PDA

View Full Version : Maça girerken oyun hata veriyor

aytun
15.Mayıs.2011, 17:00
Maça girerken oyun hata veriyor arkadaşlar anlamadım neden olduğunu :S 2 3 haftadır hasret kaldım fm ye :S yardım ederseniz sevinirim.. team talk filan yapıyorum tam maça gircekken tak hata raporu :S

mehmetd
17.Mayıs.2011, 00:30
aynı şeyleri yazmak istemiyorum ama aynı sorular soruluyor.

türkçe yamadan olabilir,database hatası olabilir,editörü kurcaladıysan/fmrte vs. bozmuş olabilir,pc de bişey olabilir...

çözümü ise:
oyunu kaldır tüm herşeyi kaldır ccleaner ile temizle yazıyorum hep buna artı olarak cache temizle,
xp de C:\Documents and Settings\Administrator(yada kullanıcı adı)\Application Data\Sports Interactive yada roaming varsa onun içinde bulunan s.i fm2010 ları siliyorsun sonra yüklüyorsun sorunun umarım hallolunuyor.

hiçbirşeyle hallolmuyorsa format artık...

aytun
18.Mayıs.2011, 22:44
yardımın için teşekkürler. deniyorum dediğin şeyi. roaming teki sports interactive i sildim ama hala klasörlerini silemiyorum

aytun
18.Mayıs.2011, 22:54
denedim ama olmadı formata kaldık artık..

aytun
27.Mayıs.2011, 02:25
fm damarlarım çatladı ama bu aptal hata yüzünden oynayamıyorum :(

Walter Sakana
30.Mayıs.2011, 23:04
nasıl bir hata aldığını belirtirsen ve mümkünse ekran görüntüsü de eklersen yardım bulma şansın artar.

aytun
04.Haziran.2011, 16:42
oyunu açıyorum takımı seçiyorum ilerliyorum hiç bir sorun olmadan.. Sonra maç saati geldiğinde takımı ayarlıyorum ve maça giriyorum sonra team talk ekranından konuşmayı yapıyorum taktiği veriyorum sonra continue dediğimde fareyi hareket ettiremiyorum masaüstündeki imleç gibi oluyo sonra masaüstüne atıyor :S

ekleme: tatile gidersem maçı yapıyor ama direk maç ekranına girmiyor

anil luque
05.Haziran.2011, 12:10
O zaman görsel ayarlarda bir sıkıntı olabilir. 3D performansına bak bi' oyun içi ayarlardan.

Vieri
05.Haziran.2011, 12:29
Maç izleme ayarlarında sadece spiker olarak tanımlayarak oynamayı dene birde bakalım. Sanki problem, ekran kartının oyunda 3D motorunu sağlıklı çalıştırmaması ile oyunun çökmesi gibi gözüküyor.

mogutcu
07.Haziran.2011, 11:41
Ekran kartın Nvidia optimus Ge force gt 540 , ise ,ekran kartının sürücülerini güncellemeye çalış .
Bende laptop'ı değiştirdim. Aynı sorunu yaşıyorum. Bu karta sahip tüm laptoplarda aynı sorun varmış.
aşağıdaki konuda verilen driverlerı deneyebilirsin, Ben de eve gidince deneyeceğim , dün yanlış driverlerı indiridiğim için kuramamışdım.

http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=201632

ilhanmania
07.Haziran.2011, 22:13
bendede apaynı sorun var hatta boyle bır konu ben de açmıştım ve bir çözüm bulamadım. yeni bir driverı çıkmış ekran kartımın şimdi onu deneyeceğim sonucu aktarırım.

edit: driver ı kurdum bir fayda etmedi..oynayamicaz koca yaz oyunu o belli oldu..

ilhanmania
07.Haziran.2011, 22:43
arkadaşlar oyuna gırdıkten sonrra apllication datadakı fm yi bulup içindeki klasörlerden silebildiğiniz hepsini silin bunu bir kez yapmanız yeterli..bu sekılde 2 maçtır atmadı ama kalıcı olur mu emin değilim..

mogutcu
08.Haziran.2011, 10:09
Bende Nvidia Denetim masasındaki ekran kartını otomatik seçsin ile ilgili tüm ayarlamaları sadece Nvidia ekran kartı ile çalışsın şeklinde değiştirdim. dün akşam 10 maç felan oynadım atmadı.

ilhanmania
08.Haziran.2011, 16:11
Bende Nvidia Denetim masasındaki ekran kartını otomatik seçsin ile ilgili tüm ayarlamaları sadece Nvidia ekran kartı ile çalışsın şeklinde değiştirdim. dün akşam 10 maç felan oynadım atmadı.

tam olarak hangılerını oyle yaptın kardesım.

mogutcu
09.Haziran.2011, 11:32
Sağ tıkla, Nvidia denetim masasına girdiğinde 3D ayarları kısmında 2 sekme var her iki sekmedede normalde " otomatik seçim " olarak geliyor. o kısımları Nvidia kullanılsın diye seçiyorum. Birde PHYSIc s diye bir sekme var onuda Nvidia diye seçtim.
şimdilik sorun yaşamadım . Ama kesin çözüm ancak driver update ile olacak gibi.

aytun
10.Haziran.2011, 19:30
arkadaşlar oyuna gırdıkten sonrra apllication datadakı fm yi bulup içindeki klasörlerden silebildiğiniz hepsini silin bunu bir kez yapmanız yeterli..bu sekılde 2 maçtır atmadı ama kalıcı olur mu emin değilim..

ilk maçta işe yarıyor ama sonra tekrar atıyo bende. kendimce bi çözüm buldum ama çok sıkıyo insanı tabi..

dediğin şeyi maç ekranına girmeden yapıyorum maça giriyor sorunsuz ama yeni maça geççeğim zaman oyundan çıkıyorum tekrar giriyorum ve tekrar aynı şekilde silip oynuyorum o zaman atmıyor. Ama çok zaman kaybı oluyo tabi..