PDA

View Full Version : Oyun beni sevmiyor

jesterrace
12.Nisan.2011, 03:20
Arkadaşlar fm cm senesini 99/00 den beri oynuyorum ama son yıllarda bişey hep başıma geliyo taktiğim çok iyi oyuncularım bitiricilik iyi kaleci iyi ben 20 şut 0 gul adamlar 1 şut 1 gol maçı 1-0 alıyolar ve bu üst üste 5-6 kere oluyo hepsinde böyle ekstrem fark olmuo ama her maçı üstün oynayıp ya kaybediyorum yada 1 puan alıyorum benim kalecim daha iyi bir kere maçın adamı seçilmiyor rakip kaleci kötü de olsa brilliant savesler havalarda uçuşuyor kafa dağıtmak için oyuna giriyorum resmen sinir küpü oluyorum ne yaparsam yapayım adamların kaleye ilk şutu çok büyük ihtimal gol oluyor merak ettim sadece bana mı denk geliyor böyle şeyler bunları yazarken yine adamların ilk şutu gol oldu :)

Trabzonspor
12.Nisan.2011, 03:45
Yok bu sadece senin başına gelmiyor genel sorunlar bunlar.Bende birçok kez bu durumu yaşadım gerçekten çok sinir bozucu bir durum ama oyun sonuçta fazla takmaya gerek yok.Online turnuvalarda bile başımıza gelen bir durum.

jesterrace
12.Nisan.2011, 11:47
Maça bak kaleyi bulan 20 şutum var adamların 1 maç 3-3 bitti 2 tane kalemize gol her maç bişey olur zaten

jesterrace
12.Nisan.2011, 11:56
Sonraki maçım şutlar 20 ye 4 skor 2-2 her 5 maçın 4 ü böyle

mehmetd
12.Nisan.2011, 15:31
Maça bak kaleyi bulan 20 şutum var adamların 1 maç 3-3 bitti 2 tane kalemize gol her maç bişey olur zaten

20 şutun var adamların 1;maç 3-3 mü bitti yani?
o forvetlerde bişey var nobre ile mi oynuyon anlamadım?

jesterrace
12.Nisan.2011, 17:09
Forvetlerim iyi forvetlerde sorun yok sorun her maç kalecilerin yıldızlaşması toplar kaleyide tutuyor

ozaniel
12.Nisan.2011, 19:43
Bu gerçekte de futbolun kesinliğinin ve istikrarının olmaması ile ilgili. Buradaki çoğu kişi 48 ay taksitle ilk seneden çok sağlam kadro kuruyor ve bazı maçlar böyle geçince sinirleniyor, YZ'nin hile yaptığını düşünüyor.
Ben kadrom kötüyken bile YZ gibi kalecim sayesinde kurtulduğum veya rakibin çok kaliteli forvetlerinin saçma sapan hatalar yaptığı maçlar yaşadım, Hakan Arıkan iki Real Madrid maçında 9'lu ortalama ile oynadı(elendik gerçi), 3. ligdeki Dardanelspor'la ilk sene ite kaka, bala goller ve savunmada kapanma taktiği ile yarı finale çıktım.
Demek istediğim futbolda şans faktörü çok fazla.

jesterrace
13.Nisan.2011, 17:50
Orası öylede şans faktörü 5-10 maçda 1-2 kere denk gelir üst üste 5-6 maçda kaleciler yıldızlaşmaz kaleye çekilen her ilk şut 10 maçın 7-8 inde gol olmaz

Corpus
13.Nisan.2011, 18:26
Örnek SS koyarsan daha iyi inceleme şansı bulabiliriz. Çok şut atmak çok gol olmasını gerektirmez.

