PDA

View Full Version : Rakip Kalecinin panterleşmesi

ulasfb
30.Nisan.2011, 13:02
Tottenham ile oynuyorum şu ana kadar yaptığım 25 maçın yaklaşık 20sinde rakip kaleciler 7.5in üstünde oynadılar forvetlerim neymar ve adebayor ama bir türlü kaleye sokamıyorlar topu, kesinlikle oyundan kaynaklanan bir şey var bir maçta 7 tane clear cut chancein olup sadece 1 gol atmak nedir ya.

mehmetd
30.Nisan.2011, 14:09
rakip kaleciyi transfer et
yada yeni fm bekle,2012 de bakalım nerede saçmalık olacak?
ayrıca counter yada kontrollü oyna ben hazırlık maçlarına atak oyunla başladım ama ilk maç 3-1 bitti sanırım 2.maçta 0-0 olunca taktiği değiştirdim yani şu takımla 0-0 olur mu ya?
son maçımda kontollü oynadım 5-0 yada 6-0 bittiydi.

Suicider
30.Nisan.2011, 14:46
Senden reputation olarak düşük takımların kalecileri genelde devleşiyolar yada bana öyle denk geliyor bilmiyorum..

mehmetd
30.Nisan.2011, 15:29
Senden reputation olarak düşük takımların kalecileri genelde devleşiyolar yada bana öyle denk geliyor bilmiyorum..

nasıl yani?
iyide benim rep 10000 ve başka 10000 de yok ve en yüksek rakam da 10000?:confused:

Chinatown
30.Nisan.2011, 18:28
nasıl yani?
iyide benim rep 10000 ve başka 10000 de yok ve en yüksek rakam da 10000?:confused:

zaten yüksek demiyorki düşük diyor arkadaş?

o genel bir saçmalık zaten. aslında fm de genel bir hata. oyunu rakip alana yıkmanın, rakipten etkili ve baskılı oynamanın tek şartını kaleyi bulan bol şutlar olarak görüyor fm yıllardan beri. yani sen iyiysen rakip kaleye 30 şut atarsın. kötüysen kalende bir ton şut görürsün.

2030 dayım Trabzonspor ile, ve 46 şut çektiğim maç oluyor. bunlardan 20 si kaleyi buluyor, 5 tanesi gol oluyor. hiç boş atak yok, kaleyi bulmayan kötü şutlar yok.

ve misal güçlü takımla oynarsınız, adamların hücum kuvvetli, kalabalık bir orta saha ve oyunu bozarak oynarsınız. rakibe alan bırakmazsınız, top yaptırmazsınız ve beraberlik veya bir kontra ile kazanırsınız. işte fm de bu da yok. böyle oynayarak puan alıyorsunuz ama defansif anlayışınız rakibin hucumlarını kesmiyor, ne saçmalıktır ki rakibiniz dünyaları kaçırıyor, kaleyi bulmayan saçma şutlarla gol atamayıp size puan veriyor.

toplamak gerekirle fm nin orta alan oyunlarıyla ilgili bir gelişimi yok genelde. o yüzden iyi bir takımla size karşı koyacak tek adam kalıyor o da rakip kaleci. konuyu açan arkadaşın aksine, benim oyunumda 4-5 teke tek pozisyon çıkaran kalecinin bile puanı bazen 7 olmuyor. o hata bazen adamı sıkıyor.

mehmetd
01.Mayıs.2011, 13:22
[FONT=Trebuchet MS][SIZE=2][COLOR=DarkSlateGray][I]zaten yüksek demiyorki düşük diyor arkadaş?

ben şunu anladım senden düşük takımların kalecisi devleşiyor ve benim rep. 10000 başka 10000 yok ve en yüksek 10000 ne demek? her rakip kaleci devleşecek demek değil mi onu soruyorum?

artı rakip kaleci devleşip 7 bence az,fm 2006 da 9-10 değilmiydi o? ki 7 bendeki iyi tüm oyuncular için geçerli olup rakam 6,4 ten başlıyor zaten yani 7 az bi rakam.

eXcitinG
02.Mayıs.2011, 16:29
Onu bunu biLmem de oyunda 35 yaş ve üstü bir kaLeci varsa karşınızda, adı, sanı, cismi, PA sı, CA sı önemLi değiL adam goL yemiyor arkadaş. 41 Yaşında ki kaLeciye goL atamadım. Adamın özeLLikLerinde 12 yi geçen özeLLiği oLmamasına rağmen.

