PDA

View Full Version : Alex De Souza

Han12
26.Şubat.2011, 21:49
Biri profili eklerse sevinirim.
Buraya Türkiye'de Alex'den daha yüksek CA'ya sahip oyuncuları yazacağım:

Mamadou Niang
Volkan Demirel
Diego Lugano
Emre Belözoğlu
Gökhan Gönül
Arda Turan
Milan Baros
Lucas Neill
Lorik Cana
Misimovic
Quaresma
Guti
Bobo
Tomas Sivok
Fabian Ernst
Gustavo Colman

ne diyim ne anlatıyım :)

Zekirdek
26.Şubat.2011, 21:55
Yorumsuz. Alex'in profili 11.3'te güzel bir şekilde elden geçirilmeli.

Börk
26.Şubat.2011, 21:57
Alex'in bu sene çökeceğini düşündü herkes.Hatta Alex gönderilsin denildi bir aralar.Ama Alex istikrarını korudu hatta daha üstüne bile çıktı.Bu yüzden CA'sı düşürülmüştür.11.3'de elden geçirilir.

BleedingMoon
26.Şubat.2011, 21:57
özellikle staminası ve defansif özellikleri yükselmeli. bunlarda gözle görülür bir yükselme var.

sui generis
26.Şubat.2011, 22:07
bu adam oyunda fenerde 1 yıl oynasın sonra kulubeye cekiliyor hatta hiç 18 e alınmadığı oluyor. ama görülüyor ki bu adam fenerde oynuyor. bunun nedeni ne bilmiyorum. ama bu da düzeltilse iyi olur

RasAnt
26.Şubat.2011, 22:28
Benim oyunda 2 sene oyun istatistliklerini altüst etmişti daha sonrada fenerbahçe teknik direktörü oldu.Fiziksel özellikleri arttırılmalı

ozaniel
26.Şubat.2011, 22:35
Alex'in profili bayağı sağlam bir profil bence, tekniği ve oyun zekası ile ilgili özellikleri en üst seviyede. Bir yıl sonra 90 dakika tamamlayamayacak hale gelip gelemeyeceğini daha bilmiyoruz ve bende staminası 5'e düştükten sonra bile çoğu maçlarda oynatıyorlardı.

Addolorato
27.Şubat.2011, 00:49
FM'de üst üste maç kaldırabilecek seviyede fiziksel özellikleri yok. Özellikle 11.1.3 yamasında fiziksel özelliklerinin artması lazım.

Cengo
27.Şubat.2011, 02:21
Arkadaşlar 11.3 için veritabanını headresearcherlara(şefler) teslim ettim. Şeflerimiz (Ömer abi ve Mustafa) ne yapılabilir onlarıın cevaplamaları çok daha doğru olabilir.

Bu azmi ve fizik gücü-kuvveti ilk yarıda yoktu Alex'te, takımın düşüşü ve ikinci yarıdaki çıkışı tamamen fizik-kondüsyona bağlı şu an. Yoksa bu oyuncuların kaliteleri ne ilk yarıda düştü ne ikinci yarıda yükseldi zaten, takıma alıştılar ve fizik güçleri ile beraber şok pres+takım savunması gelişti. Bunun için mutlaka fizik-kondüsyon lazım. Kısacası fizik-kondüsyon, azim ve üstü kapalı gönderilirsiniz tehditleri oyuncuları oyun içinde topa agresifleştirdi.

Alex'i daha önce böyle pek ısıran görmedim ki daha önce bu şekilde değerlendirebileyim. Alex hiç görmediğim kadar değişik oynuyor, parmak ısırtıyor şu an.

Daha önce Alex'in fiziksel özelliklerinde kırpmalar olmuştu sadece, teknik ve mental özelliklerinde değişiklik olmadı zaten. Fizik CA konusunda çok büyük değişiklikler sağlar, bundan yararlanarak CA konusunda düşüş gerçekleştirmiştik.Dolayısı ile zaten temposuz oynarken fizik gücünü değerlendirirsek değişiklikler oyun içinde tempo kazandırması mümkün olmayacağı için veriminde çok da farklı olmayacaktı aslında.