jesterrace
13.Nisan.2011, 18:54
Ben birde eski cm lerden kalma alışkanlık hiç izlemem maçı text olabilirmi alakalı bişi mümkün gözükmüo ama :D

vego
13.Nisan.2011, 18:56
İstatistikleri koysanız yeterlidir:)

jesterrace
13.Nisan.2011, 19:09
http://img855.imageshack.us/img855/4519/tyu.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg855.imageshack. us%2Fi%2Ftyu.jpg%2F)

Uploaded with ImageShack.us (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us)

Bir tane ekledim 1-2 kere olsa böyle durum tamam adamların max kaleyi bulan şutu 2-3 oluyo yeniyolar beni

Homer J.S
13.Nisan.2011, 19:14
Futbol bir bütün. Sut çekmeyen kazanamaz biliyorum ama oyun stratejinde oynama yapmak faydalı olabilir. Johan Cruyff 'Top bizdeyken rakip gol atamaz' demiş. Çok mantıklı. SS'lere baktığımız zaman topla oynama oranın, rakibe göre pas yüzden, kazandığın top oranın vs. düşük. Bunları arttırdığın zaman çıldırdığın maçların sayısı azalacaktır bence.

enesx86
13.Nisan.2011, 19:29
ilk sezon bu tür şikayetler olabiliyor ama ilerleyen yıllarda aldığınız iyi oyuncular ve taktiğin oturması ile bu tür sorunları aşabiliyorsunuz

Addolorato
13.Nisan.2011, 19:48
O son eklediğin resimden sonra bir hamama gitmeni tavsiye ediyorum.

okumus
13.Nisan.2011, 19:59
Genelde bu sorun tek kale oynanan maçlarda oluyor.Benimde her sezon bu tür olaylar başıma geliyor.Takım çok iyi seviyeye gelip galibiyet serisine başlanınca daha çok oluyor.Bir diğer olaysa hakemlerin maçın kaderiyle oynaması verdikleri kırmızı kartlar bazen o kadar çıldırtıyor ki oyunu sanki bunun üzerine kurmuşlar.Oyun bundada başarılı olamazsa bazı maçlarda üstüste sakatlıklar başlıyor.Bir maçta Wbl mevkiinde olan oyuncum maçın başında sakatlandı yerine yedeğini aldım 10 dakika geçmeden o sakatlandı yerine başka bir oyuncu aldım oda sakatlandı ve daha ilk yarı bitmeden tüm değişiklik hakkım dolmuştu.Oyun bir şekilde önümüzü kesip oyuna heyecan getirme üzerine kurulmuş diye düşünüyorum.Gerçekte böyle olaylar yok mu var tek kale maç yaparsınız rakip kontradan yada frikikten bir gol bulur ve kazanır ama bunun sık sık olması can sıkıcı oluyor.

mehmetd
13.Nisan.2011, 21:43
bazı maçlarda üstüste sakatlıklar başlıyor.Bir maçta Wbl mevkiinde olan oyuncum maçın başında sakatlandı yerine yedeğini aldım 10 dakika geçmeden o sakatlandı yerine başka bir oyuncu aldım oda sakatlandı ve daha ilk yarı bitmeden tüm değişiklik hakkım dolmuştu.Oyun bir şekilde önümüzü kesip oyuna heyecan getirme üzerine kurulmuş diye düşünüyorum.Gerçekte böyle olaylar yok mu var tek kale maç yaparsınız rakip kontradan yada frikikten bir gol bulur ve kazanır ama bunun sık sık olması can sıkıcı oluyor.

sakatlığı bilmezmiyiz benim şamp.ligi final maçında en iyi 2-3 oyuncumu oyun muhakkak sakatlatır ama bende yıldız bol tabi o başka :D

wbl pek kullanılmayan bi mevki ben 2 kez falan kullandım bi fm 2006 da bi fm 2010 da ikisindede yenilince bi daha kullanmadım:(

ama yazımı bundan yazmadım.sen diyosun ki wbl sakatlandı yerine wbl aldım 10 dk. sonra sakatlandı ;bende gk sakatlandı yerine yenisini aldım oyuna başla dedim başlamadı bi daha bastım gene başlamadı c.dump gelcek oyundan atçak diye düşünürken bi baktım 2.gk da sakatlanmış hay ben senin deyip çıktım bi daha oynadım 2side sakatlanmadı.

