PDA

View Full Version : editorde yaptığım değişiklikler olmuyor ?

clowegem
03.Nisan.2011, 22:36
semih in özelliklerinde değişiklikler yaptım fakat oyunu açtığımda hiç biri olmuyor neden olabilir acaba ? diğer bütün oyunculardaki değişiklikler oluyor fakat semihtekiler olmuyor :mad:

europeanconquer
03.Nisan.2011, 22:37
semih in özelliklerinde değişiklikler yaptım fakat oyunu açtığımda hiç biri olmuyor neden olabilir acaba ? diğer bütün oyunculardaki değişiklikler oluyor fakat semihtekiler olmuyor :mad:
Eğer kayıtlı oyuna giriyorsan tabi olmaz.

BaGa TaRKaN
03.Nisan.2011, 22:41

Editör Ustamız mehmetd Birazdan Derdine Deva Olur:)

clowegem
03.Nisan.2011, 22:42
Eğer kayıtlı oyuna giriyorsan tabi olmaz. hadi canım ? :) tabiki öyle birşey yapmıyorum

europeanconquer
03.Nisan.2011, 22:47
hadi canım ? :) tabiki öyle birşey yapmıyorum
O zaman Editör datasını seçmemişsindir ne biliyim.Oyuna giriyorum deyince ben kayıtlı oyuna yapmaya çalışıyorsun anladım.

clowegem
03.Nisan.2011, 22:48
O zaman Editör datasını seçmemişsindir ne biliyim.Oyuna giriyorum deyince ben kayıtlı oyuna yapmaya çalışıyorsun anladım.

yok yav. ddatayıda seçiyorum diyorum ya diğer oyunculardaki oluyor fakat semihtekiler olmuyor sadece tek tek değişiklik yaptığım oyunculara baktım

BaGa TaRKaN
03.Nisan.2011, 22:51
Pek Anlamam Ama CA veya PA'larda da Değişiklik Yapıyormusun?

Yoksa Direk Özelliklerimi Ayarlıyorsun?

clowegem
03.Nisan.2011, 22:54
pa yı 149 ca yı 139 yaptım sanırım tam hatırlamıyorum. özelliklerinde ufak bir artış yaptım. pozisyonlarından da amc yi kaldırdım sadece santrafor olarak ayarladım ama oyuna datayi seçip girip kurduğumda girdiğimde eski semih çıkıyo karşıma. mehmet topuzu mr yi naturel pozisyon yapmıştım niangtan aml pozisyonu nu 10 indirmiştim o da sadece sc olmuştu ama semih ben değişiklik yapmadan önceki aynı semih

mehmetd
04.Nisan.2011, 19:17
Editör Ustamız mehmetd Birazdan Derdine Deva Olur:)

doğru bildin,konuyu görünce direk daldım.
:icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin:

Pek Anlamam Ama CA veya PA'larda da Değişiklik Yapıyormusun?
Yoksa Direk Özelliklerimi Ayarlıyorsun?

doğru tahmin.
sen oyuncunun özelliklerini değiştirsen de yeni oyunda tüm belirlediğin özellikler gözükmez mesela bitiricilik 20 ama forvette oynamayı 13 yaparsan bitiriciliği oyunda 20 değil mesela 13 falan görebilirsin.

bir örnek vereyim:
ben bir oyuncunun yeteneklerini 18 18 yaptım ama ca 135 pa 150 olunca oyun onu 13lere indirdi sende de pa 149 ise ortalama 15 lere çeker.sen arttırsan da oyun ca pa sına ve mevkilerine göre otomatik ayarlar.

leventb12
04.Nisan.2011, 23:29
Hocam , Sana Tavsiye Sen Hiç Editör Kullanma :n:

Kaka Leite
04.Nisan.2011, 23:38
Adam nöbetçi golcü özelliklerini yeterli buluyo herhalde :)Valla ilginç bir sorun :n:

mehmetd
05.Nisan.2011, 03:45
Hocam , Sana Tavsiye Sen Hiç Editör Kullanma :n:

o niye?
hem kullanmazsam mehmeteditör olamam ki ondan olmaz:icon_biggrin:

ayrıca ben editörden oluşturduğum takımlardan memnunum eğer 18 yapmışın ama bilmiyomuydun öyle olmicağını ca pa sını az tutarsan tabi az çkar yada tersi diyorsan mevki bilgisinde sorun yaşamam haricinde o 18 lik oyuncu şu an oyunda fb de.

zaten onun öyle olacağını biliyordum ama bi bilemediğim mevkilere göre hangi özellikler yüksek olmalı mesela 20 bitiricilik yaptığım oyuncular orta sahada iyi gözüküyor kaleciler de dmc de iyi gözüküyor onları araştırıyorum şu an.

hadi iyi oyunlar...

