PDA

View Full Version : Kendim oynattığım ile asistanın oynattığı maç arasındaki farklar

ToRoSKaPLaNı
23.Nisan.2011, 22:17
Beyler Adanasporla 2017-2018 sezonuna geldim.Daha önce takımı 1 sezon şampiyon yaptım.Yalnız öyle bir duruma geldim ki süper regenlerim var.18 19 bitiriciliğe sahip forvetlerim var ama ben oynattığım zaman çok kötü oynuyorlar.Sürekli gol kaçırıyorlar.Doğru düzgün gol atamıyorlar.Ama tatile çıkıp asistana bıraktığım zaman "aynı maç taktiğini kullan" kutucuğu seçili olarak çıkıyorum.Asistan aynı taktikle çıkıyor sahaya bu sefer oyuncular şov yapıyor.İkimizde aynı taktiği kullanıyoruz peki neden ben oynattığımda başarı gelmiyor.Yani böyle olunca hiç kendim oynayamaz oldum.Sürekli tatile çıkıyorum artık.Bu bir çelişki midir

leventb12
23.Nisan.2011, 22:39
Durumunu anladım belkide oyuncuların durumunu yanlış yapabiliyor olabilirsin bide maçı tatile alarak mı bırakıyorsun asistana ?

ToRoSKaPLaNı
23.Nisan.2011, 23:02
Evet tatile alarak bırakıyorum.

leventb12
23.Nisan.2011, 23:04
Dediğim gibi roller önemli

ToRoSKaPLaNı
23.Nisan.2011, 23:08
Ama asistanda aynı rollerde oynatıyor.Yani benim sahaya çıkarttığımla asistanın sahaya çıkarttığı kadro ve taktikler herşey aynı.Sadece sonuçlar farklı oluyor.

leventb12
24.Nisan.2011, 00:01
Onu bilemicem ..

kalemci
24.Nisan.2011, 01:38
asistana aynı taktikle oynat dersen roller değişmezki sen ne verdiysen onlar kalır.peki gollerin dakikalarına bak oyuncu değişikliği varsa eğer onlar girdikten sonra etkiliyor olabilir.ama bu da değilse istifa et asistanı işe alsınlar :D fm azizliğidir diye düşünmekteyim.

sarianet
24.Nisan.2011, 02:29
fmnin büyük dandikliği diyebilirsiniz aynı sorun bende de var :D

Chivalry
24.Nisan.2011, 10:47
saçma olucak ama benim oyunuma mahsus belki de, aynı kadroyu kullan seçeneğini seçsemdahi asistan kadroyu değiştiriyor benim oyunda.

DeathLiKe
24.Nisan.2011, 11:04
Bendede var Galatasaray kariyerimde kendim oynattığım Shaktar maçını kazandım ama asistana bıraktığım Karşıyaka maçını kaybettim. :) Maça baktığımdada asistan kafasına göre oyuncu değişikliği yapmış.

Redrum
24.Nisan.2011, 11:11
Ben arkadaşın dediğini gayet iyi anlıyorum. Sırf genç oyuncumun performansı artsın diye tatile çıktığımı bilirim (: Ama sonuç değişmeyecek sen yine onları kullanamayacaksın.

demirsporlu
24.Nisan.2011, 14:45
arkadaşım aynı olay benim başıma geldiğindede hiç bişey anlamamıştım. üzerine çok gittim yabancı forumlarda araştırdım. olayın sebebi şu. sen tatile giderken yardımcına bu taktiği kullan desen ve yardımcın aynen senin taktikle maça başlasa bile maç içerisinde takım komutlarında oyuncu rollerinde ve komutlarında değişiklikler yapıyo. ve senin oyna dediğin taktik maç içerisinde tamamen değişiyo.

sarianet
24.Nisan.2011, 15:00
vay uyanık asistan vay :D

ToRoSKaPLaNı
24.Nisan.2011, 17:57
evet hemşomun dediği mantıklı geldi.Maç içindeki komut değişikliklerinden kaynaklanıyor olabilir.

RasAnt
24.Nisan.2011, 18:25
Şu da var 5.sezonumda devre arasına daha 5-6 maç vardı,sıkıldım kapatacaktım kariyeri o yüzden lig sonuna kadar go on holiday yaptım,daha sonra bi bakayım nasıl sonuçlar almış diye,geri döndüm tatilden 1-2 maç yapmış daha,önceden takımların listesinde olmayan 4 oyncum bu 1-2 maçtan sonra izlenmeye başlamış,ben tatile çıkmadan önce hiçbir izleme yoktu ama 1-2 maç go on holiday den dönünce böyle oldu garip bir olay anlayamadım,hatta bir hada tatile çıktıgıımda devre arasında reject all offer dememe rağmen 5 m euro ya satmış birini kulüp :D

Chivalry
24.Nisan.2011, 22:42
Tüm sezon tatile çıkarak şampiyon olduğum da oldu benim

metinoktay
26.Nisan.2011, 13:24
tatil seçeneği ile maç kontrolünü asistana verdiğinizde asistanınız taktikel bilgi, motivasyon, oyuncu yetenek vs gibi özelliklerini kullanarak maksimum fayda sağlamaya çalışıyor, büyük maçlara büyük oyuncularla önemsiz görünen küçük maçlara yedek ağırlıklı çıkıyor, şahsen ben denediğime öyle yaptı. yani oyun içinde bir menajer nasıl hareket ediyorsa o da öyle hareket ediyor. bu da gayet normal, oyun mantığı için yani. genellikle hedef de oyuncuları fit tutma yolundan geçiyor. ben o kutuyu işaretlesem de işaretlemesem de aynı taktiksel dizilişi kullanıyor. ama oyun içinde farklı kullanabilir diye düşünmekteyim, zira taktiksel anlayış ve bilgi puanı da önemli.