PDA

View Full Version : YGS'de Tarihlerden Silinemeyecek İlginç Tesadüf !

BaGa TaRKaN
28.Mart.2011, 12:12
BÜTÜN KIZLAR BU OKULDA TOPLANDI

http://www.medyafaresi.com/i.php?p=f1/479_9406e.Jpeg&w=300&h=220

İstanbul'un Eyüp İlçesindeki Silahtarağa İ.Ö.O'da YGS'ye Giren Tüm Adayların Kızlardan Oluşması Dikkat Çekti.

YGS’de ilginç bir tesadüf yaşandı. Adayların girecekleri salonlar ÖSYM tarafından bilgisayar ortamında belirlenirken; bazı okullar ve sınav salonlarında sadece kız öğrenciler yer aldı.

Milliyet gazetesinin haberine göre; 25 dersliği bulunan İstanbul Silahtarağa İlköğretim Okulu’nda sınava girecek öğrenciler arasından tek erkek öğrenci yoktu.

Okul yetkilileri, sadece kız öğrencilerin sınava girdiğini doğruladı ancak, uygulamanın ÖSYM tarafından yapıldığını, kendilerinin bilgisi olmadığını söyledi.

Adayların saat 09.30’da sınav salonlarına alınacağını belirten bir anons yapıldı ve kız öğrencilerin sağ taraftan, erkek öğrencilerin sol taraftan içeri girmesi istendi.

İkinci bir anonsla da sınava girecek erkek öğrenci sayısının az olması nedeniyle kız öğrencilerin soldan sınav salonlarına girebilecekleri duyuruldu.

Kızını sınava getiren Kibar Tatlı, “Sınav saati yaklaşırken, okula yönelenlerin hepsinin kız olduğunu görünce şaşırdık. Bu yüzyılda böyle bir uygulama nasıl olur? Sadece kızları bir okula toplamak uygarlığa sığar mı?” dedi.

Yine kızını okula getiren Gülizar Ulutaş ise, “Neden sadece kız öğrencilerin sınava alındığını sorduğumuzda, bilmediklerini söylediler. Yakındaki camiden de sürekli dualar okunuyordu. Okul yetkilisine söylediğimizde, ‘Bunu biz yapamayız siz gidin duayı kestirin’ diye cevap aldık” diye konuştu.

İstanbul ÖSYM temsilciliği, konu hakkında görüş belirtmek istemezken, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri konunun tamamen ÖSYM ile ilgili olduğunu ancak kendilerinin de bu yönde duyumlar aldıklarını söyledi.

Bir Milli Eğitim yetkilisi, uygulamanın sadece bir okulla sınırlı olmadığını belirtti. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, defalarca not bırakmamıza rağmen telefonlarımıza cevap vermedi.

Eğitimciler, kız öğrencilerin ayrı bir okulda veya salonda toplanması gibi bir tesadüfün olamayacağını belirterek, “Bunun için sınav salonlarının tespitinde kız erkek gibi ayrım yapan bir program kullanıldığı izlenimi uyandırılıyor” dedi.

Adaylar başvuruları sırasında sınava girmek istedikleri il ve bölgelerin tercihini yapıyor.

Adayların nerede sınava girecekleri de ikematgahları ve bu tercihleri dikkate alınarak yapılıyor.

İHA

I3esiktas
28.Mart.2011, 12:49
Bence iptal edilmeli sınav :D

BaGa TaRKaN
28.Mart.2011, 12:52
Hadi Yaşadın Osmanım:D Zaten Kötü Geçmişti Sınavıın Bahanesi Hazır İptal Sınav:p

I3esiktas
28.Mart.2011, 12:53
Keşke tekrarlasalar valla yine aynı sorulara razıyım :D. Çok saçma hatalar yapmışım en komigi 17+3=21 :D Gitti 1 Net

Eminoski
28.Mart.2011, 13:06
bu yaptıklarının üstüne gidilse belki sınav tekrarına kadar gidilebilir ama arkasında hükümet var ondan birşey çıkmaz.Bu olan olay tesadüf felan değil,bilgisayar programı dağıtıyor bu kadar bayanın bir arada olması imkansız

El Barto
28.Mart.2011, 14:17
Tesadüf ha?

Hadi yedik. Yemeyen de gargara yapsın. ;)

GodfatheR
28.Mart.2011, 14:20
Bu hükümetle herşey mümkün !

anil luque
28.Mart.2011, 15:32
Nükleer enerji kurulmasına karşı çıkan vatandaşlarımıza 'ne var yani evde tüp gaz kullanmıyor muyuz?' diye seslenen biri başımızda olduktan sonra daha çok böyle şeyler yaşarız. Kızlara ayrı sorular hazırlarlar mesela. Ahmet parasının 2/3 ü ile değil de Sümeyye 1/8 i ile bir şeyler alır falan.

nerazzuri
28.Mart.2011, 16:01
Nükleer enerji kurulmasına karşı çıkan vatandaşlarımıza 'ne var yani evde tüp gaz kullanmıyor muyuz?' diye seslenen biri başımızda olduktan sonra daha çok böyle şeyler yaşarız. Kızlara ayrı sorular hazırlarlar mesela. Ahmet parasının 2/3 ü ile değil de Sümeyye 1/8 i ile bir şeyler alır falan.
başörtülü kızların bir sınıfa toplandığını düşünürsek, cevap kağıdı elden ele de gezebilir. zor bir iş değil.

tiksinmeye başladım artık olan olaylardan.

DenizlispoR
28.Mart.2011, 16:45
Çok ilginç tesadüflerin ülkesiyiz yahu bunda hiç kimsenin bir suçu yok tesadüf değil mi :)).

