PDA

View Full Version : 11.3.0f178533 Hatası

ilhanmania
10.Mart.2011, 02:12
Oyun tam maça girerken kapanıyor ve şu hata geliyor Football Manager 2011 11.3.0f178533 has stopped working..
.
neden kaynaklanıyor olabilir ve nasıl çözerim?

sakaka
16.Mart.2011, 12:24
ne yazık ki ben de aynı hatadan müstaribim.si games forumlarında da birçok kişi aynı sorunu yaşıyor.genel ismi "18 haziran problemi".oyun 11.3 yamasında bu tarihten ileri giderken hata veriyor.

si games konu ile ilgili linki http://community.sigames.com/showthread.php/258108-Football-Manager-2011-11.3.0f178533-has-stopped-working

Universal
16.Mart.2011, 14:00
Ben bu tarz hataları oyunu silip tekrar yüklüyorum ardından en güncel paketini yüklüyorum ve bir daha karşılaşmıyorum.

Ama orada ki bir üye bu çözümden bahsetmiş:

go and delete the settings folder and the cache folder

i use windows 7 so it is like this

start menu> your name below your picture> set to view hidden folders and files and go to appdata > roaming > sports interactive folder

delete the settings and cache folder

it is working for me

Bu çözümde kısaca yazan setting ve cache klasörlerini silmenizi istiyor.

sakaka
16.Mart.2011, 14:07
Ben bu tarz hataları oyunu silip tekrar yüklüyorum ardından en güncel paketini yüklüyorum ve bir daha karşılaşmıyorum.

Ama orada ki bir üye bu çözümden bahsetmiş:

Bu çözümde kısaca yazan setting ve cache klasörlerini silmenizi istiyor.

ben settings ve cache klasörlerini hem oyun öncesi silmeyi hem de oyun sırasında silmeyi denedim.ayrıca 6 gb graphics klasörünü başka diske taşıdım.win 7 ve steam kullanıyorum sorunum çözülmedi.

Universal
16.Mart.2011, 20:34
Zaten bu sorun hep maç sırasında çıkıyor eğer maçı atlarsanız sorun olmuyor bir üye öyle bir yorum girmiş. Bunun çözümü hakkında ne yazık ki bir bilgiye sahip değilim, ben daha önce dediğimi yaptım ve düzeldi. Acaba ekran kartınızın driver i güncel mi? Belki o da sebep olabilir.

mehmetd
16.Mart.2011, 22:28
ne yazık ki ben de aynı hatadan müstaribim.si games forumlarında da birçok kişi aynı sorunu yaşıyor.genel ismi "18 haziran problemi".oyun 11.3 yamasında bu tarihten ileri giderken hata veriyor.

eğer belirli bir günse;o gün oyunun yeni oyuncularının başlangıç günü de olabilir.
çare yeni oyun ve/veya editörden değişiklik yapmak olabilir.o günü atlatmayı deneyin yada.

yamadan olabilir sorun,oyunu kaldırıp, dosyalarını silip,ccleaner ile temizlik yapıp,sonra sağlam bir yükleme ve sağlam yama ve diğer uygun dosyalarla bir deneyin olmadı bilemem tabi benden bu kadar daha detaylı bilen yazar zaten.

sakaka
17.Mart.2011, 13:26
selamlar ,
SI ftp sitesine oyunumu upload ettim ve ilgilenip oyunumu kurtardılar.benim ile aynı sorunu yaşayan birçok kullanıcı var.

sorun ekran kartı,performans vs değil .anladığım kadarıyla sorun editlenmiş oyunlarda ortaya çıkıyor.ve herkesin de aynı gün yani 18 haziranı 19 hazirana bağlayan continue sırasında oyun hata veriyor.bu 11.2 den 11.3 e yükseltilen oyunlarda oluyor sadece.

sarianet
17.Mart.2011, 21:48
http://img143.imageshack.us/img143/1979/96278277.jpg

mehmetd
17.Mart.2011, 23:34
http://img143.imageshack.us/img143/1979/96278277.jpg

eğer seninki farklı bir sorun diyorsan;gördüğüm kadarı ile tam devre arası takım konuşmasında olmuş.bu sorun events dosyasından kaynaklanıyor olabilir,bende de maç içinde çok oyundan atma oluyordu sorun da events dosyasında olduğundan düzgünüyle değiştirmek gerekiyor.

kolay gelsin.

