PDA

View Full Version : Ca Pa Yalan Mı?

mehmetd
26.Nisan.2011, 18:23
FM 2010 oynuyorum belki ama konu burayı da ilgilendirir oraya mesaj atınca 3 mesajdan evvel cevap gelmiyor da.

Oyunun başında scout alacağım genie ye baktım durum şu şekilde idi:

Feldkamp 147 168 Yet Göz 15 Pot Göz 15 %68 Gözlemci.
Bildiği ülkeler:Türkiye,Almanya.

B.Ünder 120 140 15 15 %69 Gözlemci
Ülke:Tr.

Ö.Sümer 150 155 16 16 %70 Gözlemci

H.Fıçıcı 110 125 17 18 %75 Gözlemci

F.Korkmaz 115 135 20 17 %75 Gözlemci

Ben gene Ca-Pa sı iyi diye Feldkamp ı aldım ama acaba yanlış mı yaptık?
Yani sonuç olarak Ca-Pa artık önemli değil mi?

Not: Feldkamp birkaç seneye emekli olur ama onu almamın nedeni Tr harici Almanya da olması onun dışında 6 scout daha aldım hepsi ayrı ülkelerden oldu bu sefer ki scoutların ayrı ülkelerden olması daha çok ülkeyi bilmeyi ve güvenilir bilgiler versin istedim gerçi genie var ama olsun zaten o emekli olana dek 50 scout türer başka alırım oyunda scout tan bol ne var

haaa bu arada 5 lig açık oynuyorum http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=97563 bu konudaki ligde oynuyorum ve her takımda bi sürü personel arıyor.Benim editörden free ürettiğim bi hayali personel Udinese ye transfer oldu asistan menager olarak gurur duydum italyan arkadaşımla.

Son bir not: Ö.Sümeri de aldım Feldkamp emekli olacağı için.

demirsporlu
26.Nisan.2011, 18:34
sorumu sordun bi fikirmi öne sürdün anlayamadım arkadaşım

mehmetd
26.Nisan.2011, 18:52

ikisi de olabilir mi acaba?
yani bi taraftan yalan mı oldu diye soruyorum ve fikrimi belirtiyorum bu konuda sizlerin yorumunu istiyorum.

RasAnt
26.Nisan.2011, 18:53

:n: mehmetd abimiz enterasan yazılarıyla beni hep :icon_eek: bu duruma sokuyor :)

mehmetd
26.Nisan.2011, 19:00
:n: mehmetd abimiz enterasan yazılarıyla beni hep :icon_eek: bu duruma sokuyor :)

yahu yalan mı oldu diye sormamız için ne lazım? yalan olduğuna dair fikir ve karşıt fikir de sunmalı ki tartışılsın ben de onu yaptım zaten.

Ek: benim örneğim Personellerdendi,bunu oyunculara da uyarlayabiliirsiniz.
Örneğin 190 yetenekte %76 dc mi 175 yetenekte %79 dc mi?

demirsporlu
26.Nisan.2011, 20:17
ikisi de olabilir mi acaba?
yani bi taraftan yalan mı oldu diye soruyorum ve fikrimi belirtiyorum bu konuda sizlerin yorumunu istiyorum.

abi yaş durumunu şimdi gördüm. öncelikle kusura bakma arkadaşım diye hitap ettim. anlatmak istediğim abi yani ben o verdiğin örneği anlamadım. sonradan biraz üstüne yoğunlaşınca şöyle bi durum çıkardım. eğer doğruysa beni tasdikle.

c.a sı 130 olan bi st oyuncusu var ve st pozisyonuna uygunluğu %65

c.a sı 110 olan bi st oyuncusu var ve st pozisyonuna uygunluğu %80

şimdi bu oyunculardan c.a sı iyi olanmı daha iyi oyuncudur yoksa pozisyona uygunluk yüzdesi iyi olanmı daha iyi oyuncudur??

bana kalırsa c.a da uygunluk yüzdeside çok önemli değil. st oynatacağın oyuncunun hangi rolde oynayacağı önemli.

ben bi örnek verecek olursam 2016 yılındayım ve ibrahimoviç boşta. genie scoutda c.a sını 169 gösteriyo. benim şuanki forvet oyuncumdan c.a sı 25 puan daha yüksek. ama baktığımda hız hızlanma güç dayanıklılık gibi özellikleri oldukça düşmüş. ve şuanki c.a sına rağmen benim oyunumda ve taktiğimle iş yapamaz bi halde.

umarım doğru anlatabilmişimdir. kısacası ben bu p.a c.a olayına pek takılmıyorum. kullandığım tek nokta almak istediğim 16-17 yaşındaki bi oyuncunun ne kadar gelişim gösterebileceğini görmek acısından p.a sına bakmak.

