PDA

View Full Version : Şah & Mat by nannar

nannar
15.Mayıs.2011, 12:44
Genel Bilgiler

Taktik İsmi: ŞAH&MAT
Diziliş: 4-1-2-3
Genel Mantalite: Overload
Tempo: Hızlı
Paslar: Kisa
Defansif Cizgi: Normal

http://img16.resimup.net/di/89SN.png

Taktiğin Etkili Olması İçin Gerekli Oyuncu Profilleri:

GK: Özellikle uzaktan şutlarda ve yan toplarda başarılı bir kaleci alırsanız sıkıntı yaşamazsınız.

DC: Uzun boylu ve hava hakimiyeti yüksek ve hızlı defans oyuncuları şart.

DRL: Hem ofansıf hem de defansif görevleri olan bu oyuncuların kademeye girebilmeleri için hızlı olmaları gerekli.Ayrıca iki oyuncunun da kondisyonunun üst düzeyde olması lazım. Bir de en önemlisi oyunu ilk olarak sol bekiniz kuracağından teknik kapasitesi iyi bir sol bek bulmalısınız.

DM: Özellikle defansif açıkları kapatabilecek bir oyuncu olmalı. Ofansif becerisi de olursa atak başlatmada daha yararlı olur.

MRC: Hem ofansif hem de defansif olarak görev alacak bu oyuncuların iki yönlü olması avantaj. Özellikle uzaktan isabetli şut vurabilen oyuncular etkili olacaktır.

MLC: Oyunu yönlendiren oyuncunuz olacağı için yetenekleri üst düzey bir oyuncu kullanmalısınız. Topu iyi süren, iyi paslar atabilen ve iyi şutlar çekebilen bir oyuncu sizi uçurabilir. Ayrıca 90 dakika oyunda kalabilmesi için kondisyonunun da iyi olması gerekli.

FLC: Forvet hattının solundaki forvetiniz içe kat ederek oynayacağı için sağ ayaklı ve uzun şutları iyi olan bir oyuncu olmalı. Özellikle top sürme, hız,hızlanma ve uzun şutu iyi oyuncular seçmeye çalışın

FC: Forvet hattının ortasındaki oyuncunz gole en yakın isim olacak.Savunma arkasına yaptıgı koşularla en çok o gol şansı yakalayacak. Bu yüzden topsuz alan becerileri olan, finishing, composure, dribling,pace , acceleration gibi özellikleri üst düzeyde olan bir oyuncu burda maximum verim sağlar.

FRC: Forvet hattının sağındaki oyuncunun daha çok geriye yaslanarak top alır ve diğer 2 forveti gol pozisyonlarına sokar. Aynı zamanda top diğer forvetlerdeyken de savunma arkasına koşular yapar. Diğer 2 forvetten farklı olarak bu oyuncunun biraz daha AMC tarzı olması top dağıtması açısından size yarar sağlar. Bir de önemli ayrıntı, bu oyuncunun kafa vurma,zıplama ve yer alma özellikleri iyi olsun

Notlar: Catanzaro ile taktiği kullanıyorum ve medyanın 17. sıra tahmini olan 27 milyon € değerinde bir takımımız var. Ligde 4. sıradayız... Kapanan takımları rahat açan, hücum oynayan takımlara karşı rahat kontra yakalayan güzel bir oyun izlersiniz. Takım taktiğe alıştıkça skorlar gelir. Büyük takımlarla oynarken mentality'i normal'e , eğer öne geçerseniz defansife getirirseniz daha rahat oluyor. Diğer ayarları pek oynamıyorum ben. Şu anda kolay kolay hiçbir takıma teslim olmuyoruz. İnşallah taktikten verim alırsınız. Deneyen arkadaşlar yorumlarını yazarsa sevinirim.

Güle güle kullanın...