Şu anki oyun formatı ve verimi çok farklı, bunu farklı değerlendirmek laızm. Hep böyle oynasa müthiş memnun olurum, ben de Fenerbahçeliyim. Şu an acele etmesek daha doğru olmaz mı? Sezonu sonuna kadar izlemekte fayda var.

malpince
21.Mayıs.2011, 14:57
11.3 yamasında Alex'in zıplaması 7... Alex çok iyi zıplıyor bence... ayrıca pozisyon alma eğer nerede duracağını bilme ise Alexte 10 aşırı düşük olmuş... adam o boyla 195lik adamların arasından gol atıyorsa zıplaması iyidir ve nerede duracağını kesinlikle çok iyi biliyor demektir :)

Cengo
21.Mayıs.2011, 18:08
11.3 yamasında Alex'in zıplaması 7... Alex çok iyi zıplıyor bence... ayrıca pozisyon alma eğer nerede duracağını bilme ise Alexte 10 aşırı düşük olmuş... adam o boyla 195lik adamların arasından gol atıyorsa zıplaması iyidir ve nerede duracağını kesinlikle çok iyi biliyor demektir :)

Zıplama boy ile alakalıdır, iyi zıplıyor diye düşünerek daha fazla yükseltilmesi mümkün değil. SI Games tarafından bize verilen zorunluluklar var.

Pozisyon alma savunma ile alakalıdır, hücum ile alakalı değildir.

malpince
21.Mayıs.2011, 18:51
Zıplama boy ile alakalıdır, iyi zıplıyor diye düşünerek daha fazla yükseltilmesi mümkün değil. SI Games tarafından bize verilen zorunluluklar var.

bilgiler için teşekkür ederim... o zaman sizin yapabileceğiniz bir şey yokmuş :)

RasAnt
23.Mayıs.2011, 19:28
Gereken arttırmalar olacaktır Alexe ben inanıyorum adamda boy yok ama çok fena sıçrıyor ya o artmalı bence,FM tarihinin en iyi Alexini bekliyorum

Redrum
23.Mayıs.2011, 22:05
Gereken arttırmalar olacaktır Alexe ben inanıyorum adamda boy yok ama çok fena sıçrıyor ya o artmalı bence,FM tarihinin en iyi Alexini bekliyorum

Ne yaptın Fm tarihinin en iyi Alex'i biraz zor Kaka gibi bir şey olur o zaman adam :D

Tekniksel ve mental özelliklerinde düşüş olmamalı aynen kalmalı, üstüne stamina ve çok az jumping artırılmalı bence.

Revolution
23.Mayıs.2011, 22:10
Jumping'den ziyade bence Positioning artırılmalı.

SAİT71
23.Mayıs.2011, 22:12
Sıçrayışıda çok iyi Alex'in. Attığı kafa golleri tek başınayken değil bir kaç kişinin arasından bayada yüksepe zıplayarak atılmış goller..

BleedingMoon
23.Mayıs.2011, 22:31
frikikleri artırılmalı bence. alex'le frikik golü attığımı hatırlamıyorum. belki crossing düşürülebilir. off the ball bir iki puan düşürülüp flair'a eklenebilir. stamina kesinlikle artırılmalı... work rate de artırılabilir. hız, çeviklik de bir kaç puan artırılırsa oyunda da en azından bir sene oynatılabilir. fm 2010'da 2011'in sonunda alex elden ayaktan düşüyordu...

KaPaLı
24.Mayıs.2011, 00:09
Staminası yüksek olmaz bu adamın yeaaa. Alex hiç koşmaz, Alex hiç mücadele etmez.

http://forum.turksportal.net/vb/showpost.php?p=1994583&postcount=11 Resme dikkat lütfen.

malpince
24.Mayıs.2011, 00:16
Staminası yüksek olmaz bu adamın yeaaa. Alex hiç koşmaz, Alex hiç mücadele etmez.

http://forum.turksportal.net/vb/showpost.php?p=1994583&postcount=11 Resme dikkat lütfen.

Alex uçmuyor :0:
yani bu adamın ne yapması gerek bu yıl fiziksel özellikleri yerindeydi, eğer bu yıl Alex'in profili elden geçirilmeyecekse kimin ki düzeltilecek?