bende ilk yarıda 2 sakatlık artı 1 minor injury -minor yazıyor ama oyuncu gitmiş-olunca gene
çıkış,1-0 geriye düşüp 1 oyuncu da atılmış gene çıkış:) benden çok altta bi takımla oynuyorum çıldırıp nasıl atamazsınız buna diye gk-0 (defans)-4 (mlrc) -2 (amc)-4 (fc) e dönüyorum 90.dk.da rakip golü buluyor gene çıkış:( maçı hem kazanamayıp hemde en iyi oyuncumu uzun süreli sakatlatmışsa gene çıkış(zaten 1.si yetiyor ben kazanmak için oynarım beraberlik te kesmiyor:icon_confused:)

konuya cevap ta çok ofans yapmamak taktiği değiştirip defans-counter taktik oynarsanız çok gol atıyorsunuz ama atak yapınca atamıyonuz oyun bu şekilde:)

Trabzonspor
13.Nisan.2011, 22:28
Bnede bir ss ekleyeyim.Rakibin kaleyi bulan tek şutu gol.

http://www.yukleresim.com/images/17369535647339168875.jpg (http://www.yukleresim.com/) Yukleresim.com (http://yukleresim.com)

Redrum
14.Nisan.2011, 00:31
Bunlar hiç bir şey, ben rakibin tek şutunun gol olduğuna şahit oldum (: futbol bu.

okumus
14.Nisan.2011, 01:29
sakatlığı bilmezmiyiz benim şamp.ligi final maçında en iyi 2-3 oyuncumu oyun muhakkak sakatlatır ama bende yıldız bol tabi o başka :D

wbl pek kullanılmayan bi mevki ben 2 kez falan kullandım bi fm 2006 da bi fm 2010 da ikisindede yenilince bi daha kullanmadım:(

ama yazımı bundan yazmadım.sen diyosun ki wbl sakatlandı yerine wbl aldım 10 dk. sonra sakatlandı ;bende gk sakatlandı yerine yenisini aldım oyuna başla dedim başlamadı bi daha bastım gene başlamadı c.dump gelcek oyundan atçak diye düşünürken bi baktım 2.gk da sakatlanmış hay ben senin deyip çıktım bi daha oynadım 2side sakatlanmadı.

bende ilk yarıda 2 sakatlık artı 1 minor injury -minor yazıyor ama oyuncu gitmiş-olunca gene
çıkış,1-0 geriye düşüp 1 oyuncu da atılmış gene çıkış:) benden çok altta bi takımla oynuyorum çıldırıp nasıl atamazsınız buna diye gk-0 (defans)-4 (mlrc) -2 (amc)-4 (fc) e dönüyorum 90.dk.da rakip golü buluyor gene çıkış:( maçı hem kazanamayıp hemde en iyi oyuncumu uzun süreli sakatlatmışsa gene çıkış(zaten 1.si yetiyor ben kazanmak için oynarım beraberlik te kesmiyor:icon_confused:)

konuya cevap ta çok ofans yapmamak taktiği değiştirip defans-counter taktik oynarsanız çok gol atıyorsunuz ama atak yapınca atamıyonuz oyun bu şekilde:)

Söylediklerin çok doğru ama ben bir maçı tekrar başlatıp oynadığımda kendimi hile yapmış gibi hissediyorum.Oyunu oynarken bir yandanda gerçekmiş gibi yaşıyorum.Tekrar aynı maçı yaparsam hevesim kaçıyor.Bir kariyerimde yine tek şut gol oldu sinirlendim takitiği 2-4-4 yaptım bir anda 2 gol buldum.Sanal zeka çoğu zaman zekice işler yapmıyor.:D