LINK:

http://www.sendspace.com/file/s3z7jq (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.sendspace.com% 2Ffile%2Fs3z7jq)

mozole37
15.Mayıs.2011, 21:14
Ellerine sağlık...

leventb12
15.Mayıs.2011, 22:11
Hocam klasik taktiğe dön demişsin forvetlerde veya orta sahalarda sıkıntı çekiyorum sende bunu bana kendi kariyerinde önermiştin pozisyon buluyorum ama topu kanatlar getiriyor ortasaha oyuncuları ordan oraya koşup duruyorlar forvetlerde çok kaçıtıyor ayarı bulmak zor..

nannar
15.Mayıs.2011, 22:17
ben sistemi kuruyorum :) forvetlerin kaçırmasını da bana bağlamayın yahu :D

leventb12
15.Mayıs.2011, 23:29
Oyun kurmakta zorlanıyorum diyorum ..

nannar
16.Mayıs.2011, 01:57
O zaman oyuncuların bu sisteme uygun değil ya da zaman vermen lazım. Çünkü ben 10 maçın 8'inde çok rahat pozisyon buluyorum.

sarianet
16.Mayıs.2011, 03:37
bu taktik için afyonkarahisar taktiğimi bi sezon daha uzatacağım hocam :)

nannar
16.Mayıs.2011, 04:05
yani en az 5-6 maç denedikten sonra bir yorumlayın bakalım. Ama dediğim gibi oyuncu özellikleri önemli. Siz kalkıpta Hakan Balta gibi bir sol bekle forvetin soluna da sol ayaklı bir adam koyarsanız zaten olay biter :D

goosfraba
16.Mayıs.2011, 13:31
böyle bir kadroda teke tekte kaçırmaz heralde forvetler :D

yedek 2 forvet daha var, semih ve sanogo :)

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/16/4422.jpg

doncarlo
16.Mayıs.2011, 17:34
Bu taktiği göztepe takımında kullanmaktayım ve oyuncu rollerini göremiyorum aynı zamanda da maç içinde komut veremiyorum bir çözmü varmıdır ?

nannar
16.Mayıs.2011, 21:08
yoktur ,çünkü taktik klasik düzende hazırlandı :)

nannar
16.Mayıs.2011, 21:11

normal şartlarda kaçırmaması lazım :D Soldaki DC daha çok topla oynuyor. ona göre yerleştir.

RodRiGOtELLo14
17.Mayıs.2011, 11:01
Ne zamandır taktik yayınlamanızı bekliyordum. Süper oldu bu hemen bir kariyer açıp zevk almaya başlayim tekrardan. Yoksa oyundan bıkmış silecektim.. Sonuçları yazarım.

chuckTR
17.Mayıs.2011, 17:21
Kornerleri uzun direğe yaparak daha çok verim alınabileceği kanaatindeyim. Taktiği denemeye başladım sonuçlar;

http://i52.tinypic.com/1e9ky1.png

Kornerleri uzak direğe yaptım ben 4 5 gol attı savunma oyuncum.

sarianet
17.Mayıs.2011, 17:31
ilk izlenimim
stsl de istediğim baskıyı kuramasak da büyük takımlara karşı çok işe yarayan bi taktik diyebilirim Romayı eledim şlde
daha iyi anlamak için önümüzdeki sezonun sonunda bişeryler söyleyebilirim
benim takım taktiği anca bi senede anlıyo:D

RodRiGOtELLo14
19.Mayıs.2011, 15:52
Liverpool'da taktiğe göre oyuncular almama rağmen lige uymadı. Çok kötü sonuçlar almasamda ne zevk alabildim ne de çok topa sahip oldum ve hızlı olduğu için ligde hızlı bazı maçlarda çok zorlandı takım.

Türkiye liginden oyun açacam belki bu lig için daha etkili olabilir.

Rules
19.Mayıs.2011, 16:46
city ile aldım bir kaç sonuc bide fulham var oda 7-1 yada 7-0 dı :D
http://img808.imageshack.us/img808/5779/mancityarsenalbilgilerg.png
http://img27.imageshack.us/img27/5227/mancitymanutdbilgilerge.png
http://img15.imageshack.us/img15/8294/sportingcpmancitybilgil.png

nannar
22.Mayıs.2011, 22:27
Kornerleri uzun direğe yaparak daha çok verim alınabileceği kanaatindeyim. Taktiği denemeye başladım sonuçlar;

http://i52.tinypic.com/1e9ky1.png

Kornerleri uzak direğe yaptım ben 4 5 gol attı savunma oyuncum.

ilk izlenimim
stsl de istediğim baskıyı kuramasak da büyük takımlara karşı çok işe yarayan bi taktik diyebilirim Romayı eledim şlde
daha iyi anlamak için önümüzdeki sezonun sonunda bişeryler söyleyebilirim
benim takım taktiği anca bi senede anlıyo:D

Liverpool'da taktiğe göre oyuncular almama rağmen lige uymadı. Çok kötü sonuçlar almasamda ne zevk alabildim ne de çok topa sahip oldum ve hızlı olduğu için ligde hızlı bazı maçlarda çok zorlandı takım.

