PDA

View Full Version : Oyuncu değerinin artmaması

okumus
13.Nisan.2011, 20:07
Her kariyerimde bir oyuncumu kesin yıldız yapıyorum.Ya asist kralı yada gol kralı oluyor.Tüm takımlar peşinden koşuyor fakat oyuncunun değeri bir türlü artmıyor.Çok yüksek meblalara satabiliyorum ama oyuncunun kendi değeri neden artmıyor anlamış değilim.Misal altyapıdan bir oyuncu çıkardım ve ona benzer bir yıldızın özelliklerine bakıp ona göre özel antrenmanlar yaptırıp yeni özellikler kazanmasını sağlıyorum.Antrenman programımda genelde oyuncuların özelliklerini iyi seviyeye getirsede değerinin artmamasını anlamış değilim.Diğer klüplerin oyuncularına bakıyorum adam 2 sene boyunca 20 maça çıkmış fiyatı üst seviyelerde artmış bendeki oyuncu istikrarlı bir şekilde sürekli oynamış ama değerinde artış olmuyor azaldığı bile oluyor.Sanki oyunda bazı oyuncular özellikle seçilmiş ve onların dışındaki oyuncuların fiyatı belli bir düzeye çıkıp kalıyor daha da artmıyor.Ben mi bi yerde hata yapıyorum diye düşünüyorum.

mehmetd
13.Nisan.2011, 21:23
klübün değeri düşüyor olabilir özellikle bende sezon sonlarında oyuncuların değerinin yükselip sonra düştüğünü aynı şekilde sezon sonuna doğru birsürü t.d. kovulma aşamasındayken ligin bitimiyle hiçbişey olmamış gibi tekrar klüplerinde kalmasını görüyorum.

europeanconquer
13.Nisan.2011, 21:33
Aslında yeni kontrat imzalayınca artabilir diye tahmin ediyorum :)

KaRaBükLü KraL
13.Nisan.2011, 21:43
Şöyle bi örnek vereyim.Gladbach'a ilk sezon Benitez'i aldım 2 Mn €'ya.Sene sonu gol kralı olduğunda değeri 7 Mn € olmuştu.Oyuncuya bakıyo biraz.

okumus
14.Nisan.2011, 01:38
Sonuçta bazı oyuncular vardır yaptıklarıyla değerlenir.Beşiktaştaki guti misal adam yıldız olarak geldi pek varlık gösteremedi beşiktaş aldığı fiyata satamaz şimdi ama Karabükteki Emenike adam rakip defansların korkulu rüyası oldu fiyatı bir anda arttı veya başka bir örnek Pazzini bir anda yaptıklarıyla değerini arttırdı ve Inter'e transfer oldu.Mesut Özil R.Madrid'te bugün yaptıklarını kimse tahmin etmiyordu şimdi herkese göre Real'in maçı kurtarabilecek adamlarının başında geliyor.Takımın kötü performans göstermeside etken değil bana göre Galatasaray şu an 14.cü ve Arda Turan'a yüksek bir değer biçiliyor şimdi.Değeri düşmedi

okumus
14.Nisan.2011, 01:39
Aslında yeni kontrat imzalayınca artabilir diye tahmin ediyorum :)

Ben her kariyerimde her oyuncumla 5 yıllık mukavele imzalarım ona rağmen fiyatı yine düşen oyuncularım var.

muztava
15.Nisan.2011, 02:41
Her kariyerimde bir oyuncumu kesin yıldız yapıyorum.Ya asist kralı yada gol kralı oluyor.Tüm takımlar peşinden koşuyor fakat oyuncunun değeri bir türlü artmıyor.Çok yüksek meblalara satabiliyorum ama oyuncunun kendi değeri neden artmıyor anlamış değilim.Misal altyapıdan bir oyuncu çıkardım ve ona benzer bir yıldızın özelliklerine bakıp ona göre özel antrenmanlar yaptırıp yeni özellikler kazanmasını sağlıyorum.Antrenman programımda genelde oyuncuların özelliklerini iyi seviyeye getirsede değerinin artmamasını anlamış değilim.Diğer klüplerin oyuncularına bakıyorum adam 2 sene boyunca 20 maça çıkmış fiyatı üst seviyelerde artmış bendeki oyuncu istikrarlı bir şekilde sürekli oynamış ama değerinde artış olmuyor azaldığı bile oluyor.Sanki oyunda bazı oyuncular özellikle seçilmiş ve onların dışındaki oyuncuların fiyatı belli bir düzeye çıkıp kalıyor daha da artmıyor.Ben mi bi yerde hata yapıyorum diye düşünüyorum.