şimdi daha parlak bi örnek verecek olursam 17 yaşında p.a sı 180 olan bi dmc oyuncusu var diyelim. mevcut özellikleride (teknik pas yaratıcılık baya bi düşük) onun bi anchor man olacağını gösteriyo. 4-5 yıl sonra 180 c.a ya ulaşan bu oyuncumuz bütün gelişimini top kapma pozisyon alma markaj gibi özelliklerini geliştirerek geçirmiş. ve aynı yılda bulduğumuz başka bir dmc oyuncusunun c.a sıda maksimuma ulaşmış olsun (diyelimki 160) ama onun pas teknik yaratıcılık gibi oyuncuları bu arkadaştan daha yüksek ve deep lying playmaker olarak kullandık bu oyuncuyu. c.a sı daha düşük olmasına rağmen diğer oyuncudan daha faydalı oldu takıma.

şimdi abi sen diyceksinki benim sorumla ne alakası var?? bende şu şekilde bi cevap vericem sana. feldkampın c.a sı ne kadar yüksek olsada onun gözlemciler için gerekli olan özellikleri öbür verdiğin sözlemcilerden daha düşük olabilir. ve o yüzde bu yüzden düşer. her ne kadar feldkamp oyunda gözlemci olarak görünsede biliyoruzki feldkamp gerçekte bi teknik direktör. bu yüzden gözlemci yüzdesi diğer arkadaşlardan daha düşük. feldkampı ve aynı adamları asistan manager moduna alırsak feldkampın yüzdesi 80 olurken diğer arkadaşlarınki 50 ye inecek.

baya uzun oldu ama. inşallah açıklayıcı olmuştur.

mehmetd
26.Nisan.2011, 20:42
abi yaş durumunu şimdi gördüm. öncelikle kusura bakma arkadaşım diye hitap ettim. anlatmak istediğim abi yani ben o verdiğin örneği anlamadım. sonradan biraz üstüne yoğunlaşınca şöyle bi durum çıkardım. eğer doğruysa beni tasdikle.

c.a sı 130 olan bi st oyuncusu var ve st pozisyonuna uygunluğu %65

c.a sı 110 olan bi st oyuncusu var ve st pozisyonuna uygunluğu %80

şimdi bu oyunculardan c.a sı iyi olanmı daha iyi oyuncudur yoksa pozisyona uygunluk yüzdesi iyi olanmı daha iyi oyuncudur??

bana kalırsa c.a da uygunluk yüzdeside çok önemli değil. st oynatacağın oyuncunun hangi rolde oynayacağı önemli.

ben bi örnek verecek olursam 2016 yılındayım ve ibrahimoviç boşta. genie scoutda c.a sını 169 gösteriyo. benim şuanki forvet oyuncumdan c.a sı 25 puan daha yüksek. ama baktığımda hız hızlanma güç dayanıklılık gibi özellikleri oldukça düşmüş. ve şuanki c.a sına rağmen benim oyunumda ve taktiğimle iş yapamaz bi halde.

umarım doğru anlatabilmişimdir. kısacası ben bu p.a c.a olayına pek takılmıyorum. kullandığım tek nokta almak istediğim 16-17 yaşındaki bi oyuncunun ne kadar gelişim gösterebileceğini görmek acısından p.a sına bakmak.

şimdi daha parlak bi örnek verecek olursam 17 yaşında p.a sı 180 olan bi dmc oyuncusu var diyelim. mevcut özellikleride (teknik pas yaratıcılık baya bi düşük) onun bi anchor man olacağını gösteriyo. 4-5 yıl sonra 180 c.a ya ulaşan bu oyuncumuz bütün gelişimini top kapma pozisyon alma markaj gibi özelliklerini geliştirerek geçirmiş. ve aynı yılda bulduğumuz başka bir dmc oyuncusunun c.a sıda maksimuma ulaşmış olsun (diyelimki 160) ama onun pas teknik yaratıcılık gibi oyuncuları bu arkadaştan daha yüksek ve deep lying playmaker olarak kullandık bu oyuncuyu. c.a sı daha düşük olmasına rağmen diğer oyuncudan daha faydalı oldu takıma.

şimdi abi sen diyceksinki benim sorumla ne alakası var?? bende şu şekilde bi cevap vericem sana. feldkampın c.a sı ne kadar yüksek olsada onun gözlemciler için gerekli olan özellikleri öbür verdiğin sözlemcilerden daha düşük olabilir. ve o yüzde bu yüzden düşer. her ne kadar feldkamp oyunda gözlemci olarak görünsede biliyoruzki feldkamp gerçekte bi teknik direktör. bu yüzden gözlemci yüzdesi diğer arkadaşlardan daha düşük. feldkampı ve aynı adamları asistan manager moduna alırsak feldkampın yüzdesi 80 olurken diğer arkadaşlarınki 50 ye inecek.

baya uzun oldu ama. inşallah açıklayıcı olmuştur.

sorun değil hepimiz burada arkadaşız ben ona kızmam hatta benden küçüklere de abi derim ben benden küçük olduğu halde saygıdan öyle yaparım abicim kardeşim bunlar çok önemli değil yani benim için yani arkadaşım a kızmam arkadaşım.

