun çıkarsalar dişimi kıracağım. Resmi forumlarında da millet isyan bayrağını açtı yalnız, böyle sorunlu oyunlara mı para vereceğiz diye???

Bir de çıkardıkları yamalar kendi zorunlulukları değil de oyunculara lütuflarıymış gibi yorumlar atmıyorlar mı uyuz oluyorum... :mad:

infernus
28.Şubat.2011, 15:45
Ertelendi ama hala kesin tarih yok.
8 Mart Pazartesi ile başlayan haftaiçerisinde yayınlanabilirmiş, tabi üzerinde çalıştıkları hatayı çözebilirlerse...

Bir kere de adam gibi test edip stabil bir oyun çıkarsalar dişimi kıracağım. Resmi forumlarında da millet isyan bayrağını açtı yalnız, böyle sorunlu oyunlara mı para vereceğiz diye???

Bir de çıkardıkları yamalar kendi zorunlulukları değil de oyunculara lütuflarıymış gibi yorumlar atmıyorlar mı uyuz oluyorum... :mad:

Rakipleri olmadığından şu durumu sergiliyorlar. Ah CM ah geçen sene ki gibi Türkçe destekli, FM ile rekabet edebilecek bir oyun çıkarsan da 2012'de bir daha yüzüne bakar mıyım bu FM' nin. 1.5 ayda bir yamayı çıkaramayan, hatalardan geçilmeyen, Türkçe desteği olmayan oyun da şirket de silinsin bu piyasadan zaten.
Orjinal oyun aldım ayrıca ocak ayının sonundan beri kariyer açmadım yama bekliyorum şimdi de bir hafta daha erteleme. Onun da bir hafta ile sınırlı olacağı meçhul. Çok sert oldu ama çok sinirliyim şu an

CeNTeR_TR
28.Şubat.2011, 16:02
11.3 çıktığında Samsunspor ile antreman programı taktik vs vs en ince detaylara girerek bir kariyer yapma hedefim var 10-15 sezonluk sadece bunun için ekran kartını 1 gb yaptım Ram'i 3 gb yapacağım :)

Umarım saçma bir yama olmaz yine ..

Ralph
28.Şubat.2011, 16:50
Rakipleri olmadığından şu durumu sergiliyorlar. Ah CM ah geçen sene ki gibi Türkçe destekli, FM ile rekabet edebilecek bir oyun çıkarsan da 2012'de bir daha yüzüne bakar mıyım bu FM' nin. 1.5 ayda bir yamayı çıkaramayan, hatalardan geçilmeyen, Türkçe desteği olmayan oyun da şirket de silinsin bu piyasadan zaten.
Orjinal oyun aldım ayrıca ocak ayının sonundan beri kariyer açmadım yama bekliyorum şimdi de bir hafta daha erteleme. Onun da bir hafta ile sınırlı olacağı meçhul. Çok sert oldu ama çok sinirliyim şu an

Rekabet konusunda katılıyorum sana. Piyasada artık rakipleri olmadığı için çok rahat adamlar. Buda onları gevşek yapıyor belliki. Ben bukadar dandik bir fm serisi görmedim.

- Türkiye ligi giderek kalitesizleşiyor ( saçma sapan transferler yapıyor takımlar )
- Hayatımda yaşamadığım saçmalıkta şutlar var. Bitiriciliği soğukkanlılığı kararlılığı vs.. ne olursa olsun her 5 ataktan 4ünde topu saha dışına gönderiyor golcüler neredeyse.

Cm gerçekten harekete geçse iyi olacak. Fm'yi değişebileceğimi sanmıyorum ama bu şekilde gitseme iyi olur. Yoksa insanlar alternatif benzer oyunlar arayacak. En basitinden CM, bence çok sağlam değişimler gelecek gibi geliyor bana. Toparlan artık FM...!

Lucas Neill
28.Şubat.2011, 17:08
Rekabet konusunda katılıyorum sana. Piyasada artık rakipleri olmadığı için çok rahat adamlar. Buda onları gevşek yapıyor belliki. Ben bukadar dandik bir fm serisi görmedim.

- Türkiye ligi giderek kalitesizleşiyor ( saçma sapan transferler yapıyor takımlar )
- Hayatımda yaşamadığım saçmalıkta şutlar var. Bitiriciliği soğukkanlılığı kararlılığı vs.. ne olursa olsun her 5 ataktan 4ünde topu saha dışına gönderiyor golcüler neredeyse.

Cm gerçekten harekete geçse iyi olacak. Fm'yi değişebileceğimi sanmıyorum ama bu şekilde gitseme iyi olur. Yoksa insanlar alternatif benzer oyunlar arayacak. En basitinden CM, bence çok sağlam değişimler gelecek gibi geliyor bana. Toparlan artık FM...!

Evet Türkiye liginde takimlarin yaptigi sacma sapan transferlere son verilmeli. Mesela Gs hep benim kariyerlerimde Pedro diye bi oyuncu aliyor ve 2-3 mac oynuyor sadece.

Fb ve Bjk mesela teknik direktörünü kovuyor yerli 2-3 hocayla görüsüyor gercekte ise böyle seyler olmuyor daha kaliteli hocalarla görüsülüyor.

nefes
28.Şubat.2011, 18:24
cm 2 senede bunlardan iyi bir oyun yapar umarım artık.

KaRaBükLü KraL
28.Şubat.2011, 19:01
Ya bıraksınlar yamaya falan gerek yok yeter be beklettikleri.Böyle şey olmaz ya:mad:

metinoktay
28.Şubat.2011, 20:30
Çıksın artık , Denizlispor'la minimum 10 sezon yapmak istiyorum :D.

rekor bende o zaman 12 yıl :D gece ya da sabaha çıkabilir belki. ama rus ligi transfer döneminin bitmesini beklemek isteyeceklerdir.

kalemci
28.Şubat.2011, 20:49
rekor bende o zaman 12 yıl :D gece ya da sabaha çıkabilir belki. ama rus ligi transfer döneminin bitmesini beklemek isteyeceklerdir.

gece yada sabaha olsa keşke, gelecek haftaya ertelenmiş oda en erken.

ToRoSKaPLaNı
28.Şubat.2011, 21:28
işimiz gücümüz beklemek oldu.Her seride aynı şey.Bekle ki adam gibi bir yama çıksın.

GFBaTu_KhaN
28.Şubat.2011, 22:04
nedir abi bu devre arası transfer biteli 1 ay oldu oyundaki sorun yeni mi belli oldu elbette hayır bu zamana kadar neden düzeltmediler sene biticek biz daha 11.3 bekliyoruz insanı orjinal oyun almaktan soğutuyorlar fm için korsana evet bundan sonra...

BaGa TaRKaN
28.Şubat.2011, 22:14
Miles Jacobson (http://forum.turksportal.net/vb/member.php/931-Miles-Jacobson)

Sports Interactive Last Monday I had said that we were hopeful of a release for the patch this week (week of 28th Feb). Whilst that is still possible, it's now looking very unlikely. We have been chasing a rare and seemingly random crash issue for the last week (memory corruption) that we are struggling to reproduce due to it's randomness, and when it is crashing, it's giving us limited information in tracking it down. We have made progress in narrowing down what is causing it, and working round the clock on this, but tests and test code are still ongoing despite working on it 24/7.I would therefore suggest that the patch and data update will likely be released next week (week of 8th March), which still fits into the original timeline given if near the start of the week! I will provide more information once we have more. (http://forum.turksportal.net/vb/member.php/931-Miles-Jacobson)
Si Forumlarında Miles'in Yazısı.

