PDA

View Full Version : 11.3 Güncelleme Yaması

GeNç KaRTaL
16.Mart.2011, 00:24
11.3 çıktığında Ömer abinin bahsettiği çalışma yayınlandı.

Buradan indirebilirsiniz. (http://www.turksportal.net/fmhaber/31080/fm-2011-v113-ek-duzeltme-pakedi.htm)

kalemci
16.Mart.2011, 00:27
emeği geçen herkese teşekkürler.

Alexi Lalas
16.Mart.2011, 01:17
Teşekkürler.

Perpetua , sadece senin mi yoksa yabancı araştırmacıların da katkıları oldu mu ? 22000 küsür değişiklik yapılmış
, bu yüzden sordum. Ben tek başıma eksikleri kapatayım dedim , hatta daha fazlasını yaptım 3000 değişikliğe bile ulaşamadım :D Genel hatlarıyla neleri değiştirdiğinizi söyleyebilir misiniz ? Yeni şeyler de eklediniz sanırım...

zargı
16.Mart.2011, 02:16
dbc diye bir uzantısı var nereye atıyoruz bunu ver uzantıyı degistirmek gerekiyormu

kalemci
16.Mart.2011, 02:18
editor dataya atıyoruz belgerim/sports interactive/fm2011/editor data

perpetua
16.Mart.2011, 06:24
Teşekkürler.

Perpetua , sadece senin mi yoksa yabancı araştırmacıların da katkıları oldu mu ? 22000 küsür değişiklik yapılmış
, bu yüzden sordum. Ben tek başıma eksikleri kapatayım dedim , hatta daha fazlasını yaptım 3000 değişikliğe bile ulaşamadım :D Genel hatlarıyla neleri değiştirdiğinizi söyleyebilir misiniz ? Yeni şeyler de eklediniz sanırım...

Çok kişinin katkısı var. Pek detay veremeyeceğim maalesef ama 1 hafta önceye kadar olan biten bir çok şey eklendi. En son bugün Schuster'in ayrılmasını ekledik.

KaPaLı
16.Mart.2011, 11:41
Haydaa tamda dün yeni oyuna başlamıştım (: Neyse artık bir dahaki oyunda denerim.

Jhemre
16.Mart.2011, 13:19
300'ün üzerinde "Failed" var...

lakin1907
16.Mart.2011, 13:36

Sorun mu var yani?

Alexi Lalas
16.Mart.2011, 15:03
Rusya ligindeki transferler eksik.

brknesta
16.Mart.2011, 17:07
bu hafta yenı oyuna basladım yahu yok artık... ben devam edıcem cok olsa 3,5 gozle gorulur degısıklık vardır..

perpetua
16.Mart.2011, 18:59
Sorun degil, uzerinde tek bir kisi calismadigi icin bazi seyler birden fazla defa yapilmis durumda dosyada.

Rusya ligindeki transferler eksik.

Rusya diyarlarindan pek destek alamadik. :)

C h A o S
16.Mart.2011, 22:12
editor dataya atıyoruz belgerim/sports interactive/fm2011/editor data

Böyle bir yer bulamadım.Kendim oluştursam olurmu acaba?

ancar
16.Mart.2011, 22:24

evet olur sen oluşturabilirsin

C h A o S
16.Mart.2011, 22:25
evet olur sen oluşturabilirsin

Tamam sağolasın kariyere başlayayım yeni güncellemeyle...

kalemci
16.Mart.2011, 22:29

olur sıkıntı olmaz :)

Sheriff
16.Mart.2011, 23:17
Ömer Abi, bu oyuncuların vatandaşlık süreleri yine işlenmemiş bu yamada sanırım ona etki edemiyoruz ama burayı okuyorsun diye buraya yazdım :D Neden es geçiyorlar bunu? Mesela Delgado'yu tekrar alınca Türkiye'ye sıfırdan başlıyor vatandaş olma süresi şeysi.

di canio
16.Mart.2011, 23:23
Ömer Abi, bu oyuncuların vatandaşlık süreleri yine işlenmemiş bu yamada sanırım ona etki edemiyoruz ama burayı okuyorsun diye buraya yazdım :D Neden es geçiyorlar bunu? Mesela Delgado'yu tekrar alınca Türkiye'ye sıfırdan başlıyor vatandaş olma süresi şeysi.