ilhanmania
23.Mart.2011, 15:59
hayır artık şaka gibi geliyor ya.crash dumps tan sonra bu mu çıktı birde şimdi.sonra orjinal oyun alın bilmem ne aldıkta ne oldu ya paramızla rezil olduk işte.bundan sonra bu hatalar devam ettikçe kesinlikle orjinal oyun almayı düşünmüyorum.oturup adam gibi hatalarını düzeltsinler ilk önce yazık ya...bir oyun keyfimiz var resmen içine ediyorlar..şu an resmen kitlendim kaldım parayla aldığım oyunu oynayamıyorum...

mehmetd
23.Mart.2011, 17:04
hayır artık şaka gibi geliyor ya.crash dumps tan sonra bu mu çıktı birde şimdi.sonra orjinal oyun alın bilmem ne aldıkta ne oldu ya paramızla rezil olduk işte.bundan sonra bu hatalar devam ettikçe kesinlikle orjinal oyun almayı düşünmüyorum.oturup adam gibi hatalarını düzeltsinler ilk önce yazık ya...bir oyun keyfimiz var resmen içine ediyorlar..şu an resmen kitlendim kaldım parayla aldığım oyunu oynayamıyorum...

senin sorun ne?haklısın tabi kızmakta fakat yazılanların hiçbiri çözüme ulaştıramadı mı seni?

ilhanmania
23.Mart.2011, 18:22
hayır maalesef..benım sorunum maca gırınce cızırtılı bir ses gelıp oyundan atıyor.wındows 7 ultımate kullanıyorum bılgısayara format attım yenıden kurdum yıne aynı sey oldu.az once 11.2 yaması ile oyuna basladım.bır hazırlık macı yaptım lıgın ılk macına geldıgımde yıne aynı seyle karsılastım...

ilhanmania
23.Mart.2011, 19:07
maça gırmeden hemen once settings ve cache klasorunu sıldım 2 maçtır atmadı inşallah tekrar sorun çıkmaz..

nouma16
23.Mart.2011, 23:22
o tarihde tatile çıkıp ilerleyebilirsiniz

ilhanmania
24.Mart.2011, 14:41
benim sorunumda tarih farketmiyordu ama sanırım şimdilik çözdüm.

ilhanmania
24.Mart.2011, 15:44
oyun tekrar atmaya basladı..hiç oynanmıyor şu an

mehmetd
24.Mart.2011, 23:37
türkçe yama yükledin mi?

ilhanmania
25.Mart.2011, 02:04
hayır yuklemedım

mehmetd
25.Mart.2011, 02:35
hayır maalesef..benım sorunum maca gırınce cızırtılı bir ses gelıp oyundan atıyor.wındows 7 ultımate kullanıyorum bılgısayara format attım yenıden kurdum yıne aynı sey oldu.az once 11.2 yaması ile oyuna basladım.bır hazırlık macı yaptım lıgın ılk macına geldıgımde yıne aynı seyle karsılastım...

hala çözümlenememiş olması garip.Maça girerken oluyorsa türkçe yamadan diyecektim eğer yok diyorsan bence sen dediğimi yap.oyunu kaldır cclean yada benzeri programlarla bi temizlik yap.

11.2 demişin bu arada belki de sorun ondadır? en iyisi hiç bişey yükleme normal oyunu yükle, update hiçbişey yapma ingilizce bi oyun açarak dene gene olmuyosa naapalım artık.

burada amaç oyun mu bozuk onu görmek;biraz sigagames gibi oldu ama neyse; sadece oyunu yükle, hiçbişey yükleme, oyunu aç bi dene;olmuyorsa ne diyim ama oluyorsa o zaman mesela 11.3 varsa onla yeni oyun dene; belki yüklenmiş başka şeyler de bozuyordur yada virüs vardır vs. bilemem en iyisi hiç bişey yüklemeden bi dene olmadı bozuk bu oyun dersin.:(

ek:yeni format atım demişin belki dosyalar eksik te olabilir ekran kartı,ses kartı vs.yada ses paketi. yani bilmiyorum neden kaynaklanıyorsa artık allah sabır versin diyorum umarım çözersin.

oyunun uyumlu mu diye bi site vardı system r. lab mı ne bide ona bakmanı öneririm.

başka ne diyebilirim ki?umarım dediğim gibi sorun hallolur.

kolay gelsin.

ilhanmania
25.Mart.2011, 04:05
ilgin için çok teşekkürler mehmetd. şöyle anlatıyım arada atmadığı oldu yani oyunun bozuk oldugunu dusunmuyorum.formattan dolayı bı eksıklık olmadıgına eminim bu oyun hariç hiçbir şeyde sorun yaşamıyorum. dedıgın olayı yani oyunu kaldırıp ccleanle temızlıgı de yaptım bu aksam.ve ardından actıgımda yine aynı şeyle karşılaştım..yapacak bişeyim de kalmadı artık oynamıcam.bi dahada bu oyuna para verip almıcam..tekrar teşekkür ederim alakan için..

