PDA

View Full Version : Kornerlerden verim alamıyorum.

mogutcu
05.Mayıs.2011, 11:50
Merhaba,

Arkadaşlar kornerleri ne şekilde kullandırıyorsunuz. Etkili bir korner taktiğiniz varsa paylaşabilirmisiniz.

iyi oyunlar.

CeNTeR_TR
05.Mayıs.2011, 13:02
5 kornerden 3 ünün gol olduğu bir korner taktiği var ama bence onu uygulama ..

Savunma adamların zaten kornerde ileriye çıkıyolardır kafa vuruşu iyi olan savunmacıların olursa verim alabilirsin korner'in ayarı mixed olsa bile.

eXcitinG
05.Mayıs.2011, 13:20
Ben karışık yapıyorum ve ortaLama 7-8 tane goL atıyorum bir sezonda. Gayet gerçekci ve yeterLi bir sayı bence.

lofthei
29.Mayıs.2011, 16:10
Ben stoper oyuncularımın (ki genelde uzun oluyorlar) birini ön direğe, birini arka direğe yerleştiriyorum. Onbirimdeki herhangi bir fizikli oyuncuyu da (bu da genellikle ön liberom ya da santraforum oluyor) ''Challenge Keeper'' seçeneğine ayarlıyorum ki kaleciyi zorlasın, stoperlerimin vurduğu kafa topları daha rahat gol olsun diye. İyi çalışan bir taktik bu.

eng1n
29.Mayıs.2011, 16:13
Şimdi Christopher Samba diye bir havyan var onu arka direğe atıyorsun korner kullanan oyuncunda Montolivo veya Juan Manuel Vargas olunca sezonda +10 gol sadece Samba atıyor.

Bursaspor
29.Mayıs.2011, 16:27
Meşhur korner dizilişi şu şekildedir, siz bunu kullanmasanız bile yapay zeka bunu size karşı kullanıyor, o yüzden kullanıp kullanmamak size kalmış.

Beklere "Stay Back" komutunu veriyoruz. Kaleci ve kafa vuracak adam dışındaki diğer 7 oyuncuya "Lurk Outside Area" komutunu veriyoruz ve aşağıdaki kısmı uyguluyoruz.

Kornerleri ön direğe atıyorsun eğer elinde Ömer Erdoğan gibi bir stoper varsa ya da Llorente, Zigic gibi kafa vuran bir forvet onu "Attack Near Post" olarak ayarlıyorsun ve Batalla, Sezer Öztürk ya da Ozan İpek gibi normal korner yeteneğine veya daha yetenekli bir oyuncuna kornerleri ön direğe attırıyorsun.

Şu an oynadığım oyunda Ömer Erdoğan 56 maçta 25 gol attı.

Daha önce Vidic 32 gol atmıştı mesela,

guarin14
29.Mayıs.2011, 16:45
Arka direğe Prieto isimli stoperimi koyuyorum zaten 4-5 tane atıyor sezonda,3-5'de diğerleri atıyor.Yetiyor bana :)

CeNTeR_TR
29.Mayıs.2011, 16:47
2.Mesajda da yazmışım sezonda kornerden 30 küsür gol atıp Şampiyon olmaktansa , kornerden 10-15 ideal gol oranını yakalayıp Şampiyonluğu son haftalara kadar yaşamak daha zevkli bence.

Bursaspor
29.Mayıs.2011, 16:55
Hücum opsiyonu sıkıntılı takımlar için korner ve serbest vuruş dizilişleri biçilmiş fırsattır. Özellikle alt lig takımlarında oynarken orta kalitedeki stoperlerle insanlık dışı istatistikleri yakalamak mümkün.

C h A o S
29.Mayıs.2011, 17:22
Bende kornerleri karışık attırıyorum.Diğer türlü her maç gol oluyor.Rakip takımdanda ortalama korner golü yiyorum.

Redrum
29.Mayıs.2011, 17:58
Defans oyuncum gol kralı olmuştu ligde, hem de 34 maçta da oynamamıştı (ben hiç bir oyuncumu 34 maç oynatmıyorum kaleci hariç, en fazla 25 maç oynarlar.)

Arka direğe bir adam olacak. Arka direğe hareketlenen yani attack far post yapan adam olmayacak.
Bir adam da Challenge GK olacak. Cornerleri arka direğe atın.

ozaniel
29.Mayıs.2011, 19:49
Ben ön direğe attırmayı seviyorum. Özellikle teknik bir stoper veya pivot santraforum varsa dönen topta veya karambolde ayağıyla da gol atabiliyor. Çok abartı rakamlara ulaşmıyor ama 2-3 maçta bir gol bulabiliyorum.

martymcfly
29.Mayıs.2011, 22:04
Ekstra avantaj sağlamamak için oyunculara ayar yapmadım, sadece altı pasa kullandırıyorum ama son sezon Jonny Evans 18 civarı, Vidic 8-9 gol attı ligde. 11.3 yüklü. :(

demirsporlu
29.Mayıs.2011, 23:04
peki defansif cornerlerde napabiliriz yani rakibin cornerden gol atmasını nası minimuma indirebiliriz bi fikri olan varmı??

CeNTeR_TR
29.Mayıs.2011, 23:07
peki defansif cornerlerde napabiliriz yani rakibin cornerden gol atmasını nası minimuma indirebiliriz bi fikri olan varmı??

Rakibin iyi kafacılarını kendi iyi savunmacı adamlarına tutturabilirsin mesela :)

Addolorato
29.Mayıs.2011, 23:21
Kornerlere hiç karışmıyorum default ayarlarda yani Bassong'un 20 maçta 8 golü var. Bence default bile oldukça abartı o yüzden fazlası hile gibi geliyor bana.

onurtayfun
30.Mayıs.2011, 14:04
2 stoperinde uzun olsun.kornerleri ön direğe kullandır.stoplerden bi tanesini ön direğe dik diğeride kaleciyi sıkıştırsın.ön direğe koyduğum stoper her sozun 5 ile 8-9 gol arası gol atıyor(50-55 maçta).

brknesta
31.Mayıs.2011, 12:25
2 stoperım toplam 25 gol attıgını bılıyorum kornerden uzunları yolla ılerı :)

garydelgadov
11.Haziran.2011, 03:33
Beyler korner bugunu birkaç maç kullanmak istiyorum ama lurk outside area seçeneği en fazla bir oyuncuya verilebiliyor.Swap with x diyip komutları değiştiriyor bir önceki oyuncuyla.Napacağım?