Redrum
24.Mayıs.2011, 00:41

Kinaye güzel ama bunu savunan birisi olduğunu bile farz etsek, o stamina değil, work rate değerini etkilerdi. Staminasi artmalı çünkü bu kadar mesafe koşmak staminayla doğrudan etkili.

Bir arkadaş off the ball düşürülüp flair artırılabilir demiş, kesinlikle katılmıyorum alex topsuz alanda gayet başarılı bence. Flair artırılabilir o ayrı.

Chivalry
24.Mayıs.2011, 20:29
penaltısı 17, 20 bile olabilir. freekickleri de 17 den 18 değerine çıkartılabilir. Ayrıca Alex'in hızının düşük ama hızlanmasının gayet iyi olduğunu düşünüyorum hattaa şuanki profili yaklaşık (hız 8 hızlanma 8) yerine hız 8 hızlanma 15 gibi olabilir cok radikal bir artış ama Alex'e baktığımızda attığı çalımların pek çoğunda topu kurtarıp dar alanda çok hızlı bir şekilde hızını ulaşıp daha sonra pas verdiğini görüyoruz yani hızı 8 olduğu için hızlanmasının 15 olması çok etki etmez sanırım. Hatam varsa affedin.

SAİT71
24.Mayıs.2011, 20:37
Penaltı değeri neye göre belirleniyor ?

Alex'in hatırladığım 1 penaltısı var kaçırdığı son yıllarda. O kadar penaltı atıyor hem teknik hemde isabetli. Eğer başka bir hesaplama yöntemi yoksa bence de penaltı değeri 20 olmalı.

ozaniel
24.Mayıs.2011, 21:37
Penaltı değerlerinde penaltıyı nasıl attığı da önemli bildiğim kadarıyla, yani kalecinin kurtaramayacağı 90'a giden sert isabetli penaltı atan oyuncular 20 alıyor. Alex'in 17 penaltı ve 19 soğukkanlılık değeri kendi penaltıları için yeterli. Çok iyi penaltı kullanıyor ama 20 demek mükemmel penaltı demek.

Chivalry
24.Mayıs.2011, 21:44
Daha kaç kere topu >> |___ *| >>atması gerekcek peki 14 (2. sezonumdayım belki 15 olabilir) olan freekicklinin 17-18 olması için?

SAİT71
24.Mayıs.2011, 21:46
90'a sert atan mı?

Alex her penaltısında yan ağları hedef alıyor ve sapma olmadan oraya atabiliyor. Her penaltıda 90'a atan bir oyuncuda görmedim valla :)

ozaniel
24.Mayıs.2011, 22:40
Valla benim dediğim şey kesin bir bilgi değil zaten.:D Ama penaltısı 20 olan oyuncu da pek yok, olan da soğukkanlılığı eksik olduğu için tam olarak aynı yere durmadan atamıyor diye düşünüyorum. Alex'in sapma olmadan aynı yere atması zaten soğukkanlılığından.

malpince
24.Mayıs.2011, 22:51
Alex yalnız artık 2 frikikten birini gol yapıyor :D

SAİT71
24.Mayıs.2011, 22:55
Bahsettiği ayağındaki sakatlığı atlattığı için eskisi gibi diziyo frikikleri :)

Han12
27.Mayıs.2011, 16:07
Ya Alex ile ilgili tek olay Alex'in seneye TSL'yi tek başına domine edecek bir şekilde nasıl yapılabileceği şimdi gidip 170 ca da verelimez doğal olarak ama Fenerbahçe ile oynayan 10 kişiden 8i Alex'in gerçek hayattaki performansının yakınından geçmediğini rahatlıkla söyleyebilir.

RasAnt
27.Mayıs.2011, 16:21
Niye verilmesin 170 pa adam kral değil mi ? En çok gol atan futbolcular arasında Messi ve Ronaldonun arkasından 3. değil mi ? Bu senenin hem asist hem gol kralı değil mi ?

Gerçi ben pa dan anlamam(puanlamasından yani) ben profiline baktığımda işte bu Alex demeliyim haksızmıyız ?