Türkiye'de aralıksız kalması gerekiyor vatandaşlık için. O yüzden sıfırlanıyor oyuncular Türkiye'den ayrılınca Türkiye'de geçirdikleri günler. Editörden ayarlamak mümkün. Continues (gibi birşeydi) seçeneğini Accumulative (gibi birşey)'e dönüştürmeniz yeterli.

Sheriff
16.Mart.2011, 23:28
Türkiye'de aralıksız kalması gerekiyor vatandaşlık için. O yüzden sıfırlanıyor oyuncular Türkiye'den ayrılınca Türkiye'de geçirdikleri günler. Editörden ayarlamak mümkün. Continues (gibi birşeydi) seçeneğini Accumulative (gibi birşey)'e dönüştürmeniz yeterli.
Bu doğru olanmı, yanlış olanmı? Yani şu anda reelde Delgado Türkiye'ye gelse sıfırlanacakmı vatandaşlık süresi?

di canio
16.Mart.2011, 23:32
Bildiğim kadarıyla sıfırlanacak. Vatandaşlık konusunda aralıksız Türkiye'de yaşama şartı var diye biliyorum.

fotosuki
17.Mart.2011, 00:25
bobo'nun kontratı uzatılmamış sanırsam.4 yıllık yenilemişti 2 hafta önce.

tearkan
17.Mart.2011, 00:38
Türk Vatandaşlığı Kanunu

md.11/1-b Başvuru tarihinden geriye doğru Türkiye'de kesintisiz beş yıl ikamet etmek

diyor. yani bir insan ayrılmadan önce beş yıl türkiye'de kesintisiz yaşamadıysa dönüşte süre sıfırlanır evet. bu beş yıllık süre içerisinde de en fazla 6 ay için yurtdışına çıkabilirsiniz (md.15)

bobo konusunda da öyle bir söylenti çıktı; ama resmi olarak imzalanmış bir sözleşme yok sanırım.

Alexi Lalas
17.Mart.2011, 00:38
bobo'nun kontratı uzatılmamış sanırsam.4 yıllık yenilemişti 2 hafta önce.

http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=30&kisiId=953111

Uzatılmamış zaten.

fotosuki
17.Mart.2011, 00:40
hemen baktığınız için teşekkürler.daha resmiyet kazanmamış.

perpetua
17.Mart.2011, 01:10
Burak: Vatandaslik meselesini arkadaslar yazmislar. Tek sorun, oyuncu Turkiye icinde bir baska takima kiralandiginda surenin sifirlanmasi idi ve bu da duzeldi bildigim kadariyla.

smithykingdom-selçuk
17.Mart.2011, 10:47
vatandaşlık konusu tüm dünya milletlerinde böyledir.
zaten akside saçma olmazmı :)

rus bi iş adamı diyelim türkiyede iş yapıo ve senede 5-6 kere gelio kısa süreli.

e bu adam 30 sene sonra türkmü olcak :)

mantıklı düşünelim beyler bayanlar, kaydıraktan kayanlar ;)

BaGa TaRKaN
17.Mart.2011, 11:45
vatandaşlık konusu tüm dünya milletlerinde böyledir.
zaten akside saçma olmazmı :)

rus bi iş adamı diyelim türkiyede iş yapıo ve senede 5-6 kere gelio kısa süreli.

e bu adam 30 sene sonra türkmü olcak :)

mantıklı düşünelim beyler bayanlar, kaydıraktan kayanlar ;)

hehe:p Bazen Oyunda Mantık Saçma Geliyor:zuhaha

Ama Tabikide Öyle Olması Lazım Gerçekte:)

Cengo
17.Mart.2011, 15:18
Bir ülkede çalışabilmek için bile çalışma izni alınması gerekir (Premier League için olan başka bir şey).

Çalışma izniniz onaylanmadan, çalışacağını kanıtlamadan sizi turist ya da aile birleşimi vs.. gibi durumlar yoksa kabul etmezler. Süresi oturum izni almak için bile binbir sıkıntısı var, onu bile kolay vermiyorlar.

Dolayısı ile bir ülkenin vatandaşı olabilmek o kadar kolay olmamalı zaten.

burak mat
27.Mart.2011, 17:57
kendi yaptıgım editor datamı kullanıyorum oyunu oynarkende,kendi editor datamın üstüne bunu ekleme sansım var mı herhangi bir karısıklık yada problem olmadan??