aynı sorunları yaşadım ben de.hem de öyle rastgele oyuncularla da değil.neymar ve henrique şu anda bende aynı konumda.lig bitiminde değerleri ne ise takıma geri dönünce yarısına indi ikisinin de.sonradan anladığım kadarı ile neymar rezalet bir milli takım periyodu geçirmiş.maç başına 8 40'larda oynarken milli takım ile 6 ile oynamış.bu etken olabilir büyük ihtimalle.sende de aynı olay varsa sebep bu olabilir.tabi bir de arkadaşlar da demiş oynadığın ligin kalitesi yani prestij yıldız sayısı ve klübün statüsü de buna etki eden önemli etkenler.

okumus
16.Nisan.2011, 17:12
aynı sorunları yaşadım ben de.hem de öyle rastgele oyuncularla da değil.neymar ve henrique şu anda bende aynı konumda.lig bitiminde değerleri ne ise takıma geri dönünce yarısına indi ikisinin de.sonradan anladığım kadarı ile neymar rezalet bir milli takım periyodu geçirmiş.maç başına 8 40'larda oynarken milli takım ile 6 ile oynamış.bu etken olabilir büyük ihtimalle.sende de aynı olay varsa sebep bu olabilir.tabi bir de arkadaşlar da demiş oynadığın ligin kalitesi yani prestij yıldız sayısı ve klübün statüsü de buna etki eden önemli etkenler.

En güzel açıklamayı sen yapmışsın Neymar'ı 35.5 milyona aldım şu an fiyatı bir anda düşüşe geçti.Cardozo'da asımsanmayacak bir gol grafiğine sahip fakat değeri 9.5 milyon dolar.Arjantin ligine bakıyorum daha yıldızı parlamamış oyuncular Cardozo'dan daha pahalı.Ne kadar tartışırsak tartışalım sonuçta bunun ayarını yapacak olan yine oyunu yapanlar ben sadece bu konu tartışılsın ve yöneticilerimiz bir şekilde haberdar olsunlar diye açtım.Yöneticiler gerçekten saygı duyulacak bir iş yapıyorlar.Daha iyi bir oyun için bizlerin sorunları dile getirmemiz lazım.

Chinatown
16.Nisan.2011, 18:11
bu yine PA sisteminin bir hatası.

iki forvetinizden birinin potansiyeli 150 diğerininki 180 ise 150'lik adam ne yaparsa yapsın 180 lik kadar etmez, örneğin Partizanlı Cleo Türkiyede hangi klüpte oynarsa oynasın 25 gol barajının altında kalmaz, 10 sene de oynasa böyle olur, ama fiyatında bir artma olmaz. Öte yandan Babacar daha 15 gol civarındayken Cleoyu geçer. Cardozo Neymar olayı da bu nedenle böyle.

birde 10 milyonluk bir adama 20 verince fiyatı 20 den 10 a zamanla iner, ya da arada biryerlerde kalır. Neymar'ın fiyatının düşüşe geçme nedeni de bu. Önceden beridir bu böyle sanırım.

ha tabi bazen oyuncuların kontratları kısaldıkça, uzun süreli sakatlıkları oldukça, yedek kaldıkça fiyatları düşer bunlar da var elbette

okumus
17.Nisan.2011, 17:21
bu yine PA sisteminin bir hatası.

iki forvetinizden birinin potansiyeli 150 diğerininki 180 ise 150'lik adam ne yaparsa yapsın 180 lik kadar etmez, örneğin Partizanlı Cleo Türkiyede hangi klüpte oynarsa oynasın 25 gol barajının altında kalmaz, 10 sene de oynasa böyle olur, ama fiyatında bir artma olmaz. Öte yandan Babacar daha 15 gol civarındayken Cleoyu geçer. Cardozo Neymar olayı da bu nedenle böyle.

birde 10 milyonluk bir adama 20 verince fiyatı 20 den 10 a zamanla iner, ya da arada biryerlerde kalır. Neymar'ın fiyatının düşüşe geçme nedeni de bu. Önceden beridir bu böyle sanırım.

ha tabi bazen oyuncuların kontratları kısaldıkça, uzun süreli sakatlıkları oldukça, yedek kaldıkça fiyatları düşer bunlar da var elbette

Çok güzel açıklamışsın hocam ben Ca/Pa gösteren program kullanmadığım için scoutların raporlarına göre transfer yapıyorum bazen iyi bazen kötü oyuncu çıkıyor aklımda pek yatmıyor zaten Ca/Pa işlerine.Oyuncunun potansiyelini görmek oyun zevkini kaçırır gibi geliyor bana.Bu hata düzeltilse çok daha keyifli bir oyun olur düşüncesindeyim.

BleedingMoon
17.Nisan.2011, 17:31
oyuncunun ve takımının dünyadaki reputasyonu ve ca'sıyla ilgili. sen şampiyonlar ligi kupasını kazan, oyuncuların da milli takımlarında başarılı olsun; ca'ları yükseldikçe sürekli değerleri artacaktır. ancak en değerli olma ihtimali olan futbolcular pa'ları en yüksek olan futbolculardır. oyuncuların dünyadaki saygınlık puanları da önemli söylediğim gibi.