Türkiye liginden oyun açacam belki bu lig için daha etkili olabilir.

city ile aldım bir kaç sonuc bide fulham var oda 7-1 yada 7-0 dı :D
http://img808.imageshack.us/img808/5779/mancityarsenalbilgilerg.png
http://img27.imageshack.us/img27/5227/mancitymanutdbilgilerge.png
http://img15.imageshack.us/img15/8294/sportingcpmancitybilgil.png

Yorumlar için teşekkürler :) Derbi misali maçlarda demekki baya iş görüyor taktik. Diğer takımlara karşı oyunun temposunu azaltırsanız daha olgun atak yaparak top kaybını azaltabilirsiniz. Ben Sürekli hücum eden bir sistem kurmaya çalıştım ve bol gollü galibiyetler aldım. ama bazen özelliklede kapanan takımlara karşı oyunun genişliğini arttırıp temposunu düşürürseniz daha etkili olabilirsiniz...

Trabzonspor
22.Mayıs.2011, 22:42
Hasan abi klasiik sitilde taktik nasıl yapılıyor?

nannar
22.Mayıs.2011, 22:57
taktiğin dizilişini yaptıktan sonra orta kayıt etme butonundaki seçeneklerde conver to classic diye bir seçenek var. ona bastıgında dönüşüyor taktik.sonra o şekilde yapabiliyorsun ama klasiğe dönüştürdükten sonra tekrar yeni sisteme dönmüyor :)

nannar
22.Mayıs.2011, 23:08
Taktiğin mevcut korner istatistikleri :) Bu sezon ligde kornerden 16 gol bulmuşum. Arka direkte daha çok verim alırım diyorsanız siz bilirsiniz ama benim taktiğin içine yerleştirdiğim sistemle sağ forvete iyi yükselen, iyi yer tutan, topsuz alanı ve kafa vuruşları iyi olan bir oyuncu koyarsanız sezonda 15-20 korner golü bulursunuz.

lofthei
24.Mayıs.2011, 18:07

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/16/4422.jpg

Baba bu taktiğin olduğu oyunda 2013'teysen falan orta st'de Sanogo'yu oynat Niang çok düşüyo. Ayrıca 2 tane Türk daha lazım şu an 3 tane :)

metallica
27.Mayıs.2011, 20:30
Elinize sağlık, uzun zamandır takıma en oturan taktik bu oldu Fenerbahçe'de. Lukaku'yu almıştım ikinci sezonumda. O kadar kötüydü ki (daha doğrusu oynatamıyordum) transfer etmeyi düşünüyordum. Bu taktikle ikinci sezonumdayım Lukaku ikonlar arasına girdi. Sanırım bu sezonun sonunda Legend olacak. Şampiyonlar Ligi'nde Liverpool, Roma ve St. Etienne kluplerinin olduğu gruptan namağlup olarak çıktım. 2. Tur ilk maçında Juventus'u deplasmanda 2-1 yendim lakin kendi evimde oynadığım maçta savunmamın bel kemiği olan oyuncum sakatlandığı için 2 basit gol yiyerek elendim. Üzücüydü. Sinirlenip oyuna devam edemedim. Devam edecek sakinliğe yeni ulaştım. Bir şey sormak istiyorum sağ bek tercihinde gerçi belirtmişsiniz ama savunma ya da hücum özelliklerinden birini tercih etmek durumunda kaldığımızda taktiğinize göre hangi özellikleri daha iyi olan bir oyuncu seçmemi önerirsiniz?