Şu takıma geldiğinden beri 1 kez penaltı kaçırdı bu adam hepsini gol yaptı nasıl 20 olmaz değeri,dünyanın en iyi penaltı atan adamlarındandır Alex,ben hiç görmedim böyle penaltı atan ? Nasıl Riquelmenin adını duymadığımız halde öyle bi profili var,Alexin ondan daha iyi profili hakettiğini düşünüyorum.

malpince
27.Mayıs.2011, 17:02
Niye verilmesin 170 pa adam kral değil mi ? En çok gol atan futbolcular arasında Messi ve Ronaldonun arkasından 3. değil mi ? Bu senenin hem asist hem gol kralı değil mi ?

Gerçi ben pa dan anlamam(puanlamasından yani) ben profiline baktığımda işte bu Alex demeliyim haksızmıyız ?

Şu takıma geldiğinden beri 1 kez penaltı kaçırdı bu adam hepsini gol yaptı nasıl 20 olmaz değeri,dünyanın en iyi penaltı atan adamlarındandır Alex,ben hiç görmedim böyle penaltı atan ? Nasıl Riquelmenin adını duymadığımız halde öyle bi profili var,Alexin ondan daha iyi profili hakettiğini düşünüyorum.

şimdi ispanyada gol atmakla türkiyede gol atmak bir miciler gelecekler.. muhtemelen alexi sevmeyen rakip taraftardır. bir de almeidaya, guiza'ya vs. sorun bakalım :)

SAİT71
27.Mayıs.2011, 17:04
Öyle şey olmaz ki Tr'de attın İspanya'da attın :D O zaman PA ve CA değerlerini her ülkenin liginin zorluğuna göre ayarlasınlar. Yani

Kaç lig varsa İSpanya Ligi CA ve PA grubu, Türkiye Ligi CA ve Pa grubu gibi Alex'in CA değerinide Türkiyeye göre ayarlarsın, ama bu durumda İspanya ile Tr bir mi gibi saçma bir şey söylenemez... Gerçi söyleyende olmamış daha ama :D

eng1n
27.Mayıs.2011, 20:20
Valla ca konusunda 170 fazla olur ama Türkiye Liginin en fazla CA Alex'de olmalı.

ozaniel
27.Mayıs.2011, 22:15
Alex'in özelliği yüksek CA'dan çok doğru özelliklerin birleşimine sahip olması. Çalışkanlık ve fiziksel özelliklerin düşük olması Ca değerini düşürüyor ama mental ve teknik özellikleri gol ve asistlerinin yüksek olmasını sağlıyor.
Ayrıca İspanya ligi ile Türkiye ligi elbette farklı, altın ayakkabı alırken bile İspanya'nın daha yüksek oranı var. Türkiye'den kaç oyuncu İspanya'da gol oranını arttırabilir ki?(Guiza örneği var ama Guiza kontraatak futboluna uygun olduğu için taktiksel olarak Fener'de oynayamadı)

malpince
28.Mayıs.2011, 00:14
Alex'in özelliği yüksek CA'dan çok doğru özelliklerin birleşimine sahip olması. Çalışkanlık ve fiziksel özelliklerin düşük olması Ca değerini düşürüyor ama mental ve teknik özellikleri gol ve asistlerinin yüksek olmasını sağlıyor.
Ayrıca İspanya ligi ile Türkiye ligi elbette farklı, altın ayakkabı alırken bile İspanya'nın daha yüksek oranı var. Türkiye'den kaç oyuncu İspanya'da gol oranını arttırabilir ki?(Guiza örneği var ama Guiza kontraatak futboluna uygun olduğu için taktiksel olarak Fener'de oynayamadı)

ispanya liginden gelip başarısız olan futbolcular: guiza,dos santos,josico,nihat kahveci.
oraya gidip iyi oynayan: nihat kahveci.
oradan buraya birçok oyuncu geldi, kaç tanesi başarılı oldu? gutili simaolu beşiktaşın hali ortada..

bkz. anelka ve niang'ın futbol oynatılmamasından dolayı feryadı... türkiyede adamın ayağını eline verirler.