prceXtu
02.Mayıs.2011, 16:44
Kalecilerde böyle bir istisna var sanırım çünkü genç kalecilerinde devleştiğini pek göremiyorum açıkçası

martymcfly
02.Mayıs.2011, 19:23
United'ı yönetirken Cl finalinde Real geldi. Casillas sakattı sevindim en azından gol atarız diye, kaleye Adan'ı geçirdiler maçın adamı oldu ve kaybettim.

okumus
02.Mayıs.2011, 19:32
Ben bu konuyla ilgili çok şikayetçiydim fakat doğru taktikle bunu da aşabiliyorsunuz forvetler sürekli kalecinin üzerine atıyorsa forvet oyuncularına farklı özellikler kazandırarak bunu aşabiliyorsunuz en azından ben öyle düşünüyorum burda 3 kariyer paylaştım ve 3.üde de en azından 5 yıllıktı hiç böyle bir sıkıntı yaşamadım.

Trabzonspor
02.Mayıs.2011, 19:46
Bende Trabzonspor'la çok yaşadım bunu hele şuanki ortak kariyerimizde son 4 lig maçında yaşadıklarım anlatılmaz ya. rakip yarı sahayı geçemiyor ama ben ne kadar geçsem de ya kaleci ya direk

okumus
02.Mayıs.2011, 23:36
Bende Trabzonspor'la çok yaşadım bunu hele şuanki ortak kariyerimizde son 4 lig maçında yaşadıklarım anlatılmaz ya. rakip yarı sahayı geçemiyor ama ben ne kadar geçsem de ya kaleci ya direk

Sen oyuncularına çok iyi şut antrenmanı yaptırıyorsun herhalde hocam ağları temizlemek istiyorlar oda direğe çarpıyor :)

mehmetd
03.Mayıs.2011, 19:40
Onu bunu biLmem de oyunda 35 yaş ve üstü bir kaLeci varsa karşınızda, adı, sanı, cismi, PA sı, CA sı önemLi değiL adam goL yemiyor arkadaş. 41 Yaşında ki kaLeciye goL atamadım. Adamın özeLLikLerinde 12 yi geçen özeLLiği oLmamasına rağmen.

demek o yüzdeen...

yahu bizde bu takımlar neden yaşlı ve işe yaramaz adamları alır deriz.

benim fm 2010 da milan ve diğer birkaç takım böyle yaptı da.38 yaşındaki eski bjk li cordoba örneğin: milan a mı intere mi ne gitti.52 yaşında kaleci resmi vardı biri eklemişti siteye demek ondan:confused:

not: kalecilerin en iyi zamanı 33 sonrasıydı hatta ben fm 2006 da sormuştum yaa nasıl olur 35-36 sında emekli oluyorlar diye olmuyorlar işte.

KaRaBükLü KraL
03.Mayıs.2011, 19:49
Biraz biraz bu olayı lehime çevirmeye başladım.Şöyleki defansif oynuyorum rakip yükleniyo sizin kaleci panterleşiyo:zuhaha

mehmetd
03.Mayıs.2011, 20:05
Biraz biraz bu olayı lehime çevirmeye başladım.Şöyleki defansif oynuyorum rakip yükleniyo sizin kaleci panterleşiyo:zuhaha

evet en doğrusu defansif oynamak zaten ben atak yapınca gol atamıyorum counter oynayınca goller peşi sıra geliyor.

mesela son oyunumu ele alalım.

world super league(kendi kurduğum lig)de ilk maçımda juve ile oynuyorum yenmenizi bekliyorum dedim counter ile çıktım rakip 4-5-1 ile ve 1-0 geriye düşünce önce 4-4-2 sonra 4-2-4 e döndüm 1-1 oldu 2.yi bulmak için taktiği değiştirmedim ama son dk.larda juve 2.yi buldu sinirle oyundan çıktım ctrl alt del yapıp sonra bi daha girdim 2.seçeneği işaretledim hani umarım kazanırsınız ama zor gibi olanı maça atak başladım bu sefer 1.yi bulunca counter a döndüm 2. gol geldi 2.yarı zaman geçirin dedim 3 oldu 3-0 bitti galiba maç.