Destan gibi mesajım burada son buluyor. Saygılarımla :)

nannar
27.Mayıs.2011, 21:24
Elinize sağlık, uzun zamandır takıma en oturan taktik bu oldu Fenerbahçe'de. Lukaku'yu almıştım ikinci sezonumda. O kadar kötüydü ki (daha doğrusu oynatamıyordum) transfer etmeyi düşünüyordum. Bu taktikle ikinci sezonumdayım Lukaku ikonlar arasına girdi. Sanırım bu sezonun sonunda Legend olacak. Şampiyonlar Ligi'nde Liverpool, Roma ve St. Etienne kluplerinin olduğu gruptan namağlup olarak çıktım. 2. Tur ilk maçında Juventus'u deplasmanda 2-1 yendim lakin kendi evimde oynadığım maçta savunmamın bel kemiği olan oyuncum sakatlandığı için 2 basit gol yiyerek elendim. Üzücüydü. Sinirlenip oyuna devam edemedim. Devam edecek sakinliğe yeni ulaştım. Bir şey sormak istiyorum sağ bek tercihinde gerçi belirtmişsiniz ama savunma ya da hücum özelliklerinden birini tercih etmek durumunda kaldığımızda taktiğinize göre hangi özellikleri daha iyi olan bir oyuncu seçmemi önerirsiniz?

Destan gibi mesajım burada son buluyor. Saygılarımla :)

Taktiğin işe yaramasına sevindim. Taktiğin hücum organizasyonları hem sağdan,hem soldan hem de ortadan gelişiyor fakat kanat atakları tamamen bekler üzerinde yogunlaştıgı için 2 bekinizin de çift yönlü olması lazım dedim. Ama eğer elinizde tek yönlü bir sol bek varsa yapacak birşey yok.Ama eğer 2 tane bek varsa ve biri ofansif diğeri defansif anlamda güçlü ise kazanmanız gereken ve zayıf rakiplere karşı hücum yönü ağır basanı, Baskı altında oynayacagınızı düşündüğünüz maçlarda ise savunması kuvvetli olan bekinizi kullanabilirsiniz.

Ama illea bir tercih lazımsa ben savunma yönünü seçerdim.;)

yakamoz0347
28.Mayıs.2011, 00:35
korner taktiğini normal yaptım sonuçlar berbat sürekli kornerlerden gol bulunca zevk alamıodum taktik hoşuma gitmedi forvet hattım jovetic babacar neymar

nannar
28.Mayıs.2011, 10:15
*eğer bekler kaliteli değilse atak yapamazsınız
*forvetler çok gol kaçırıyorsa maç kazanamazsınız
*MLC iyi top süren ve yetenekleri takımda en iyi olan adam değilse oyunu iyi kuramazsınız
*Kaleci uzaktan çekilen şutlarda başarılı değilse çok gol yersiniz.
*forvet hattının ortasındaki adam hızlı ve iyi top süren çevik bir oyuncu değilse savunma arasında kaybolur.
*Forvet hattının solundakş adam topsuz alana koşu yapma becerileri yüksek,topu iyi süren ve iyi şutlar atan bir oyuncu olmazsa sol kanatınız biter.

tüm mevkiler için bu tür şeyleri yazabilirim :) Bu taktikle 28 milyon €'luk küme düşmeye aday gösterilen Catanzaro ile ligde 4. sırada bitirdim. Deplasmanda Milan'a 6 tane attım :) 3 maç kullanıp kötü derseniz olmaz. Uzun süre kullanım için de taktiğin gereği oyunculardan kurulu bir kadro lazım. Ben bir taktiği yayınladıgımda 1-2 sezonluk kariyerler için değil uzun vadede kadronuzu bu taktiğe göre kurup 2-3 sezon sonra mükemmel bir ekip kurabilesiniz diye yayınlıyorum :) Anında başarı isteyenler 4-4-2 karo taktiğini otomatik komutlarla kullansınlar.

hakanorhan
13.Haziran.2011, 21:54
http://img380.yukle.tc/images/1117asgas.PNG

Taktikle İlgili Uzun Uzun Konuşacağım.
Taktikte olumsuz bir taraf görmediğim için olumlu yanlarını maddeler halinde şöyle sıralayabiliriz ;