ozaniel
28.Mayıs.2011, 01:10
Nihat Kahveci'nin Türkiye'deki hali ile İspanya'daki hali çok farklı. İlk Türkiye döneminde 3-5-2'nin sağ kanatı olarak oynuyordu, 2. forvet olunca en iyi performansını vermeye başladı. Fakat o kadar çok sakatlık yaşadı ki Türkiye'de başarılı olamadı, artık koşmaya hali olmayan bir Nihat oldu. Josico 34 yaşında geldi ve zaten oynadığı takımda yedekti. Dos Santos İngiltere'den geldi, Barcelona dönemindeki futbolunu oynasa zaten bonservisi alınırdı. Guiza'nın oynayamaması Fenerbahçe'nin taktiksel düzenine uymaması ve küçük takımların Fenerbahçe'ye karşı kapanması ile ilgili. Guiza ise açık alanda etkili bir oyuncu.

Guti'li Simao'lu Beşiktaş'ın kötü olması bu iki adam yüzünden mi? Simao çok iyi bir performans sergiledi bence, Guti de kondisyonu düşene kadar çok iyi durumdaydı.

Türkiye'de sert savunma var ama akıllı savunma yok, Alex zeki bir oyuncu ve topu çok fazla ayağında tutmadan topsuz oyunu(oyundaki değeri 20) ve tekniği(bütün teknik özellikleri oldukça yüksek) ile rahatça gol bulabiliyor, yine oyun kuruculuk yeteneği ile(oyunda yaratıcılığı 19, karar vermesi 20) rahatça asist yapabiliyor. Hangi özelliğinin iyi yansıtılmadığını merak ediyorum, bir tek staminası artabilir belki.

İspanya'da çok daha üst seviye futbol oynanıyor ve buna göre çok daha kaliteli savunmacıları var. Türkiye'de çalım attıktan sonra tekme yiyen adam İspanya'da o çalımı büyük ihtimalle atamaz.

malpince
28.Mayıs.2011, 01:46
Nihat Kahveci'nin Türkiye'deki hali ile İspanya'daki hali çok farklı. İlk Türkiye döneminde 3-5-2'nin sağ kanatı olarak oynuyordu, 2. forvet olunca en iyi performansını vermeye başladı. Fakat o kadar çok sakatlık yaşadı ki Türkiye'de başarılı olamadı, artık koşmaya hali olmayan bir Nihat oldu. Josico 34 yaşında geldi ve zaten oynadığı takımda yedekti. Dos Santos İngiltere'den geldi, Barcelona dönemindeki futbolunu oynasa zaten bonservisi alınırdı. Guiza'nın oynayamaması Fenerbahçe'nin taktiksel düzenine uymaması ve küçük takımların Fenerbahçe'ye karşı kapanması ile ilgili. Guiza ise açık alanda etkili bir oyuncu.

Guti'li Simao'lu Beşiktaş'ın kötü olması bu iki adam yüzünden mi? Simao çok iyi bir performans sergiledi bence, Guti de kondisyonu düşene kadar çok iyi durumdaydı.

Türkiye'de sert savunma var ama akıllı savunma yok, Alex zeki bir oyuncu ve topu çok fazla ayağında tutmadan topsuz oyunu(oyundaki değeri 20) ve tekniği(bütün teknik özellikleri oldukça yüksek) ile rahatça gol bulabiliyor, yine oyun kuruculuk yeteneği ile(oyunda yaratıcılığı 19, karar vermesi 20) rahatça asist yapabiliyor. Hangi özelliğinin iyi yansıtılmadığını merak ediyorum, bir tek staminası artabilir belki.

İspanya'da çok daha üst seviye futbol oynanıyor ve buna göre çok daha kaliteli savunmacıları var. Türkiye'de çalım attıktan sonra tekme yiyen adam İspanya'da o çalımı büyük ihtimalle atamaz.

bunu çok çok çok küçük bir soruyla çürütebilirim... 2007-2008'de şampiyonlar liginde asist kralı kim oldu? cldeki defanslarda mı akıllı savunma yapmıyor..
gutili simaolu kadronun tutmamasının sebebi bütün kadrodur. defansı o kadar öne çekerlerse ben bile pozisyon bulur atarım, farklılık için her maç bjknin 5 gol atması gerekir ya da defansı geri çekmen gerekir, ben de o sahaya o kadar yığsam defansım öne çıksa ben bile o istatistiklere ulaşırım...
santos olayında kendinizle çelişmişsiniz, altın ayakkabı ödülünde ingiltere de 2 ile çarpılıyor, o zaman verdiğiniz örnek yanlış...

