PDA

View Full Version : Gözlemci Raporunda Tezat

onurtayfun
28.Nisan.2011, 22:42
http://img370.yukle.tc/images/8046tezat.JPG (http://www.yukle.tc)

1,5 yıldız verilmiş ama harika bir oyuncu olacak diyor..
Yardımcımın Potansiyel yargılaması 14..
Yetenek yargılaması 20..

World Hollow o1
28.Nisan.2011, 22:47
Türkçe çevirisinde problem olabilir...

onurtayfun
28.Nisan.2011, 22:53
Peki hangisine inanayım :) verilen yıldıza mı? Yoruma mı? :)

Uchiha Itachi
28.Nisan.2011, 22:59
Yıldıza inanmalısınız.Onun çevirisi olmadığı için bir hata söz konusu olamaz.

onurtayfun
28.Nisan.2011, 23:00
Yıldıza inanmalısınız.Onun çevirisi olmadığı için bir hata söz konusu olamaz.

teşekkür ederimm..

martymcfly
29.Nisan.2011, 01:01
Mesela maç toplantılarında asistan great prospect diyor gözlemciyi yolluyorum 2.5 yıldız veriyor, orda önerilen oyuncularla pek uğraşmamak lazım.

El Barto
29.Nisan.2011, 01:33
Hangi takimla oynadigina bagli da olabilir. Misal kilimli bld.spor ile oynuyorsan bir bucuk yildizlik adam harika bir oyuncu olabilir takima.

Saka bir yana muhtemelen ceviri hatasi arkadaslarin dedigi gibi.

BaGa TaRKaN
29.Nisan.2011, 01:39
Oynadığın Ligin ve Takımın Mevcut Oyuncularından Daha İyi Olduğunu Söylüyor Bence Çeviri Hatası Yok Örneğin 2.Ligde Mücadele Ediyorsan Seneye Bank Asyaya Çıktığında Bir Kademe Daha Yükseldiğinde Yani Yine Rapor Yollat Oyuncuya Bu Sefer Yıldız Seviyesi ve Yorum Değişecektir:)

omerabay
29.Nisan.2011, 10:34
Yorumlar ve yıldızlar takımınızın durumuna göre değişiyor bir yukarıdaki arkadaşın dediği gibi.

Mesela ben İzmirspor'da bir oyuncu hakkında rapor istiyorum 4 , 4.5 yıldız veriyorlar.Fakat o adamlar bank asyadaki bir takımda bile zor oynar.Bank asyada bir takımla rapor istesem 1-2 yıldız verecek belki.tabi gözlemci faktörü de önemli.

Redrum
29.Nisan.2011, 11:12
Hangi takimla oynadigina bagli da olabilir. Misal kilimli bld.spor ile oynuyorsan bir bucuk yildizlik adam harika bir oyuncu olabilir takima.

Saka bir yana muhtemelen ceviri hatasi arkadaslarin dedigi gibi.
O takım için harikaysa zaten 4 yıldız veriyor (:

onurtayfun
29.Nisan.2011, 13:45
Takımım Galatasaray..Oyuncu altyapımın oyuncusu..

mehmetd
29.Nisan.2011, 14:56
http://img370.yukle.tc/images/8046tezat.JPG (http://www.yukle.tc)

1,5 yıldız verilmiş ama harika bir oyuncu olacak diyor..
Yardımcımın Potansiyel yargılaması 14..
Yetenek yargılaması 20..

FM GENİE SCOUUUUUUUUT!

genç adam tabiki de başta 1,5 yıldız olacak zaman geçtikçe ilerler ama asistana falan da güveneyim deme en iyisi üstte yazdığım programı kullanmak yok hile diyorsan al sonra uzun süreli kontrat yap kimse almayıp oynatama satama elinde patlayabilir en iyisiii

FM GENİE SCOUT

ayrıca becerebilirsem bende scout yapmaya çalışıyorum değerlerde hata oldu yapabilirsem burada paylaşıcam.

ek:resmi görememiştim emrah yollu ise gönder gitsin.

mad butcher
30.Nisan.2011, 19:22
kanaatimce bir çok kişi yanlış yorum yapmış , en mantıklısı çeviride hata vardır ya da şöyle bir durum var kadron çok iyidir , yıldızlar ile doludur , 140 ile 190 ca arası değişen oyuncuların vardır. 3 yıldız 160 ca yı gösterebilir. buradaki 1.5 yıldızlı oyuncun ise kadron bu durumda ise pa sı 140 dır tahmini ve bu Türkiye ligine göre süper bir oyuncu anlamına geliyor. yani buradaki süper , Türkiye ligine göre süper ama takımdaki oyunculara göre 1.5 yıldıza denk geliyor. takımda ca ; 100 ila 150 arası olsa idi bu yıldız 3 olabilirdi.

bazıları şu şekilde yorum yapmış 3. lig takımında 4 yıldız , bank asya ya 1 yıldız vs. yazmış tamam bilgi doğru ama konu ile alakasız. yani bu oyuncuyu 3. lig takımının gözlemcisi 4.5 yıldız , 1. lig takımı 2 yıldız verir doğru ama konu ile bağdaştıramadım. raporu sunulan oyuncu , takımın kendi oyuncusu ve o takıma göre bir rapor oluşturulmuş. nasıl anlatsam bilemedim .d başımda ağrıyor tam ifade edemedim ama bence açıklaması 1. paragrafda yazdığım nedenlerdendir.