Bu da Anladığım Kadarıyla Tercümesi;

Sports Interactive Son Pazartesi Sanırım yama için bir sürüm bu hafta (28 Şubat haftası) umutlu olduğunu söylemişti. hala mümkün olmakla birlikte, artık çok olası görünüyor. Biz, ve bu kadar rasgelelik nedeniyle çoğaltmak için çaba sarf ediyor o zaman kilitleniyor, bunun aşağı izleme bize kısıtlı bilgi veriyor geçen hafta (bellek bozulması) için bir ve rastgele nadir kilitlenme sorunu takip edilmiştir. Bunun neden olduğunu, daraltarak ve gündüz çalışıyor saat bu konuda ilerleme kaydettiğini, ancak test ve test kod 24/7.I nedenle yama ve veri güncelleme muhtemelen çıkacak öneririz onunla çalışmaya rağmen hala devam etmektedir yine hafta başında ise yakın verilen orijinal çizelgesi sığar önümüzdeki hafta (8 Mart haftası),! biz daha çok kere ben daha fazla bilgi sağlayacaktır.

BaGa TaRKaN
28.Şubat.2011, 22:20
Sanırım 8 Marta Kadar Daha Çıkmayacak Büyük İhtimal. Ama Sürpriz Yapıp Bugün Bile Çıkarabilirler. Gelişmeleri Aktaracaklarını Belirtmişler:)

BleedingMoon
28.Şubat.2011, 22:53
oyunu geliştirdikçe kodlar içinde kayboldular sanırım.

heavy86
28.Şubat.2011, 23:14
Si Forumlarında Miles'in Yazısı.

Bu da Anladığım Kadarıyla Tercümesi;

Sports Interactive Son Pazartesi Sanırım yama için bir sürüm bu hafta (28 Şubat haftası) umutlu olduğunu söylemişti. hala mümkün olmakla birlikte, artık çok olası görünüyor. Biz, ve bu kadar rasgelelik nedeniyle çoğaltmak için çaba sarf ediyor o zaman kilitleniyor, bunun aşağı izleme bize kısıtlı bilgi veriyor geçen hafta (bellek bozulması) için bir ve rastgele nadir kilitlenme sorunu takip edilmiştir. Bunun neden olduğunu, daraltarak ve gündüz çalışıyor saat bu konuda ilerleme kaydettiğini, ancak test ve test kod 24/7.I nedenle yama ve veri güncelleme muhtemelen çıkacak öneririz onunla çalışmaya rağmen hala devam etmektedir yine hafta başında ise yakın verilen orijinal çizelgesi sığar önümüzdeki hafta (8 Mart haftası),! biz daha çok kere ben daha fazla bilgi sağlayacaktır.

http://translate.google.com :D

BaGa TaRKaN
28.Şubat.2011, 23:17
Google da Daha Başka Şeyler Çıkıyor Saçma Başka Yerden Bu:D

nouma16
28.Şubat.2011, 23:18
adamlar heralde crash dumps'ı çözmeye çalışıyorlar.

infernus
28.Şubat.2011, 23:34
Biz beceriksiziz, 200mb yamayı 1.5 ayda çıkaramıyoruz demiyorlar da yok hataymış, yok sabırlı olunmuş. O zaman ne diye orjinal alıyorum ki oyunu? İnsanın parasıyla rezil olması demekse Sigames tam karşılığını veriyor.

atakan43
01.Mart.2011, 00:44
yaşım 19. 12 yaşından beri menager oynuorum. aranızda düşük olabilrm bu oyuna yıllarını veren insanlar var. ben her sene cm gider orjinal oyununu alıp oynarım. çok kötü olsada oynardm. cm 2010 dan snra cm 2011 çıkarmyınca fm ye döndm. inanın orjinal oyun dan yanayıp hep çünkü ordaki çalışanlar saatlerce mesai yapıp gecesi gündüz ediolar bazn. ama inanın fm e değil cebimdn 90 lira 5 lira verip korsanını bile almadm. internettn indrdm. adamlar bizleri takmıo inanılmaz ukala ve gevşekler. bu türksportsal.com forum olmasa biz türk fm ciler ne yapıcz bilmiorum bu site bizi toplayp oyun oynamızı heveslendren ateşleyn çok güsl bir site. cm 2010 un üzerinden gitmeyp yeni farklı bir oyun çıkarıor. çinde byük bir oyun firmasyla anlaşmşlardı 3-4 ay önce. şuanda cm 2011 çıkmak üzere ama pek bilgi verilmedi . internet veritabnlı olp indirilebiği konuşuluo. online tarzı bir cm çıkabilr. ama ne yazıkki fm ye rakip olucğını sanmıorum. rekabet başarı getirir kazanan hep biz olurdk ama piyasada fm ye rakip yk. böyle yapmaları normal. hep dua ediorum bi gün cm öyle bi gelse kurtarsa bizi şu fm çilesndn.

Bursaspor
01.Mart.2011, 01:17
Çıkar yakında 8'ine kadar çıkacak dendi, 5-6'sı gibi çıkar büyük ihtimalle, sanırım bu da en geç çıkan yama oluyor.

10.3.0 1 Mart'ta,
9.3.0 26 Şubat'ta,
8.0.2 20 Şubat'ta,
7.0.2 21 Şubat'ta,
6.0.3 20 Şubat'ta,
5.0.5 2 Mart'ta çıkmıştı.

smithykingdom-selçuk
01.Mart.2011, 19:01
bende oyun açıcam sırf bu yüzden 1 hafta daha bekliycez :) bende alıcağım takıma tam karar veririm bari :)

Revolution
01.Mart.2011, 19:04
Çıkar yakında 8'ine kadar çıkacak dendi, 5-6'sı gibi çıkar büyük ihtimalle, sanırım bu da en geç çıkan yama oluyor.

10.3.0 1 Mart'ta,
9.3.0 26 Şubat'ta,
8.0.2 20 Şubat'ta,
7.0.2 21 Şubat'ta,
6.0.3 20 Şubat'ta,
5.0.5 2 Mart'ta çıkmıştı.

Herhalde 10 yıl sonra filan Haziran'a kadar ötelenir bu ara transfer yaması, Trinidad&Tobago liglerindeki transfer sezonunun bitmesini ve dünya piyasasında sadece 1 oyunda bulunan trilyonda 1 ortaya çıkan bug'ı bulmaya çalışıyor olurlar :)

heavy86
02.Mart.2011, 16:41
11.0.3.1050b çıkar abi , bunun beta sürümü olduğunu , çok düşük ihtimal de olsa kayıtlı oyunu bozabileceğini söyle , isteyen indirsin oyunlarına başlasın..

Daha sonra 11.0.3.1100 çıkar , kayıt oyun ile uyumlu olsun..

Yani aslında çok basit yöntemler var da ................

Yapılan şey ayıp , seneye türkçe çıkaracaklarını düşünmüyorum , çünkü bunun haberi şimdiden yayılırdı , malum 7 ay sonra 2012 çıkacak.

heavy86
02.Mart.2011, 20:02
Bir forumda ''8 Mart'la başlayan hafta içinde çıkabilir" diye birşey okudum ,
yani bir hafta sonra herhangi bir gün içinde çıkabilirmiş..
Eski oyunlara devam =)

BaFraLı
03.Mart.2011, 11:13
Tam 1 buçuk aydır FM 2011 oynamıyorum. Çok geç kaldı artık ya. Bir an önce çıksın artık.

sakary Ali
03.Mart.2011, 17:30
Just another little update.

This week is definitely out now - we have made progress with the random crash and fixed it, but our tests since have shown some knock on effects (as often happens when you fix code) which are being investigated now.

I'm still hopeful for next week, but it's more likely to be towards the end of the week.

I will be happy to answer questions about the processes that we go through with patches at the podcast recording on Monday in Birmingham, for which you can find more info at http://community.sigames.com/showthr...our-Birmingham.

Miles Jacobson

Yeni açıklama geldi..Tam anlamadım ancak hafta sonuna doğru diyor..

Cengo
03.Mart.2011, 17:43
I'm still hopeful for next week, but it's more likely to be towards the end of the week.

"Hala önümüzdeki hafta için ümitliyim fakat kuvvetle muhtemel hafta sonuna doğru da olabilir."

Çeviri olarak en uygunu bu, hata yapmadım sanırım.

SkyCaptain
03.Mart.2011, 17:48
Just another little update.

This week is definitely out now - we have made progress with the random crash and fixed it, but our tests since have shown some knock on effects (as often happens when you fix code) which are being investigated now.

