PDA

View Full Version : Messi

lexoqe
10.Mart.2011, 23:52
http://i53.tinypic.com/11tbyfs.jpg

Hadi ronlado sert şut çektiği için bazen kaleciler topu çeliyor. messi'yi ne zaman kaleci ile baş başa kalsa atıyor. en sıkışık anlarda bile. hala bitiriciliği 18. 1 defa penaltı kaçırdığını gördüm (18) çok güzel ve az yanlışlı pasları var (17)

Bilmiyorum yorumları size bırakıyorum.

mehmetd
11.Mart.2011, 00:19
yoruma gerek bırakmamışınki(::)
e ne diyelim
iyi oyuncuymuş GALİBA?

RasAnt
11.Mart.2011, 00:32
Ronlado nasıl bir oyuncu :p Bende Messinin sadece biitiriciliğinin 20 olması gerektiğini düşünüyorum,hunteların bitiriciliği 20 ise Messinin 25 tir.

brknesta
11.Mart.2011, 00:36
bıraz da mevkı ıle orantılı yapmıslar bence

lexoqe
11.Mart.2011, 00:52
bende bunu demeye çalışıyorum. nasıl 18, 20 olması lazım iken 18 nasıl oluyor. yada pas 17 en az 19 olması lazım iken 17 nasıl oluyor ilginç geldi bana.

mehmetd
11.Mart.2011, 01:58
tüm yetenekler 20 yapılamadığından olabilir mi?
bende bir oyuncunun çoğu yeteneğini 20 yaptım ama oyunda gözüken 13!

çözümü ise;
eğer oyuncu bir mevkide 20 doğal değilse o yeteneği de 20 olmuyor
yani;
diyelim oyucu defans(bendeki gibi) ama bitiriciliği 20,forvette oynama 18 ise mesela bitiriciliğide 20 değil 18-19 oluyor
tabi bendeki 13 nedeni de gk yeteneklerini de yüksek yapmıştım
fm genie scout gk 65 küsur diyor diğer mevkileri belirtmemiş

yani sonuç olarak
forveti 20 doğal-normal olmazsa bitiriciliği de 20 olmaz,defansta 20 olmazsa taklingi 20 olmayabilir gibi...

ozaniel
11.Mart.2011, 20:13
Bu doğru değil, Mascherano'nun tackling'i 20 en basit örnek. Tüm özellikleri 20 yapamamamızın nedeni oyunda CA'sı 200 olan bir oyuncunun bile tüm özellikleri 20 değil. O yüzden Pele'yi yaratamamıştım mesela. Otomatikman bazı özellikleri düşmüştü.
Messi'nin durumu farklı, onun CA'sı biraz daha artabilir, ama Messi genelde hızı, zekası ve tekniği ile kendine düzgün bir pozisyon ayarladığı için çok zor vuruşlar yapmasına gerek kalmıyor. Karşı karşıya pozisyon zaten o kadar zor bir pozisyon değildir(üst seviye futbolda). % 100 başarı oranı da yok, nadiren de olsa kaçırıyor, bu yüzden 18 alması normal, oyunda da zaten nadiren kaçırıyor.

BleedingMoon
11.Mart.2011, 20:26
özel yetenek 20 olunca kalecinin üstünden aşırtıp bir saniye sonra kaleye vurulabiliyor sanırım. 18 bitiricilik ideal ama 20 olsa da kime bir şey diyemez. pasın 17 olması mantıklı.

martymcfly
11.Mart.2011, 22:04
Messi'nin özellikleri normal bence. Barcelona'nın yaptığı pasların çoğu 3-4 metre ötedeki adama pas vermek. Böyle olunca da az pas hatası yapmış oluyor. Sizin mantığınızla bütün Barça'nın pas özellikleri 19-20 olması lazım ayrıca ben de şunu derim Messi'nin kaç tane uzaktan golü var da 16 oluyor özelliği, genellikle attığı bütün goller ceza sahası içinde. Takım olarak iyi oldukları için bu kadar yüzdeli oynuyor. Bu oyuncu özellikleri kişiden kişiye 1-2 puan oynar zaten hep tartışmaya açıktır.

mehmetd
11.Mart.2011, 23:03
Bu doğru değil, Mascherano'nun tackling'i 20 en basit örnek. Tüm özellikleri 20 yapamamamızın nedeni oyunda CA'sı 200 olan bir oyuncunun bile tüm özellikleri 20 değil. O yüzden Pele'yi yaratamamıştım mesela. Otomatikman bazı özellikleri düşmüştü.
Messi'nin durumu farklı, onun CA'sı biraz daha artabilir, ama Messi genelde hızı, zekası ve tekniği ile kendine düzgün bir pozisyon ayarladığı için çok zor vuruşlar yapmasına gerek kalmıyor. Karşı karşıya pozisyon zaten o kadar zor bir pozisyon değildir(üst seviye futbolda). % 100 başarı oranı da yok, nadiren de olsa kaçırıyor, bu yüzden 18 alması normal, oyunda da zaten nadiren kaçırıyor.