mehmetd
01.Mayıs.2011, 13:05
kanaatimce bir çok kişi yanlış yorum yapmış , en mantıklısı çeviride hata vardır ya da şöyle bir durum var kadron çok iyidir , yıldızlar ile doludur , 140 ile 190 ca arası değişen oyuncuların vardır. 3 yıldız 160 ca yı gösterebilir. buradaki 1.5 yıldızlı oyuncun ise kadron bu durumda ise pa sı 140 dır tahmini ve bu Türkiye ligine göre süper bir oyuncu anlamına geliyor. yani buradaki süper , Türkiye ligine göre süper ama takımdaki oyunculara göre 1.5 yıldıza denk geliyor. takımda ca ; 100 ila 150 arası olsa idi bu yıldız 3 olabilirdi.

bazıları şu şekilde yorum yapmış 3. lig takımında 4 yıldız , bank asya ya 1 yıldız vs. yazmış tamam bilgi doğru ama konu ile alakasız. yani bu oyuncuyu 3. lig takımının gözlemcisi 4.5 yıldız , 1. lig takımı 2 yıldız verir doğru ama konu ile bağdaştıramadım. raporu sunulan oyuncu , takımın kendi oyuncusu ve o takıma göre bir rapor oluşturulmuş. nasıl anlatsam bilemedim .d başımda ağrıyor tam ifade edemedim ama bence açıklaması 1. paragrafda yazdığım nedenlerdendir.

sonuç olarak bende de fm 2006 da 2.ligde takım çalıştırırken 4-5 yıldız diyordu o açıdan haklı her takıma göre o değişiyo yani 1,5 yıldız genç ve 1 den fazla olduğundan harika yetenek olmuş ama pek güvenme derim gene.

mad butcher
01.Mayıs.2011, 16:52
kemdimden kontrol ettim şimdi aynı durum bende de var.

http://oi56.tinypic.com/vzkl8h.jpg

şimdi bu erdem arslan adlı oyuncuya 1.5 yıldız vermiş ve harika oyuncu olacak demiş. sadece kendi oyuncularımın pa-ca larına bakarım , yani oyuncu transfer etmek için kullanmam fmrte , neyse bu oyuncumun pa sı 136 . bu ca ya sahip biri Türkiye liginde iyi iş yapar. mehmet topuzun da ca sı 136 gibi bir şeydi zannedersem. yani bizim ligimize göre yıldız. ama benim kadro da neymar var , dzeko var , kaliteli oyuncular var ,, en çok yıldız bende 3.5 yıldız o da neymar da , şimdi ca sı 181 olan oyuncuya 3.5 yıldız denk geliyorsa , 136 ya da yaklaşık 1.5 yıldız denk gelir. takıma göre iyi değil , ama Türkiye ligine göre harika bir oyuncu olacak.

kısacası bir önceki mesajımda yazdığım durum söz konusu. çeviride hata yok. eğer senin kadron daha aşağı seviye de olsa idi , yıldız artardı.

yıldızdan şunu anlayacaksın , takımdaki oyunculara göre durumu
yorumdan ise Türkiye liginde iş yapabilir mi onu kestirmek mümkün

onurtayfun
01.Mayıs.2011, 18:01
kemdimden kontrol ettim şimdi aynı durum bende de var.

http://oi56.tinypic.com/vzkl8h.jpg

şimdi bu erdem arslan adlı oyuncuya 1.5 yıldız vermiş ve harika oyuncu olacak demiş. sadece kendi oyuncularımın pa-ca larına bakarım , yani oyuncu transfer etmek için kullanmam fmrte , neyse bu oyuncumun pa sı 136 . bu ca ya sahip biri Türkiye liginde iyi iş yapar. mehmet topuzun da ca sı 136 gibi bir şeydi zannedersem. yani bizim ligimize göre yıldız. ama benim kadro da neymar var , dzeko var , kaliteli oyuncular var ,, en çok yıldız bende 3.5 yıldız o da neymar da , şimdi ca sı 181 olan oyuncuya 3.5 yıldız denk geliyorsa , 136 ya da yaklaşık 1.5 yıldız denk gelir. takıma göre iyi değil , ama Türkiye ligine göre harika bir oyuncu olacak.

kısacası bir önceki mesajımda yazdığım durum söz konusu. çeviride hata yok. eğer senin kadron daha aşağı seviye de olsa idi , yıldız artardı.

yıldızdan şunu anlayacaksın , takımdaki oyunculara göre durumu
yorumdan ise Türkiye liginde iş yapabilir mi onu kestirmek mümkün

eğer böyleyse tamam (: takımdaki oyuncuların en düşük yılızı 3(potansiyel olarak).. (: sağolun
araştırma için (:

onurtayfun
01.Mayıs.2011, 18:03
FM GENİE SCOUUUUUUUUT!

genç adam tabiki de başta 1,5 yıldız olacak zaman geçtikçe ilerler ama asistana falan da güveneyim deme en iyisi üstte yazdığım programı kullanmak yok hile diyorsan al sonra uzun süreli kontrat yap kimse almayıp oynatama satama elinde patlayabilir en iyisiii

FM GENİE SCOUT

ayrıca becerebilirsem bende scout yapmaya çalışıyorum değerlerde hata oldu yapabilirsem burada paylaşıcam.

ek:resmi görememiştim emrah yollu ise gönder gitsin.

yorun için saol ama genie scout kullanmaktansa 15 kişilik kendi scout ekibimi tercih ederim..oyun dışı programlar gerçekliği öldürüyor kanımca..

okumus
01.Mayıs.2011, 19:50
yorun için saol ama genie scout kullanmaktansa 15 kişilik kendi scout ekibimi tercih ederim..oyun dışı programlar gerçekliği öldürüyor kanımca..

Çok doğru demişsin hocam en güzeli kendi scoutlarınla oyuncu bulmak