PDA

View Full Version : oyun hızı? [ÇÖZÜLDÜ]

eraser26
01.Nisan.2011, 12:40
öncelikle herkese mrb. bilgisayar öz.lerim;
işlemci; pentium d 2.8 çift çekirdek
ram; 1gb
ekran kartı; bağdaştırıcıdan baktığımda geforce 7300se/7200gs 512mb ama cpu-z den bakınca 256 gösteriyo
sistemde xp

makinam bu ancak oyunda yarım yıldız hız gösteriyo ve gerçekten çok yavaş bi kaydetme işini rahat 1.5-2 dk da anca yapıyor.

sizce daha rahat bir oyun oynamak için ne yapmalıyım ?

Aydin
01.Nisan.2011, 14:18
Makinan zaten ortalama değerlere yakın. Ayrıca ekran kartın muhtemelen ram'ini kullanıyor. Yani hem oyun için hem de ekran kartına destek için kasılıyor ram'in.

Ramini yükseltmende fayda var.

Uchiha Itachi
01.Nisan.2011, 14:27
Ekran kartı bellek için Ram'e başvuran bir model değil yanlış hatırlamıyorsam.Sorun Hdd kaynaklı olabilir.Bir çok kullanıcı işin sadece ekran kartı, ram ve işlemcide bittiğini düşünsede kötü ve yavaş bir hdd her türlü kasmaya sebep olabilir.

eraser26
01.Nisan.2011, 14:54
Makinan zaten ortalama değerlere yakın. Ayrıca ekran kartın muhtemelen ram'ini kullanıyor. Yani hem oyun için hem de ekran kartına destek için kasılıyor ram'in.

Ramini yükseltmende fayda var.

ewt olabilir çünkü 2 tane 1gb lık ram kullanıyordum o zmn ekran kartım 512 gösteriyodu teki bozulunca 256 göstermeye başladı. 4 gb lık ram almayı düşünüyorum umarım sorun hdd de değildir.

bir de hiç uğraşmayıp laptop alsam nasıl olur ?

Uchiha Itachi
01.Nisan.2011, 14:57
Sadece Fm oynucaksanız ve sabit bir şekilde kullanmıycaksanız iyi olur.Ama evde oynuyorum sadece Pc'yi de evden dışarı çıkartmam diyorsanız masaüstü tercih edin bence.

eraser26
01.Nisan.2011, 15:20
seneye inş ünv yolcusu olucağım için sanırım laptop almak en mantıklısı :) tavsiyeleriniz için teşekkürler 1-2 ay daha sabretcez artık :)

gorkem35
01.Nisan.2011, 17:14
oyun oynarken virüs programını kapatırsan çok işe yarıyor...