PDA

View Full Version : İnci Sözlük 1 Nisan Şakası

goosfraba
01.Nisan.2011, 23:45
http://www.youtube.com/watch?v=1JOkUJzeQVg&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=1JOkUJzeQVg&feature=player_embedded

İnci Sözlük yazarları 1 Nisan'da yapacağını yaptı...

Bugün 1 Nisan…
Sabah erken saatlerden itibaren, internette, televizyon ve işyerlerinde sayısız şaka yapıldı ama en büyük bombayı İnci Sözlük şu anda Taksim’de patlattı.
İnci Sözlük yazarları, ‘Hababam Sınıfı’nın unutulmaz şakasını yıllar sonra bu akşam hayata geçirdi.
Filmde İnek Şaban, Güdük Necmi, Tulum Hayri’nin düştüğü tuzağın mağdurları bu kez Facebook kullanıcıları...
İnci Sözlük yazarları ‘Yedinci yıldızı’ takmak için Facebook’ta yüzlerce sahte hesap açtılar. Hepsini genç ve güzel kızların fotoğraflarıyla süslediler.
Hedef 1 Nisan şakasıydı.
Sohbet ettikleri yüzlerce kişiye 1 Nisan akşamı Taksim’deki Atatürk Kültür Merkezi önünde randevu verdiler.
Tuzağa düşenler, Taksim’de görüntülendi.
İnci’nin oyununa gelen yaklaşık 50 kişi AKM’nin önünde bekledi. İnci’nin şakasını görmeye gelenlerin sayısı tuzağa düşenlerden daha fazlaydı. Şakayı takip eden İnci Sözlük yazarı sayısı bin 500 civarındaydı.

maNga 33
01.Nisan.2011, 23:52
bunlardan korkulur :D:D

Zekirdek
01.Nisan.2011, 23:53
Çok fena be çok kötü birşey. Ama şaka dediğinde böyle yapılmalı.

Komedyen
01.Nisan.2011, 23:57
Buluşmayı gerçek sanıp buluşma yerine giden adamlar umarım ders çıkarmışlardır.

Redrum
02.Nisan.2011, 00:07
Gece uludağsözlüğü de hacklediler, mahvettiler ya çok korktum bir an :D

BaGa TaRKaN
02.Nisan.2011, 00:08
Asıl Bu Feyk Ne Malum Onlarında İnciden Olmadığı Çok Ama Çok Basit ve Pek de Komik Gelmedi.

Kendi Yaptıkları Fuzuli İşlerden Biri.

Redrum
02.Nisan.2011, 00:16
Asıl Bu Feyk Ne Malum Onlarında İnciden Olmadığı Çok Ama Çok Basit ve Pek de Komik Gelmedi.

Kendi Yaptıkları Fuzuli İşlerden Biri.
Aynen böyle düşündüm ben de, 50 tane incici gayet yapabilir bunu video çekip de koyarlar sonra bak nasıl yediler diye. Zor değil.

Nedvedmania
02.Nisan.2011, 02:53
Ohoo öyle bakarsanız her şaka aldatmacalı olabilir :)

Ben şakayı başından sonuna kadar takip ettim gülmekten karnıma ağrılar girdi :D Daha fazla kişi gelir diye bekliyordum ama 50 de iyi bir sayı.

Diğer konuya da yazmıştım

İnciden yine müthiş bir 1 Nisan şakası geliyor :D

Facebooktan sahte kız üyelikleri açıp hormonları tavan yapmış olan gençleri 1 Nisan akşamı saat 20 de Taksimin önüne getirecekler. Ve buluşma yeri İBB güvenlik kameralarının çekim alanında olacak. Yani isteyen açıp izleyebilecek.

Şimdiden 160 kişi var çalışan. Herkes 1 kişi getirse (Ki çoğu kişi 10 kişiyle birden mesajlaşıyor ) en az 160 kişi aynı saatte orada olacak :D

Buluşma sabahı şöyle bir mesaj atılmasıda gündemde :

- Açtığımız sahte üyeliklerle ava düşürdüğümüz kişiye şu mesajı atıyoruz " Canım ya bizim iş yerinden hande posta gazetesine çıkmış, ben almayı unuttum sen alırmısın". Düşünsenize 200 kişinin elinde posta gazetesi :D -

Şurdaki video daha anlaşılır

http://www.youtube.com/watch?v=Q16XNHVm3KM

Redrum
02.Nisan.2011, 11:57
Ohoo öyle bakarsanız her şaka aldatmacalı olabilir :)

Ben şakayı başından sonuna kadar takip ettim gülmekten karnıma ağrılar girdi :D Daha fazla kişi gelir diye bekliyordum ama 50 de iyi bir sayı.

