PDA

View Full Version : yorulmak bilmeyen bir takım oluşturmak

Epitaph
10.Mart.2011, 20:38
futbolcuların daha devre arasına giderken %70lerde seyreden kondisyonlarını daha yukarılara taşımak için ne yapmak lazım sorusuna önerisi olan kardeşlerim var mı?

antrenman programı olarak http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=93210 bunu kullanıyorum. hatta kondisyon yüklemesi dahi yaptım takımın kondisyonu artacağına daha da düştü.

http://img4.imageshack.us/img4/8383/76455677.jpg (http://img4.imageshack.us/i/76455677.jpg/)

acaba stamina özelliklerinden dolayı mı dedim, maç yaptığım bir takımın oyuncularınkiyle karşılaştırdım onlarda da tutarsızlık yok staminası 15 olan ve maça tam kondisyonla başlayan selçuk %67 ile maçı tamamlarken aynı stamina da bulunan rakip takım oyuncuları %70lerin üzerinde seyrediyor. aradaki fark çok geldi bana bunu nasıl toparlayabiliriz.

gorkem35
10.Mart.2011, 21:08
eğer maç sezon öncesi ise böyle olabilir. Onun dışında benimde normal sezonda maç sonu ortalama 80 le bitirir oyuncular. Match preparation u sezon başında full ve team blend işaretli sezonun ilk maçıyla beraber average yaparsan oyuncuların daha az yorulur. Tabiki antrenor seçimlerinede dikkat etmen gerek.

Epitaph
10.Mart.2011, 21:18
antrenörlerde problem yok, örnek olarak koyduğum maç şampiyonlar ligi grup maçlarının sonuncusu maçı alıp gruptan çıktım hatta, ama hala kondisyonlarda bir düzelme yok. antrenman programında strengh hangi seviyede tutuyorsun?

BaGa TaRKaN
10.Mart.2011, 21:26
Taktikteki Saha İçi Dolaşımı Daha Az Yaparsan Roaming Komutunda Yani Pozisyonuna Sadık Kalarak Ayar Verirsen Güçlerini Daha Dikkatli Kullandığını Görebilirsin:)

Epitaph
10.Mart.2011, 21:35
onu default yaparak denedim ama yine pek birşey değişmedi birde stick in psition olarak deneyeceğim şimdi

BaGa TaRKaN
10.Mart.2011, 21:42
Default Yapma, Defaultta Oyunun Duruma Göre Hareket Ediyor Oyun Hareketliyse Oyuncularında Daha Hareketli Oluyor. Pozisyon Stick Yapmanı Öneririm. ve de Tempoyuda Düşük Yaparsan Farkı Görürsün:)

Epitaph
10.Mart.2011, 21:44
pres ayarını default roamingi de stick yapınca gerçekten %15 kadar daha yüksek kondisyonda bitirdiler. teşekkürler bu yöntem yardımcı oldu.

heavy86
10.Mart.2011, 21:50
Ama bu sefer de daha az pres yaparak daha çok karşı takıma atak şansı verilecektir.

Ne kadar yorulursa maçta oyuncular o kadar mücadele var demektir..

Epitaph
10.Mart.2011, 21:53
ben sadece denedim maç boyu yaptım neredeyse takımın tamamı %80in üzerinde bitirdi. artık maç içinde skoru garantiye aldıktan sonra tempoyu düşürme şeklinde uyarlarım yoksa devamlı pres ve roaming yapınca takımın etkisi azalıyor son dakika golleri artıyor ve formlarında haftalar ilerledikçe ciddi düşüşler yaşanıyor.

BaGa TaRKaN
10.Mart.2011, 21:57
Zaten Oyunun Gerçekciliği Değil mi O da:) 90'dk Sürekli Pres Hangi Takım Yapıyor Gerçekte:D Barcelona Bile Uyguluyor Bunu Paslarla ve Rakibi Uyutarak Oynanan Oyun Temel Özelliği Değil mi:)

Epitaph
10.Mart.2011, 22:00
doğru söylüyorsun :) oyunun geldiği noktaya bakıp şaşırıyorum hala bu oyunu amigadaki cm'den beri oynuyorum kaç sene oldu hatırlamıyorum yaş geldi 30'a hala futbolcu transfer etmeye doyamadık :)

gorkem35
11.Mart.2011, 00:08
doğru söylüyorsun :) oyunun geldiği noktaya bakıp şaşırıyorum hala bu oyunu amigadaki cm'den beri oynuyorum kaç sene oldu hatırlamıyorum yaş geldi 30'a hala futbolcu transfer etmeye doyamadık :)

Aynen bende Adu nun 13 yaşında oyunun en iyisi olduğu zamanları hatırlıyorum. Adu hala genç yetenek ama biz yaşlandık ya

Epitaph
11.Mart.2011, 00:13
hehe evet ama benim için cm italy'nin yeri başka ibrahima bakayakonun coştuğu oyun. :) tabi bir de romanın efsane olduğu cm 01-02 de... 01-02 de şimdi teknik direktör olan guardiolayı sezon başında free transferden alabiliyorduk. zaten ilk yapılan iş guardiola, kiko ve taribo west'i transfer etmekti :)

heavy86
11.Mart.2011, 01:08
http://www.maximtsigalko.com/wp-content/uploads/2010/07/155614_1.png

maxim Tsigalko efsaneydi..

gorkem35
11.Mart.2011, 04:54
O zamanlar ne kolaydı oyun. Standart bikaç adam alıp ilk sezonda şampiyon sonra şampiyonlar ligi sonra her sezon öyle devam.. Ve biz zevk alıyoduk o oyundanda :) şimdi düşünüyorum. Galatasaray da Robinho-Diego-Adu-Guarin-Baptista-Van den Borre-Temur Altunhan-Serkan Balcı lı bir kadrom vardı hepsi World Class 3er 5er her kupaları alırlardı bende heyecanla next derdim hep :)