I will be happy to answer questions about the processes that we go through with patches at the podcast recording on Monday in Birmingham, for which you can find more info at http://community.sigames.com/showthr...our-Birmingham (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fcommunity.sigames. com%2Fshowthr...our-Birmingham).

Miles Jacobson

Yeni açıklama geldi..Tam anlamadım ancak hafta sonuna doğru diyor..

Bu hafta kesinlikle çıkmayacakmış. Üzerinde çalıştıkları oyunun durduk yere kapanması sorununu çözmüşler fakat testlerde hala aksayan bir takım sorunlar varmış.

"Önümüzdeki haftadan hala umutluyum, büyük olasılıkla gelecek haftanın sonuna doğru çıkacaktır" demiş sayın Miles Bey.

-----

FM10 gibi değil maalesef FM11. Ufak tefekde olsa mide bulandırabilecek çok bug var oyunda. Ben 11.3 ile de çözülebileceğini sanmıyorum.

rammstein7
03.Mart.2011, 18:54
al işte adamlar doğru duzgun oyun yapamıyolar birde orjınal oyun alın dıyolar

Fernando Gago
03.Mart.2011, 19:03
Ciddi anlamda suyu çıktı bu işin

bozoo1903
04.Mart.2011, 10:41
Orijinal oyun aldığıma bin pişman oldum. 3 aydır patch için oyun oynamıyorum fakat takımım gaza geldi, yenildi gazı bitti hâlâ patch yok. Seneye türkçe çıkartsalar bile almayacağım oyunu. Emeklerin boşa çıkması budur.

ozaniel
04.Mart.2011, 17:21
Şahsen tepkilerin abartıldığını düşünüyorum. Bu adamlar da köpüklü jakuzilerinde konyak içip, "Hahaha, FM oynayan kitleyi kıllığına bekletiyoruz, sırf gıcıklığına da Türkçe çıkarmayız." demiyorlar ki, çalışıp hatayla uğraşıyorlar. Şu hatayı bu kadar sürede çözememeleri beceriksizlik ama yıllardır ilk kez böyle uzun bir gecikme oluyor. Ben başka oyunlara başladım, çok da eksikliğini çekmiyorum.

sarianet
04.Mart.2011, 17:34
vilseydim böyle olacağını 2.1 yüklemezdim oyunu resmen felç ediyo
hele son vuruşlar falan inşallah düzelmiştir yeni sürümde yoksa fm güven kaybı yaşayaca bende

kalemci
04.Mart.2011, 17:34
beklediğimize değsinde gerisi sıkıntı değil.

Ralph
04.Mart.2011, 19:56
Ben hiç sanmıyorum tek bir yamayla türkiye ligi kalitesi artsın.Seneler geçtikçe dandik olan bir lig.. Çok sıkıcı. Artık seneye umut ediyorum.

Revolution
04.Mart.2011, 21:25
15 Mart civarı çıkacak gibi bu gidişle.

perpetua
04.Mart.2011, 23:04
Ben hiç sanmıyorum tek bir yamayla türkiye ligi kalitesi artsın.Seneler geçtikçe dandik olan bir lig.. Çok sıkıcı. Artık seneye umut ediyorum.

Ne gibi bir kalite artisi? Arastirma ile ilgili yorumlari, arastirma bolumunde degerlendirebiliriz.

Siriuss
04.Mart.2011, 23:11
1 ay önce oyunu bıraktım yeni yama çıkacak diye.yeniden de başlayamadım yarıda kalmasın belki yama çıkar diye.keşke oynasaydım.1 ayımı yedin SI.

enesx86
05.Mart.2011, 00:05
yeni yamada ne gibi değişiklikler olucak. sadece transferler mi olucak yoksa oynanışta güncellemeler olucak mı. mesela en çok kontrat sorununun düzelmesini istiyorum. çok yüksek maaş istiyorlar. bu konu hakkında bilgisi olan varsa bilgilendirebilir mi ?

Ralph
05.Mart.2011, 01:19
Ne gibi bir kalite artisi? Arastirma ile ilgili yorumlari, arastirma bolumunde degerlendirebiliriz.

Kaliteden kastım şu, Daha önce birkaç yerde denk gelmiştim forumda. Birkaç arkadaş daha şikayetçiydi. Tabi bunlar dile getirenler. Eminim herkes şikayetçidir. Tabii uzun soluklu oynayanlar için. Şöyle anlatayım: Oyun içinde seneler arttıkça türkiye ligi saçma bir hale geliyor. Takımlar saçma sapan birçok yabancı oyuncu alıyor. Mesela ilk seneden de görebiliriz bunu. Mesela ben beşiktaşlı olduğum için beşiktaşı takip ediyorum seçmediğim zaman. Adını sanını duymadığım saçma sapan özellikte adamlar alıyorlar. Sezon ortasında bir bakıyorsun ki orta sıralarda. Aynısı Gs ya da Fb ye de olabiliyor bazen. Kastettiğim buydu ve tabii düzelmesini beklediğim en büyük sorun ise saçma sapan şutlar...

perpetua
05.Mart.2011, 01:49
Kaliteden kastım şu, Daha önce birkaç yerde denk gelmiştim forumda. Birkaç arkadaş daha şikayetçiydi. Tabi bunlar dile getirenler. Eminim herkes şikayetçidir. Tabii uzun soluklu oynayanlar için. Şöyle anlatayım: Oyun içinde seneler arttıkça türkiye ligi saçma bir hale geliyor. Takımlar saçma sapan birçok yabancı oyuncu alıyor. Mesela ilk seneden de görebiliriz bunu. Mesela ben beşiktaşlı olduğum için beşiktaşı takip ediyorum seçmediğim zaman. Adını sanını duymadığım saçma sapan özellikte adamlar alıyorlar. Sezon ortasında bir bakıyorsun ki orta sıralarda. Aynısı Gs ya da Fb ye de olabiliyor bazen. Kastettiğim buydu ve tabii düzelmesini beklediğim en büyük sorun ise saçma sapan şutlar...

Gecmiste bu kuluplerin hepsi sacma sapan yabanci transferleri yapti ve basarisiz oldu ama buna ragmen ilk 3'e girdi. Gecmiste buna cezayi kesecek, bu kulupleri orta siralar itecek anadolu kulupleri yoktu. Simdi var. Gectigimiz 50 kusur senelik lig tarihi 3 buyuklerin ligi domine ettigini soyluyor ama ileriye dogru bu dominasyon gercekci gorunmuyor bence cunku o dominasyonu saglayacak yabanci transferleri degil, alt yapilardan yetisen oyuncular.

Alttan cikmayinca da takimlar eksik kapatmak icin gidip sacma sapan yabancilari getirebiliyor.

Tabii oyunda buyuk bir eksik Turkiye'nin futbolcular icin bir vergi cenneti olmasi. Quaresma'nin maliyeti yilda Inter'e 7 milyon Euro, Besiktas'a 4 milyon Euro. Oyunda Quaresma Inter'de daha fazla kazandigini saniyor ama vergileri cikartinca iki takimda da asagi yukari ayni parayi kazaniyor. Bunun oyunda yansitilmamis olmasi da Turkiye'ye yapilabilecek transferlerin sacma olmasinda katkida bulunuyor.

Arastirma degil, oyunun henuz bazi yonlerinin yeterince gelismemis olmasindan kaynaklaniyor bunlar maalesef.

Aydin
05.Mart.2011, 01:55
Evet ben Burnley kariyerimde 2020'ye geldiğimde Arsenal neredeyse küme düşüyordu. Ligi 15. olarak bitirmişti ve ondan önceki senelerde de hep ortalarda geziniyordu.

