PDA

View Full Version : Türk takımlarının zayıf transfer politikası

erkandagli
27.Şubat.2011, 22:54
Arkadaşlar uzun yıllardır: cm 03-04 ten beri bu oyunu oynayan biri olarak fm11 kadar Türk takımlarının kötü transfer yaptığı bi oyun daha görmemiştim. Özellikle fm 9.3 mükemmeldi. Eğer elinizi çabuk tutmazsanız Türk takımları mükemmel transferler yapıyorlar e ligin kalitesi epey artıyordu. Şunu kabul etmek lazım biraz abartılıydı. Ama 2011, -11.1 yamasını kullanıyorum- çok kötü olmuş. Büyük takımlar yıldızlarını satıyor, yani bir kısmını ama yerlerine aldıkları futbolcular çok gülünç. Misal fenerin luganoyu gönderip sedat bayrakı alması ya da beşiktaşın quaresmayı gönderip yerine murat durueri alması gibi. Durum böyle olunca dayanamadım büyük takımlara bütçe yardımı yaptım ama tık yok. Acaba bu durum neden böyle oluyor. Oyunun ilerleyen yıllarında Türkiye liginde yalnız kalıyorum ve diğer takımlar avrupaya yaklaşamıyorlar bile. Biraz uzun oldu ama bir yerlerde takımların belli kodlara sahip olduklarını akumuştum: Real madridin ca sı 170 ve üzeri oyuncuları alması Ankaragücünün ligden düşmemek felsefesiyle transfer yapma kodlarına sahip olması gibi. Yardımlarınızı, fikir ve önerilerinizi bekliyorum.

Ralph
27.Şubat.2011, 22:59
Evet tamamen katılıyorum. Bunu bende farkettim. 11.3 de de çözüm olacağını sanmıyorum. 2011 ile ilgili bir sorun sanıyorum.

Zekirdek
27.Şubat.2011, 23:02
Bu 2-3 seridir yaşanan bir durum. Artık gına geldi sabredecek halim kalmadı. Bir hata 2-3 senede de mi çözülemez.

Siriuss
28.Şubat.2011, 03:52
6 yıllık galatasaray kariyerimde türkiye ligi resmen çöküşe geçti(ben hariç)fenerbahçe ibrahim dağaşan,mehmet yıldız,mehmet eren boyraz,taner gülleri vs. anadolu takımları oyuncuları ve adını bile duymadığım yabancılarla doldurdu takımı.beşiktaş da aynı şekilde.bi düzeltemediler.

gfbcagatay
28.Şubat.2011, 14:20
Bence çok büyük bir hata bu oyun oynanmaz bir hal alıyor çok kolay bir lig oluyor.

LadroN
28.Şubat.2011, 14:25
Galatasaray kariyerimde Fenerbahçe'nin 15 tane yabancısı var.Skjebrled (mi nasılsa artık yazılışı:D) dışında aldıkları oyuncular çok dandik Beşiktaş herkesi satıp saçma sapan adamlar alıyor Gençlerbirliği Gaziantep gibi takımlar ise iyi gidiyor.Ama çok yanlız kalıyorum yarışta.Artık TSSL'ye hiç oynatmadığım oyuncularla çıkıyorum onlar bile 3-4-5 atıp dönüyorlar deplasmanlardan.

OnuldinhoHizmet
28.Şubat.2011, 14:42
Türkiye Ligini artık sadece izliyorum oyuna bile başka liglerden başlıyorum önceden gs ile fb ile şampiyon olmakta zorlandığımız zamanlar oluyordu şimdi bank asya dan bi takım alıp 3 senede şampiyonluğa oynamak çok kolay kayseri ile kariyer açtım 3 sene üst üste şampiyon oldm sıkıldım kapattım o kadar güzel kariyer sıkıyor sonradan fb sedat bayrak ı niye alsın ki çok saçma

Kod olayınıda biri nasıl yapıldığını açıklarsa bn kendim değiştirmek istiyorum nerden ayarlanıyor bu kodlar?

BleedingMoon
28.Şubat.2011, 17:15
süper lig'de oynamadığım zamanlar transferler daha mantıklı gerçekleşiyor.