Buna inanıyoruz ve akşam sütümüzü içip yatıyoruz :).

RaSenGan
28.Mart.2011, 17:38
Sadece 1 değil o bölgedeki 6 okulda böyleymiş.

Buna da bulurlar bir kulp :)

Hugo
28.Mart.2011, 18:06
Farklı kapıdan girme olayını anlarım da külliyen kız öğrenci olması olayını anlayamam.

sarianet
28.Mart.2011, 18:27
neden şaşırıyorsunuz ki anlamadım her şeyi de hükümete bağlıyorsunuz. onların arasında üçbeş erkek olsa siz tıpı mı kazanacaktınız herkes işine bakmalı bencee benim değerlerime kesinlikle ters düşen bir şey değil bence iyi de olmuş

El Barto
28.Mart.2011, 18:29
neden şaşırıyorsunuz ki anlamadım her şeyi de hükümete bağlıyorsunuz. onların arasında üçbeş erkek olsa siz tıpı mı kazanacaktınız herkes işine bakmalı bencee benim değerlerime kesinlikle ters düşen bir şey değil bence iyi de olmuş

Efendim ösym nin yaptığı sınavlarda her şeyi bilgisayarlar yapıyor masalını anlatmasınlar artık bana. Demek isteyince istenen istediği yerde sınava girebiliyor. Tablo onu gösteriyor.

Bu arada erkek olsalar tıpı mı kazanacaktınız ne kadar abes bir tabir. Bizim eleştirdiğimiz şey bunun tesadüf olmadığı. Yoksa haremlik selamlık kısmı ayrı. Ona girmedim bile.

sarianet
28.Mart.2011, 18:34
Efendim ösym nin yaptığı sınavlarda her şeyi bilgisayarlar yapıyor masalını anlatmasınlar artık bana. Demek isteyince istenen istediği yerde sınava girebiliyor. Tablo onu gösteriyor.

Bu arada erkek olsalar tıpı mı kazanacaktınız ne kadar abes bir tabir. Bizim eleştirdiğimiz şey bunun tesadüf olmadığı. Yoksa haremlik selamlık kısmı ayrı. Ona girmedim bile.

ben de tesadüf emiyorum sadece ne var yani hepsi kızsa onu merak ediyorum

El Barto
28.Mart.2011, 18:37
Şu var bu demektir ki bu okulda sınava giren öğrenciler birileri tarafından seçildi ve hepsi o yüzden bu okulda.

anil luque
28.Mart.2011, 18:38
Çok merak ediyorsan internetten veyahut herhangi bir yerden başbakanımız ve cumhurbaşkanımız hakkında kısa bir araştırma yapabilirsin. Görüşleri , hayat felsefeleri , bu ülkeye getirmek istedikleri ;)

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
28.Mart.2011, 18:40
Kesinlikle tesadüf olamaz. Ayıp ayrıca,tasvip edilecek cinsten bir olay değil bu.

sarianet
28.Mart.2011, 18:43
ben siyasi olarak değil beşeri olarak bakıyorum olaya siyaseti tartışmak istemiyorum sadece internetten bi on yıl öncesini araştırın birde şu zamanı :)

El Barto
28.Mart.2011, 18:48
Zaten forumlarımızda siyaset tartışmaya müsaade etmiyoruz. Ben de olayın beşeri yönündeyim. Sadece kadınların bir yerde olması bir kere çağ dışı. ama bir tarafta da az önce dediğim olay var. Hani sınav yerleri otomatik olarak belirleniyor ve müdahale edilemiyordu?

KaPaLı
28.Mart.2011, 18:49
Ben sabah sanki buraya bişey yazmıştım. Silinmişmidir nedir. Neyse.

ben siyasi olarak değil beşeri olarak bakıyorum olaya siyaseti tartışmak istemiyorum sadece internetten bi on yıl öncesini araştırın birde şu zamanı :)

10 yıl önce ileri demokrasimiz yoktu haklısın.

El Barto
28.Mart.2011, 18:50
Ben sabah sanki buraya bişey yazmıştım. Silinmişmidir nedir. Neyse..

Yazmamışsın İsmail silinen bir mesaj yok konuda. :)

KaPaLı
28.Mart.2011, 18:52
Dalgınlıkla kapatmışta olabilirim tabi :)

RasAnt
28.Mart.2011, 20:29
İlginç bir olay açıklama yaparlar herhalde,ben hükümeti hep desteklerim ama böyle bir ayrım başladığı anda kınarım çok saçma bir olay,oldum olası sevmem böyle ayrımı kızlar şuraya erkekler şuraya.

RaSenGan
28.Mart.2011, 22:01
ÖSYM'den haremlik selamlık açıklaması

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), dün yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) bir okuldaki tüm adayların kız olmasına ilişkin, “kız adayların sınava girmek istedikleri ilk tercihlerine atanmalarında erkeklerden daha avantajlı oldukları” açıklamasında bulundu.

ÖSYM, internet sitesinden, “Adayların Sınav Merkezlerine Atanması” başlıklı bir açıklama yaptı.