Bu oyunun seneler ilerledikçe gerçekçiliğini kaybetmesinden kaynaklanıyor bence.

remzi1242
05.Mart.2011, 02:03
2012 çıkana kadar fmye ara verdim
2010 çok güzeldi genç oyuncuları geliştirebiliyordum ıoynatarak

ama 2011de oynat eğitim anterman programı ver yetmiyor
2010da bunlar yetiyordu

enesx86
05.Mart.2011, 02:19
yeni yamada ne gibi değişiklikler olucak. sadece transferler mi olucak yoksa oynanışta güncellemeler olucak mı. mesela en çok kontrat sorununun düzelmesini istiyorum. çok yüksek maaş istiyorlar. bu konu hakkında bilgisi olan varsa bilgilendirebilir mi ?

benim soru arada kaynadı galiba :)

aliCHaN_FM
05.Mart.2011, 11:37
Gittikçe FM den soğumaya başladım. Hakkımızda hayırlısı

bozoo1903
05.Mart.2011, 11:43
Sıkıntı yapımcının beklentilerimizi karşılayamaması. Ya biz çok şey istiyoruz ya da dabadu..!

Ralph
05.Mart.2011, 11:44
Evet ben Burnley kariyerimde 2020'ye geldiğimde Arsenal neredeyse küme düşüyordu. Ligi 15. olarak bitirmişti ve ondan önceki senelerde de hep ortalarda geziniyordu.

Bu oyunun seneler ilerledikçe gerçekçiliğini kaybetmesinden kaynaklanıyor bence.

Bende fm 2010 kariyerimde oynarken 2016 sezonunda beşiktaş küme düşmüştü. Aslında ben çok uzun soluklu oynamayı seven birisiyim ama işte seneler geçtikçe düşen gerçekçilik insanı baştan başlamaya itiyor. E dolayısıyla yalan oluyor herşey..

Siriuss
05.Mart.2011, 13:37
artık alıştım ben çıkmamasına.her gün heyecanla bakıyorum çıkmış mı diye tık yok.her gün heyecan yaşamaya başladım ne güzel.çıkmasın zaten yama devam etsin böyle.

KaRaBükLü KraL
05.Mart.2011, 14:46
Her maçım böyle olacaksa çıkmasın yama falan istemem:mad:
http://i51.tinypic.com/29gc45i.png

bearyn
05.Mart.2011, 15:26
Her maçım böyle olacaksa çıkmasın yama falan istemem:mad:
http://i51.tinypic.com/29gc45i.png

Sorun ne açıkcası anlayamadım

KaRaBükLü KraL
05.Mart.2011, 15:29
Juventus'u resmen eziyorum 22 şut,7 ccc,1 direk adamlar o yarısını bile yapamıyo.Ee maç 1-1.11.2.1'in büyük hatası.

GeNç KaRTaL
05.Mart.2011, 15:29

22 şut,7 ccc,1 direk,sadece 1 gol.Geç çıkarsınlar ama hataları halletsinler.Bence böylesi daha iyi.

Ghonedre
05.Mart.2011, 15:32
artık alıştım ben çıkmamasına.her gün heyecanla bakıyorum çıkmış mı diye tık yok.her gün heyecan yaşamaya başladım ne güzel.çıkmasın zaten yama devam etsin böyle.
çok trajikomik bi şekilde bana da tercüman olmuşsun :) çok yaşa kardeş :)

bearyn
05.Mart.2011, 15:52
Juventus'u resmen eziyorum 22 şut,7 ccc,1 direk adamlar o yarısını bile yapamıyo.Ee maç 1-1.11.2.1'in büyük hatası.

22 şut,7 ccc,1 direk,sadece 1 gol.Geç çıkarsınlar ama hataları halletsinler.Bence böylesi daha iyi.
Valla bunun çok daha fazlası o kadar başıma geliyor ki yadırgayamadım o yüzden. 15 tane sadece kaleyi bulan şut, 3-4 direkten dönen top, rakip şut bile çekemeden kendi kaleme attığım bir golle 1-0 yeniyor beni. Bütün saveleri sildim yeni yama çıkcak diye olsa paylaşırdım hepsini. Fakat nasıl olsa yeni yamada da bu durum olcak o zaman alırım bolca caps. Yıllardır bu durum böyle.

sarianet
05.Mart.2011, 15:55
maçları tatilde oynatınca problem olmuyo :D
ama takımın başında olunca adamı gerçekten çıldırtıyo
bi oyuncum var kaliteli forvet tatilde oynattım dört gol attı
aynı maçı kendim oynadım 6 şut sıfır gol ?

attirson
05.Mart.2011, 16:13
Tam olarak ne zaman çıkacak belli oldu mu ?

Fearless Coward
05.Mart.2011, 16:23
Tam olarak ne zaman çıkacak belli oldu mu ?

Adamlar erteliyor hep :D 8 Mart'la başlayan hafta da çıkacak deniyor en son olarak...

serwan
05.Mart.2011, 20:19
ya yemişim yamasını.. 1 aydır yeni oyun açmak için bekliyorum.. şu kadar fm oyuncusu var dünyada.. yemin ederim herkes 1 sene protesto edip cm ya da fifa manager alsa 1-2 sene içersinde 2si de taş gibi oyun yaparlar.. Hiçbir firma bu SI kadar yüzsüz olamaz.. bunca adamı her sene hayal kırıklığına uğratıyorlar.. ayıptır ya.. her sene 2 tane özellik ekleyip 50 tane hatayla veriyorlar oyunu piyasaya.. ondan sonra işin yok yama bekle.. çıkarsa tabi.. yama geliyor bi tarafı düzeltmiş diğer tarafı bozmuşlar.. hadi sonrakini bekle.. sonra da bik bik orijinal alın diye konuşuyorlar..

sakary Ali
05.Mart.2011, 21:03
Her yıl böyle hatalar olurdu ama ben hiç sıkılmadan oyunu oynardım ancak bu sene durum farklı bende 11.3 bekliyorum..

Bu hafta sonu canım sıkılmasın diye 1 yıllık Barça kariyeri yapalım dedik..Her maç müthiş futbolu Messi'nin Villa'nın saçma sapan vuruşları eşlik edince oyundan direk çıktım... ( Gerçi Messi oyuna rağmen çakıyordu:D )

Artık çıksın şu yama.

Siriuss
05.Mart.2011, 21:38
bir yama için bu kadar uğraşacaklarına oyunu daha çıkarmadan,hatta en azından 11.1 yamasında bu hataları düzeltseler olmaz mıydı?bu yamaya gösterdikleri ilgi ve alakanın 1000/1'ini neden diğer yamalara göstermiyorlar acep?

ozaniel
05.Mart.2011, 23:54
Ben de şut olayı yüzünden oynayamıyorum, bir de Muhammet Demirci'nin oyuna eklenmesini bekliyorum. Şu 5-10 günü geçirecek eğlencelik oyunlar oyunlar bulmak gerek.
Hem FM11'nin yeni yaması, hem Dragon Age 2 hem de Shogun 2: Total War hemen hemen aynı zamanlarda çıkacak. Ondan sonra oyun ihtiyacımız kalmaz.:D

enesx86
06.Mart.2011, 01:01

soruma cevap alabilirmiyim mümkünse

ToRoSKaPLaNı
06.Mart.2011, 01:10
soruma cevap alabilirmiyim mümkünse

henüz kimse ne olacağını bilmiyor.ama bu kadar beklettiklerine göre sadece transferleri ekleyerek sürmeyeceklerdir yamayı piyasaya.Oyundaki hatalarıda gidereceklerdir diye umuyorum

infernus
06.Mart.2011, 01:39
Geçen sene de bir bu kadar ay bekletmişlerdi. Yama çıktığında bir sürü hatayla beraber geldi yanılmıyorsam. O kadar zaman bekledim resmen berbat etmişler 10.3 yamasıyla fm 2010 u yamadan sonra sildim bir daha da 2010 oynamadım. Büyük ihtimalle 11.3 de böyle olacak. Zaten mayıs da Duke Nukem geliyor iki ay daha beklerim. Bu sene bir daha da oynamam herhalde.

serwan
06.Mart.2011, 13:02
CM çıksın da bi bakalım. 1 yıl ara verdiler. Umarım düzgün ya da en azından oynanabilecek bi oyunla gelirler de o zaman tutuşur belki birilerinin bi tarafı.

sarianet
06.Mart.2011, 14:01
karşı karşıya gol olmaz böyle saçma şutlar gol olur :D

http://www.youtube.com/watch?v=K_Mzc6-SUPI

heavy86
07.Mart.2011, 18:23
Bir gelişme yok an itibari ile ;

--------------------------------------------------------------------------------

"Merhaba arkadaşlar , Bilindiği gibi yama üzerinde yapılan değişimler sebebiyle kayıtlı oyunu etkileyen çeşitli hatalar meydana geldiğini geçtiğimiz hafta sizlerle paylaşmıştık. Ancak gerek oyuncu profilleri gerek sezon ortası değişimler sebebiyle çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Test aşamasında kayıtsız oyunların hata verme ihtimalleri ve 2097 yılında oyunun verilerinde aşırı şişmeden dolayı donma meydana geldiği için , yama tarihini 14 Mart 2011 ile başlayan hafta çıkarmayı planlıyoruz. Gelişmeler ile ilgili haftaya bilgi vereceğiz. Olmadı bu yamayı çıkarmayarak seneye çıkacak oyun ile birleştirebiliriz.