RasAnt
28.Mayıs.2011, 14:51
Ya bahane bulmak istiyorsa muhakkak bulurlar boşver CA sı Türkiyede şuan Alexten üstün futbolcu varmı ? yok dolayısıyla mutlaka düzeltilmeli.

Redrum
28.Mayıs.2011, 16:36
Ya bahane bulmak istiyorsa muhakkak bulurlar boşver CA sı Türkiyede şuan Alexten üstün futbolcu varmı ? yok dolayısıyla mutlaka düzeltilmeli.
Olaya sadece CA olarak bakmamak lazım. Gökhan Gönül'ün CA'sı daha yüksektir bence mesela. Veya Arda'nın. Veya Quaresma'nın. Olay CA değil, özelliklerin uyumu.

malpince
28.Mayıs.2011, 17:54
Olaya sadece CA olarak bakmamak lazım. Gökhan Gönül'ün CA'sı daha yüksektir bence mesela. Veya Arda'nın. Veya Quaresma'nın. Olay CA değil, özelliklerin uyumu.
[/B]

gökhan'ı bir nebze anladım da quaresma ile arda'da güldüm demesem yalan olur :D şimdi quaresma ya da ardanın cası daha yüksek mi dedin ben mi anlamadım :D

SAİT71
28.Mayıs.2011, 18:00
Gökhan'da dahil hiçbirisinin CA değeri Alex'ten yüksek değil...

Jaswege
21.Haziran.2011, 12:43
CA olayını falan boşverin de. Alex özelliklerde verildiği kadar yavaş mı yahu ?

Redrum
21.Haziran.2011, 14:27
gökhan'ı bir nebze anladım da quaresma ile arda'da güldüm demesem yalan olur :D şimdi quaresma ya da ardanın cası daha yüksek mi dedin ben mi anlamadım :D
CA'nın ne demek olduğunu düzgünce araştırıp öğrenirsen anlarsın; yok eğer bana öğret ben anlayayım hep beraber gülelim :)

malpince
21.Haziran.2011, 14:42
CA'nın ne demek olduğunu düzgünce araştırıp öğrenirsen anlarsın; yok eğer bana öğret ben anlayayım hep beraber gülelim :)

merak etmeyin biliyorum canın ne olduğunu türkiyede cası en yüksek isim alextir... cayı nasıl anlatsam bilemiyorum, şöyle desem anlayabilirsiniz belki: oyuncunun şimdiki ortaya koyduğu verimdir.

BleedingMoon
21.Haziran.2011, 14:46
ca oyuncunun verimi değil, hali hazırdaki yetenek değerlerinin mevki katsayılarıyla çarpımının toplamıdır.

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
21.Haziran.2011, 14:49
ca oyuncunun verimi değil, hali hazırdaki yetenek değerlerinin mevki katsayılarıyla çarpımının toplamıdır.

Nokta.....

malpince
21.Haziran.2011, 14:50

ben de bilmiyordum, mevki katsayıları ne oluyor tam olarak? editördeki amc=20 fc=18 gibi değerler falan mı?

BleedingMoon
21.Haziran.2011, 14:51
mesela markaj değeri defans oyuncusunda 2'yle çarpılıp ca'ya yansıtılırken forvet oyuncusunda 2'yle bölünüp ca'ya yansıtılır. bitiricilik değeri de tam tersi.

malpince
21.Haziran.2011, 14:56
mesela markaj değeri defans oyuncusunda 2'yle çarpılıp ca'ya yansıtılırken forvet oyuncusunda 2'yle bölünüp ca'ya yansıtılır. bitiricilik değeri de tam tersi.

ca'yı o zaman tam doğru bilmesem de ingilizce anlamını bildiğim için doğru söylemişim. türkiyedeki cası en yüksek olması gereken futbolcu alextir bence...