mevkisi farklı bir olay ben ondan bahsetmedim aynı mevkideki bi tarafta 190 ca %76 oyuncu var bide 170 ca 175 pa %79 luk oyuncu var bende; genie 2.yi alıyor ama oyunda 1.oynuyor.Not:1 .asistan menager ayrıca:icon_confused:

feldkamp olsa iyi olur da gözlemci hariç zaten kabul etmiyor

benim sorduğum şu hadi bu üstteki oyuncuları ben ekledim de ondan hata olmuş olabilir ama oyunda ca 147 pa 168 feldkamp la ca 110 pa 125 h.fıçıcı yı kıyasladığımızda ilginç bi durum görüyoruz:

CA-PA YALAN MI?Yada bu oyunun bi hatası mı bakıyorum yeteneği düşük kişiler mesela daha düşüğü de var örnek veriyorum:

Hakan Ünsal 36 yaş Gözlemci fitness ant:3,5 yıldız ama ca 60 pa 65!

C.papadopulos fitness ant. ca pa 140 ama fitness ant. 3 yıldız!

burada bi tuhaflık yok mu?

demirsporlu
26.Nisan.2011, 20:52
son verdiğin örneğin üstünde yoğunlaşırsak

hakan ünsal c.a 60 fitness koç 3.5 yıldız

popodopulos c.a 140 fitness koç 3 yıldız

peki abi bu iki antrenöründe fitness determination level off dicipline motivating özellikleri kaç? onlarıda bi yazarmısın sana zahmet

mehmetd
26.Nisan.2011, 21:17
h.ünsal sağlık 16 azim 8 dis 8 mot 4
papadopulos sağ 9 azim 18 dis 17 mot 12

ben papadopulos u öylesine buldum ararken yani belirli bir örnek değildi doktorluğu 18 ama form ant.olmuş
yani sonuçta %70 doktor yunan olan hakan ünsal ise ancak %45 antrenör haliyle
zaten ben bu örneği bi örnek vereyim diye buldum 3 ama 140 ;3,5 ama 60 yetenek manasında.

Başka bi örnek buldum:
J.Martinez Pachuca Başkanı 150 155 En iyi Oran: %84,54 Başkan
Pinto da Costa Porto Başkanı 170 175 En iyi oran:%83,84 Başkan

Bilmem anlatabildim mi bu sefer?

Cevap gelmediğine göre benim düşüncemi aktarayım son olarak:
ben gene de ca-pa diyorum nedeni dediğim örneklerde mesela 20 20 olabilirsin ama 200 yeteneğin olmaz o yüzden ben gene de ca pa lara bakıyorum sonuçta 147 ye 168 tr-avrupa ayarında demek,110-125-135 gibi değerler tr seviyesinde demek o yüzden ben gene de ca pa lara bakıyorum

demirsporlu hala burda mısın?

Redrum
26.Nisan.2011, 23:50
Abicim bak, bir antrenörün bütün özellikleri 18 olur, ca 190 olur atıyorum. Başka bir antrenörün de (örneğin fitness coach'dan bahsedelim ve fitness coach'un yıldızını etkileyen sadece 4 özellik olsun) bu 4 özelliği 20 diğer özellikleri 1 olsun.
Genie ikinci antrenörümüze daha çok puan verir, çünkü o daha iyi eğitir. Ama genel olarak bakarsan diğer güçleri falan çok daha iyidir 1. antrenörümüzün işte bu yüzden current ability(şimdiki yeteneği) 200 üzerinden 190'dır. Öbürünün ise 200 üzerinden 100'dür ama daha elverişlidir fitness coach için. Umarım anlatabilmişimdir. (:

mehmetd
29.Nisan.2011, 15:08
Abicim bak, bir antrenörün bütün özellikleri 18 olur, ca 190 olur atıyorum. Başka bir antrenörün de (örneğin fitness coach'dan bahsedelim ve fitness coach'un yıldızını etkileyen sadece 4 özellik olsun) bu 4 özelliği 20 diğer özellikleri 1 olsun.
Genie ikinci antrenörümüze daha çok puan verir, çünkü o daha iyi eğitir. Ama genel olarak bakarsan diğer güçleri falan çok daha iyidir 1. antrenörümüzün işte bu yüzden current ability(şimdiki yeteneği) 200 üzerinden 190'dır. Öbürünün ise 200 üzerinden 100'dür ama daha elverişlidir fitness coach için. Umarım anlatabilmişimdir. (:

yani hakan ünsal 60 65 öbüründen daha iyi oluyor?
yani yanlışlık burada doktor olması gereken fitness coach olmuş ama gözlemci olan hakan ünsalın fitness i ondan daha iyi ve h.ünsal 60 a 65 iken öbürü 145 yetenekte?

sen diyorsun ki coach olan hepsi iyidir öteki sadece fitness coach u dur sadece onda iyidir diyon sadece onda iyi olsa neyse zaten öylesini alırım ca pa sı iyi ve gelmek isterse ama doktor olması gereken fit.koç olmuş gözlemci olan bu fitness koçtan daha iyi ki 60 a 140 durumları

vs. vs.