ÖSYM tarafından dün gerçekleştirilen 2011-YGS ile ilgili olarak basın-yayın organlarında yer alan “bazı binalarda sadece kız öğrencilerin sınava alındığına” ilişkin haberler üzerine açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulduğu belirtilen açıklamada, 2011-YGS'ye toplam 1 milyon 692 bin 345 adayın başvuruda bulunduğu anımsatıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Sınav kılavuzunda belirtildiği üzere, ilgili sınav merkezinde sınava girmek için tercihte bulunan aday sayısının, o merkezdeki sınav binası/salonu kapasitesinden fazla olduğu durumlarda adayların bir kısmı kapasitesi dolmamış sınav merkezlerine atanır. Bu tamamen elektronik olarak bilgisayar otomasyon programı tarafından yapılan bir işlemdir. Önceki yıllarda da uygulanmıştır. Bu işlem yapılırken uygulanan öncelikler de önceki yıllarla aynıdır. Aynı sınav merkezinde sınava girmek isteyen adayların kapasiteden fazla olduğu durumlarda, bu merkezde sınava girmek isteyen tüm adaylar öncelikle öğrenim durumuna ve cinsiyetine göre değerlendirilerek, kapasite fazlası aday kapasitesi dolmamış sınav merkezlerine atanır. Bu durumda kız adaylar, ilk tercihlerine atanma hususunda daha avantajlı olmaktadır.

27 Mart 2011 günü gerçekleştirilen 2011-YGS sınavına İstanbul-Beyazıt sınav merkezinde girmek için başvuru yapan aday sayısı 73 bin 213, merkezin sınav kapasitesi ise 40 bin 414'tür. Bu nedenle bu merkezde sınava girmek isteyen adaylar öğrenim durumuna ve cinsiyetine göre değerlendirilmiş ve 32 bin 799 erkek aday mezuniyet yılları göz önünde bulundurularak kapasitesi dolmamış İstanbul-Avcılar sınav merkezine atanmıştır. Geriye kalan ve çoğunluğu kız adaylar da İstanbul-Beyazıt'a atanmıştır.

Benzer olayların gelecekte tekrar etmemesi ve gerekli önlemlerin alınması adına, aday atama sistemimiz üzerinde gerekli çalışmalar başlatılmıştır.”

Bir gazetede, İstanbul Eyüp'teki Silahtarağa İlköğretim Okulu'nda YGS'ye sadece kız adayların girdiği yönünde haber ve fotoğraf yer almıştı.

Hürriyet

Kulp da bulundu (:

El Barto
28.Mart.2011, 22:05
Neden yalnızca bir kaç okul peki yahu? Varsa böyle bir şey bu okulların sayısının çok daha fazla olması gerekmez mi?

Ya bu adamlar çok akıllı, ya bizleri salak sanıyorlar, ya da ne bileyim böyle gelmiş böyle gidiyor.

Ama bu sınav ve bu olaylar benim midemi bulandırdı. O kadar insana, ailelerine, emeklerine yazık olacak gibi.

KaPaLı
28.Mart.2011, 22:26
Atamalarda bilgisayarla yapılıyo sözde ama aynı okul, aynı derece ve benden düşük KPSS puanı alan adam 1-2 tanıdığıyla yerleşirken ben açıkta kalıyorum. Sorsan buda tesadüf. Hayatımız tesadüf ya hayırlısı.

maNga 33
28.Mart.2011, 23:03
ÖSYM tesadüfleri sever :D tesadüfle alakası biile yok ama neyse :)

A.FaruK
28.Mart.2011, 23:11
Budamı gol değil ?

Zekirdek
28.Mart.2011, 23:14
Enteresan. Neler neler ne saçma işler oluyor.

Redrum
28.Mart.2011, 23:14
Kulp dediğiniz şeyi ben duymuştum daha önceden, bu tarz bir şeyi.
Bu açıklama yapılmadan önce ben de tuhaf karşıladım bunu ama olay açıklanmış işte, ha kötü niyetliyseniz illa, atsınlar alayını hapise süründürsünler, yok değilseniz adamlar yönetmelikteki şeyi açıklamış işte daha ne istiyorsunuz anlamadım açıkçası.

Suicider
29.Mart.2011, 00:06
Bu açıklama yapılmadan önce ben de tuhaf karşıladım bunu ama olay açıklanmış işte, ha kötü niyetliyseniz illa, atsınlar alayını hapise süründürsünler, yok değilseniz adamlar yönetmelikteki şeyi açıklamış işte daha ne istiyorsunuz anlamadım açıkçası.

Yönetmeliiğe göre okadar şey yapılabilirki.Bende gider denizin üzerine ev yaparım ve emlak vergisini ödemem ama kanunlarıda uygulamış sayılırım çünkü bunun için bir kanun yoktur.Buna kanunlardan kaçınma denir kaçakçılıktan farklıdır fakat kötü niyetli olduğunu gösterir.Burdakide aynı durum bir şeyi yapıyorsun sonuçta bizden daha iyi biliyolar yönetmeliği ve birine göre kulp bulup ayarlıyolar bizde aa zaten varmış yönetmelikte diyoruz.

Redrum
29.Mart.2011, 00:15
Yönetmeliiğe göre okadar şey yapılabilirki.Bende gider denizin üzerine ev yaparım ve emlak vergisini ödemem ama kanunlarıda uygulamış sayılırım çünkü bunun için bir kanun yoktur.Buna kanunlardan kaçınma denir kaçakçılıktan farklıdır fakat kötü niyetli olduğunu gösterir.Burdakide aynı durum bir şeyi yapıyorsun sonuçta bizden daha iyi biliyolar yönetmeliği ve birine göre kulp bulup ayarlıyolar bizde aa zaten varmış yönetmelikte diyoruz.

Bence yönetmelik açıklandıktan sonra eleştirebileceğiniz tek nokta, bayanlara öncelik tanınması, yani kadın ve erkeğin aynı şartlara sahip olmamasıdır.

Öbür türlü haremlik selamlık yapmışlar, işte hükümet, bilmem ne tarzı yorumları saçma buluyorum ben.

RaSenGan
29.Mart.2011, 00:20
Bu zamana kadar kaç kez bayanlara öncelik tanınmış da şimdi böyle bir şeyde tanınıyor ?