İyi Oyunlar ! "

Emres Jacobson (http://www.facebook.com/miles.jacobson)

kalemci
07.Mart.2011, 18:27
şaka dimi yok öyle bişey dimi ? :D :D

Ralph
07.Mart.2011, 18:29
An itibari ile 14 Mart 2011 tarihinde çıkacağı açıklandı. Sanırım ayın 14'ünde de 21 Mart ile başlayan harfta çıkarmayı planlıyoruz yazısı çıkar :)

Revolution
07.Mart.2011, 18:31
15'i civarı çıkacağını tahmin etmiştim, bekleyeceğiz ne yapalım :)

kalemci
07.Mart.2011, 18:31
Gelişmeler ile ilgili haftaya bilgi vereceğiz. Olmadı bu yamayı çıkarmayarak seneye çıkacak oyun ile birleştirebiliriz.

şu kısım gerçek olmasında.

Kaka Leite
07.Mart.2011, 18:33
Şakamı Bu Ya :(

Kaka Leite
07.Mart.2011, 18:34
Nasıl Ya 14 Mart 2011 Allahım Ya :(

OnuldinhoHizmet
07.Mart.2011, 18:39
hiç çıkmaya bilir diyor adamlar, siz 14 mart tan bahsediyorsunuz...

Revolution
07.Mart.2011, 18:40
İngilizce metni okursan okumasan bile göz gezdirirsen, alttaki çevirinin doğru olup olmadığını anlayabilirsin.

wolfson
07.Mart.2011, 18:49
YAzıklar olsun bee. 10 şubat gibi oyunu bıraktım. O gün itibariyle transfer sezonu biteli 10 gün olmuştu! Ve şuan 14 mart diyolar. 60 tl verdik oyuna bu mu karşılığı. Kaç gündür oynamıyorum yaklaşık 1 ay olacak. Bu zaman kadar 3 sezon bitirirdim ben. Adam gibi bi tarih veriyolarsa versinler.Eziyet bu yapılan!

Papi44
07.Mart.2011, 18:50
Anlaşıldı,artık bu oyun oynanmaz.

demirsporlu
07.Mart.2011, 18:54
ve an itibariyle fm 2011 i bilgisayarımdan kaldırmış bulunuyorum. ve bu oyunu bir daha oynarsam sülalemi ortaya atıyorum. elveda football manager. hoşgeldin fifa manager.

kalemci
07.Mart.2011, 18:56
Arkadaslar ingilizce metinle arkadasın yazdıkları aynı değil :D

kalemci
07.Mart.2011, 18:59
İngilizce metni okursan okumasan bile göz gezdirirsen, alttaki çevirinin doğru olup olmadığını anlayabilirsin.

sen dedikten sonra okudum ingilizce çeviriyi arkadasın yazdığıyla alakası yok ayrıca miles jacobson değil mi emres jacobson yerine tamamen aspargas haber :D

Chivalry
07.Mart.2011, 19:02
ve an itibariyle fm 2011 i bilgisayarımdan kaldırmış bulunuyorum. ve bu oyunu bir daha oynarsam sülalemi ortaya atıyorum. elveda football manager. hoşgeldin fifa manager.

Gel kardeş birlikte oynayalım :)

Şakayı yapan arkadaş, bari 8 march ı 14 march yapsaydınız :D

kalemci
07.Mart.2011, 19:04

silmeseydin keşke.

nefes
07.Mart.2011, 19:11
yeter be hala çıkartamadılar.

ne beceriksiz adamlarmış. seneye de kimse beklemesin orijinal oyun almamı.

heavy86
07.Mart.2011, 19:23
Haber kolpa beyler..Öyle olur diye tahmin ettim , hepsi bu :)))

serwan
07.Mart.2011, 19:23
"Just another little update.

I'm still hopeful for next week, but it's more likely to be towards the end of the week."

3 martta yapılmış bu açıklama.. yani özetle diyor ki crash sorununu büyük ölçüde çözdük test ediyoruz vs. yama önümüzdeki hafta çıkacak gibi sanki ama hafta başında boşuna beklemeyin en iyi ihtimalle haftanın sonuna doğru yayınlarız biz bunu.. yani cumadan önce beklemesin kimse ki benim tahminim önümüzdeki pazartesinden önce çıkmayacağı yönünde..

kalemci
07.Mart.2011, 19:24
10unda çıkacağı doğdu içime :D

heavy86
07.Mart.2011, 19:24
Bir gelişme yok an itibari ile ;

--------------------------------------------------------------------------------

"Merhaba arkadaşlar , Bilindiği gibi yama üzerinde yapılan değişimler sebebiyle kayıtlı oyunu etkileyen çeşitli hatalar meydana geldiğini geçtiğimiz hafta sizlerle paylaşmıştık. Ancak gerek oyuncu profilleri gerek sezon ortası değişimler sebebiyle çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Test aşamasında kayıtsız oyunların hata verme ihtimalleri ve 2097 yılında oyunun verilerinde aşırı şişmeden dolayı donma meydana geldiği için , yama tarihini 14 Mart 2011 ile başlayan hafta çıkarmayı planlıyoruz. Gelişmeler ile ilgili haftaya bilgi vereceğiz. Olmadı bu yamayı çıkarmayarak seneye çıkacak oyun ile birleştirebiliriz.

İyi Oyunlar ! "

Emres Jacobson (http://www.facebook.com/miles.jacobson)

Tekrar söylüyorum açıklama bana aittir. =)

kalemci
07.Mart.2011, 19:26
Tekrar söylüyorum açıklama bana aittir. =)

çoğu insanı küstürdün fm ye :D :D

serwan
07.Mart.2011, 19:27
And another update - having finally found out what the issue was, and fixing it (the issue would only have happened on some hardware, and the code concerned is 4 years old, so it's been in there for a while) we spent the whole weekend "soak" testing (ie - having the game run without a human playing it in a special holiday mode that still does some actions) and it ran the whole weekend, on well over 100 machines, without crashing, which is very good news indeed.

Now the process of "sweep" testing has started (where a bunch of human testers try and break the game, and test out every option). This normally takes 3 days, so if all goes to plan, the data update and patch should be out this week.

Thank you all for your patience!

ve bu da 10 dakika önceki duyuru.. bu hafta çıkacak sanki artık.. 3 gün var ama en az

heavy86
07.Mart.2011, 19:28
çoğu insanı küstürdün fm ye :D :D

Hakkaten oyunu silenler bile olmuş , dilerim intihara sebebiyet vermemişimdir..

Fernando Gago
07.Mart.2011, 19:42
birisi özet geçebilir mi son durum nedir :D

kalemci
07.Mart.2011, 19:44
Hakkaten oyunu silenler bile olmuş , dilerim intihara sebebiyet vermemişimdir..

ben ilk okumadım ingilizcesini aha dedim napacaz yıkıldım resmen emres jacobson bi ara karıştırdı kafamı miles değilmiydi diye :D

infernus
07.Mart.2011, 19:48
Miles Jacopson'ın açıklamalarına göre en az bir hafta daha bekliyoruz.
1.5 ay oldu be 1.5 ay insafsızlar.

kalemci
07.Mart.2011, 20:04
And another update - having finally found out what the issue was, and fixing it (the issue would only have happened on some hardware, and the code concerned is 4 years old, so it's been in there for a while) we spent the whole weekend "soak" testing (ie - having the game run without a human playing it in a special holiday mode that still does some actions) and it ran the whole weekend, on well over 100 machines, without crashing, which is very good news indeed.