Başarılar:Medya tahmini 18.'lik olan,transfer bütçesi 1.5 € olan Newcastle United ile Premier Lig'i İlk sezon 3. bitirdim.
2.sezon şampiyonlar liginde grupta bi başarı gösteremedim ama bu sefer ligde 2. oldum ve bana 25 m gibi bi transfer bütçesi verildi.3.sezon English League Cup ve FA Cup'ı Aldım.Şampiyonlar Liginde Real Madrid'e Finalde Elendim.(Barcelonayı Çeyrek Finalde Eleyerek). 4. Sezonu oynamaktayım şuan ve takımım kaliteli oyuncularla iyice güçlendi.Ligde Liverpoolu 4-0,Man City 5-2,Arsenal'ı 5-2 Gibi Skorlarla Geçtim 4. Sezonda.Şampiyonlar Liginde İse Emin Adımlarla İlerliyorum.

Taktiğin İşleyişi ise genelde beklerin ileri kat ederek hucumcu ortasahaya topu atıp akabinde gelen arapasıyla atılan goller veya direkt orta kafa gol şeklinde sonucu ulaşmalar diyebiliriz.Taktikte oyuncuları doğru yerleştirme ve yerleştirilen oyuncuların özellikleri en önemli püf noktalardan biridir diye düşünüyorum.Bekleriniz çok hızlı,pas ve orta açma özellikleri yüksek oyuncular olmalı.hücumcu ortasahanız takımın jokeri olmalı.Yani sol taraftaki tekniksel özellikleri çok iyi olan oyuncular işinizi görebilir.Defansif ortasahanız top kapma ve uzun şut bakımından çok iyi olmalı.Taktiği yapan nannars arkadaşımızın aksine ben forvet hattının ortasında oynayan oyuncunun pivot olması gerektiğini düşünüyorum.uzun boylu kafa ve bitiriciliği yüksek oyuncularla daha fazla verim aldım :)

Taktiğin başka bir güzel özelliği ise maç öncesi personellerinizin önerilerini (dar oyna,temponu yüksek tut vs.) taktiğe ufak rötuşlar şeklinde uyguladığınızda hiçbir bozulma olmuyor ve takım yine kendi oyununu oynuyor.

YozGatGFB66
16.Haziran.2011, 15:53
Hasan Hocam :) 1 yil olmustu girmeyeli, ilk mesajda senin taktige nasip oldu..
Hemen yeni kariyerimi acip denemeye basliyorum.
saglam bi taktigim var, bi ara görüslerini almak isterim ;)

hakanorhan
16.Haziran.2011, 22:59
An itibariyle Newcastle ile Premier League Şampiyonluğu,FA Cup Şampiyonluğu ve Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu Kazanmış Bulunmaktayım Bu Taktikle.

nannar
16.Haziran.2011, 23:08
Savunma çizgisini geriye çekerseniz daha çok verim alırsınız.Denendi :)

kert00
22.Haziran.2011, 23:01
Güzel taktik büyük takımlara karşı çok iyi oynuyorum

TheWizard
07.Temmuz.2011, 09:06
merhaba hocam ben bu taktiği lig'de 7 puan öndeyken ve uefa'dan elendikten sonra denemeye başladım.ilk maçta gs'ye kendi sahamda 3-1 sonraki 2 maçtada sadece 1 puan alabildim.ondan sonraki 9 maçımın 7 sini kazanıp 2'sinde berabere kalarak şampiyon oldum.taktik fena değil ama oyuncu rolleri v.s klasik düzende hazırlandığı için görünmüyormuş.bu klasik düzendeki taktiğin farkı ve amacı ne biraz açarmısın ?

nannar
07.Temmuz.2011, 09:48
istediğim şeyleri daha iyi yansıtıyorum oyuna. sanki modern taktik hazırlamada daha basmakalıp var gibi.