Eminoski
29.Mart.2011, 00:24

çok dürüst sayın kişilik açıkladı herşey bitti yani :) Bizde safız zaten türk halkı olarak nolucak bunuda yedik 1.7 milyon kişi giriyor 6 okulda sırf kız vay bee..insanı ülkesinden nefret ettircek duruma getirdiler.Sınavdan önce hemşirelik günah diye 3.sınıftan okulunu bırakan vardı.böyle düşünceler üniversiteye girsin aman aydın kişiler ileri görüşlü insanlar kazanmasın üniversite yoksa yukardakiler sarsılır sorularda kazık olsun aman.

sarianet
29.Mart.2011, 00:24
Bu zamana kadar kaç kez bayanlara öncelik tanınmış da şimdi böyle bir şeyde tanınıyor ?

senin derdin ne onu bi anlatsan siyasi yorumlar yapıp duruyosun hala da devam ediyosun birde siyaset yasak diyosun açık açık derdini anlat da anlayalım :)

çok dürüst sayın kişilik açıkladı herşey bitti yani Bizde safız zaten türk halkı olarak nolucak bunuda yedik 1.7 milyon kişi giriyor 6 okulda sırf kız vay bee..insanı ülkesinden nefret ettircek duruma getirdiler.Sınavdan önce hemşirelik günah diye 3.sınıftan okulunu bırakan vardı.böyle düşünceler üniversiteye girsin aman aydın kişiler ileri görüşlü insanlar kazanmasın üniversite yoksa yukardakiler sarsılır sorularda kazık olsun aman.

çalışıp kazandılar da almadılar mı ? ama bu ülkede yıllarca sırf başında bi örtü var diye bir sürü öğrenci okul kapısından döndürüldü işinize gelen konuda öyle işinize gelen konulada böyle...

Redrum
29.Mart.2011, 00:30
çok dürüst sayın kişilik açıkladı herşey bitti yani :) Bizde safız zaten türk halkı olarak nolucak bunuda yedik 1.7 milyon kişi giriyor 6 okulda sırf kız vay bee..insanı ülkesinden nefret ettircek duruma getirdiler.Sınavdan önce hemşirelik günah diye 3.sınıftan okulunu bırakan vardı.böyle düşünceler üniversiteye girsin aman aydın kişiler ileri görüşlü insanlar kazanmasın üniversite yoksa yukardakiler sarsılır sorularda kazık olsun aman.

6 okula kızları sokup namuslarını kurtardılar. Bir dahakinden 10 tane okula sokarlar. 5 sene sonra herkes ayrı yerlerde girer. Öyle değil mi? Derdi bu ÖSYM'nin. (:

İşi yerine üstüne vazife olmayan şeyleri kendine görev edinmiş kurumları herkes çok iyi biliyor da bence, ÖSYM'nin dürüstlüğü veya içten pazarlıklılığını tartışmanın yeri değil.

Sorular da kazık olsun demek bence mantıksız. Soruların zorluğu herkese zor, bilen kişi girer, ne alakası var senin düşüncene göre geri görüşlü olan daha çok biliyorsa daha çok hak etmiştir ne alakası var çok saptın konudan bence. Zaten sınavda haccın şartlarını sormuyorlar yani. Bence art niyetle yaklaşmayın.

RaSenGan
29.Mart.2011, 00:33
senin derdin ne onu bi anlatsan siyasi yorumlar yapıp duruyosun hala da devam ediyosun birde siyaset yasak diyosun açık açık derdini anlat da anlayalım :)

Ben siyaset yapmıyorum ki :) Siyaset ilgimi de çekmez, siyasi bir tartışmaya girecek kadar da bilgili değilimdir bu konuda.Ben sadece gözüken bir şeyi söylüyorum.Gerçektir veya değildir ama sonuçta ortada gözüken bir olay var.Siz başka bir şeye inanırsınız onu savunursunuz ben başka bir şeye.Sabaha kadar konuşsak bir orta yol bulunmaz.

KaPaLı
29.Mart.2011, 00:36
bence kapatın bu konuyu. Çünkü konu gittikçe farklı yönlere kaymaya başladı.

Suicider
29.Mart.2011, 00:39

çalışıp kazandılar da almadılar mı ? ama bu ülkede yıllarca sırf başında bi örtü var diye bir sürü öğrenci okul kapısından döndürüldü işinize gelen konuda öyle işinize gelen konulada böyle...

KPSS mağdurlarını iyi araştırmanı tavsiye ediyorum

The.Crow
29.Mart.2011, 00:40
Konunun farklı yönlere kayması doğal çünkü olay farklı yönlerde. Ayrıca 25 derslik olan bir okuldaki bütün dersliklerde kızlar sınava girmişse bu durumu kimse bana yönetmelikle açıklamaya çalışmasın. Ayrıca Matematikçiyim bu saatte bu olasılığı hesaplamaya uğraşamam, uğraşmam.

ÖNERİ : ÖSYM ithal okul getirsin sınavlar bu okullarda yapılsın!!!!!!!!!!

KaPaLı
29.Mart.2011, 00:42
Abi olayın farklı yönlerde olduğunu biliyorum ama zaten az bişey kaldık, kalanlarında ceza almasını istemem.

BaGa TaRKaN
29.Mart.2011, 00:42

6 okula kızları sokup namuslarını kurtardılar. Bir dahakinden 10 tane okula sokarlar. 5 sene sonra herkes ayrı yerlerde girer. Öyle değil mi? Derdi bu ÖSYM'nin. (:

İşi yerine üstüne vazife olmayan şeyleri kendine görev edinmiş kurumları herkes çok iyi biliyor da bence, ÖSYM'nin dürüstlüğü veya içten pazarlıklılığını tartışmanın yeri değil.

