PDA

View Full Version : Sign on fee

darkpart2
03.Nisan.2011, 12:26
arkadaslar contractlarda yazan sing on fee direk kulubun butcesınden pesin olarak mı cıkıyor? ve butceyı cok sarsar mı ?

leventb12
03.Nisan.2011, 12:41
Bütçeyi sarsacağını açıkçası pek sanmıyorum.. diğer konuda da bişey diyemeyeceğim ..:0:

darkpart2
03.Nisan.2011, 12:44
Bütçeyi sarsacağını açıkçası pek sanmıyorum.. diğer konuda da bişey diyemeyeceğim ..:0:

karıyerimde milan badelj e moralını her seferınde duzeltmek ıcın 4-5 tane contract verdım 1 sezonda, transfer butcem 60.000.000.000 dan 6.000.000.000 ya dustu :S acaba ondan mı dıe soruyorum :S sezon sonu kulubun verdıgı para dustu bir anda degil

BaGa TaRKaN
03.Nisan.2011, 12:46
İmza Ücreti Direk Kulübün Finansından Peşin Olarak Gider, Etkilemesi Doğaldır.

Universal
03.Nisan.2011, 12:59
Oyuncu ve Manejerine verdiğiniz pare kulübün kasasından direkt çıkar ve yüksek ücretler verildiğinde kulübü sarsabilir. Çok para kaptırmamak gerekiyor.

iLkeRisT
03.Nisan.2011, 13:29
Evet direk cıkıyor kasadan Nigel de Jong'u alayım dedim adamla anlaştım ama menajeri tutturdu 4.2 trilyon isterim diye en fazla 3.8 verebiliyordum yattı transfer :D

orhunyazar
03.Nisan.2011, 13:40
Evet bu sene kontratı biten yaklaşık 6-7 oyuncumun kontratını yeniledim. Tranasfer bütçesinden 10 milyon uçtu yapcak bişey yok malesef

darkpart2
03.Nisan.2011, 13:42
managerler cok para goz;)

RasAnt
04.Nisan.2011, 15:00
Menejerler paragözde o oyunculara ne demeli hepsi kendini Messi Ronaldo sanıyor çok saçma rakamlar istiyorlar bi çözüm bulurlar umarım diğer seride bunlara

nerazzuri
04.Nisan.2011, 15:48
menejer olayı başından beri saçmalıktı. hiç bir seride böyle birşey yoktu ve devam edilmeliydi menejersiz sisteme.

darthrevan
04.Nisan.2011, 15:58
menejer özelliği güzel olmuş fakat bazı oyuncularda çok saçma paralar istiyorlar.

BleedingMoon
04.Nisan.2011, 16:10
menajerler yine vardı ama cevap genelde birkaç gün sonra geliyordu.

Universal
06.Nisan.2011, 14:34
Menejerler paragözde o oyunculara ne demeli hepsi kendini Messi Ronaldo sanıyor çok saçma rakamlar istiyorlar bi çözüm bulurlar umarım diğer seride bunlara

Eğer yılda 2 milyon € kazanan bir oyuncun, sözleşme yenilemede 6 milyon € gibi astronomik bir maaş talep ederse, o oyuncu ile 2,5-3 milyon € anlaşabilirsi, tek yapman gereken bonusları yüksek tutmak ve durmadan önerdiğin maaşı düşük seviyede artırmak.

iLkeRisT
06.Nisan.2011, 16:47
Eğer yılda 2 milyon € kazanan bir oyuncun, sözleşme yenilemede 6 milyon € gibi astronomik bir maaş talep ederse, o oyuncu ile 2,5-3 milyon € anlaşabilirsi, tek yapman gereken bonusları yüksek tutmak ve durmadan önerdiğin maaşı düşük seviyede artırmak.

Evet o konuda bu yöntem geçerli ama menajerlerin çok yüksek meblağlar istemerine çok bir çare yok.Pek indirmiyorlar fiyatlarını.

okumus
06.Nisan.2011, 18:10
Bir oyuncuyu 5-6 senelik kariyerde sürekli öneren menejerlerden gına geldi artık çok sinir bozucular.

RasAnt
07.Nisan.2011, 00:48

Ya zaten bende öle çok isteyen adamlara imzalama parasını çok veriyorum maaşı takım ayarında tutuyorum,kimse öle haketmediği parayı alamaz benden satarım valla :D

Universal
07.Nisan.2011, 10:03
Evet o konuda bu yöntem geçerli ama menajerlerin çok yüksek meblağlar istemerine çok bir çare yok.Pek indirmiyorlar fiyatlarını.

Menajer ne derse kabul etmek zorundayız, o ikna olduğu taktirde zaten oyuncuyu bağlamak çok kolay, iyi oyuncu aldığınızda her transfer döneminde mutlaka sözleşme yeniliyorsunuz. Bu da çok can sıkıcı.

Universal
07.Nisan.2011, 10:04
Ya zaten bende öle çok isteyen adamlara imzalama parasını çok veriyorum maaşı takım ayarında tutuyorum,kimse öle haketmediği parayı alamaz benden satarım valla :D

Benim takımımda yabancı oyuncuların en düşük bonservisi 20 milyon € satmamak için çok zor dayanıorum, isteyenler içinde en kötüsü B.Munich siz düşünün artık. Takım, Fenerbahçe...

Redrum
07.Nisan.2011, 11:05
Benim takımımda yabancı oyuncuların en düşük bonservisi 20 milyon € satmamak için çok zor dayanıorum, isteyenler içinde en kötüsü B.Munich siz düşünün artık. Takım, Fenerbahçe...

Ama oyunculara "kontratın sürüyor" dediğin zaman çoğunluğu özür dilemiyor mu? Üsteleyenlere de "unproffessional"li falan bir şey diyorsun 3-4 sene idare ediliyor bir oyuncu :D

Universal
08.Nisan.2011, 15:45
Ama oyunculara "kontratın sürüyor" dediğin zaman çoğunluğu özür dilemiyor mu? Üsteleyenlere de "unproffessional"li falan bir şey diyorsun 3-4 sene idare ediliyor bir oyuncu :D

Oyuncuyu kaybetme riskide düşük seviyeli takımda kaliteli oyuncu var ise iş riskli. :)

ozaniel
08.Nisan.2011, 20:13
Bir oyuncuyu 5-6 senelik kariyerde sürekli öneren menejerlerden gına geldi artık çok sinir bozucular.

Ayarlardan kapatabiliyorsun oyuncu önermeyi.