TheWizard
07.Temmuz.2011, 15:35
2.sezondaki kariyerim save hatası yüzünden silindi ve fenerbahçe ile başka kariyer açıp bu taktiği denedim.7 puan farkla şampiyon(uefa maçları yüzünden 6-7 maça gençlerle çıktım).uefa kupasını finalde arsenale çok üstün bir oyun oynayarak 2-1 yenerek aldım.türkiye kupası finalinde trabzon spor'u 3 gence şans verdiğim maçta 3-0 yenerek kupayıda aldım.gerçekten mükemmel bir taktik fm 2012 yaklaşıyor fm 2011'i zirvede bırakmak isteyenler denesin pişman olmazlar..akşama resimleri koyacağım.

KADRO:volkan-gökhan-yobo-serdar-santos-emre-sezer öztürk-milan badelj-niang-emenike-semih

NOT:emenike'yi solda oynattığımda ilk 10 maçta sadece 1 gol attı ortaya çektim ligde 33 maçta 24 gol kupada 6 maçta 8 kıtasal 19 maçta 11 gol..

hakanorhan
07.Temmuz.2011, 15:35
Catanzaro 14 ve 15. Sezon taktiklerinizi bekliyorum :)

nannar
07.Temmuz.2011, 15:41
o taktik o kariyere özel :D turnuvalarda bile kullanmıyorum onu fakat 76. turnuva finalinde içerde 1-2 kaybedince dış sahada mecburen kullandık kupa için ve 1-4 kazandık. :)

hakanorhan
07.Temmuz.2011, 17:01
Tamam ben dizilişten bir şeyler çıkaracağım o zaman :)

Papi44
08.Temmuz.2011, 02:19
Hocam öncelikle taktik şahane yeni malatyasporla denedim şu an ligde tek yenilgim var.Yanlız hocam dışarda 5 - 6 atıyorum evimde nedense zorlanıyorum bunun sebebini anlamadım sorayım dedim . bide sayın hocam defans çizgisini ne kadar geriye çekelim onuda bi söylersen :) .

nannar
08.Temmuz.2011, 10:15
ulen yine ceza grubuna düşmüşüz :D neyse.... dışarda oynadıgınız maçlarda rakipler iç sahada oynadıkları için pek kapanmazlar ve kolay pozisyon bulursunuz.kendi sahanızda ise rakipler daha kapanarak oynadıklarından zorlanmanız normal. çözümü ise forvetin sağını ve solunu amr aml ye çekmek olabilir. defans çizgisini olabildiğince geriye çekebilirsin ;)

Watchers8
10.Temmuz.2011, 15:51
dostum öncelikle ellerine sağlık. taktiğin güzel.. fakat dizilişte 3 forvetin bir tanesini amc ye cekerek 10 numara pozısyonunda oynattıgımda çok daha iyi verim aldım.. isteyenler deneyebilir..

nannar
12.Temmuz.2011, 09:47
sağ forvet çeilebilir geriye. fakat rakibin kanat organizasyonlarını önleyemiyorsanız sağ forveti geriye yasladıktan sonra mc'leri mr ve ml ye çekebilirsiniz.

görkemm
14.Temmuz.2011, 15:19
a.bilbao ile iki sezonda da 4. oldum. ilk sezon kral kupasını ikinci sezon uefa kupasını aldım. kral kupasında final oynayıp kaybettim. benim kısıtlı kadroma rağmen taktiği çok beğendim. zor maçlarda kendini daha bir gösteriyor sanki.
llorente'i ilk sezon sağ forvette muniain'i ortada oynattım. llorente 26 muniain 13 gol attı. ikinci sezon llorente'i ortada oynattım 58 maçta 44 gol attı. muniain'i sol forvette oynattım 42 maçta 11 gol 13 asist yaptı. muniain'in potansiyeline oranla gösterdiği performanstan hiç mutlu değilim. herhangi bir tavsiyede bulunabilir misin? şimdiden teşekkürler. taktik için ayrıca teşekkür ederim

edit: ilk paragraf için şunu da söylemeliyim. ilk sezon kadrodan 5 kişiyi göndermiştim kimseyi almamıştım. ikinci sezonda ander ile kaleye ruffier'i aldım. kadrom gerçtekten kısıtlıydı

nannar
14.Temmuz.2011, 15:25
sol forvette oynayan oyuncun eğer sağ ayaklı ve iyi top sürebiliyorsa cut inside ayaru ver. Top sürmesi iyi değilse ya da sol ayaklıysa ve hızlı ve topsuz alanı iyiyse move into channels ver. Bahsettiğin oyuncu target man özellikli bir adamsa "topu tut" ayarı ver,uzun şutlarını kapat. mentalitesini biraz düşür ve yaratıcılıgını azalt.

