PDA

View Full Version : 8 Min Abs (Karın Kası Video)

Redrum
20.Mart.2011, 22:19
Arkadaşlar internette dolaşırken gördüm, faydalı gibi, epey çalıştırıyor kasları, evde uygulanabilecek bir program. Ben 2 ay body yaptım sonra okul yüzünden ara verdim 5 aydır dumbell çalışıyorum ama fazla bir etkisini göremedim, her neyse karın kası için de bir şeyler yapmak istedim şu programı gördüm. Hem paylaşmak istedim, hem önerileri olanları dinlemek ve görüşlerinizi öğrenmek istedim. (:

İşte Video;
http://www.youtube.com/watch?v=sWjTnBmCHTY&feature=related

Sekopej
20.Mart.2011, 22:37
Komando okulunda 3 ay eğitim alın, gayet kaslı oluyorsunuz.:p

Hakim olduğum bir konu değil ama mekik bile çekemiyorsanız, yapacağınız en basit hareket, mesela uzanmış tv izlerken ayaklarınızı 1 karış havaya kaldırıp beklemek. Sadece bu hareketin bile faydası oluyor karın kaslarına. Tabi genel olarak düşündüğümüzde sadece bu hareketsize pek bir şey kazandırmaz.

IcedEarth
20.Mart.2011, 23:15
Left Side Crunch, Alternating Curls ve Curl çok zorladı beni.. Ama bunu muhakkak her gün uygulayacağım artık, teşekkür ederim :)

Redrum
22.Mart.2011, 02:29
Left Side Crunch, Alternating Curls ve Curl çok zorladı beni.. Ama bunu muhakkak her gün uygulayacağım artık, teşekkür ederim :)

Her günden ziyade iki günde bir uygulamak daha mantıklı, gelişimi için.. Ben bir gün Abs bir gün Arms(kol için de var program tavsiye ederim mutlaka) yapmaya karar verdim ve buradan tecrübelerimizi paylaşırsak da hoş olabilir. Ben de zorlandım o hareketlerde, bir de boyna dikkat etmek lazım inciniyor boyun.

IcedEarth
22.Mart.2011, 23:37
Her günden ziyade iki günde bir uygulamak daha mantıklı, gelişimi için.. Ben bir gün Abs bir gün Arms(kol için de var program tavsiye ederim mutlaka) yapmaya karar verdim ve buradan tecrübelerimizi paylaşırsak da hoş olabilir. Ben de zorlandım o hareketlerde, bir de boyna dikkat etmek lazım inciniyor boyun.

Evet, bende de boyunda bir sıkıntı söz konusu.. Öndeki hoca sizi 24 saat sonra da göreyim dedi diye her akşam 9 gibi filan yapıyorum valla ben bu işi.. Zaten arm filan gerekmiyor, sadece göbek biraz gitsin istiyorum :)

Bu arada bir yandan da diyetle desteklemek gerek muhtemelen, aburu cuburu kesiyorum, ekmeği de minimum seviyeye çekmeye çalışıyorum.. Günde yaklaşık 1 saat de hızlı tempo yürüyorum (Ankara'yı bilenler için ekstra bilgi : Kızılay-Armada arasını yürüyorum bir saatte, Bahçeli 7. Cadde'nin içinden filan geçerek, Tandoğan tarafından kopuyorum yani)..

Yine zayıflayamazsam küfür edecem artık :)

Redrum
22.Mart.2011, 23:39
Evet, bende de boyunda bir sıkıntı söz konusu.. Öndeki hoca sizi 24 saat sonra da göreyim dedi diye her akşam 9 gibi filan yapıyorum valla ben bu işi.. Zaten arm filan gerekmiyor, sadece göbek biraz gitsin istiyorum :)

Bu arada bir yandan da diyetle desteklemek gerek muhtemelen, aburu cuburu kesiyorum, ekmeği de minimum seviyeye çekmeye çalışıyorum.. Günde yaklaşık 1 saat de hızlı tempo yürüyorum (Ankara'yı bilenler için ekstra bilgi : Kızılay-Çukurambar arasını yürüyorum bir saatte)..

Yine zayıflayamazsam küfür edecem artık :)
Göbeğin gitmesi vücüttaki yağ oranıyla alakalı, bu yaptığın egzersizler sonuçta sadece göbeğe değil bütün vücuda etki ediyor bu da karın kaslarını geliştiriyor ayrıyetten, ama tavsiyem bir salona yazıl bunu yapamıyorsan koş, veya hızlı tempo yürüme de biraz etkili olabilir cardio diyorlar ya onu yapmak lazım ter atmak lazım kilo vermek için ya (:

IcedEarth
22.Mart.2011, 23:50
Göbeğin gitmesi vücüttaki yağ oranıyla alakalı, bu yaptığın egzersizler sonuçta sadece göbeğe değil bütün vücuda etki ediyor bu da karın kaslarını geliştiriyor ayrıyetten, ama tavsiyem bir salona yazıl bunu yapamıyorsan koş, veya hızlı tempo yürüme de biraz etkili olabilir cardio diyorlar ya onu yapmak lazım ter atmak lazım kilo vermek için ya (:

Koşma işi biraz yaş, 192 boyunda 102 kilo olduğum için ayak bilekleri sıkıntı yaratıyor, küçüklüğümden beri ayak bileklerim zayıftır da :) Hızlı tempo yürümede bile 45 dakika sonra o biçim yanmaya başlıyor bilekler valla.. Zaten başka yerde sıkıntı yok bütün kilolar göbeğe birikti :)

Redrum
23.Mart.2011, 00:25
Koşma işi biraz yaş, 192 boyunda 102 kilo olduğum için ayak bilekleri sıkıntı yaratıyor, küçüklüğümden beri ayak bileklerim zayıftır da :) Hızlı tempo yürümede bile 45 dakika sonra o biçim yanmaya başlıyor bilekler valla.. Zaten başka yerde sıkıntı yok bütün kilolar göbeğe birikti :)
Bisiklet var ya hani kilo vermek için, o çok etkilidir sanırım senin için de en mantıklısı olacaktır eğer imkanın olursa dene işine yarayacaktır (: