PDA

View Full Version : Database ve lig seçemiyorum

dexlampers
05.Mart.2011, 11:03
Arkadaşlar oyuna başlarken ülke seçiyorum ve ilerleyerek database ve lig seçme yerine geliyorum ama geldiğimde ekran böyle kalıyor ve lig ve database seçemiyorum bunun için ne yapabilirim

http://img96.imageshack.us/img96/1962/footballmanager2011newg.th.png (http://img96.imageshack.us/i/footballmanager2011newg.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Ralph
05.Mart.2011, 11:46
Dil dosyasını mı sildin acaba? Oyunu baştan yüklemeyi dene.

dexlampers
05.Mart.2011, 12:04
Oyunu birkaç kez silip yükledim ama olmadı

Eminoski
05.Mart.2011, 12:17
Oyunu birkaç kez silip yükledim ama olmadı

C:\Documents and Settings\Emin FIRAT\Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2011\editor data

dosya ismi böyle olsun editör data yada edıtor data falan olabiliyor o zaman görmüyor

dexlampers
05.Mart.2011, 12:54
C:\Documents and Settings\Emin FIRAT\Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2011\editor data

dosya ismi böyle olsun editör data yada edıtor data falan olabiliyor o zaman görmüyor

editor data dosyası yok ama dosya ismi de gösterdiğin şekilde

mehmetd
05.Mart.2011, 19:40
1-start game diyince girmiyor mu?
2-herhangi bir editör data değişikliği yapmadığındandır.kendin seç deme,otomatik gir bence.
(fm2011 yok ama 2010 dan cevaplıyorum:editör dosyasını kendin seç falan kısmı var hiç yoksa işaretlemene de gerek yok demektir,ondan olabilir.fm 2011 olmadığından daha net yanıt veremicem)

kolay gelsin,iyi oyunlar...

dexlampers
05.Mart.2011, 20:12
1-start game diyince girmiyor mu?
2-herhangi bir editör data değişikliği yapmadığındandır.kendin seç deme,otomatik gir bence.
(fm2011 yok ama 2010 dan cevaplıyorum:editör dosyasını kendin seç falan kısmı var hiç yoksa işaretlemene de gerek yok demektir,ondan olabilir.fm 2011 olmadığından daha net yanıt veremicem)

kolay gelsin,iyi oyunlar...

start game diyince giriyor ama sadece ingiltere liginden takım seçebiliyorum diğer ülkeleri de seçmeme rağmen o ülkeler sadece gözüküyor o ülkelerden takım seçemiyorum

mehmetd
05.Mart.2011, 20:38
1-o zaman sadece ingiltere ligini mi seçtin?yani oyun başında sadece ing.ligini seçmişsen...
2-normal oyun değil mi?yani korsan yada demo değil?

eğer orjinal oyunsa ve editör data değişikliği yapmadıysan oyun başında önerilen değil kendin seçmelisin ( 1 )

oyunu oynamak için;(fm 2010 dan örnek)
1-oyunun kısa yolunu tıklıyorsun
2-oyunu cd den kurmuşsan cd gerekiyor yada steamden se interneti açman gerekiyor ilk sefer için
3-yeni oyun
4-veritabanı seçimi editör data dosyası yanında değiştir var hiç yoksa sende oku tıklamıyon
5-veritabanını seçip tamam diyon
6-tavsiye edilen başlangıç dediysen oyun sana ingiltere ligini der onu tıklama kıta yanında hepsini göster de istediğin lig(leri) seç
unutma çok lig ağır çalışır ben sadece tr ligini seçerim sen istediğini seç
ligi seçtikten sonra oynanabilir dersen oynarsın sadece görülebilir görür ama oynayamazsın.
alt ligleri seçip seçmemekte serbestsin.seçmezsen daha az oyuncu yüklenir.
başlangıç tarihi tek ligse otomatik,çok ligse birini seç(başlayacağını örneğin)
veritabanı küçük orta geniş var,geniş en çok oyuncu ama yavaş işler
özellikleri gizlemeye izn ver kaldır diğerleri kalsın
oyuna başla-tamam başla
7-profilini oluştur
8-takımını seç,işsiz başla da diyebililirsin
9-oyuna başladın!

bence sorun ya editör data dosyası seç yada varsayılan ing.liginden başlaman olabilir.

hadi iyi oyunlar...

dexlampers
05.Mart.2011, 20:49
1-o zaman sadece ingiltere ligini mi seçtin?yani oyun başında sadece ing.ligini seçmişsen...
2-normal oyun değil mi?yani korsan yada demo değil?

eğer orjinal oyunsa ve editör data değişikliği yapmadıysan oyun başında önerilen değil kendin seçmelisin ( 1 )

oyunu oynamak için;(fm 2010 dan örnek)
1-oyunun kısa yolunu tıklıyorsun
2-oyunu cd den kurmuşsan cd gerekiyor yada steamden se interneti açman gerekiyor ilk sefer için
3-yeni oyun
4-veritabanı seçimi editör data dosyası yanında değiştir var hiç yoksa sende oku tıklamıyon
5-veritabanını seçip tamam diyon
6-tavsiye edilen başlangıç dediysen oyun sana ingiltere ligini der onu tıklama kıta yanında hepsini göster de istediğin lig(leri) seç
unutma çok lig ağır çalışır ben sadece tr ligini seçerim sen istediğini seç
ligi seçtikten sonra oynanabilir dersen oynarsın sadece görülebilir görür ama oynayamazsın.
alt ligleri seçip seçmemekte serbestsin.seçmezsen daha az oyuncu yüklenir.
başlangıç tarihi tek ligse otomatik,çok ligse birini seç(başlayacağını örneğin)
veritabanı küçük orta geniş var,geniş en çok oyuncu ama yavaş işler
özellikleri gizlemeye izn ver kaldır diğerleri kalsın
oyuna başla-tamam başla
6-profilini oluştur
7-takımını seç,işsiz başla da diyebililirsin
8-oyuna başladın!

bence sorun ya editör data dosyası seç yada varsayılan ing.liginden başlaman olabilir.

hadi iyi oyunlar...

normal oyun alıp cdyi takıp oynuyodum çok fazlada oynadım oynadığım zamanda 4 ülke seçip ingiltere türkiye italya almanya 3 ünü görünebilir ve diğerini oynanabilir yaptım ve oyuna normal girdim birçok kez oynadım. daha sonra logo paketi indirdim oyuna girdim logolar gözükmeyince cache klasörünü sildim ve oyuna girdim oyuna girdiğime işte böyle oldu cache klasöründen midir editör data dan mıdır bilmiyorum ama böyle oldu işte

mehmetd
05.Mart.2011, 20:55
yaa hiç olmuyorsa kaldır ccleaner ile temizlik yap sonra kur istediğin ligi oynanır yap bişey yükleme dediğim gibi oyuna başla