Sorular da kazık olsun demek bence mantıksız. Soruların zorluğu herkese zor, bilen kişi girer, ne alakası var senin düşüncene göre geri görüşlü olan daha çok biliyorsa daha çok hak etmiştir ne alakası var çok saptın konudan bence. Zaten sınavda haccın şartlarını sormuyorlar yani. Bence art niyetle yaklaşmayın.

Bende Sizin Derdinizi Merak Ediyorum Yahu Burda Siyaset Yapmak Değil Amacımız Ama Siz Neden ÖSYM'nin Avukatı Gibi Savunuyorsunuz Onu Çözemedim Ortada Bir Yerleştirme Var ve Bu Yerleştirmenin Sonu Biraz İlginç Matematikte Olasılık Falan Hesaplamalarını Görmüşşsünüzdür Birşeyden Bişeyi Seçmede Hepsinin Aynı Olma İhtimali Oranı Sizce Bu Kadar Olurmu?

sui generis
29.Mart.2011, 00:57
ortada büyük bir yanlış var. ama benim merak ettiğim o kişilerin daha önceden belirlenip mi oraya yollandığıdır. inşallah sınav temiz geçmiştir. geçen sene girdim sınava; arkadaşımın sınıfında kağıtlar dağıtılmış millet çözmeye başlamış ve 10 dk sonra kağıtlar yanlış dağıtıldı denmiş ve üzerine işaretlenmiş kitapçıklar tekrar dağıtılmış ve daha nice olaylar.. inşallah bu sene bu olaylar azalmıştır diyorum bitmesi imkansız..

Redrum
29.Mart.2011, 00:57
Bende Sizin Derdinizi Merak Ediyorum Yahu Burda Siyaset Yapmak Değil Amacımız Ama Siz Neden ÖSYM'nin Avukatı Gibi Savunuyorsunuz Onu Çözemedim Ortada Bir Yerleştirme Var ve Bu Yerleştirmenin Sonu Biraz İlginç Matematikte Olasılık Falan Hesaplamalarını Görmüşşsünüzdür Birşeyden Bişeyi Seçmede Hepsinin Aynı Olma İhtimali Oranı Sizce Bu Kadar Olurmu?

Şans demiyor ki, öncelik bayanlarda olduğundan fazlalık olan kontenjandan bayanlar yakın olan yere yerleştirilmiş diyor. Yoksa ben de savunma derdinde değilim, açıklama yapılmadan önce ben de eleştirdim tuhaf karşıladım, açıklama yapılınca da "hadi oradan bırakın bu ayakları bunların alayının köküne kibrit suyu" şeklinde tavırlar sergileyip, illa olayın içinden bir şeyler çıkarmaya çalışıp, bence art niyetli davranan arkadaşlara hayret ettim, hepsi bu.

C h A o S
29.Mart.2011, 01:01
Belki ilerki senelerde uygulanacak bir olayın pilot uygulamasıdır bu.Halkın nabzını ölçme adına ...

Aydin
29.Mart.2011, 02:17
Okulun birinde, kız-erkek öğrencileri haremlik seramlık ayırıp, "45 cm'den fazla yaklaşmayacaksınız" diyecek kadar örümcek kafalı bir müdürün, okullarda müdür olması ne kadar tesadüfse, bu olay da o kadar tesadüftür benim için.

Nedvedmania
29.Mart.2011, 02:33
Bilgisayar milgisayar geçin o işleri. Kimin ne yaptığı belli. Adam istese bütün tanıdıkları bi sınıfa toplar başlarındaki hocayıda kendi seçer rahat rahat kopya çektirir.

Saçma ve kendini belli eden bir olay olmuş.

Ayrıca şöyle bir olayda var. Bu sene kişiye özel kalem kutusu verildi. Ne belli onun içinden kişiye özel cevap anahtarı çıkmayacağı ?

sarianet
29.Mart.2011, 07:51

sizde neden ösymnin yargıcı gibi davranıyosunuz ben de onu anlamadım. adamlar yönetmeliği açıklamış daha ne anlatıcaklar. bilip bilmeden insanları hem zan altında bırakıyorsunuz hemde bunca kişinin günahını alıyosunuz

El Barto
29.Mart.2011, 09:28
Yönetmelik o bu şu hepsi iyi tamam ama neden bunca senedir böyle bir tesadüf ! olmazken bu sene yönetmeliğe uygun böyle bir tesadüf oldu? Bunu anlamak güç.

Belki ilerki senelerde uygulanacak bir olayın pilot uygulamasıdır bu.Halkın nabzını ölçme adına ...

Böyle bir şey heralde.

Bursaspor
29.Mart.2011, 11:16
Yönetmelikler açıklarla doludur.

Ki şu var, normal şartlarda atama sistemi atamayı yaparken belirli bir ağırlıkla atamayı yapar. Yani şu bölgenin tüm öğrencileri şurada girecek gibi ya da şu şu şeyleri işaretlemiş araçlar şurada girecek gibi bir atama yapmaması gerekir. Rassal ağırlık üzerinden işliyor olması gerekir bu sistemin.

Bir okulda bir derslik böyle olsa tesadüf denir. Ki bu olmaktadır ve mümkündür, aslında bu olayda mümkündür ancak bu mümkünlük mantıki mümkünlük değildir. Ancak bir veya birkaç okulda tüm dersliklerin bu durumda olması başka bir durumdur. Demek ki isteyen istediği adayını istediği okulda sınava sokabilir demektir.