edit: acaba xp kursam aynı sorun devam eder mi onu düşünüyorum şu an..

mehmetd
26.Mart.2011, 23:03
valla bilmiyorum olabilecek tüm seçenekleri ben söyledim bildiğimce;alıp almamak kendi kararın ben elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştım olabilecek nedenleri ve yapılabilecekleri anlattım.olmadı dediğim gibi format, oyun kur, hiç bi şey kurma, yeni oyun öyle dene
(cd çizik falan olmasın?)

türkçe yama dedim bir sürü şey saydım diğer arkadaşlarda cache falan dedi artık hiçbir şey fayda etmiyorsa ne bilim?üzüldüm açıkçası olmadığına,umarım bi çözüm bulur oynarsın.

kolay gelsin,iyi günler..

ilhanmania
27.Mart.2011, 04:12
sagolasın kardesım son olarak bır daha herseyını sılıp tekrar kurdum oyunu.bu arada cd yok steamden aldım..henuz daha acmaya bıle cesaret edemedım.hıc bır eklentı olmadan bır kez daha denicem..o da olmazsa napıcam bılmıyorum belkı xp kurmayı denerım..

ilhanmania
28.Mart.2011, 01:17
xp de sorun yaşayn bir arkadaş varmı?

mehmetd
28.Mart.2011, 15:01
xp de sorun yaşayn bir arkadaş varmı?

valla benimki xp ama fm 2010;sorun oluyor ama dediklerimle çözüyorum.

fm yaman
10.Nisan.2011, 14:02
bende de bu sorun vardı sildim tekrar yukledim crck yapmadım ama... deaomon tools dan kurdum ordan açıyorum sorunum halloldu... ancak şimdide maçları 3d den izleyemiyorum fm 2011 çalışmayı durdurdu diyo..2d izleyebiliyorum... bu sorunla karşılaşan varsa yardımcı olabilirmi

ilhanmania
20.Nisan.2011, 15:25
aynı durum bendede var 3d ye gectıgı an aynı hatayı veriyor.ne yaptıysam düzelmedi ben de oyunu bıraktım.

mehmetd
22.Nisan.2011, 00:57
bende de bu sorun vardı sildim tekrar yukledim crck yapmadım ama... deaomon tools dan kurdum ordan açıyorum sorunum halloldu... ancak şimdide maçları 3d den izleyemiyorum fm 2011 çalışmayı durdurdu diyo..2d izleyebiliyorum... bu sorunla karşılaşan varsa yardımcı olabilirmi

aynı durum bendede var 3d ye gectıgı an aynı hatayı veriyor.ne yaptıysam düzelmedi ben de oyunu bıraktım.

sorun ekran kartı olabilir mi acaba diyorum?

fm yaman
23.Nisan.2011, 21:49
sorun ekran kartı olabilir mi acaba diyorum?

ekran kartı guncel ve gayet iyi bir ekran kartı invidia 540 m modeli....

howkee
29.Ağustos.2011, 14:22
Bende aynı problemi yaşıyordum ama sanırım sorunu çözdüm. Yaklaşık üç aydır(oyun süresi) herhangi bir problem yaşamadım.

Gelelim sorunu nasıl düzelttiğime;

Açıkçası bu sorun için denemediğim şey kalmamış, oyundan tamamiyle soğumuşken, son çare olarak yukarıda belirtilen sigames sitesinden esinlenerek oyunun yüklü olduğu klasördeki fm.exe dosyasına sağ tıklayarak --> Özellikler --> oradanda uyumluluk seçeneğine tıkladım --> uyumluluk modu benimkinde Windows XP yazıyordu sadece onu Windows 7 olarak değiştirdim.

Ve dediğim gibi yaklaşık üç aydır herhangi bir problem yaşamadım. Sorunu bu kadar kolay bir şekilde çözebileceğimi düşünmemiştim. Umarım benim gibi bu problemden muzdarip olanlar varsa yukarıda belirttiğim yol ile sorunları hallolur.

zemlinskis
29.Ağustos.2011, 15:42
Burdaki çözüm önerileri hikaye ... Tek çözüm 2d maç motoruyla maçları izlemektir .

bjk17
30.Ağustos.2011, 01:13
Arkadaşlar oyunu sildin tekrar yükledim sorunu çödüm.