BleedingMoon
21.Haziran.2011, 15:05
orası tartışılır. bence şimdiki ca değeri üç aşağı beş yukarı uygun ama daha önce de belirttiğim gibi bir kaç rötüş lazım. yarım sezonda elden ayaktan düşüyor zaten.

malpince
21.Haziran.2011, 15:08
türkiyede kimsenin alexi geçmemesi lazım, transfermarkt'tan quaresma,guti,arda vs. istatistiklerine bakın bir de alex'inkine bakın :)

BleedingMoon
21.Haziran.2011, 15:21
alex'in özellikleri o istatistikleri yapmasına olanak sağlıyor demek ki. öyle bakma bence.

malpince
21.Haziran.2011, 15:25
tam anlamadım, özellikleri o istatistiği yapıyorsa, o özellikleri oyuna yansıtılmalıdır. ve nasıl bakmalıyım?

BleedingMoon
21.Haziran.2011, 15:28
o özellikleri üç aşağı beş yukarı oyuna yansıtılıyor. toplam yetenek puanıyla istatistikler arasında doğrudan bağlantı kurmana gerek yok demek istiyorum. oyun alex'i tam olarak karşılamıyor olabilir. bir dahaki oyunda rötüşler yapılabilir.

eng1n
21.Haziran.2011, 15:31
Alex oyunda max 1 sezon oynatabilirsiniz diğer sene zaten oynatılacak halde olmuyor bunu hangi özellikler ile düzeltileceğini bilmiyorum tam olarak ama bu FM'nin genel acımasızlığı oyunda ilerlediğiniz de 28 yaşında olan oyuncu oyunda 31-32 yaşına gelince inanılmaz düşüyor özellikleri FM bu konuda çok acımasız oluyor her oyuncu için geçerli değil bu erkenden formdan düşmeler.

BleedingMoon
21.Haziran.2011, 15:37
hidden özelliklerde ilerleyen yıllarda elden ayaktan düşme katsayısı değerine dair bir şey yok mu ki? :D

KanaKe
22.Haziran.2011, 13:25
alex fm 2007 den beri fiyasko dogru dürüst 10 gol attiramiyorsunuz adama ligde sanki her sene 15 gol üzeri atan alex degilde onun ikizi felan galiba... arastirmaci arkadas artik alexi etkili bir bicimde oyuna yansitmasi lazim sahada alex resmen basibos dolasiyor pas ve penalti atmaktan baska bir is yapmiyor.

malpince
22.Haziran.2011, 14:09
ben alex'in duran toplarını merak ediyorum, geldiğinden beri kaç penaltı kaçırdı ki bu adam? ve de frikikleri coşturmaya da başladı. kornerler zaten alex-lugano işbirliği var. merak ediyorum duran topları da...

alegz
24.Haziran.2011, 05:44
Alex'in frikikleri ve kornerleri min 17 olmalıdır kanaatimce... Top sürmesi ise 15 olmalı en az.
Yani illa topu alıp hızlı koşması gerekmiyor Top Sürme özelliğinin iyi olması için.. Bi kere top adamın ayağına yapışıyor... Ayrıca sakatlık eğilimide 7nin üstünde olmamalıdır.. Centilmenlik 20 diyecem ama fazla olur en azından 18-19 olmalıdır..
Zaten penaltılarına diyecek birşey bulamıyorum! Kesinlikle 20 olması lazım.. 20 olması için illa her penaltıyı çatala sokacak diye bir kaide yok.. Ronaldo, Messi ve Xavi'den daha iyi penaltı kullanıyor Alex!

alegz
24.Haziran.2011, 07:17

Alex bu sene 1.85'den yüksek boylu oyuncular arasından zıplayıp ve bir forvetten daha iyi kafa vuruşları yaptı.. Bilmem izlediniz mi?

Cengo
24.Haziran.2011, 11:20
Alex bu sene 1.85'den yüksek boylu oyuncular arasından zıplayıp ve bir forvetten daha iyi kafa vuruşları yaptı.. Bilmem izlediniz mi?

Heading kafa vuruşunun ne kadar isabetli/istenilen yere ve gol noktasına ulaşan, vuruşların kalitesini belirten değerdir.

Jumping boy ve dikine yükselmenin oranıdır. SI Games'in kriterleri vardır, tahmini değer veremezsiniz.

Sizin ifade ettiğiniz ile aynı şey değil. Uzun oyuncuların yanından sıyrılan kısa boylu Okan Buruk vardı yıllarca.