Now the process of "sweep" testing has started (where a bunch of human testers try and break the game, and test out every option). This normally takes 3 days, so if all goes to plan, the data update and patch should be out this week.

Thank you all for your patience!

Son sürece geçilmiş bu süreç her seçeneğin teker teker denendiği bi testmiş, en çok uğraştıran uzun yıllar ilerledikten sonra başlayan donma problemi çözülmüş.(açıkçası bi tarafımızı yırttık diyor :D ) SONUÇ OLARAK BU TEST GENELLİKLE 3 GÜN SÜRER DEMİS SONRA YAYINLAYACAĞINI SÖYLEMİS (44) (44)

Bursaspor
07.Mart.2011, 20:41
Normalde bu test 3 gün sürer bu diyor. Ancak hepimiz biliyoruz ki normalliğin dışında bir durumu yaşıyoruz.

Her şeye plana uygun işlerse bu hafta çıkabilir diyor, yinede 14'ü ile başlayan hafta çıkacağını düşünüyorum.

kalemci
07.Mart.2011, 20:55
Normalde bu test 3 gün sürer bu diyor. Ancak hepimiz biliyoruz ki normalliğin dışında bir durumu yaşıyoruz.

Her şeye plana uygun işlerse bu hafta çıkabilir diyor, yinede 14'ü ile başlayan hafta çıkacağını düşünüyorum.

çıkacak çıkacak ayın 10unda daha uzun olmasın vizeler başlıyor :D

ancar
07.Mart.2011, 21:03
9'unda çıkar diye düşünüyorum en olmadık 10'unda kesin ;)

sakary Ali
07.Mart.2011, 21:47
Artık çıkıyor galiba..Hadi be çok özledik FM'yi :D

vego
07.Mart.2011, 21:49
Valla ben oynuyorum her zaman en uzun oyunlarım patch öncesi olur:zuhaha 2019'dayım:zuhaha

Legendary
07.Mart.2011, 21:52
8 Mart , Dünya Kadınlar Günü'nde çıkarırlarsa işin bir espirisi de olur. :n:

ToRoSKaPLaNı
07.Mart.2011, 22:14
Yeter artık çıkartsınlar şu yamayı.Sabrımızı deniyorlar herhalde.Başlarım testlerine.Sanki sıfır hatayla çıkaracakmış gibi test ediyoruz diyorlar.Yama çıkınca kimbilir yeni ne hatalar çıkacak karşımıza

demirsporlu
07.Mart.2011, 22:32
o sahte acıklamayı yapan arkadas insanların hayatında bu kadar yer etmis bi oyunu en azından benim hayatımda bu kadar basit görmen ve böyle bi essek sakası yapman dogrusu benim akıl sınırlarımı zorluyo. senin icin bu is bi eglence olabilir makara konusu olabilir ama benim icin öyle degil. benim hayatımın yüzde doksanını olusturuyo bu oyun. gercek hayatta yasamadıgım duyguları elde edemedigim basarıları hic erisemedigim hayallerimi bu oyunla yasıyorum. sayfalarca yazsamda sana anlatamam. benim bu kadar hayatımda yer eden bi oyun neden bu isten para kazanan sigamesin hayatında yer etmiyo?? bu baslıga hergün girerek kontrol etmemde senin o acıklamandan sonra oyunu silmemde tamamiyle bu soruyla alakalı. karsımdakine (sigamese) gösterdigim degere aynı sekilde karsılık bulamıyosam artık o is degersizlesmistir. sen intahar etmekten bahsetmissin. ne kadar düsenmeden yazdıgın belli. burda oyunu silmemdeki tek sebep bu sacma sapan yamanın ne zaman cıkacagı yeni kadrolarla oynamam veya oyunun düzeltilecek olan hataları degildir. tekrar söylüyorum gösterdigim degeri karsıdakinden alamamamdır. ama sen bunun ne demek oldugunu anlarmısım bilemem.

heavy86
07.Mart.2011, 23:08
Yazmış olduğun bu yorumu , talihsiz bir açıklama olarak düşünüyorum. Bu forumda bulanan herkes Fm hastasıdır ve ben de onlardan biriyim. Öncelikle bahsetmek istediğim şey , bu oyunun çıkmaması , ertelenmesi mizahi bir değer ile eleştri mahiyetindedir. İnsanlar buraya gelerek karşıdakini rencide etmeyecek şekilde herşeyi yazmakta özgürler..Benim yaptığım mizahı anlamamana şaşırmıyorum , şaşırdığım neden tümünü okumadığındır.
Örneğin yazının sonundaki ismi ya da ingilizce yazısı..Bu yazı önceki versiyonun ertelenmesi ile ilgili bir konuydu , az da olsa ingilizce bilginiz olduğunu düşünüyorum. Olmasa oyunu oynayamazdınız. Hoşuna gitmediyse eğer , benim yazdığım yorumları okumayabilirsin. Onun dışında sadece , siz espri anlamıyorsunuz diye kişiye özel yazı da yazamam.
Bunca yıldır buradayım ve kimseyle takışmadım ve tartışmak da istemem.

Yamayı en az bende sizler gibi beklemekteyim. Espri mahiyeti taşısa da aslında gerçek olabilecek bir niteliği de var ayrıca , ya 3 gün ya da hafta sonuna kadar söyleniyor.

Ayrıca fm hakkında makalelerimi okuyarak bu oyunun bendeki yerini de görebilirsin.

Benim diyeceklerim bu kadar , eğer uzatmak istiyorsan bu bölüme düzenli olarak giriyorum..

barahir
07.Mart.2011, 23:20
Ben artık beklemiyorum zaten, bekleyince çıkmıyo meret :)

BleedingMoon
07.Mart.2011, 23:26
hani durakta otobüs beklerken bir sigara yakarsın da anında otobüs gelir ya, bir yeni oyun açmak lazım...

vego
07.Mart.2011, 23:28
Ben zaten niye oynamadığınız anlamadım oynayın daha öncede dediğim gibi en uzun oyunlarım patch öncesi olur:D:D

sakary Ali
07.Mart.2011, 23:30
Ben zaten niye oynamadığınız anlamadım oynayın daha öncede dediğim gibi en uzun oyunlarım patch öncesi olur:D:D
Ben uzun zamandır patch çıkacak diye oynamıyorum.Oynarken nasıl olsa yeni patch çıkacak havasında olmak oyuna tam bağlanamıyorum böyle oluncada olmuyor..

Hele bir çıksın..Şuan inanılmaz FM oynama isteğim var içimde..

bozoo1903
07.Mart.2011, 23:40
Ben uzun zamandır patch çıkacak diye oynamıyorum.Oynarken nasıl olsa yeni patch çıkacak havasında olmak oyuna tam bağlanamıyorum böyle oluncada olmuyor..

Hele bir çıksın..Şuan inanılmaz FM oynama isteğim var içimde..

Son patch çıksın bi allahın kulu oynamaz bir ay sonra :D

Fearless Coward
07.Mart.2011, 23:42
Valla 11.3'ü beklediğim falan yok :D ortak kariyer açınca unuttuk onuda :D beklemek çok gereksiz bence aç bi oyun oyna zaman geçe geçe çıkar başka türlü olmuyor...

demirsporlu
08.Mart.2011, 00:38
Yazmış olduğun bu yorumu , talihsiz bir açıklama olarak düşünüyorum. Bu forumda bulanan herkes Fm hastasıdır ve ben de onlardan biriyim. Öncelikle bahsetmek istediğim şey , bu oyunun çıkmaması , ertelenmesi mizahi bir değer ile eleştri mahiyetindedir. İnsanlar buraya gelerek karşıdakini rencide etmeyecek şekilde herşeyi yazmakta özgürler..Benim yaptığım mizahı anlamamana şaşırmıyorum , şaşırdığım neden tümünü okumadığındır.
Örneğin yazının sonundaki ismi ya da ingilizce yazısı..Bu yazı önceki versiyonun ertelenmesi ile ilgili bir konuydu , az da olsa ingilizce bilginiz olduğunu düşünüyorum. Olmasa oyunu oynayamazdınız. Hoşuna gitmediyse eğer , benim yazdığım yorumları okumayabilirsin. Onun dışında sadece , siz espri anlamıyorsunuz diye kişiye özel yazı da yazamam.
Bunca yıldır buradayım ve kimseyle takışmadım ve tartışmak da istemem.