PaVLeNKo
07.Nisan.2011, 11:25
Diger yandan ozelliklerin dusmemesini saglamak icin mutlaka oyuncunun reputation kisminida ayarlamak gerek..

PaVLeNKo
07.Nisan.2011, 11:30
o niye?
hem kullanmazsam mehmeteditör olamam ki ondan olmaz:icon_biggrin:

ayrıca ben editörden oluşturduğum takımlardan memnunum eğer 18 yapmışın ama bilmiyomuydun öyle olmicağını ca pa sını az tutarsan tabi az çkar yada tersi diyorsan mevki bilgisinde sorun yaşamam haricinde o 18 lik oyuncu şu an oyunda fb de.

zaten onun öyle olacağını biliyordum ama bi bilemediğim mevkilere göre hangi özellikler yüksek olmalı mesela 20 bitiricilik yaptığım oyuncular orta sahada iyi gözüküyor kaleciler de dmc de iyi gözüküyor onları araştırıyorum şu an.

hadi iyi oyunlar...

Mevkilere göre bellidir hangi yeteneklerin olmasi ,mesela Firsatçi Golcüyü ayarlamak için oyuncunun Top Sürmesi,Önceden Sezme,Hiz,Bitiricilik,ilk dokunusu felan gayet iyi olmalidir..

cris king
07.Nisan.2011, 15:36
yeni konu açmayayım dedim editörle iligili benimde bir maruzatım olacaktı ya editörde değişiklik yapıyorum yaptığm dosyayıda seçiyorum yeni oyun açıyorum ama tam oyuna girerken sürekli crash dumps veriyor bunun nedeni ne olabilir? :S

PaVLeNKo
07.Nisan.2011, 15:44
yeni konu açmayayım dedim editörle iligili benimde bir maruzatım olacaktı ya editörde değişiklik yapıyorum yaptığm dosyayıda seçiyorum yeni oyun açıyorum ama tam oyuna girerken sürekli crash dumps veriyor bunun nedeni ne olabilir? :S

Asiri veya abes bir durum varsa ondan kaynaklanabilir..

mehmetd
07.Nisan.2011, 21:29

bende de aynısı olmuştu,eski kaydımla oyuna girdim.
eğer ligleri sildin yada değişiklik yaptıysan olabilir.(ben silmiştim silmeden evvelki kayda döndüm)

Diger yandan ozelliklerin dusmemesini saglamak icin mutlaka oyuncunun reputation kisminida ayarlamak gerek..

ben fm 2006 da rep.ları düşük oyuncu yeteneklerini yüksek girmiştim oyun zaten yeteneğe göre oyuncuların bilinirliğini arttırıyor ki oyun başından itibaren ben düşük girmeme rağmen inter ıvır zıvır tüm büyük kulüpler talip oluyordu.

Mevkilere göre bellidir hangi yeteneklerin olmasi ,mesela Firsatçi Golcüyü ayarlamak için oyuncunun Top Sürmesi,Önceden Sezme,Hiz,Bitiricilik,ilk dokunusu felan gayet iyi olmalidir..

evet ama şöyle bişey var;

mesela kaleci çok hızlı kalede hızını yüksek tutuyorum birebirlerde ve top kapması falan başarılı dmc diyor

bu yeterli gelmediyse mesela aml yada amr oyuncusu ama top kapması harika oyun onu defans görüyor mesela oysa orta sahada top kapması iyi,defans oynayamaz.

oyuncuya bakıyorum en iyi özelliği 20 olan bitiricilik ama orta sahada forvetten daha iyi tamam güçlü yaptık ama bu orta saha olduğu manasına gelmez ki.

bu tarz farklar işte.

mehmetd
07.Nisan.2011, 21:38
mesajları birleştirdim.burayı silebilirsiniz.

mehmetd
07.Nisan.2011, 21:54
mesajları birleştirdim.burayı silebilirsiniz.

otodidakt
14.Nisan.2011, 22:39
Ben de yeni konu açmadan bir soru sormak istiyorum,
Editör'den İtalya Ligi'ndeki "bir sezon içerisinde transfer edilen non EU oyunculardan yalnızca birisi kadroda bulunabilir" kuralını değiştirme şansımız var mı? Bu kuralı kaldırma imkanımız var mıdır?

mehmetd
14.Nisan.2011, 23:12
Ben de yeni konu açmadan bir soru sormak istiyorum,
Editör'den İtalya Ligi'ndeki "bir sezon içerisinde transfer edilen non EU oyunculardan yalnızca birisi kadroda bulunabilir" kuralını değiştirme şansımız var mı? Bu kuralı kaldırma imkanımız var mıdır?

bunu cevaplamıştım zannedersem.:)