Sınav kılavuzunda belirtildiği üzere, ilgili sınav merkezinde sınava girmek için tercihte bulunan aday sayısının, o merkezdeki sınav binası/salonu kapasitesinden fazla olduğu durumlarda adayların bir kısmı kapasitesi dolmamış sınav merkezlerine atanır. Bu tamamen elektronik olarak bilgisayar otomasyon programı tarafından yapılan bir işlemdir. Önceki yıllarda da uygulanmıştır. Bu işlem yapılırken uygulanan öncelikler de önceki yıllarla aynıdır. Aynı sınav merkezinde sınava girmek isteyen adayların kapasiteden fazla olduğu durumlarda, bu merkezde sınava girmek isteyen tüm adaylar öncelikle öğrenim durumuna ve cinsiyetine göre değerlendirilerek, kapasite fazlası aday kapasitesi dolmamış sınav merkezlerine atanır. Bu durumda kız adaylar, ilk tercihlerine atanma hususunda daha avantajlı olmaktadır.

Sistem böyle işlememektedir. Eğer böyle işliyorsa kız öğrencilere karşı pozitif ayrımcılık olmaktadır. Niye kapasite fazlası erkek bir aday İstanbul - Avcılar bölgesine atanıyor da aynı şartlardaki kız bir aday İstanbul - Beyazıt bölgesine atanıyor ?

Tesadüf olma ihtimalini ortadan kaldıracak birçok durum var.

The.Crow
29.Mart.2011, 15:13
Yahu ben diyorum adam açıklamış okullarda yer kalmassa falan Vs. diye. Okullarda yer kalmıyor ise ;

Önerim geçerli ithal okul getirsinler...

sarianet
29.Mart.2011, 15:31
ithal okula gerek yok ülkemizde gereğince ithal beyin var unutmuşuz kim olduğumuzu ne olduğumuzu ne için yaşadığımızı kimin torunu olduğumuzu kimin kulu olduğumuzu :)

El Barto
29.Mart.2011, 15:40
ithal okula gerek yok ülkemizde gereğince ithal beyin var unutmuşuz kim olduğumuzu ne olduğumuzu ne için yaşadığımızı kimin torunu olduğumuzu kimin kulu olduğumuzu :)

Ben bütün yazdıklarımı geri aldım...

KaPaLı
29.Mart.2011, 18:28

Çok büyük laf koymşsun. Pardon abi bi daha laf etmem ben.

sarianet
29.Mart.2011, 18:49
Çok büyük laf koymşsun. Pardon abi bi daha laf etmem ben.

acıdıysa özür dilerim (senin anlayacağın dille pardon) :)

LadroN
29.Mart.2011, 19:57
Senin ÖSYM başkanın YGS süresince cep telefonları iptal olsun kopya olasılığı ortadan kalkar gibi saçma bir açıklama yapıyorsa böyle acayip tesadüflere(!) şaşmamak gerek.Ne demişler kılavuzu karga olanın.... .Bu hükümet öncesi ve sonrası gibi bir tartışmaya girmek istemiyorum fakat daha yayınlanma aşmasında yasaklanan kitaplarda biliyoruz bu mu demokrasi.Korkuyorum artık bir gün gelipte İTHAL BEYNİMİ alıp götürecekler diye.

A.FaruK
29.Mart.2011, 20:09
Fazla siyasetten anlayan tartışmasınada girmeyi sevmeyen biriyim. Ama şöyle bi durum var. Yukardaki arkadaşın dediği gibi bu hükümetten öncesi ve sonrası tartışmasına bende girmiyeceğim sonuçlar ortada zaten ama tek korkum şu hani biz zaten darbeyi yedik bundan sonra düzelecek mi. Sadece yönetim değil yani kurumlar olarakta öyle bi yapılanma varki bundan sonrada düzelemeyecek bu durumlar diye endişeleniyorum. Hani hepsini geçtim eğitim kurumlarımızn içine öyle işlemiş ki bundan sonra bel doğrultmak ne mümkün. Gerçi doğuda bir sınıfta 20 kişi sınava girer 19'u kazanır 1'i kazanamaz. O 19 kişi aynı aşırettendir o biride işte gariban Ahmet, Mehmet. Korkum şudur o Ahmetler o Mehmetler hep biz olacağız.

Redrum
29.Mart.2011, 21:10
Paşalar gibi siyaset tartışılmaya başlanmış bile (:

Nedvedmania
29.Mart.2011, 21:15
Paşalar gibi siyaset tartışılmaya başlanmış bile (:

Vallaha ya :) Konu baştan sona siyasi ama hala açık :)

Redrum
29.Mart.2011, 22:27
Yöneticilerin siyasi görüşleri de önemlidir belki. (: Neyse artık.

El Barto
29.Mart.2011, 22:37
Yöneticilerin siyasi görüşleri de önemlidir belki. (: Neyse artık.

Konuya en fazla yorum yapan yönetici olarak sormak isterim hangi mesajımda bir siyasi unsur gördünüz?

Üstelik konuyu yakından takip ediyorum meraklanmayın fikirlerini savunurken aşırıya kaçan olursa cezasız kalmaz.