Yamayı en az bende sizler gibi beklemekteyim. Espri mahiyeti taşısa da aslında gerçek olabilecek bir niteliği de var ayrıca , ya 3 gün ya da hafta sonuna kadar söyleniyor.

Ayrıca fm hakkında makalelerimi okuyarak bu oyunun bendeki yerini de görebilirsin.

Benim diyeceklerim bu kadar , eğer uzatmak istiyorsan bu bölüme düzenli olarak giriyorum..

öncelikle tartışma takışma gibi bi niyetim olmadığını belirtmek istiyorum. tepkimin seninle alakalı tek kısmı yazdığın bi mesajdan ibaret. oda öfkemin belkide yüzde 1 lik bi kısmını oluşturuyodur sadece. geri kalanı tamamen sigamesle ilgilidir. elbette kimin burda ne yazacağına karışma gibi bi lüksüm yok. isteyen istediğini yazar. ama gerçekten bu kadar önemli bi konuda mesajlara biraz daha dikkat etmek gerekiyor bence. (konu yamayı beklemek yeni oyun açmamak hataların düzelmesini beklemek değil diğer mesajımdada belirttiğim gibi birine bir kuruma verilen maddi manevi değerin karşılığını alamamaktır) bu başlık altında sigamesin forumlarında yeni gelen her açıklama en taze şekilde yayınlanıyo. doğal olarak bende orda ingilizcesini açıklamayı kimin yaptığını okumaktan çok direk türkçe çevirisindeki tarihe odaklanıyorum. olay bi yanlış anlamadan ibarettir. bende dahil herkez yazdığı mesajlarda biraz daha seçici olursa bundan sonra böyle gereksiz tartışmalar yaşanmıyacaktır. bilmeden birilerini rencide edecek bişey yazdıysam affola.

Siriuss
08.Mart.2011, 00:46
evet nerdeyse 2 ay oldu ben de çok sıkıldım ama bu adamların da hakkını verelim.çalışmıyor deniliyor,halbuki adamlar gerçekten uğraşıyorlar.iyi niyetliler,tek sorunları becerememek.ama beceremiyorsan da o kadar para almayacaksın bu oyuna arkadaş.

heavy86
08.Mart.2011, 01:16
öncelikle tartışma takışma gibi bi niyetim olmadığını belirtmek istiyorum. tepkimin seninle alakalı tek kısmı yazdığın bi mesajdan ibaret. oda öfkemin belkide yüzde 1 lik bi kısmını oluşturuyodur sadece. geri kalanı tamamen sigamesle ilgilidir. elbette kimin burda ne yazacağına karışma gibi bi lüksüm yok. isteyen istediğini yazar. ama gerçekten bu kadar önemli bi konuda mesajlara biraz daha dikkat etmek gerekiyor bence. (konu yamayı beklemek yeni oyun açmamak hataların düzelmesini beklemek değil diğer mesajımdada belirttiğim gibi birine bir kuruma verilen maddi manevi değerin karşılığını alamamaktır) bu başlık altında sigamesin forumlarında yeni gelen her açıklama en taze şekilde yayınlanıyo. doğal olarak bende orda ingilizcesini açıklamayı kimin yaptığını okumaktan çok direk türkçe çevirisindeki tarihe odaklanıyorum. olay bi yanlış anlamadan ibarettir. bende dahil herkez yazdığı mesajlarda biraz daha seçici olursa bundan sonra böyle gereksiz tartışmalar yaşanmıyacaktır. bilmeden birilerini rencide edecek bişey yazdıysam affola.

Yazılanları bir daha okuyunca aslında haksızlık ettiğimi düşündüm arkadaşım. Büyük ihtimal ile oyunu benim yüzümden sildin , özür diliyorum..Bundan sonra daha dikkatli şekilde davranacağıma emin olabilirsin.
Sizinde oyunu bir daha oynamayacak olmanızı bir anlık sinir ile söylediğinizi düşünüp tekrar aramıza dönmenizi büyük bir istekle dile getiriyorum. Adana Demir Spor kariyerini az önce okudum..Bence devam etmelisin..
Tekrar özür dilerim..

kalemci
08.Mart.2011, 02:09
vay be keşke bütün atışmalar böyle olsa böyle çözülse.. demirsporlu, heavy86 :yildiz:

heavy86
08.Mart.2011, 02:34
Yaşasın FM kardeşliği ! (44)

aliCHaN_FM
08.Mart.2011, 13:27
Hepimiz kardeşiz FM ciyiz

rammstein7
08.Mart.2011, 16:16
umarım yarın çikar

smithykingdom-selçuk
08.Mart.2011, 17:53
hepimiz kardeşiiiiz bu öfkeee ne diyeeee. nakaratı kulağıma geldi bi anda okurken.

2 arkadaşada olgunlukları için teşekkürler. işte turksportal forumlarına bu yüzden giriyorum.

bide şu çıksa, bende bekliyordum c.tesi ye kadar. baktım önümde koca bi akşam var canımda sıkıldı. açtım sarıyerle bi kariyer. ilk defa sarıyer'i aldım ( hiçbir manevi bağım olmamasına rağmen) ilk sezonda playoff la çıktım şimdi bank asyada boğuşucaz hayırlısı :)

tavsiyem arkadaşlara başlayın istediğiniz oyuna. hee bide ocak transfer güncellemesini indirdim. ohh miss. oyun ilk çıktığında ekimde everton la başlamıştım ve 2026'ya geldim ve bayadır oynamıyorum. hiçbir sorunda olmadı.

diyeceğim bu bug olayı birazda şansa gibi geliyor bana.

neyse yinede beklemedeyiz. bakarsın sarıyere sırtımı döner yeni bi oyun açarım.

:)

heavy86
08.Mart.2011, 19:04
Arkadaşlar , bende Atl. Madrid kariyerime devam ediyorum , 2019 yılındayım , şampiyonlar liginden elendim , Real madrid'e..
Ve yine Madrid ligde 1. sıradaydı 6 puan gerisindeydim 5 hafta vardı , 1 puan fark ile şampiyon oldum..Acayip keyif aldım. Hı bir de nasıl olsa yakında yama gelecek diye , taktiği değiştirdim , örneğin , yavaş tempoda oynatırken çok hızlı yaptım , atak sınırı ortalardayken sona doğru çektim , oyun anlayışını hafif iken sert yaptım. Sonuç inanılmaz oldu..
Daha önce bu denli bir değişim hiç yapmamıştım. Belki de şampiyonlar liginden elenmenin üzüntüsü , yamanın gelecek olmasının verdiği rahatlıktan dolayı harika bir tecrübe yaşadım..
Şimdi lig bittiği için transfer yapacağım , alacağım oyuncular bu seneyi kurtarmak için olacak..Zaten bir kaç güne kadar yeni oyun açarım.
Bir yandan da acaba 2.lig'den istifa eden teknik direktörün yerine mi gitsem diyorum..

Uzun lafın kısası , oyun hala zevk vermekte..

Fernando Gago
08.Mart.2011, 19:07
Şuan steam'de 271 mb'lık güncelleme var arkadaşlar ..

bearyn
08.Mart.2011, 19:09
Steam güncellemesi çıkmış. Normal download versiyonu da bi kaç saate çıkcakmış.

sakary Ali
08.Mart.2011, 19:10
Yama sonunda çıktı..

heavy86
08.Mart.2011, 19:11
HARİKASINIZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ !!!

vego
08.Mart.2011, 19:13
Demekki neymiş kimse artık çıkarın diye mesaj atmayınca çıkıyormuş bunu öğrendik:n:

271 çok yahu:uzgun::n: neyseki kotalı değilim.