Diğer konuya da yazmıştım

Şurdaki video daha anlaşılır

http://www.youtube.com/watch?v=Q16XNHVm3KM

Evet okumuştum orada da ama ne bileyim inci daha somut şeyler yapıyor genelde ben buna inanmadım aslına bakarsan (:

El Barto
02.Nisan.2011, 12:14
Gerçi mekan olarak seçilen yer AKM'nin önü. Orada her daim birileri bir şeyler bekler. :)

Nedvedmania
02.Nisan.2011, 13:17
Ama herkes aynı yerde tek başına bekliyor.

Neyse ya inanmazsanız inanmayın sonuçta amaç gülmek değil mi :) Gülün geçin ne kurcalıyorsunuz :)

Nedvedmania
02.Nisan.2011, 13:44
Açıklamada şakanın nasıl organize edildiği anlatılıyor.

Son zamanların en yaratıcı 1 Nisan şakalarından birine imza atan İnci Sözlük yazarları Taksim'deydi.

Şaka gerçekleşirken yaşananları uzaktan izleyen gençler, beklemekten sıkılan şakazedelerin gitmesinin ardından AKM önünde hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Organizasyonu başlatan sözlük yazarı olduğunu iddia eden kişinin açıklaması;

"Merhaba, ben İnci Sözlük 1 Nisan şakası (operation: Harun Abi) projesi başlığını açan İnci Sözlük yazarıyım..

Yaptığımız şakanın bazı yönlerinin medyada yanlış anlaşılmasına yada haber olmasına engel olmak için bu açıklamayı yapmak istiyorum.

Öncelikle bu şaka, medyaya yansıdığı gibi aylardır düzenlenmiyor. Bu organizasyonun başlama tarihi ve saati 29.03.2011 18:59 dur.

2 gündür bu işle uğraşıyoruz. Facebook'ta gizli bir grup kurduk ve şu anda yaklaşık 200 kişilik kadın profiline sahip kadın taklidi yapan erkekleriz.

Hiç birimizin profil fotoğrafı çıplak yada seksi değil. Sadece normal bayan profili.. Ve hiç bir erkeğe kendimiz mesaj atmadık, onları eklemedik.

Stratejimiz; müzik, oyun, film, televizyon, sinema gibi popüler kültürün öğesi olan gruplara üye olup, bizi ekleyen yada mesaj atan erkekleri beklemekti.

Hakikaten hiç şaşırtıcı değil, -bunu siz de deneyerek görebilirsiniz- hiçbir özel bir çaba sarfetmeme rağmen 1 günde 180 tane erkek tarafından arkadaşlık isteği aldım.

Hepsi benimle konuşmaya çok hevesliydi.

Biz 180 kişilik 'çakma' kadın ordusu olarak 2 gündür çok eğleniyoruz gülüyoruz. Bunun yanısıra bu bizler için sosyolojik bir araştırma gibi bir deneyim oldu.

Amcımız insanların duygularıyla oynamak, onları rencide etmek değil, aksine bunu yapan insanlarda bilinçlilik oluşturmaktı.

Bizler, sosyal medyada önüne gelen dişi profilini ekleyip sanal yada gerçek sex yapmak isteyen, çoğunluğu rahatsız eden insanları ağımıza düşürdük. ve bunun için ekstra bir çaba sarfetmedik.

Saygılarımızla"

-------------------------

Sabah Gazetesinde çıkan haber :

50 delikanlıya '1 Nisan' şoku
Bir internet sitesine üye kızlar, yaklaşık 50 erkeğe AKM önünde aynı saatte randevu verdi. Kimisi ellerinde çiçekler olan delikanlılar 1 Nisan şakasına kurban gittiklerini 1 saat sonra anladılar

İstanbul Taksim, 1 Nisan'ın en ilginç şakasına sahne oldu. Bir internet sitesine üye kızlar, sahte isim ve fotoğraflarla Facebook'ta tanıştıkları yaklaşık 50 kişiye Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünde buluşmak üzere aynı saatte randevu verdi. Birçok kişi elinde güllerle randevu saati olan 20.00'da buluşma noktasına geldi. AKM önüne gelen kişiler, birbirlerinden habersizce uzun süre internette tanıştıkları yeni aşklarının gelmesini bekledi. Ancak 'sahte sevgililer' bir türlü gelmedi. Yaklaşık bir saat boyunca bekleyen şaka zedeler, randevuya gelmeyen kızlarla sürekli telefonla konuşup, mesaj yazdı. Şaka yapılacağını bilen internet sitesi üyesi onlarca kişi ise AKM'nin karşısında toplanarak şaka yapılan kişileri izledi. Şaka yapılan yaklaşık 20 kişi telefonda konuştukları kızların "1 Nisan Şakası" olduğunu söylemesi üzerine şaşkına döndü.

El Barto
03.Nisan.2011, 00:31
Yok yahu ben inanmadığımdan yazmadım :)

fm26mer
03.Nisan.2011, 04:44
Akıllıca şaka gerçekten.

Gece uludağsözlüğü de hacklediler, mahvettiler ya çok korktum bir an :D

O da ayrı bir olay zaten. Tamamen moderasyonun mallığı.