The.Crow
30.Mart.2011, 00:06

İthal öğretmen geliyor ya... Getirsinler el atmışken ithal okulu da. Hem ithal öğretmenler de yabancılık çekmez.

sarianet
30.Mart.2011, 00:09
İthal öğretmen geliyor ya... Getirsinler el atmışken ithal okulu da. Hem ithal öğretmenler de yabancılık çekmez.

ithal öğretmenler din kültürü ve ahlak bilgisi dersine giriyodu dimi :D

The.Crow
30.Mart.2011, 19:35
ithal öğretmenler din kültürü ve ahlak bilgisi dersine giriyodu dimi :D

Önemli olan hangi derse gidrdiği değil ithal olup olmadığı.!!

sarianet
30.Mart.2011, 19:42
Önemli olan hangi derse gidrdiği değil ithal olup olmadığı.!!

keşke her konuda bu kadar kültürümüze özümüze milliyetçiliğimize kimliğimize bağlı olsanız ama işinize gelen konularda mangalda kül bırakmayız biz

BaGa TaRKaN
30.Mart.2011, 19:59
keşke her konuda bu kadar kültürümüze özümüze milliyetçiliğimize kimliğimize bağlı olsanız ama işinize gelen konularda mangalda kül bırakmayız biz

Olmadığını Nerden Biliyorsun.

sarianet
30.Mart.2011, 20:03
Olmadığını Nerden Biliyorsun.

hiçbirşey bilmesem bile kullanıcı adına bakılması yeterli sanırım :)

Revolution
30.Mart.2011, 20:07
Konu başından beri sadece yorumları okuyorum. yolcu ve Redrum'un siyasi kimlikleri o kadar fanatik ki sanki takım tutar gibi, şu konuda bile kanlarının son damlasına kadar savunuyorlar. Nedir bu fanatiklik çözemiyorum, olaylara objektif bakıp yorum getirmek -yapmadıkları siyasetle millete siyaset yapıyorsunuz diyorsunuz ya hani- sizin burada yaptığınız, başkalarının burada yapmadığı siyasetin en temel kuralıdır. Bari forumda siyaset yapacaksanız layıkıyla yapın. Kendi yaptığınız siyaseti başkalarına yükleyip inceden laf sokarak, deliler gibi birşeyi savunarak, at gözlüklerinizi takarak yapmayın. Kimse enayi değil bu forumda herkes herşeyi görüyor.

BaGa TaRKaN
30.Mart.2011, 20:09
Konu başından beri sadece yorumları okuyorum. yolcu ve Redrum'un siyasi kimlikleri o kadar fanatik ki sanki takım tutar gibi, şu konuda bile kanlarının son damlasına kadar savunuyorlar. Nedir bu fanatiklik çözemiyorum, olaylara objektif bakıp yorum getirmek -yapmadıkları siyasetle millete siyaset yapıyorsunuz diyorsunuz ya hani- sizin burada yaptığınız, başkalarının burada yapmadığı siyasetin en temel kuralıdır. Bari forumda siyaset yapacaksanız layıkıyla yapın. Kendi yaptığınız siyaseti başkalarına yükleyip inceden laf sokarak, deliler gibi birşeyi savunarak, at gözlüklerinizi takarak yapmayın. Kimse enayi değil bu forumda herkes herşeyi görüyor.

Bende Onu Çözemedim Sanki ÖSYM'nin Torpiliyle Bir Yere Yerleştirilmiş ve ÖSYM'ye Toz Kondurmuyorlar...

Sanırım Aramızda Torpil Tabirini Kullandığımız İnsanlar Var?

RasAnt
30.Mart.2011, 20:12

:rolleyes: çok doğru tespit :yildiz:

The.Crow
30.Mart.2011, 20:12
hiçbirşey bilmesem bile kullanıcı adına bakılması yeterli sanırım :)

Birincisi burada seninle laf yarıştırma ile uğraşamicam çünkü süper laf yapıyorsun bravo.

İkincisi Nickim seni hiç ilgilendirmez ancak söyleyeyim nickim sadece bir film ismi o kadar. İstersen bundan sonra yabancı film de izlemeyeyim çünkü milliyetçiği benliğimi filmlerle kaybedecek kadar zayıf bir insanım!!

Üçüncüsü Baga nerden biliyorsun yazmış. Cevap vereyim Baga biliyorlar çünkü ONLAR herşeyi bilirler.

Dördüncüsü ÖSYM'nin açıklamasını son derece inandırıcı buldum. Bu konuda söyleyecek bir sözüm yok ÖSYM açıklamış.

sarianet
30.Mart.2011, 20:16
başkaları neden yargıçlık yapıyorsa ben de o yüzden savunma yapıyorum bu insanların değer yargılarıyla alakalı olan bir şeydir

torpil işine gelince bu sene 4. defa öss ye giriyorum üç defadan sonra almıyolarmış 4. defa almaları için torpil kullandım :D kpss den de anlımın teriyle çalışıp atanıp doğunun en ücra köşelerinde memur olarak göreve başladım ha torpil var mı evet var çalışanın emeğini allah zayi etmiyor çok şükür torpilimiz büyük yerden :)

Revolution
30.Mart.2011, 20:16
Birincisi burada seninle laf yarıştırma ile uğraşamicam çünkü süper laf yapıyorsun bravo.

İkincisi Nickim seni hiç ilgilendirmez ancak söyleyeyim nickim sadece bir film ismi o kadar. İstersen bundan sonra yabancı film de izlemeyeyim çünkü milliyetçiği benliğimi filmlerle kaybedecek kadar zayıf bir insanım!!

Üçüncüsü Baga nerden biliyorsun yazmış. Cevap vereyim Baga biliyorlar çünkü ONLAR herşeyi bilirler.

Dördüncüsü ÖSYM'nin açıklamasını son derece inandırıcı buldum. Bu konuda söyleyecek bir sözüm yok ÖSYM açıklamış.

Abi yanlış anlamışsın o nick cevabını Mehmet abi'ye vermiş yolcu kullanıcı adlı üye.

Ayrıca ; Şu inceden laf sokmalara, alıntılarla yıldız koyup inceden karşı tarafa taş atmalara bir ceza gelir umarım.