Börk
08.Mart.2011, 19:13
Çok iyi oldu bu :)

vego
08.Mart.2011, 19:14
Tüh yahu 2019'a geldiğim oyunum oğlum gibi olmuştu:n: neyse yamayı yükler devam ederim:D

killaburak07
08.Mart.2011, 19:17
Sonunda cıktı :)

batuhany7
08.Mart.2011, 19:22
cıktı arkadaslar ama steamden

Bursaspor
08.Mart.2011, 19:23
Steam dışındaki seçenekler daha sonra gelecek, SI diğer seçeneklerin SEGA'nın sorumluluğunda olduğunu ve bu seçenekleri sunmak için zamanları olmadığını söyledi. Onlar ne zaman yayınlarsa o zaman dedi.

batuhany7
08.Mart.2011, 19:28
yani steamden indiremiyor muyuz ?

KaRaBükLü KraL
08.Mart.2011, 19:28
Hele şükür çıkmış he.Neyse bi kaç gün daha şu A.Madrid kariyerime devam edeyim çok zevkli yahu:)

sarianet
08.Mart.2011, 19:30
bir şey soracağım arkadaşlar
yeni yamayı indirdik önceki kayıtlı oyunumuza etki edecek mi yoksa yeni oyun mu açmamız gerekiyor yamanın aktif olması için
oynanaıştaki hatalar mesela ?

batuhany7
08.Mart.2011, 19:31
sanırım edicek yani kayıtlı oyuna devam edebilceksin :) öyle yazıyordu

Bursaspor
08.Mart.2011, 19:33
Kayıtlı oyuna devam edersiniz sadece DB olarak oyununuz yenilenmemiş olur.

Steam'den indirebilmeniz için oyunu Steam'den kurmuş olmanız gerekir.

batuhany7
08.Mart.2011, 19:33
hadi be....(

Legendary
08.Mart.2011, 19:34
ep;1940835']8 Mart , Dünya Kadınlar Günü'nde çıkarırlarsa işin bir espirisi de olur. :n:
Ben demiştim demeyi sevmiyorum ama ben demiştim. :0:

vego
08.Mart.2011, 19:36
Kayıtlı oyuna devam edersiniz sadece DB olarak oyununuz yenilenmemiş olur.

Doğruya bunu unuttuk.Çare yok başlarız baştan:uzgun::icon_mad:

sarianet
08.Mart.2011, 19:38
teşekkürler
kariyere yeni yama gelene dek ara vereyim belki durum düzeltilmiştir :)

Aşk-ı Şehir
08.Mart.2011, 19:47
Bende diyorum bu pc wolfteam'de neden lag yapıyo.:D Meğer update çıkmış. :D

enesx86
08.Mart.2011, 19:48
Cenk Tosun un profilinde iyileştirme yapıldı mı ?

sarianet
08.Mart.2011, 19:49
daha indirme derdindedir millet profillere bakma işi biraz rötarlı olabilir :)

Bursaspor
08.Mart.2011, 19:58
Yamanın Steam'siz halleri çıkmaya başladı.

Şu an sadece torrent olarak var.

http://torrent.sigames.com:7000/torrents/fm2011_v11.3_patch-boxed.exe.torrent?20455C2AD65F417AC1B16DE33E0DCDE8 CF5597D4

sarianet
08.Mart.2011, 20:00
sanırım biraz beklicez ben bu torrent işinden hiç anlamıyorum :D

sentugo
08.Mart.2011, 20:03
zaten torrent ile de yavaş indiriyor... deniyorum şu anda 40kB/s ile indiriyor.. olsun, insin de..

Bursaspor
08.Mart.2011, 20:04
Yamanın diğer halleri de çıktı.

www.footballmanager.com/patches

b7baris
08.Mart.2011, 20:14
Valla süper bir hızda indirdim ben. Saniyede 950kb'a çıktı zaman zaman. 5,5-6 dakikada tamamen indi an itibariyle.

Bursaspor
08.Mart.2011, 20:15
An itibariyle 11.3'ü indirdim ve kurdum.

EndoplazmiK RetikuluM
08.Mart.2011, 20:22
3 dakikada indirdim.

Bursaspor
08.Mart.2011, 20:26
Freddy Adu'nun transferi unutulmuş. En azından Rusya 2010'dan açınca Benfica'da gözüküyor.

LaigLeNoiR
08.Mart.2011, 20:27
Valla steam otomatikmen yüklemiş haberim bile olmadı :) Ortak kariyere giremeyince arkadaşlar farkettim durumu.

Orjinal oyunun faydaları diyebiliriz buna kısaca :)

LaigLeNoiR
08.Mart.2011, 20:29
Buyur sana Cenk Tosun ;

http://img376.yukle.tc/images/50581.jpg (http://www.yukle.tc)

Night_Mare17
08.Mart.2011, 20:33
Freddy Adu'nun transferi unutulmuş. En azından Rusya 2010'dan açınca Benfica'da gözüküyor.

Rusya 2011 yapmak gerekmiyor mu transfer için ?

Bursaspor
08.Mart.2011, 20:37
Kiralık mı değil mi Adu emin olamadığım için satılıktır diye düşünerek baktım.

Ekleme

Şimdi emin oldum eklenmemiş, yeni normal tarihli oyun açtım.

Revolution
08.Mart.2011, 21:06
Bence rezalet yeni güncelleme.

Chivalry
08.Mart.2011, 23:09
Kontrat sorunu devam ediyor sanırım :D komedi

b7baris
09.Mart.2011, 00:02
Kontrat sorunu devam ediyor sanırım :D komedi

Herkesin dilinde bir kontrat sorunu var ama ne bu sorun söyleyen yok? Kaç sezon oynadım önceki yamada ancak hiç bir sorun ile karşılaşmadım ben, neden bahsediyosunuz acaba?

Chivalry
09.Mart.2011, 00:11
Eren Derdiyok 'un 8 milyon euro istemesi desem yeterli sanırım.

sarianet
09.Mart.2011, 00:11
sorun şu dostum
bi futbolcuyu istiyosun değerinin kat kat fazlası maaş istiyor
bu fmnin gelmiş geçmiş en büyük sorunu birde bonservisler de sorun alınmıyo bi türlü futbolcular normal rakamlarla ama bi bakıyosun senn teklif ettiğinden düşük fiyata rakip takımın adamı kapmış

b7baris
09.Mart.2011, 00:20
Rakip takım maaşı düşük vermiş olabilir ama belki menejere yüklü para vermiş ve menejer de oyuncusunu ikna etmiş olabilir. Ben GS ile ilk sezon 48 ay taksitle Hulk ve Gervinho'yu almıştım, ikisi de 2.3 M £'a imza attı mesela. Oyuncuyu ikna etmeye çalışırken menejerin gönlünü çelmeye çalışın, gerçekte de bu yapılıyor yani.

Chivalry
09.Mart.2011, 00:29
İlk alırken sorun yok zaten, azcık bir başarıdan sonra oluyor bu olay. Kontrat yenilemesinde yani

Sysmix
09.Mart.2011, 00:35
Bu güncellemenin dosyası nereye kuruluyor ? almanya milli takımı ve diğer "fake" dosyalarını düzeltmesini nereden yapılacak ? updates isimli dosyayımı bulmamız lazımdı neydi ?

Oghuse
09.Mart.2011, 00:37
türkiye liginde gün sayacında sorun vardı o düzelmiş mi?

mehmetd
09.Mart.2011, 02:19
1 Bu güncellemenin dosyası nereye kuruluyor ? 2 almanya milli takımı ve diğer "fake" dosyalarını düzeltmesini nereden yapılacak ? updates isimli dosyayımı bulmamız lazımdı neydi ?

sayı ekleyerek cevapladım:

1 C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2010\data\updates tabi sizde 2011
2 C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2010\data\updates\update-1030\db\1030\lnc\all (sizde fm 2011 son update i seçin.)

eğer steam den yüklemeyse program files' taki steam klasörünün içinde olacak bunlar.