görkemm
14.Temmuz.2011, 15:47
http://img853.imageshack.us/img853/7787/gjk.jpg

bahsettiğim oyuncu bu. cut inside seçili zaten. preferred moves özelliklerinden place şut ve topla ortadan koş var. buraya bişeyler eklemeli miyim?

nannar
14.Temmuz.2011, 17:06
forvetin solunda içe kat ederek top sürer. topsuz alanı da iyi.move into channels da oynar. target değil fast striker olur bundan yani.

hexiles
02.Eylül.2011, 20:20
Adana demir ile fmrte ile match preparationu full yaptım deneme yaptım :D gerçekten süper sonuçlar ilk maç 3-1 gaziantepi,2.maç 3-0 ezeli rakip mersin i.y. yi 3. maç sivas 4-4 bitti :D Tabi tam alışınca takım süper oluyor daha bank asyadayım kupada gazaintap ı yendim sivaslada deplasmanda 4-4 :D ama tabi savelemedim match preparation ile oynadığım için.Bakalım match preparation olmadan yani takım tam oturmadan ne yapabilecez.

Ayrıca Dinar Belediyespor kariyeri yapmıışsınız hocam. :D Yoksa hemşerimiyiz? (Dinarlı'yım :D )

nannar
02.Eylül.2011, 20:33
hemşeriyiz... ;)

hexiles
02.Eylül.2011, 20:56
hemşeriyiz... ;)
O çok süper. :D Şu an adana demir ile 3-4 maç denedim taktiği süper bir taktik tabi match preparation ile tabi ki. 2.sezonun ortasındayım sizce oyuncu alıp ŞAH&MAT a mı alıştırmaya çalışmalıyım takımı yoksa 3-3-2-1-1 e mi devam etmeliyim.Ayrıca diğer konuda da 3-3-2-1-1 taktiği hakkında sorum var hocam. :D

Edit:3-3-2-1-1 araştırdım 1 yerde vardı tüm dünyada .tac dosyası olarak onun da linki kırıkmış bir örneği yok anlaşılan yaparsanız şuan ilk olacak . :D