Revolution
30.Mart.2011, 20:18
başkaları neden yargıçlık yapıyorsa ben de o yüzden savunma yapıyorum bu insanların değer yargılarıyla alakalı olan bir şeydir

torpil işine gelince bu sene 4. defa öss ye giriyorum üç defadan sonra almıyolarmış 4. defa almaları için torpil kullandım :D kpss den de anlımın teriyle çalışıp atanıp doğunun en ücra köşelerinde memur olarak göreve başladım ha torpil var mı evet var çalışanın emeğini allah zayi etmiyor çok şükür torpilimiz büyük yerden :)

Bu da çevir kazı yanmasın vol.1 arkadaşlar, Print Screen yapın derslerde okutursunuz. Nasıl önce laf sokulur, sonra da nasıl ti'ye alınıp üste çıkılır dersi verirsiniz.

RasAnt
30.Mart.2011, 20:20
Abi yanlış anlamışsın o nick cevabını Mehmet abi'ye vermiş yolcu kullanıcı adlı üye.

Ayrıca ; Şu inceden laf sokmalara, alıntılarla yıldız koyup inceden karşı tarafa taş atmalara bir ceza gelir umarım.

? Ben izleyiciyim arkadaş çok doğru bir yorumda bulunmuş,çok beğendim ve yıldız koydum cezamı alalım :) neden bu kadar dar açıdan baktın şimdi,benim kimseye taş attığımda yok :confused:

Revolution
30.Mart.2011, 20:23
? Ben izleyiciyim arkadaş çok doğru bir yorumda bulunmuş,çok beğendim ve yıldız koydum cezamı alalım :) neden bu kadar dar açıdan baktın şimdi,benim kimseye taş attığımda yok :confused:

Önceki mesajımda da söylediğim gibi bu forumda kimse enayi değil ;;)

Not: Aman ha sakın yanlış anlamayın ben kimseye taş atmıyorum :confused:

sarianet
30.Mart.2011, 20:25
yazılanları okurken ne yazıldığına değilde niçin yazıldığına baksanız iş bu kadar uzamayacak

RasAnt
30.Mart.2011, 20:28
Önceki mesajımda da söylediğim gibi bu forumda kimse enayi değil ;;)

Not: Aman ha sakın yanlış anlamayın ben kimseye taş atmıyorum :confused:

Kendi çapında laf sokmaya çalışıyorsun sanırım.Ben enayi demedim kimseyede birşey demedim rahatsızmısın ? Ne garip insanlar var ya

Revolution
30.Mart.2011, 20:28
Ben ikisine de bakarak yaptım yorumlarımı, ikisinin de birbirinden pek farkı yok. Hatta bu yorumların yazılma nedeni yukarıda söylediğim gibi parti fanatizmi. İnsan böyle birşeyde bile objektif bakamıyorsa diğer konularda bakıp da gerçekleri görmesi imkansız zaten. Siyasetin temel taşıdır objektif bakmak.

Neyse zaten cezalıyım diyeceklerimi dedim, daha birşey yazmak istemiyorum herşey apaçık ortada zaten :)

Corpus
30.Mart.2011, 21:38
Ne siyaset dönmüş be :D İçimden yorum yazmak geliyor ama her yorum yazdığımda bana ceza verilip konu kilitleniyor. Hepte bana patlıyor.

Bu seferlik olur öyle şeyler diyorum :D

Redrum
30.Mart.2011, 21:40
Konu zaten siyasi, kapatılmasını istedim sadece, yoksa hepimiz siyasi konuşuyoruz bu konuda bir şey demedim aslında.
ÖSYM'nin avukatlığını yapıyor diyorsunuz ama benim tepkim, olayın farklı yerlere çekmeye çalışılması, yani tiye aldığım bir durum bir arkadaş aynen yazmış: "İleriki yıllardaki bir uygulama için pilot uygulamadır belki." şeklinde. Bence olayı farklı yerlere çekmek olayı bu. Ben de bu olayı tuhaf bulduğumu söyledim başta, ama açıklaması yapılmış, bayanları yakın yere atmışlar uzak yere erkekleri atmışlar bayanlarda öncelik varmış (Hani şöyle bir şey de vardı mesela, iki öğrenci tamamen aynı puanı yaparsa doğum tarihine bakılıyor, doğum tarihleri de aynıysa bayan olan önde oluyordu, veya tam tersiydi hatırlamıyorum belirtmek istediğim bu tip şeyler var yönetmeliklerde). Yani bunun açıklaması bu, ama siz derseniz ki 3 saatte 500 tane kızı kurtardılar, seneye 15 okula koyarlar ondan sonra da komple ayırırlar, bu bence yersiz suçlamadır. Konuyu farklı yerlere çekmektir, kendi istediğinin doğru olduğunu istemektir, inanmak istememektir.
Tartışılan nokta ÖSYMnin dürüstlüğü mü? Anlayamıyorum açıklama bu yönde, benim de babamın oğlu değil ÖSYM, çok dürüstler de demiyorum torpil de gördüğüm yok, ama bazı arkadaşlar öküz altında buzağı arıyor bence. Ben buna tepki verdim sadece fanatiklik yapmıyorum herkesin bir görüşü var bu konu hakkında benim görüşüm de bu (:

El Barto
30.Mart.2011, 22:04
Başından beri ulen bu kez olacak bu kez başaracağız adam gibi tartışmayı, fikirlerimizi söylemeyi diyerek konuyu açık tuttum ama bakıyorum ki siyaseti geçtim olay bambaşka yerlere gelmiş.

Üzülerek de olsa konuyu kapatıyorum. Bizim için biraz daha var demek bunu anlamış olduk.