Anticipation (sezgiler) + Off the Ball (topsuz alan) + Heading'dir söylediğiniz.
+ Bravery de olursa fizikli oyuncuların yanında dahi cesur kalıp yine de topa çıkmasını sağlar.
+ Decisions da olursa bu seçimlerinin doğruluk oranı yükselir, daha fazla toplu/topsuz doğru tercihler görürsünüz.

Doğru zamanda doğru yere koşu yapıp, zamanlamalı zıplayıp uzun oyuncunun dokunamadığı topa doğru yere isabetli kafa vurmaktan bahsediyorsunuz. Bu aynı zamanda uzun defans oyuncusunun da zamanlama ve pozisyon hatası yapabileceği anlamını da taşır.

Jumping bu durumdan farklıdır, bu yüzden Jumping'in yükselmesini tartışamayız.

alegz
24.Haziran.2011, 18:28
Heading kafa vuruşunun ne kadar isabetli/istenilen yere ve gol noktasına ulaşan, vuruşların kalitesini belirten değerdir.

Jumping boy ve dikine yükselmenin oranıdır. SI Games'in kriterleri vardır, tahmini değer veremezsiniz.

Sizin ifade ettiğiniz ile aynı şey değil. Uzun oyuncuların yanından sıyrılan kısa boylu Okan Buruk vardı yıllarca.

Anticipation (sezgiler) + Off the Ball (topsuz alan) + Heading'dir söylediğiniz.
+ Bravery de olursa fizikli oyuncuların yanında dahi cesur kalıp yine de topa çıkmasını sağlar.
+ Decisions da olursa bu seçimlerinin doğruluk oranı yükselir, daha fazla toplu/topsuz doğru tercihler görürsünüz.

Doğru zamanda doğru yere koşu yapıp, zamanlamalı zıplayıp uzun oyuncunun dokunamadığı topa doğru yere isabetli kafa vurmaktan bahsediyorsunuz. Bu aynı zamanda uzun defans oyuncusunun da zamanlama ve pozisyon hatası yapabileceği anlamını da taşır.

Jumping bu durumdan farklıdır, bu yüzden Jumping'in yükselmesini tartışamayız.

Alakanız için teşekkürler.

QaaN-07
09.Temmuz.2011, 23:27
Fiziksel özellik yapmasaydınız hiç ?
Tamam hızlı ve koşan bir oyuncu değil de
Dayanıklılık,sıçrama ve denge rezalet

Tatanga17
08.Ağustos.2011, 21:04
Teknik özellikleri çok abartı bence neredeyse Luis Figo gibi profili var.

Jaswege
08.Ağustos.2011, 23:14
Teknik özellikleri çok abartı bence neredeyse Luis Figo gibi profili var.

Oturda Alex'i bir izle.

Tatanga17
08.Ağustos.2011, 23:55
Oturda Alex'i bir izle.

İzlemeye gerek yok taraftar gözüyle bakma olaya. Teknik özellikleri çok abartı hadi pas 19 diyelim orta açma 19 bu nasıl birşeydir?

SAİT71
08.Ağustos.2011, 23:57
Niye ki pas ile orta açma 19 olamaz diye bir durum mu var? Alex'in attığı milimetrik paslar ve açtığı ortalar 19 değerini hakediyor. Neye göre haketmediğinide söylesen daha iyi tartışırdık olmaz böyle şey diyerek itiraz edince pek etkili olmuyor araştırma konularında genelde...

Jaswege
09.Ağustos.2011, 00:30
Niye ki pas ile orta açma 19 olamaz diye bir durum mu var? Alex'in attığı milimetrik paslar ve açtığı ortalar 19 değerini hakediyor. Neye göre haketmediğinide söylesen daha iyi tartışırdık olmaz böyle şey diyerek itiraz edince pek etkili olmuyor araştırma konularında genelde...

Aynen katılıyorum.

Birde şeyi merak ediyorum. Duran toptan açtığı ortalar freekick taker'a giriyor değilmi?

Tatanga17
09.Ağustos.2011, 00:41
Pas özelliğine birşey demiyorum fakat orta açma 16 olabilir. 19 gerektirecek ortalarını görmedim şuana kadar.