hexiles
05.Eylül.2011, 13:35
Oyuncu Talimatları neye göre belirleniyor?Yani şu şu özellikler yüksek şu şu özellikler düşük o yüzden mentalite şu top kapma şu vb. gibi.Şuanki taktiğim ve oyuncularım aşağıda yardımcı olursanız eğer mümkünse her oyuncuya nasıl talimat verildiğini öğrenirsek süper olur.Çünkü malesef oyuncu talimatlarını sallıyorum.Bu yüzden GS yi deplasmanda 1-0 yenmeme rağmen Sivas'a kendi evimde 1-2 yenildim ve fenerbahçe ile de deplasmanda 1-1 berabere kaldım. :SDeplasman takımı gibi olduk bu taktikle ama rastgele yaptım yani. Kendi evimde nasıl oynamalıyım takımlara göre falan.Yardımcı olan ya da fikrini söyleyen herkese teşekkürler. :)
Takım Talimatları
http://www.yukleresim.com/?di=MJYG
Şuanki taktiğim
http://www.yukleresim.com/?di=MFMF
Ali Can Çelik
http://www.yukleresim.com/?di=UU54
David Mapfumo
http://www.yukleresim.com/?di=H9RE
Erdi Bakirci
http://www.yukleresim.com/?di=A6O2 (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yukleresim.com %2F%3Fdi%3DA6O2)
Erdi Kasapoğlu
http://www.yukleresim.com/?di=PZ6Z (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yukleresim.com %2F%3Fdi%3DPZ6Z)
Ersan Tekkan
http://www.yukleresim.com/?di=ISWK (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yukleresim.com %2F%3Fdi%3DISWK)
Ertan Koç
http://www.yukleresim.com/?di=G47G (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yukleresim.com %2F%3Fdi%3DG47G)
Faruk Bayar
http://www.yukleresim.com/?di=YFOE (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yukleresim.com %2F%3Fdi%3DYFOE)
Fatih Baydemir
http://www.yukleresim.com/?di=NCSM (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yukleresim.com %2F%3Fdi%3DNCSM)
Haci Kalin
http://www.yukleresim.com/?di=EMJ9 (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yukleresim.com %2F%3Fdi%3DEMJ9)
İbrahim Bobson Bangura
http://www.yukleresim.com/?di=URTN (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yukleresim.com %2F%3Fdi%3DURTN)
İlhan Aydogdu
http://www.yukleresim.com/?di=96HT (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yukleresim.com %2F%3Fdi%3D96HT)
İzzet Demirci
http://www.yukleresim.com/?di=38VC (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yukleresim.com %2F%3Fdi%3D38VC)
Libor Kozak
http://www.yukleresim.com/?di=3GZG (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yukleresim.com %2F%3Fdi%3D3GZG)
Metin Tuglu
http://www.yukleresim.com/?di=MPPC (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yukleresim.com %2F%3Fdi%3DMPPC)
Michael Eneramo
http://www.yukleresim.com/?di=UBCO (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yukleresim.com %2F%3Fdi%3DUBCO)
Moussa Barro
http://www.yukleresim.com/?di=D9F8 (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yukleresim.com %2F%3Fdi%3DD9F8)
Okan Alkan
http://www.yukleresim.com/?di=5HNN (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yukleresim.com %2F%3Fdi%3D5HNN)
Özgür İleri
http://www.yukleresim.com/?di=0RFS (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yukleresim.com %2F%3Fdi%3D0RFS)
Ronald Kilambe
http://www.yukleresim.com/?di=W3AW (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yukleresim.com %2F%3Fdi%3DW3AW)
Samet Albayrak
Bu arkadaş da geçen sezon şampiyonlukta 12-15 puan öne geçtikten sonra tatile çık dedim kendi kendine kiralık gitmiş anlamadım zaten.O yüzden geçen seneki 4-3-1-2 den bu taktiğe döndüm.
Samil Cinaz
http://www.yukleresim.com/?di=FFI8 (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yukleresim.com %2F%3Fdi%3DFFI8)
Tuna Üzümcü
http://www.yukleresim.com/?di=WRYQ (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yukleresim.com %2F%3Fdi%3DWRYQ)
Ümit Tütünci
http://www.yukleresim.com/?di=OYEY

0xjasaitis
11.Ekim.2011, 00:18
Hocam gerçekten tebrik ederim bu.Fm 2008 den beri 4-3-3 oynuyorum ve geçen sene Rind_i Seyda arkadaşın da taktiğinden biraz beslenerek Fm 11 de harika maçlar oynamıştım taktiğimle.Fm 2012 çıktığında demoyu sadece taktiğim Fm 12 de de çalışacak mı diye indirdim ve yarın sezonluk bir deneme ile yine harika sonuçlar aldım.Taktiğimi ve dizilişimi kesinlikle değiştirmem diyordum.Ta ki bu taktiği görüp merak edip indirip deneyene kadar.Fm 11 de nasıldı bilmem ama ben Fm 12 de denedim ve şöyle söylim Bu taktikle uygun oyuncuları kullanırsanız ki dünya yıldızlarına gerek yok inanın çok çok iyi sonuçlar alırsınız.Taktik üzerin de bir kaç keyfi değişiklik yapıp oynayın ve çayınızı yudumlayın.Teşekkürler by NANNAR ellerinize sağlık. ŞAH&MAT by NANNAR olayı bitirmiş bi taktik.Herkeze iyi oyunlar....

İlk defa bu kadar övgü yazdım ama gerçekten hakediyor...

nannar
11.Ekim.2011, 00:22
FM 2012'de ilk deneyeceğim diziliş yine 4-1-2-3 olacak sanırım. Övgü dolu sözler için ayrıca teşekkürler

0xjasaitis
11.Ekim.2011, 00:33
Bekleriz yine bi Catanzaro kariyeri bütün sene takipte oluruz inş. :)

yorukefe
10.Şubat.2013, 12:16
İndiremedim,,,