mascherano nun mevkisi ne?
yani dmc diye biliyorum ben,değil mi?ki dmc yani defansif orta sahaların 20 takling olması olabilir,bende de taklingi iyi olan kaleci ve defans oyuncularına genie den baktığımda dmc si gk yada dc den üstün olmuş gözüküyor ama gk dmc mi değil tabi.

messi uçuk zaten,ca sı yada pa sı falan artarsa yani fm 2010 da 190 küsur falan 11 de bilmem ama biraz daha artarsa 200 üzerinden 300 falan olacak:confused:

200 olsa bile 20 yapılamıyor zira hile istenmiyor olabilir.tabi o zamanda bendeki dc ca 188 pa 200 ama taklingi 13 gibi saçmalıklar oluyor.

diğer kısma katılıyorum.

ozaniel
12.Mart.2011, 00:21
Mascherano biraz yanlış bir örnek olmuş ama bu özelliklerin pozisyona bağlı olma durumu yok, teoride 20 finishingi olan bir defans oyuncusu olabilir, tabi pratikte o oyuncu forvete çekilir o ayrı.:D

mehmetd
12.Mart.2011, 02:55
20 finishingi olan bir defans oyuncusu olabilir, tabi pratikte o oyuncu forvete çekilir o ayrı.:D

kendi cevabını kendin vermişin gibi,bişey yazmama gerek kalmamış.

lexoqe
12.Mart.2011, 03:17
Messi'nin özellikleri normal bence. Barcelona'nın yaptığı pasların çoğu 3-4 metre ötedeki adama pas vermek. Böyle olunca da az pas hatası yapmış oluyor. Sizin mantığınızla bütün Barça'nın pas özellikleri 19-20 olması lazım ayrıca ben de şunu derim Messi'nin kaç tane uzaktan golü var da 16 oluyor özelliği, genellikle attığı bütün goller ceza sahası içinde. Takım olarak iyi oldukları için bu kadar yüzdeli oynuyor. Bu oyuncu özellikleri kişiden kişiye 1-2 puan oynar zaten hep tartışmaya açıktır.

uzun şut konusuna katılıyorum.

enesx86
13.Mart.2011, 03:00
messi dir ne yapsa yeridir :D

LifeYourself
13.Mart.2011, 07:15
messi'nin uzun şutu yoksa adamlar uzun şuttan 2 kırıp bitiriciliğe 2 versinler:)
ama tabi bu bizim tasarrufumuzda olan birşey değil:)O

ozaniel
13.Mart.2011, 13:49
Messi konusunda bu tartışma SI forumlarında da yapılmıştı, araştırmacı Messi'nin uzaktan şutları az deniyor ama attığı zaman da güzel atıyor demişti. Geçen seneki Inter maçında çok güzel bir şutunu hatırlıyorum ben de. Julio Cesar uzayıp çıkarmıştı gerçi.:D

lexoqe
13.Mart.2011, 14:14
uzaktan plase şutları iyi. ben artık bir yeni özellik daha eklenmesinden yanayım. plase şutlar. pes oyunlarında bu var.

attirson
13.Mart.2011, 14:19
Manchester City'i yönetiyorum Ronaldoyu getirdim Messi'nin kulübüyle anlaşıyorum adam haftalık adam haftalık 500.000 istiyo kulupte o kadarını veremiyor ac gözlü herif ! :D

martymcfly
13.Mart.2011, 14:24
uzaktan plase şutları iyi. ben artık bir yeni özellik daha eklenmesinden yanayım. plase şutlar. pes oyunlarında bu var.

Preffered moves da var bu özellik. Teknik özelliklere eklemenin anlamı yok.

mad butcher
20.Mart.2011, 23:42
bir oyuncunun çok gol atması bitiriciliğe bağlı değil. bitiriciliği 20 , soğukkanlığı 13 , tekniği 13 olan birisi ; bitiricilik 17 , teknik 17 , soğukkanlılık 17 olan bir oyuncudan bence daha az gol atar. bir oyuncunun çok gol atması için pozisyon alma , soğukkanlılık , konsantrasyon, topsuz alan , özel yetenek gibi özelliklerinin de iyi olması lazım. messi bu saydığım özellikleri gerçek hayatta da gerçekten iyi olduğu için çok gol atıyor , oyunda da yansıtılmış. messi her önüne gelen topu gol atan birisi değil. tekniği ile becerisi ile daha iyi vuruşlar yapıyor. sezme de önemli. kısacası çok gol atma bitiricilik ile alakalı değil tamamiyle. pas konusuna gelince o da yaratıcılığa vs. bağlı. yine pası 20 , yaratıcılığı 10 olan oyuncu yerine pas 17 , yaratıclık 16 olan oyuncuyu tercih ederim

Universal
21.Mart.2011, 00:44
İş özelliklerde bitmiyor, oyun her oyuncuya özel yetenek veriyor ve siz bunları antreman ile kazandırtabiliyorsunuz. O nedenle Messi bu özel yetenekleri sayesinde atıyor olabilir ki zaten Messi her pozisyonu gerçekte bile gole çeviriyor.