PDA

View Full Version : yapay zeka

denizgs93
21.Nisan.2011, 19:14
Yapay zekadan mı nedir bilmiyorum ama şu hata bütün serilerde var.Yaşı 31-32 yi geçmiş futbolcuların özellikleri hızlı bir şekilde düşüyor.ama mesela 32 yaşındaki adamın 1 sene sonraki haliyle yeni oyundaki 33 yaşındaki hali çok fark oluyor.Örneğin puyol,drogba,lampard.Bu oyuncular her seride hemen hemen aynı özellikte başlıyor.Yıllar geçtikçe baya düşüyor özellikleri.Umarım anlatabilmişimdir :)

mehmetd
22.Nisan.2011, 00:30
oyuncular yaşlandıkça özellikleri tabii ki düşecektir bu gayet doğal.
oyun yaş durumunu düşünerek yeteneğini düşürüyor;ha normalde geçen sene bu böyleydi bu sene de iyi diyorsan ki ben öyle anladım oyun yaşa göre yapıyor ve düşürmesi gayet doğal yani.
yeni oyunda da bakılıyor ki 3 aşağı 5 yukarı aynı gene yükseltiliyor bu da daha geç emekli olmasını sağlayabilir belki.

Addolorato
22.Nisan.2011, 00:32
Mesela Roberto Carlos'un profilini ele alalım. Bundan 5 sene önce çıkan FM 2006'da 2011 yılına geldiğimizde büyük ihtimal bütün fiziksel özellikleri 8-9-10 falan olurdu. Şimdi baktığımız zaman çoğu fiziksel özelliği yaşına göre gayet iyi duruyor. Bence oyun fazla gaddar bu konuda. Nerdeyse 30 yaşını geçen hiç bir futbolcudan verim alamıyorsunuz doğru dürüst.

martymcfly
22.Nisan.2011, 01:03
Evet oyun açılışında çıkan 34 yaşındaki bir adamla yıllar ilerdikten sonra 34 yaşında olmuş birinin fiziksel özellikleri aynı olmuyor sorun burda.
Mesela ben Man Utd ı yönetirken fiziksel özellikleri kötü bir genç aldığımda onun CR7 gibi fiziksel özelliklerinin patlama yapmasını yada Nani'nin 37 yaşına geldiğinde Giggs gibi 70-80 dk kaldıracak durumda olmasını istiyorum ama mümkün değil oyunda.

demirsporlu
22.Nisan.2011, 13:49
aynen katılıyorum arkadaşım sana 33 yaşında serbest kalan ibrahimoviçi bi ara kadroma kattım. bana gelmeden önceki her sezon oynadığı maç sayısı en az 25. ama bana geldiğinde bir maçta 60. dakikada kondisyon 70 in altına iniyodu. ibrahimoviç gibi bi adamın güç dayanıklılık hız gibi özellikleri 9 un altındaydı. gerçekten oyun 32 yaşından sonraki adamlara çok gaddar davranıyo. bende artık alışkanlık haline geldi. 32 yaşına gelen oyuncuyu direk elden çıkarıyorum.

okumus
22.Nisan.2011, 14:00
aynen katılıyorum arkadaşım sana 33 yaşında serbest kalan ibrahimoviçi bi ara kadroma kattım. bana gelmeden önceki her sezon oynadığı maç sayısı en az 25. ama bana geldiğinde bir maçta 60. dakikada kondisyon 70 in altına iniyodu. ibrahimoviç gibi bi adamın güç dayanıklılık hız gibi özellikleri 9 un altındaydı. gerçekten oyun 32 yaşından sonraki adamlara çok gaddar davranıyo. bende artık alışkanlık haline geldi. 32 yaşına gelen oyuncuyu direk elden çıkarıyorum.

Birçok yıldız oyuncu da ne yazık ki oluyor bu ve bir anda müthiş düşüyor özellikleri bende barça'dan xavi'yi almayı düşündüm (5.sezondayım) fakat özelliklerine baktığımda gerçekten çok fazla düşüş vardı vazgeçtim.Sanırım bu yıldızların bu kadar düşmesinin nedeni takımlarında fazla forma şansı bulamamaları büyük klüplerin sürekli genç oyuncu transfer etmesiyle zaten forma şansı bulamıyorlar ama satmakta istemiyorlar.Hagi'yi düşündüğümde adam emekli oldu denilirken tüm klüplerde oynadığından kat kat daha iyi futbol oynadı galatasaray'da.

martymcfly
22.Nisan.2011, 20:57
33-34 yaşındaki oyucunun fiziksel özelliklerinin düşmemesi için sürekli oynatmak zorundasınız, 4-5 maç oynatma anında düşüyor. Vidic'i 35 yaşında oynatmaya devam ettim jumping 16, strenght stamina 14 dü.